» »

Kateri čip na grafi je to (slika) ?

Kateri čip na grafi je to (slika) ?

Marjan ::

Ali je to mogoče RAMDAC čip, ki omogoča neodvisno poganjanje dveh monitorjev na grafični?

Če ni. Kateri je?




Tukaj pa podobna grafična, ampak brez tega čipa:


To oboje je grafična GeForce4 FX 5200.


kot tudi tale:


:\

Highlag ::

Vsaj napisal bi kaj gor piše. Bi blo precej lažje ugotovit za kaj je.

Pa tud mogoče je na drugi strani tudi kakšen? Vidim, da ima prva kartica 2 DVI izhoda, drugi dve pa samo enega?

Marjan ::

Jest teh kartic nimam pred sabo. To so slikice iz neta.

Ja, maš prav tisti čip je zgleda za dodaten LCD monitor.

Vprašanje pa je še vedno: Kje je RAMDAC čip? Menda naj bi bila celo dva!?

DSmidgy ::

RAMDAC je čip, ki spreminja digitalni signal v analognega (tako da ga monitor lahko prikaže.

Lahko da je ta čip to, da se slika lahko razdeli na dva monitorja.

Marjan ::

Ja, vendar imajo dobre grafe dva ramdaca. Mene pa zanima kje se to vidi.

Ali pa npr. tukile:


Kje je tuki RAMDAC? En, dva?!

Brane2 ::

Vprašanje, če to lahko vedno vidiš. RAMDAC je IIRC dostikrat (skoraj vedno, pravzaprav) znotraj glavnega čipa. Po moje bi bil razlog za montažo glavnega RAMDACa izven čipa samo pri high-end karticah, za višjo kakovost slike na analognem monitorju. Drugi RAMDAC pa je dostikrat na posebnem čipu, ki ni vedno isti, tako da po sami oznaki ne moreš sklepat o tem, ne da bi prej preveril na webstraneh proizvajalca čipa...

Marjan ::

Hvala Brane. Dobra informacija!

TribesMan ::

Meni se pa zdi da je to čip ki krmili Video In Video Out (VIVO)

Ramdaci so že kar nekaj časa ugrajeni v čip. Tudi v primeru da jih je več. Prav tako so ugrajeni krmilniki LCD monitorjev.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Marjan ::

Kaj je sploh fora VIVO?

Sej tam imaš dva TV konektorja, ane?!

Brane2 ::


Ramdaci so že kar nekaj časa ugrajeni v čip. Tudi v primeru da jih je več. Prav tako so ugrajeni krmilniki LCD monitorjev.


Možno. Nisem ravno na tekočem s tem. Vem pa, da imajo kakovostnejše zadeve RAMDACe zunaj, da šum čipa ne vpliva na kakovost analognega signala. KAr se siglaov za LCDje tiče, jih ni težko dobit na čipu, saj so digitalni in skorkaj enaki tistim, ki jih dobi (RAM)DAC na vhodu, le da so serializirani. Torej vsaka barva ima svoj (en) kable, ne pa osem ali več, kolikor je bitov po barvi.

Marjan ::

Očitno so RAMDACI res že vsi v GPUju. Sem bral tudi na x-bit labs, ko opisuje FX5200 GPU:

/citat/
The GeForce FX 5200 GPU (aka NV34) is the successor of the GeForce4 MX family and is targeted at mainstream and low-end market segments. The GeForce FX 5200 series of GPUs are manufactured using 0.15 micron process and cannot boast with the same set of features compared to more advanced brothers, such as the GeForce FX 5600 and the GeForce FX 5800; for instance, GeForce FX 5200-series lacks Intellisample 2.0 FSAA. The GeForce FX 5200 implements 4 TMUs, supports up to 128MB of 128-bit DDR SDRAM memory, integrates dual 350MHz RAMDACs, TMDS transmitter and TV-Out controller.
/citat/

Samo je pa vprašanje, če potem različna podjetja izkoristijo vse možnosti, ki jim jih nudi GPU... Kaj ti pomagata dva RAMDACa v jedru procesorja, če nič nimaš od njih... :P :\

Highlag ::

VIVO pomeni VideoIn VideoOut

Skratka z takšno kartico lahko npr. snameš "pogrebaš" film iz zunanjega izvira (kamere ...)

Marjan ::

Sem dobil danes poceni verzijo FX 5200, ki je na zadnji slikci zgoraj.

Zadeva seka. Sicer ne vem koliko ramdacov ima (vendar skoraj gotovo enega!?) ampak je bila preizkušena na dual display in deluje.

DjTonic ::

Oni čip na sliki je Philipsov SAA7114H, ki krmili Video Vhod (zajem videa). Video izhod je podobno kot TV-Out, Na Video Vhod pa lahko priklopimo kakšno napravo ki ima Kompoziten ali S-Video izhod. ;) Nekaj informacij o tem čipu dobiš tudi tukaj Philips SAA7114H

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire 2600 XT 512 AGP nažicat za sodelovanje z Asus A7N8X-LA!! Noče pa noče :(

Oddelek: Strojna oprema
133173 (2182) ncc2000
»

PCI (ne PCI-e) grafična kartica vsaj FX5200 z video izhodom - kje bi to pri nas dobil

Oddelek: Kaj kupiti
111906 (1759) celk
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397889 (6131) js
»

Grafična prosim nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
794360 (3337) C_maniak
»

Grafične kartice - kvaliteta slike

Oddelek: Zvok in slika
121438 (1237) Witboy

Več podobnih tem