» »

Denar-problem

Denar-problem

Yelyboo ::

Pozdravljeni! Nevem ravno ce ta tema spada sem, ampak se mi je zdela najbolj primerna! No torej moj problem je v vezi z denarjem! Sem dijak in vsak mesec dobivam štipendijo. Ne bi rad pisal v znenskih, ampak sem ta denar hitro zapravil odkar so mi starsi odprli račun oz. Sem dobil tako rečeno maestro kartico. Problem je največji da bi rad ta denar pridobil nazaj, ampak nevem kako bi ga zaslužil, ima kdor koli kakšno idejo? Saj veste kako je potem to pokazati staršem ter pokazati račun,... No ze v naprej se vam zahvaljujem za vse nasvete in ideje :) lep pozdrav!
  • polepsal: bluefish ()

hojnikb ::

starši bojo v vsakem primeru vidl, da si fajn trošu :)
Tudi če maš dodatne prilive .)


Nič, delat se spravi, pa bodo padali cekini. Al pa nehaj kadit/se drogirat pa bo ostala štipendija
#brezpodpisa

shadeX ::

Yelyboo je izjavil:

Sem dijak in vsak mesec dobivam štipendijo. Ne bi rad pisal v znenskih, ampak sem ta denar hitro zapravil odkar so mi starsi odprli račun oz. Sem dobil tako rečeno maestro kartico. Problem je največji da bi rad ta denar pridobil nazaj, ampak nevem kako bi ga zaslužil, ima kdor koli kakšno idejo? Saj veste kako je potem to pokazati staršem ter pokazati račun,... No ze v naprej se vam zahvaljujem za vse nasvete in ideje :) lep pozdrav!


Kot prvo.. to je življenje. Če si denar zapravil se sooči s posledicami. Tako kot za vsako pizdarijo v življenju, ki jo boš še naredil. Če tvoji starši niso nekaj extra zateženi bojo zagotovo razumeli, da si ga malo zasral neglede za kaj je šel denar. Lepo jim povej, da si denar zapravil in da to obžaluješ. Pri sebi moraš biti trdno odločen, da denarja v prihodnosti ne boš več metal skozi okno.

Predvidevam, da hodiš v srednjo šolo? Potem takem, boš denar pač moral zaslužiti nazaj med počitnicami poleti. To staršem povej. Zagotovo bodo razumeli.


Sicer pa je veliko spremenljivk v tvoji zgodbi, kot npr koliko denarja si zapravil in v kolikšnem času? Štipendija je mesečna, torej si vsaki mesec zapravil denar?, itd.

N0t0ri0us ::

Predvidevam, da je od septembra naprej dobival cca 150€, kar nanese cca 750€..

Če si kupil 50 napihljivih žog premera 120cm jih prodaj, če si pa kupoval holografska očala in si ugotovil, da ti jih je nekdo hotel poslat iz nigerije, ti pa težko pomagamo :))

Gama ::

Marihuana! Pač povej doma da kadiš travo, kaj čes druzga.

orbika ::

Manj seksa, pa bo.

iKst ::

ampak nevem kako bi ga zaslužil, ima kdor koli kakšno idejo?


- Inštrukcije "problematičnih" predmetov. Matematika, fizika itd. Pomoč pri kakšnih seminarskih.

- Delo na daljavo. Jaz sem pol srednje šole delal spletne strani za okoliške firme in zaslužil takratnih 150, 200k SIT na mesec. Danes so te stvari malenkost razvrednotene, ampak še vseeno se da obrniti par 100€ na mesec z osnovnim znanjem. Takih področji je drugače še veliko. Pisanje člankov za razne portale, grafično oblikovanje, urejanje facebook skupin za kakšno firmo...

- Delo na daljavo preko freelance portalov. Fiverr, upwork itd. Isto kot zgoraj, samo, da delaš za naročnike po vsem svetu.

