» »

Program za reset gesla na routerju.

Program za reset gesla na routerju.

111111111111 ::

OK. Za stavil sem si sledeč problem. Samo z zagonom programa/skripte, bi rad spremenil geslo za Wi-fi.

Delovalo bi nekako takole:
Geslo1 - poznajo vsi družinski člani
Geslo2 - poznam samo jaz.

Ko otroci ne ubogajo poženem program in zamenjam wi-fi geslo na Geslo2, ko pa opravijo stvari ga ponastavim nazaj. :) (Advanced parenting)

Zanima me sledeče:
- kateri programski jezik priporočate? Nagibam se k JavaScript/jQuery opciji.

Trenutna ideja:
- imam manjši strežnik kamor bi dal skripto:
- poženem skripto preko URL-ja vpišem geslo za dostop do skripte in skripta nastavi Geslo1 ali Geslo2 odvisno katero je v uporabi in spremeni tudi SSID (SSID bi spreminjal zaradi tega da imam nastavljeni 2 različni omrežji in se po spremembi moj telefon ali računalnik povežeta nazaj v omrežje ostali pa pač ne.)

Vaša mnenja o izvedbi, predlogi, mogoče kdo pozna že obstoječ software, itd...

SeMiNeSanja ::

NAJPREJ povej, kaj za en router imaš, ter kakšen firmware na njemu uporabljaš.

Če tvoj router podpira SSH in CLI ukaze, lahko zadeve skriptaš s pomočjo putty-ja in ne rabiš nobenega strežnika vmes.

Če router ne podpira CLI, pa mi ni čisto jasno, čemu bi delal web interface, za spreminjanje podatka v web interface-u. Prijaviš se v router (ga imaš v bližnicah brskalnika), spremeniš geslo in voila - saj več nisi hotel?

111111111111 ::

Router: Linksys WRT54GL - standard firmware.

Gre za to da bi naredil zadevo avtomatsko. Ali lahko iz mobilnika zaženem Putty skripto?

Nisem mislil delati web interface, samo skripto, ki spremembo gesla in SSID-ja opravi zame.

PandaFlow2 ::

Bolj elegantna rešitev bi bilo blokiranje MAC naslovov, se da prav tako na dosti routerjev rešiti s SSH...

SeMiNeSanja ::

Če imaš stock firmware, potem mislim, da kakršenkoli SSH/commandline odpade.

Blokiranje MAC naslovov je še bolj komplicirano, kot spreminjanje WiFi gesla, tako da tudi ni optimalna rešitev.

Zanimiva varianta bi lahko bila WPA2 Enterprise avtentikacija. Nekje si postaviš FreeRadius server, vsakemu uporabniku dodeliš njegov lastni username/geslo, uporabnike združiš v skupine in potem na Radius strežniku 'manipuliraš', kdaj se sme kdo prijaviti - in to brez da bi rabil spreminjati SSID-je ali gesla.

Vprašanje je le, kako WRT54GL 'sodeluje' z Radius strežnikom. Lahko da preveri avtentikacijo le ob prvi prijavi in kasneje ignorira spremembe, ki bi jih naredil na Radius strežniku. Te bi lahko 'grabile' šele takhrat, ko bi prišlo do kakšne prekinitve povezave in bi se moral odjemalec ponovno avtenticirati.
Stvar bi moral preveriti v praksi...

Seveda potem spet ostane vprašanje upravljanja Radius serverja na daljavo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Vodič] Router v študentskem domu (Eduroam) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6661351 (9424) kremsnitka
»

Centralizirano upravljanje wifi

Oddelek: Omrežja in internet
142139 (1492) aleksander10
»

Eduroam in ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5213716 (7874) ramiz?!
»

Domače WIFI omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
171660 (1253) n0pin
»

vspostavitev interneta v kampu

Oddelek: Omrežja in internet
223681 (2276) Otzi

Več podobnih tem