» »

Plošča s servisa brez serijske številke

Plošča s servisa brez serijske številke

Bambolo ::

Zanima me, če je normalno da pride matična plošča s servisa brez serijske številke(nalepke). Ko sem jo odnesel na servis vem da je imela serijsko nalepko, ker drugače plošče ne bi sprejeli na servis. Zdaj (dva meseca po tem) sem bolj po naključju pogledal na ploščo in vidim da serijske številke ni več nikjer. Prej nisem dal nobene pozornosti. Če se mi plošča spet pokvari je verjetno ne bodo sprejeli na servis, ali pač? Kako je s tem? Mogoče so mi preprosto uturili drugo ploščo. Plošča bi bila drugače še dve leti v garanciji.
  • spremenilo: Bambolo ()

AC_DC ::

Ni normalno za desktop plato.
Prenosnik plata ? Poglej v bios.

Bambolo ::

Gre za desktop plato.

AC_DC ::

Na papirjih, ki si jih dobil tudi ni navedena ?

Bambolo ::

Na papirjih, ki sem jih dobil s servisa je številka (ista kot na škatli), na škatli je seveda tudi, le na plošči je ni več. Mogoče delam le iz muhe slona?

dolenc ::

Se je tud men že enkrat zgodilo, je manjkalo pol nalepke, na škatli nalepka, pol šifre, ki je ostala, ista kot na računu, garancija seveda ni šla skozi, pa sem bil tud prepričan, da je prej sigurno ni blo sam polovica :)

Thuban ::

odpri command prompt in napiš.

wmic baseboard get product,Manufacturer,version,serialnumber
takole:


ps.: terminal je zakon.

dolenc je izjavil:

garancija seveda ni šla skozi


Če pa nisi vprašal na forumu ali pa vsaj strica googla kako dobiti serijsko matične preko CMDja ali Power Shella.

edit2.: če ti matična crkne in se ne bo dalo bootat oni seveda ne bodo mogli rpeverit katero serijsko imaš. Jaz bi jih poklical zdaj in prosil za pomoč, da ti naredijo nalepko. Serijsko matične pa izveš na način kot sem ti opisal zgoraj.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Thuban ::

dolenc je izjavil:

Se je tud men že enkrat zgodilo, je manjkalo pol nalepke, na škatli nalepka, pol šifre, ki je ostala, ista kot na računu, garancija seveda ni šla skozi, pa sem bil tud prepričan, da je prej sigurno ni blo sam polovica :)


prosim napiši točno kam si nesel, da tam ne slučajno ne kupimo biločesa
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

fosil ::

Thuban je izjavil:

odpri command prompt in napiš.

wmic baseboard get product,Manufacturer,version,serialnumber
takole:


ps.: terminal je zakon.

dolenc je izjavil:

garancija seveda ni šla skozi


Če pa nisi vprašal na forumu ali pa vsaj strica googla kako dobiti serijsko matične preko CMDja ali Power Shella.

edit2.: če ti matična crkne in se ne bo dalo bootat oni seveda ne bodo mogli rpeverit katero serijsko imaš. Jaz bi jih poklical zdaj in prosil za pomoč, da ti naredijo nalepko. Serijsko matične pa izveš na način kot sem ti opisal zgoraj.

Ne gre za to, da se serijske ne bi dalo ugotovit.
Problem je v tem, da ti brez nalepke ne priznajo garancije.
Največkrat na teh nalepkah celo piše, da če jo odstraniš garancija ne velja.
Tako je!

Thuban ::

Kontaktiraš jih in se zmeniš za novo nalepko.

Če je ne dobiš pa se pač potrudiš da prihodnjič ne servisiraš pri njih.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Bambolo ::

Hvala vsem za pomoč. Ploščo sem takrat nesel na Avtero. Če bo kdo kaj nesel na servis naj ob prevzemu preveri, če nalepka s serijsko štima.

Thuban ::

tebi serijska štima?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

dolenc ::

Avtera je bila tudi pri meni, tega je sicer že precej let nazaj, ampak od takrat nisem kupil še nobene stvari od asusa, da le ne pridem v kontant z njimi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

Bambolo ::

@Draconis
Tvojega postopka zdaj ne morem uporabit, ker sem razstavil računalnik. Bom pa to naredil takoj ob priliki, ker me zdaj res zanima kaj sem dobil. V glavnem, nalepke s serijsko na plošči ni nikjer.

@dolenc
Tudi moja plošča je Asusova;-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obolala bom - WIN 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
425543 (3552) egypt
»

Windows se ne boota če ne "Disable driver signature enforcement"

Oddelek: Pomoč in nasveti
181720 (1520) solatko
»

WD RMA warranty vračilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
274062 (3605) solatko
»

Uveljavjanje garancije

Oddelek: Pomoč in nasveti
14974 (632) solatko
»

Serijska na matiči plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
121140 (916) dolenc

Več podobnih tem