- Delo v kakšni trgovini, pri privatniku, v lokalnem skladišču. Malo težje je sicer uskladiti s šolskim urnikom, ampak se da tudi to.

Opcij je še precej, pa vse so načeloma dobre. To, da se malo spoznaš z realnim svetom že v srednji šoli je odlična izkušnja.

opeter ::

Odvisno kje stanuješ, če je kje kakšno podjetje, firma ipd. malo povprašaš, če rabijo kakšno pomoč.

Drugače pa lahko na tebi najbližji upravni enoti zaprosiš za tisti papir (dopolnilno delo) in če imaš kakšno ročno spretnost, poskusaš kaj naredit in prodat. Je pa to bolj problematično, saj je glavna prodajna sezona praviloma ob praznikih, obenem pa ne vem, kako to sedaj deluje, ko je FURS postal sila zahteven, kar se računov ipd. tiče.

Skratka, za neke velike zaslužke ne računaj. Obenem ti osebno dopolnilno delo niti ne dovoljuje (samo do dolečenega zneska).
Potem je že bolj smiselno kakšno delo opravit preko avtorske/podjemne pogodbe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

rev02 ::

pare nisu problem, para nema.

sandmodnigga ::

hojnikb je izjavil:

starši bojo v vsakem primeru vidl, da si fajn trošu :)
Tudi če maš dodatne prilive .)


Nič, delat se spravi, pa bodo padali cekini. Al pa nehaj kadit/se drogirat pa bo ostala štipendija

Štipendija ni namenjena temu, da se hrani, temveč, da se pregura skozi dijaška leta. Nakup potrebnega šolskega gradiva, malica, avtobusna karta itd. Če imaš namen štipendijo šparati in si to lahko privoščiš, potem bodi toliko fer in je ne mej. *Niti je ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Vedno se pa najde nekdo, ki moralizira. Ce jo je dobil, si jo verjetno zasluzi, vsaj glede na prikazane prihodke gospodinjstva. Mogoce, imajo starsi vseeno dovolj, da mu kupijo potrebne stvari tako, da mu stipendija ostane, da si lahko kaj malega privosci. Treba se je tudi socializirat.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

sandmodnigga ::

Raje ne nabijaj o moraliziranju. Če bo celo leto šparal štipendijo, se lahko zgodi, da je naslednje leto ne bo več imel. Been there, saw that.

hojnikb ::

kdo je govoril o šparanju štipendije ?

btw, zadeve ki jih naštevaš so že konkretno subvencionirane, tako da gre dokaj malo iz lastnega žeba (beri štipendija) za to.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

sandmat ::

sandmodnigga je izjavil:


Štipendija ni namenjena temu, da se hrani, temveč, da se pregura skozi dijaška leta. Nakup potrebnega šolskega gradiva, malica, avtobusna karta itd. Če imaš namen štipendijo šparati in si to lahko privoščiš, potem bodi toliko fer in je ne mej. *Niti je ne potrebuješ.


a kje piše, da je dobival republiško štipendijo? Jaz nisem zasledil, ctrl+f tudi ne.

Morda ima Zoisovo ali kadrovsko. Zakaj je ne bi potreboval? saj je vendar namen financiranja nadarjenih (po Zoisovo ali po odločitvi firme, ki te želi financirat), da ta denar uporabijo za to, da naprej razvijajo svoj talent. Zarad mene, če lahko 2 uri na dan več sedi za računalnikom in programira namesto, da zlaga izdelke na polico v lokalni trgovini, so be it. Zakaj jo potrebuje? zato, da bo s svojim talentom plačeval za tvojo penzijo. Zato, da ustvari nekaj, kar prinaša več kot le socialni transfer firmi, kjer delaš (dokler proizvodnje ne preselijo v ukrajino ali kam, kjer je delovna sila dovolj izobražena za takšno delo a precej cenejša).

