» »

Zapolnitev nadsvetlob in škatel rolet

Zapolnitev nadsvetlob in škatel rolet

Dajarra ::

Pozdravljeni,
sem pisal že na podsvojostreho pa ni veliko odzivo, zato vprašam še tukaj, ker se mi malo mudi.

sem v fazi renovacije, menjal bom tudi notranja vrata, ki sem jih že naročil. Na vseh sedanjih (suhomontaža) je zgoraj še nadsvetloba, ki pa je ne želim več. Zanima me, na kakšen način je najbolje in najbolj ugodno zapreti nadsvetlobe.
Ena opcija je knauf, druga pa pa stirodur. Kaj bi bolj priporočali?
Priporočali so mi stirodur (+lepilo,mrežica,omet), pa me je strah, ker nimam osebne izkušnje kako se to obnese na dolgi rok. Drži, ne bo popokalo kaj čez čas? Ker pri knaufu je le podpora pritrjena v strop. Bi purpen pri stirodurju enako dobro držal?

Podobno vprašanje imam za zapiranje škatel od rolet. Menjamo namreč okna, pa ne bomo imeli rolet. Lahko tudi tisto zaprem s stirodurjem, vmes pa natlačim volno?

Se še učim pa zato raje vprašam. Vesel bom vsakega nasveta.

Hvala

Aston_11 ::

Dovolj debel stirodur, preko mrežica, lepilo, gips omet npr. - fiksiraš ga s purpeno.

je pa bistveno dražja varianta od gips plate, s katero narediš enako, razen da ji dodaš dve vodili pri strani, ki jih vijačiš v zid. Mrežico preko gips plate in preko zida, ker bo pokalo samo na spoju in samo z jubolinom preko, 1x ali 2x, odvisno od tega, kako je narejen sosednji zid.

Miha 333 ::

Če renoviraš, je mogoče opcija tudi da na vsaki strani poštemaš utor in vzidaš prefabricirano preklado, nato pa nad preklado pozidaš s siporeksom, potem pa z ometom izravnaš površino z obstoječim zidom.

Magic1 ::

Če stirodur deluje solidno zunaj na coklu, potem verjami da se ne bo nič zgodilo v tvojem primeru. Ne kompliciraj, kupi primerno debelino, nanesi omet s mrežico, fino izravnalno in pobeli.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

msjr ::

Aston_11 je izjavil:

Dovolj debel stirodur, preko mrežica, lepilo, gips omet npr. - fiksiraš ga s purpeno.


+1 za tole. Sicer bi bil za notranje prostore zadosti že stiropor, stirodur bo v veselje bodočih arheologov zdržal mnogo dlje.

fikus_ ::

+1 stirudur ali stiropor za tlake (je bolj trd)+purpena za lepljenje. Čeza fasadna mreža+lepilo. Fasadna mreža naj po čez spoj, pa ne bo razpok.
Še en + dobra toplotna izolacija.

Dajarra ::

Hvala za pomoč. bom kar stirodur dal. Najbolj sem se bal, ker nisem bil siguren ali purpena dobro pritrdi vse skupaj, so mi vodila in gips plošče na prvi pogled delovale bolj trdno.

Nad okni pa verjetno ista varianta, samo da bi dal še volno vmes..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dajarra ()

Magic1 ::

Ne rabiš kombinirat s volno, ker sta identičena izolatorja. Seveda pa moraš narediti tako kot je treba, obvezno daj vsaj ene 5cm čez stirodur na staro steno mrežico, da ne bo prišlo do razpok.
Magic

Highlag ::

Zakaj pa nebi prevelikih odprtin pozidal? Preveč komplicirano? Sigurno bi bilo bolj stabilno kot knauf ali stirodur.
Never trust a computer you can't throw out a window

Magic1 ::

Highlag je izjavil:

Zakaj pa nebi prevelikih odprtin pozidal? Preveč komplicirano? Sigurno bi bilo bolj stabilno kot knauf ali stirodur.

In vmes čakal pol leta, da se zadeva fajn posuši... Zakaj že rabi stabilnost nad vrati?!?
Magic

Furbo ::

Highlag je izjavil:

Zakaj pa nebi prevelikih odprtin pozidal? Preveč komplicirano? Sigurno bi bilo bolj stabilno kot knauf ali stirodur.


In kako bi se ti zidarsko lotil nižanja odprtine za vrata in zapiranja odprtine nad oknom?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Pusti škatle za rolete, ker znajo še priti prav ...

V naših krajih so rolete pač koristne (dež, toča, sonce).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241892 (11359) edi123
»

Stirodur

Oddelek: Loža
284971 (3325) SmotaniJanez
»

Izolacija stene z notranje strani

Oddelek: Loža
3812971 (11505) kljuc
»

kaj uporabiti pri zidavi stanovanja?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5018178 (17246) madmitch

Več podobnih tem