» »

Outlook 2016 - pošlji/prejmi

Outlook 2016 - pošlji/prejmi

Yossarian ::

Inštaliral sem Outlook 2016 in nekaj časa je delalo v redu, nato pa se je naenkrat pokvarilo :-(
Ko zaženem program, mi ne naloži več avtomatsko nove prejete pošte, ampak moram kliknit na "Pošlji/prejmi"; prej nisem rabil. Enako, če hočem odposlat neko pošto. Počemu? Iskal sem v nastavitvah, kje bi se to dalo naredit, vendar nisem našel. Hilfe.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jukoz ::

Malo off-topic pa vseeno - ali ima kdo težave pri nastavitvi novega računa v outlook 2016.
Namreč, pri dodajanju računa se ne da iti mimo "testa nastavitve", ki vedno crkne pri pošiljanju. Prejem deluje pri IMAP/POP3, oddaja preko SMTP pa ne. Seveda deluje povsem normalno z Thunderbirdom.

Na outlook 2013 sem ga uspel nekako prelisičit da ni delal testa, na 2016 ga pa ne morem.

Han ::

Tudi 2016 ima opcijo, da preskočiš test, moraš pa že na začetku izbrati, da račun nastaviš ročno...

Yossarian ::

Machete je izjavil:

Tole si dal čez: http://www.easytweaks.com/auto-refresh-...


Sem probal, pa ni šlo. Zdaj vidim, da ko odprem Otlook in v čisto zgornji vrstici (Datoteka, Osnovno...) kliknem na "Pošlji/prejmi", najdem v vrstici pod tem, da v zadnji ikoni piše "Brez povezave" in rdeči križec. Zgleda, da bi moral nekje nastaviti, da ko kliknem na namizju na ikono Outlook, da se tudi avtomatsko poveže z internetom.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

jukoz ::

Han je izjavil:

Tudi 2016 ima opcijo, da preskočiš test, moraš pa že na začetku izbrati, da račun nastaviš ročno...


Test lahko preskočim samo če kreiram POP3 račun. Pri IMAPu pa ne.

A imam samo jaz to napako. Google sicer kaže da ne.

Han ::

IMAP še nisem nastavljal, bom pa preveril naslednji teden.

jukoz ::

Han je izjavil:

IMAP še nisem nastavljal, bom pa preveril naslednji teden.


Hvala ti, res bom hvaležen če ti uspe preveriti.

Han ::

Za IMAP test res ne moreš odstraniti kljukice - polje je sivo in nedostopno.

jukoz ::

Hvala ti, vmes sem našel rešitev z googlom:
https://social.technet.microsoft.com/Fo...

Na kratko - outlook kot kaže že od Office 97 pošilja testen mail z napako, ki ga normalen e-mail server seveda zavrne. To sem opazil tudi sam, saj testen mail vedno faila, vendar se je do 2013(!) dalo to zaobiti s tem da si dal kljukico za test ven. Ne vem kako sem uspel na 2013 to zaobiti, vendar na MS forumu poročajo o tej težavi. Definitivno sem jo pa zaobšel na 2013, saj mail serverja nismo menjali.

Rešitev je da med kreiranjem računa ubiješ outlook s task managerjem. Outlook že ob vpisu accounta naredi vse potrebne fajle, vendar ga izbriše če testa ne more naredit. Če ga vmes ubiješ, vse fajle pusti.

Kot kaže je torej to en MSjev bug, ki je že skoraj 20 let(!) prisoten v outlooku. Sam tega ne morem trditi, lahko pa potrdim da od MS Outlook 2000 naprej gotovo ne dela =)

Han ::

Hvala tudi tebi za ta podatek. Mimogrede, opažam, da se Outlook 2016 pri zapiranju kar pogosto sesuje...

Isotropic ::

jukoz je izjavil:

Hvala ti, vmes sem našel rešitev z googlom:
https://social.technet.microsoft.com/Fo...

Na kratko - outlook kot kaže že od Office 97 pošilja testen mail z napako, ki ga normalen e-mail server seveda zavrne. To sem opazil tudi sam, saj testen mail vedno faila, vendar se je do 2013(!) dalo to zaobiti s tem da si dal kljukico za test ven. Ne vem kako sem uspel na 2013 to zaobiti, vendar na MS forumu poročajo o tej težavi. Definitivno sem jo pa zaobšel na 2013, saj mail serverja nismo menjali.

Rešitev je da med kreiranjem računa ubiješ outlook s task managerjem. Outlook že ob vpisu accounta naredi vse potrebne fajle, vendar ga izbriše če testa ne more naredit. Če ga vmes ubiješ, vse fajle pusti.

Kot kaže je torej to en MSjev bug, ki je že skoraj 20 let(!) prisoten v outlooku. Sam tega ne morem trditi, lahko pa potrdim da od MS Outlook 2000 naprej gotovo ne dela =)


To je e-poštno sporočilo, ki ga Microsoft Outlook samodejno pošlje med preskušanjem nastavitev računa.

fail level over 9000
velja sicer za IMAP

Zgodovina sprememb…

jukoz ::

Sori Isotropic, ne razumem tvojega posta. Si objavil celotnega?

urosh ::

pa si vklopil, da za posiljanje naj uporabi enake nastavitve kot za prejemanje? Ker to po defaultu ni vklopljeno in seveda brez avtentifikacije normalno ne more poslat maila... Ko v rocnem nacinu vneses vse podatke, imas desno spodaj "dodatne moznost" ali "vec moznosti" ali nekaj takega in tu podem v drugem zavihku nastavis, da naj uporablja avtentifikacijo za posiljanje in pa v zadnjem zavihku lahko nastavis porte (v kolikor recimo dodajas @gmail racun)... Ker jaz do sedaj nisem imel niti ene tezave z 2016. Niti z 2013...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KONEC za windows live mail?

Oddelek: Loža
437679 (3706) jype
»

Microsoft Office 2019 Home&Business Slo

Oddelek: Programska oprema
356850 (5429) Han
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017507 (13895) MrStein
»

Izvoz e-pošte iz Apple Mail

Oddelek: Programska oprema
192336 (281) MrStein
»

Microsoft z Office 365 zasluži več kot z Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6925850 (22482) GupeM

Več podobnih tem