» »

Omaka Sriracha

Omaka Sriracha

trulex ::

Imam Flying Goose, ki se jo dobi v Mercatorju:


Veliko ljudi hvali Rooster različico, zanima me pa v kateri trgovini jo prodajajo.

Katero imate raje?

Okapi ::

Z zelenim pokrovčkom je boljša, za moj okus, imajo jo pa, vsaj včasih, v Leclercu.

McAjvar ::

Zelena mi je bolj všeč. Poleg Leclerca sem jo našel tudi (sicer v mnogo večjem pakiranju) trgovini Kitajski vrt, na Prušnikovi ulici v Šentvidu. Imajo pa (vsaj imeli so, ko sem bil nazadnje tam) tudi takšno, z ingverjem, ki pa je še nisem poskusil:
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

steev ::

V šiški maš Tajsko trgovino, kjer bi tole znali imet.
:|

Pac-Man ::

Poskusil rooster, meni nič posebnega. Nekoliko pikanten ketchup.

Okapi ::

Kaj si pa mislil, da je?

koyotee ::

Če ste opazili, je sriracha skoraj v vsaki tv nanizanki, ko nekaj jedo. Lih slaba ze nemore bit :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Stari maček ::

Jaz jo delam sam....jih imam še nekaj za prodat...

lonz ::

V intersparih jih imajo. Vsaj v celjskem je.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Bizkit45 ::

kolk skovilov ma to? je to podobno habaneru od chili pippa?

Okapi ::

To ni za tiste, ki hočejo imeti požgan jezik.

dolenc ::

koyotee je izjavil:

Če ste opazili, je sriracha skoraj v vsaki tv nanizanki, ko nekaj jedo. Lih slaba ze nemore bit :)


Tud kokakola ...

Jaz mam drugače zelo rad pekoče zadeve, tud sam mam vsak let čilije in tole omakco skos na polički, pa mi nekak ni najbolj všeč. Dost močno aromo ma in precej spremeni okus jedi.
Tista zadeva od čilipipa, tisto je pa že bolj na nivoju, enkrat dal v hamburger, pa sem se bal potem še par mescov spet probat :D

Roadkill ::

Okapi ima prav. Ta omaka je za pičke.

Zelo slan ketchup. Nič posebnega v glavnem. Nekak kot bi v ketchup stresel veliko vegete in dodal malo čilija.
Ü

Okapi ::

Še en, ki nima pojma, kaj je bistvo okusa.>:D

Pac-Man ::

Okapi je izjavil:

Kaj si pa mislil, da je?


Nekaj ueberhudega, glede na ves halo.

mihec87 ::

Ni vse v skovilih...

tikitoki ::

koyotee je izjavil:

Če ste opazili, je sriracha skoraj v vsaki tv nanizanki, ko nekaj jedo. Lih slaba ze nemore bit :)


Veliko reklamni budget in kvaliteta nista eno in isto. Tko, k ni Heineken odlicno pivo. Se vedno pa je drago in vidis ga povsod.

DimmniBurek ::

A kdo ve kje kupiti Sriracho? V Mercatorju sem najdu flying goose, samo je tamala, 200ml s pinki pokrovčkom.
Leclerc nima. Na netu sm najdu na zacimbe.si ampak ni na zalogi...

Pa bolj kot berem, manj mi je jasno kera je sploh "taprava".
There Is No Stronger Drug Than Reality

Raptor F16 ::

Po večini tajskih restavracij vidim Roosterjevo Sriracho. Običajno naročim tako pikantne zadeve, da nimam neke želje s to zadevo dodatno kvariti okus... pikantno dobro prenašam ampak obstaja meja, kjer je stvar "enjoyable" in na drugi strani samo še navadno matranje, kjer ne čutiš več okusa jedi.

DimmniBurek je izjavil:

A kdo ve kje kupiti Sriracho?


Nazadnje sem jo videl v Leclercu in celo Merkatorju v Supernovi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

w0mbat ::

danes nujno delal do 20.00 ni blo časa kupit omakco zaspolitveno omejuje

Raptor F16 ::

w0mbat je izjavil:

danes nujno delal do 20.00 ni blo časa kupit omakco zaspolitveno omejuje


Naročiš dostavo na dom ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

c3p0 ::

Rooster brand kupim ponavadi v Avstriji, tam imajo več etničnih trgovin in cene niso zasoljene kot pri nas. Imaš več različic pekočnosti oz. dodatkov (ingver, česen...), glede na barvo pokrovčka.

