» »

Centralizirano upravljanje wifi

Centralizirano upravljanje wifi

Blisk ::

Ali obstaja kak sistem, kjer lahko centalno upravljaš z več wifiji?
Naprimer imam v mreži 5 wireles ap od linksysa in moram na vseh spremeniti geslo za dostop vsake toliko časa.
Obstaja sistem, da spremenim geslo vsem petim hkrati?

blackbfm ::

če si kaj geeka, uporabi python + mechanize

sprogramiraš tist login ter post na formo in to je to

flisko ::

poglej na www.ubnt.com ,imajo celovito rešitev za tebe,pa še vso robo prodajajo v slo

NeMeTko ::

flisko je izjavil:

poglej na www.ubnt.com ,imajo celovito rešitev za tebe,pa še vso robo prodajajo v slo

Samo če sem prav razumel, bi on rad za Linksys?

Blisk ::

blackbfm je izjavil:

če si kaj geeka, uporabi python + mechanize

sprogramiraš tist login ter post na formo in to je to


Nisem nč geeka na programiranje se ne spoznam. Kako skripto sem sestavil, to je pa tudi vse.

Slišal sem, da obstaja nekaj tudi za windowse 2008, samo ne vem kaj.

NeMeTko ::

Če imaš na linksysih nameščen wrt, lahko zadeve upravljaš tudi preko ssh.

V tem primeru lahko vzameš teminalski emulator in napišeš ustrezno skripto, ki se bo povezala na vsak router in tam zamenjala ustrezno geslo.

Bakunin ::

NeMeTko ::

Radius je opcija, samo je predpogoj, da so vsi AP-ji na istem omrežju, oz. imajo dostop do Radius strežnika.
Vprašanje pa je, če bo znal postaviti radius strežnik.....

bastadu ::

Tudi mene zanima, če je na tržišču že kaj podobnega, namreč v službi smo širili prostore, katere bi moral sedaj pokriti z Wifi, pa bi morda kar zamenjali obstoječi sistem za nekaj, kar se lahko centralizirano upravlja, in sicer v smislu, da imaš eno glavno "škatlo" (lahko tudi programsko rešitev na strežniku), potem pa po vsem podjetju na LAN priklapljaš te "slave" dostopne točke, le-te potem iz "škatle" uporavljaš kot celoto ...

aleksander10 ::

To imajo več ali manj vsi "pametni" proizvajalci:
- Cisco
- Aruba
- Ruckus

Res je pa, da niso za domača robo ampak za business.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

Invictus ::

Če ima router/AP podporo za SNMP, potem je to mačji kašelj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dukedl ::

bastadu je izjavil:

Tudi mene zanima, če je na tržišču že kaj podobnega, namreč v službi smo širili prostore, katere bi moral sedaj pokriti z Wifi, pa bi morda kar zamenjali obstoječi sistem za nekaj, kar se lahko centralizirano upravlja, in sicer v smislu, da imaš eno glavno "škatlo" (lahko tudi programsko rešitev na strežniku), potem pa po vsem podjetju na LAN priklapljaš te "slave" dostopne točke, le-te potem iz "škatle" uporavljaš kot celoto ...


tole je potem kot naročeno zate: https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap/
lp dukedl

Mavrik ::

bastadu je izjavil:

Tudi mene zanima, če je na tržišču že kaj podobnega, namreč v službi smo širili prostore, katere bi moral sedaj pokriti z Wifi, pa bi morda kar zamenjali obstoječi sistem za nekaj, kar se lahko centralizirano upravlja, in sicer v smislu, da imaš eno glavno "škatlo" (lahko tudi programsko rešitev na strežniku), potem pa po vsem podjetju na LAN priklapljaš te "slave" dostopne točke, le-te potem iz "škatle" uporavljaš kot celoto ...


Poleg imen ki ti jih je pomenil aleksander10, poglej še rešitve od UniFi ter AeroHiva. To so vse relativno low-budget rešitve ki ciljajo glih na vas - majhne firme ali konference ki rabijo centralno upravljanje wifija brez bolanih Cisco cen :)
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Linksys je tudi Cisco, tako da cene niso tako bolane ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

aleksander10 ::

Linksys je že nekaj časa v lasti Belkina. Bil prodan.

Res je tudi, da tudi Cisco ni več tako drag. Vse je odvisno, kaj želiš imeti. Ni vse v ceni. Vedno se najde nekdo, ki je cenejši.

Seveda pozabil sem še na Cisco-Meraki, ki je čisto Cloud based upravljan. Poskusil delati z Merakijem in sem bil zelo zadovoljen. Dela super. Zopet pa ni za mišljen za doma.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povečana hitrost iz 10/1 na 100/5 problem router

Oddelek: Omrežja in internet
484426 (2685) Xserces
»

Wifi router s POE porti (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
818914 (5892) rdecaluc
»

Network switch (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6015264 (13180) Poldi112
»

WiFi usmerjevalnik za manjše podjetje

Oddelek: Strojna oprema
122404 (2014) r3dkv1c4
»

Wlan oprema za pokrit vas

Oddelek: Kaj kupiti
142984 (2218) stb

Več podobnih tem