» »

Nakup utežnih kolutov

Nakup utežnih kolutov

kitajc ::

Lastim si dve ročki in vsega skupaj 14kg uteži. Za nekaj vaj imam premalo uteži. Dokupil bom 4x5kg in imam tako že v osnovi 20kg. Najceneje kar sem našel, je cementna utež za 6,5€ (5kg) s premerom 31mm. Premer ročke je 30mm. Bi se kje to dobilo še ceneje?

kitajc ::

Nobeden ne ve za kakšno cenejšo varianto?

zos ::

6.5€ za 5 kilogramov je zelo dober deal. Sicer pa je https://www.strengthshop.de/ edina solidna trgovina v nasi blizini ki jo poznam. Sicer pa, utezi niso poceni. Poglej kaj rabljenega na bolhi.

kitajc ::

Cena je pa za cementne uteži. Zakaj so te cenejše od ostalih?

šernk ::

ker je 1kg železa dražji od 1kg cementa + tiste nekaj plastike okoli.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kosarkar ::

nekaj časa nazaj sem kupil na Amazonu in je bilo kar ugodno....

K0K0 ::

Cementne uteži so precej velike, tko da preveri če te ne bodo ovirale.
teža: 5 kg
dimenzije: premer 255 mm, debelina 48 mm

kitajc ::

To sem opazil šele sedaj. Točno te gledam - širina je kar 48mm. Litoželezne so debeline 25mm. Konec ročke pa je dolg le 100mm.

5kg litoželeznih stane 14€. Vse skupaj 56€.

Najbrž bom kupil kar litoželezne. Bi jih lahko dobil kaj ceneje, ali je to dovolj ugodno?

c3p0 ::

Niso lž koluti v Sportsdirect nekje 2€/kg?

kitajc ::

Prišla je, ko sem jo najbolje rabil. Hoferjeva ponudba namreč.

komplet uteži z osjo
uteži

Najbrž se mi izplača, da bi kupil kar oboje. Tole je precej poceni. Ali je kakšna velika prednost zakrivljene palice? Palico bom največ uporabljal za dead lift in bench press. Vidim, da ima palica kar precej prostora za uteži, tako da bi nanjo lahko spravil še kakšno od tistih 14 kg, ki jih že imam.

2 x 5 kg (10kg) in ravna palica (26kg) = 36 kg / 70 €

Pa še to....vse kar bom delal bom vadil z 40 - 50% max teže in vaje izvajal eksplozivno, tako da strašno težkih uteži niti ne potrebujem.

spenstar ::

Zakrivljena palica je primerna za treniranje bicepsa in tricepsa. Za deadlift in bench kupi ravno stango!
SPENSTAR--builder

greatdrakon ::

36 ali pa 50 kg kolk misliš za deadlift in benč press? a se ti hecaš al sam nimaš predstave?

daj resno, imaš fitnese po 20 evrov na mesec naprej... 50 kg boš prerastel v enem mescu ali dveh...

kitajc ::

Ne vem, mogoče imaš prav. Sedaj eksplozivno squat-am z mojimi 14-imi kilogrami in mi je povsem ok. Glede na to, da nisem naredil počepa že 10 let. :)

Moj cilj ni nabiti mišične mase, temveč se približati postavi tenisača.

Recimo na tem linku je Federer v fitnesu. Na okoli 2:30 dela bench press. Priporoča se 40% max teže. Vmes imajo tudi vaje za moč z max težo.

Kaj pa vem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaje za moč

Oddelek: Šport
3912618 (10342) FTad
»

Home GYM Budget build ?

Oddelek: Šport
224407 (3581) Domobrancek
»

fitness forumi pri nas

Oddelek: Loža
212810 (2353) k--p
»

Fitnes naprava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13921194 (18174) BlueBerry
»

Fitnes naprava

Oddelek: Loža
232296 (1746) CleanPower

Več podobnih tem