Gre pa za fermentiran čili, ki ga je v USA prinesel nek vietnamski begunec in s tem obogatel, tudi embalažo je sam oblikoval. Odlična zadeva za na riž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

DimmniBurek ::

Ma jest mam itak ful različnih stvari doma, od teh Čili pipp, Sriracho, BBQ chili sauce, domače sušene čilije, čili v prahu, kajenski poper nek extra pekoč, ... Ne škodi imeti še kaj novega
There Is No Stronger Drug Than Reality

Raptor F16 ::

c3p0 je izjavil:



Gre pa za fermentiran čili, ki ga je v USA prinesel nek vietnamski begunec in s tem obogatel, tudi embalažo je sam oblikoval. Odlična zadeva za na riž.


Saj tudi tabasco ni neka huda znanost od "omake" :D

Vinski kis, čili, sol.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

trulex ::

DimmniBurek je izjavil:

A kdo ve kje kupiti Sriracho? V Mercatorju sem najdu flying goose, samo je tamala, 200ml s pinki pokrovčkom.
Leclerc nima. Na netu sm najdu na zacimbe.si ampak ni na zalogi...

Pa bolj kot berem, manj mi je jasno kera je sploh "taprava".

V Svilni poti jo dobiš, če nisi v LJ imajo tudi dostavo. https://www.svilnapot.si

nirm ::

men je dobra ko se zmeša z rižem doda precej dober okus. sama po sebi mi pa ne sede

borisk ::

Raptor F16 je izjavil:

c3p0 je izjavil:



Gre pa za fermentiran čili, ki ga je v USA prinesel nek vietnamski begunec in s tem obogatel, tudi embalažo je sam oblikoval. Odlična zadeva za na riž.


Saj tudi tabasco ni neka huda znanost od "omake" :D

Vinski kis, čili, sol.


tako shiracha kot tabasko so fermentirane omake, za tabasko čiliji fermentirajo nekaj let... je mal drgač od kečapa....
Tabasco sauce @ Wikipedia

Badwolff ::

veliko izbiro, pa nasploh veliko izbiro vsega imajo v Asian Supermarket v BTC.

c3p0 ::

Tabasco mi ne sede več, preveč voden, zelo kisel, premalo pekoč. Tisti oranžni habanero verzija je sicer boljši. Delamo domače, če zmanjka pa kak Pippov zoc ni slab.

paraboŁa ::

Se pa vsi strinjamo, da ko se enkrat navadiš na čili, ni več poti nazaj :D. Jaz imam najraje rumeno hot sun od čili pipp.

Tabasco je stvar preteklosti. Kar malo zajokam navznotraj ko v piceriji rečem za čili in pridejo s tabascom :(. Res ogaben. Odkar je trg pekočih omak tako zacvetel ga ne morem več vidt.

Raptor F16 ::

Meni je pa tabasco dober ravno zaradi kisa.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

</head> ::

http://www.thaiasia.si/

Tale trgovina za Bežigradom ima nekih 5-8 različnih Srirach.
Moja najljubša za k perutničkam je pa "Frank's Red hot". Osnovna skoraj nič ne peče. Podobna Tabascu, samo veliko več okusa. Nivo pekočnosti popravim s Čili pipom 10/10.
Ne vem pa če se Frank's kje dobi v SLO. Jaz sem si malo večjo zalogo kupil, ko sem ga opazil v hrvaškem Konzumu, ko sem dopustoval.

Tole je moja trenutna izbira:


Zadaj nekje je Vegan mayo Sriracha, katero sem za štos nabavil v thaiasia, ker je prej še nisem videl. Precej brezveze. Laže vzet navadno majonezo in doat par kaplijc omake po lastnem izboru.
Drugač sem pa še vedno velik ljubitelj Čili Pipa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

Badwolff ::

Mayo Sriracha in mayo Wasabi majo v tistem azijskem supermarketu in sta prav super za kak burger.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubitelji pikantne hrane (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Loža
1400244021 (28604) FireSnake
»

Vok in stir-fry (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715964 (13565) Brane22
»

Hrana, ki je res pekoča

Oddelek: Loža
253262 (2514) dmok
»

Pekoče omake - začimbe

Oddelek: Loža
246284 (4710) satyr
»

Škodljivost pekoče hrane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5821997 (19904) ales85

Več podobnih tem