» »

Katero rabljeno plato vzet?

Katero rabljeno plato vzet?

pilatus9 ::

Zanima me, katero rabljeno plato naj vzamem za v en sekundarni hisni racunalnik, na katerem se gledajo fotke, internet, Word pa AutoCAD in SolidWorks, kdaj pa tud kaksen spil (OS je Win2000)?
Problem je tak, da mam zdej Microstar (MSI) MS-6163 in ima samo ATA-33 kontroler pa za Intel proce je. Zdej gor utripa Celeron 800, druzbo pa mu dela 10 Gb disk in Matrox Viper V550 (RivaTNT II 32Mb) in 128 Mb SDR RAMa.

Zamenjal bom disk za enga 80 Gb (verjetno nov IBM, 7200, ATA100) in kakor se mi zdi, ga plata ne bo prebavljala. Ce ga pa ze bo, bo vse skupaj zelo pocasno teklo na ATA33;( . Tak da jez mam zdej namen plato zamenjat za eno, na kateri bi vse skup teklo malo hitreje. Beri ATA100 kontroler, AGP 2x do 4x, ker bom verjetno kmalu zamenjal tudi graficno za kaksno GeForce2 GTS, gf4, radeon ali kaj podobnega. Zvocno mam sedaj SB Live value 1024 na PCI vodilu, ki je sicer dobra, ceprav menda ne dosega kakovosti AC'97 dekoderja, ki je sedaj standard na takih platah.

V igri so ene plate, ki sem jih nasel na Bolhi, problem pa je, da so to vse za AMDje. Mogoce bi blo vredu, ce bi obdrzal moj proc Celeron 800, ki ma ze 100 FSBja.

Torej, kaj si mislite o teh platah:
-MSI K7T PRO 2A
menda nima ATA 100, za onboard zvocno pa tud ne vem?
-Matsonic MS-8137A
KT266A, Socket A, FSB266, UDMA100, AGP 4x, 5PCI, 2DIMM + 2DDR, CNR, Sound

Tale Matsonic mi ni glih vsec, raje bi mel kaksno firmo ala Abit, Epox, MSI... je pa tud varianta, da se znebim RAMa in si vzamem DDR, ki je mnogo cenejsi (128 SDR je skoraj tok drag kot 256 DDR)
Torej v bistvu zamenjat skor celoten komp?!

Prosim za komentarje. Hvala pa LP

jest10 ::

Koker vem je matasonic plata za amd procesor

boštjan ::

Koker vem je matasonic plata za amd procesor

te že raje ELITKO k7s5a ali kero novejšo ELITKO

Spajky ::

Takole pilatus9: ne verjemi vsem marketinškim trikom (osveščenost je temelj!), ki si jih izmišljajo proizvajalci! Po letu 2000 se v rač.industriji IMHO nič revolucionarnega zgodilo... AGP 4x,8x; UDMA66 itd, HyperThreading ter Quad pumped FSB, DDR-II ali RambusMem, najnovejše grafikulje, pa pol da Tulci ne delajo na starih platah itd. Malo morje "marketinških laži", da zgrebejo še šoldov!!!!
V praktičnem delu s kompom pa sploh ni tako velike razlike, kot bi jo želeli prikazati, je pa res, da nekatere izboljšave pripomorejo, vendar v Real life bistveno manj kot kažejo benchmarki, ki pa jih je tudi treba znat interpretirat! Vse kar je na 1GHz in 133Fsb ali več je odlično!

Torej moj nasvet, zakaj bi menjal bogovsko stabilno plato za mačka v žaklju (pred leti so še delali čvrste plate, danes zaradi rezanja stroškov je večinoma škart, razen če misliš pošteno odpret denarnico!

Lepo navij tvojga Celly-ja in če imaš 2x128 rama, pol sflašaj Bios z zadnjim (4.0), pa bo mašina z novim diskom bistveno hitrejša! (še posebej, če bi našel najnižjega Tualatina, modificiral slotket in ga navil! Zapomni si, v mašini je najpočasnejša zadeva mehanika=disk, ki ima najbolj bistven vpliv na odzivnost mašine.

Zakaj sem ti tako obširno se javil? Ker imam sam to staro plato, ki ima kot vsaka kako pomanjkljivost tudi. Pa poglej si tu malo mojo stran frišno(snoči) v izdelavi, dokler je drugam ne prenesem in pazi, da s kako neumnostjo-nakupi! ne greš iz dežja pod kap!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dead_Eye ::

lej, za 17k dobiš novo elite k7s5a, tako se ti rabljene ne splača kupovat. problem je če hočeš ploščo za cel. 800... - epox 3vsa2 v mlacomu... 20k... rabljeno boš bolj težko dobil, posebno po ugodni ceni...
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

Clemento ::

tic prodaja na bolhi nf7-s v2.0 za 20ksit...to je za đabe...plata pa je fenomenalna
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

boštjan ::

tic prodaja na bolhi nf7-s v2.0 za 20ksit...to je za đabe...plata pa je fenomenalna

pa je tip normalen.Mogoče pa le ni tako fenomenalna da jo že prodaj,vsaj njemu ne

pilatus9 ::

Zdravo!

Hvala vam za komentarje. Moram pa rect, da ravnokar nalagam nov sistem na ta komp, ki je ssedaj zaživel v popolnoma novi preobleki:
-Gigabyte GA-7DXR+ (ATA133, RAID, 4xAGP, 4x IDE priklopi, DDR, USB 2.0, AMD proci menda do 2600 MHz)
-AMD Thunderbird 800 + Titan cooler, ki ga bom drug teden zamenjal za GlacialTech IGLOO 2500 + potenciometer za zmanjsanje obratov - glasnosti:\
-IBM 80 Gb ATA100
-Daimond Viper V770 (RivaTNT2 32Mb)
-DDR memory Samsung chip 256Mb 2700
-stari CD-ROM Teac 32x + disketa:P
-Live zvocna (pravijo, da je boljsa od onboard AC'97 ??)
-napajalc je se tastar 230W, ki pa ga bo potrebno zamenjat za 300-350W zaradi malo prekratkih kablov in dodatnih ventov
-ohisje crno-sivo iz E-misije za 4800sit (dost cool)
-stari glodalec Logitech wireless in IBM tipkovnica8-)

Moram rect, da je kista res glasna s tem Titanom TTC-D5T, tak da zdej ne vem, al naj kupim v JAE GlacialTechov Silent Breeze ali IGLOO 2500 in tist medkabelcek s potenciometrom v Mlacomu, da malo utisam cooler. Kaj pravite? :\ Silent Breeze je menda bolj ubog, ce das gor kak novi proc. Verjetno bom na jesen menjal proc za kaksenga throubredaB XP 1.8 ali 2.0

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duron 1800 ali Sampron 2200+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
553917 (3245) kixs
»

Hladilnik za XP2400+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
514212 (3289) T0RN4D0
»

Kaj mi proporočate za hlajenje Athlona XP+ 2500 Barton jedro??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282138 (1405) Ted
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302291 (1807) Mercier
»

Duron 1.3 ali Athlon XP 1600+

Oddelek: Kaj kupiti
221660 (1309) HUDiR

Več podobnih tem