Dajmo gledat dlje kot "eni kopljemo jarke cele dneve, drugi pa imajo zaradi mojih žuljev štipendijo".

sandmodnigga ::

sandmat je izjavil:

sandmodnigga je izjavil:


Štipendija ni namenjena temu, da se hrani, temveč, da se pregura skozi dijaška leta. Nakup potrebnega šolskega gradiva, malica, avtobusna karta itd. Če imaš namen štipendijo šparati in si to lahko privoščiš, potem bodi toliko fer in je ne mej. *Niti je ne potrebuješ.


a kje piše, da je dobival republiško štipendijo? Jaz nisem zasledil, ctrl+f tudi ne.

Morda ima Zoisovo ali kadrovsko. Zakaj je ne bi potreboval? saj je vendar namen financiranja nadarjenih (po Zoisovo ali po odločitvi firme, ki te želi financirat), da ta denar uporabijo za to, da naprej razvijajo svoj talent. Zarad mene, če lahko 2 uri na dan več sedi za računalnikom in programira namesto, da zlaga izdelke na polico v lokalni trgovini, so be it.

Točno to, kar sem jaz napisal. Ne vem, kaj hočeš povedati.

sandmat je izjavil:


Zakaj jo potrebuje? zato, da bo s svojim talentom plačeval za tvojo penzijo. Zato, da ustvari nekaj, kar prinaša več kot le socialni transfer firmi, kjer delaš (dokler proizvodnje ne preselijo v ukrajino ali kam, kjer je delovna sila dovolj izobražena za takšno delo a precej cenejša).

Dajmo gledat dlje kot "eni kopljemo jarke cele dneve, drugi pa imajo zaradi mojih žuljev štipendijo".

Za mojo penzijo naj te ne briga, denar za njo ne boš iz državnega proračuna, temveč iz mojega lastnega žepa in bom sam poskrbel za njo.

*Pravtako nikoli nisem od države fehtal keša v obliki denarnega nadomestila ali socialne pomoči kljub večmesečni nezaposlenosti.
Zakaj? Ker sem bil tedaj sposoben pregurati in tudi sedaj sem brez državne pomoči. Če se že gremo socialne Slovenije, potem bodimo tako socialni, da to pomoč priskrbimo nekomu, ki jo resnično potrebuje.

Zgodovina sprememb…

sandmat ::

sandmodnigga je izjavil:


Za mojo penzijo naj te ne briga, denar za njo ne boš iz državnega proračuna, temveč iz mojega lastnega žepa in bom sam poskrbel za njo.

*Pravtako nikoli nisem od države fehtal keša v obliki denarnega nadomestila ali socialne pomoči kljub večmesečni nezaposlenosti.
Zakaj? Ker sem bil tedaj sposoben pregurati in tudi sedaj sem brez državne pomoči. Če se že gremo socialne Slovenije, potem bodimo tako socialni, da to pomoč priskrbimo nekomu, ki jo resnično potrebuje.


Nehaj mešat socialo v štipendijo, ki verjetno ni socialna. To je bil celoten point.

sandmodnigga ::

Tole ne more biti ves point, ker sem jaz socialo vnesel po tvoji trditvi.

Se pa državna štipendija obračuna na podlagi prihodkov staršev. Če starši niso dovolj finančno sposobni poskrbeti za razvoj talenta pri otroku, pri tem pomaga država.

Če so starši zmožni to, potem tega denarja enostavno ne potrebujejo, razen če so zmožno kako v nasprotno prepričati državo. Spet če ta denar hraniš prvo leto, bo država ta denar drugo leto preverila in morda zmanjšala štipendijo ali jo celo ukinila.

BTW Gre se za državno štipendijo! Če bi se šlo za od Cojza dano, kar se ne gre, ker je ta ponavadi manjša od državne in vsaki raje izbere več, sploh če jo potrebuje.

Vem, ker sem sam bil finančno manj sposoben in sem raje izbral Državno pred od Cojza dano, ki mi nebi plačala niti avtobusne karte.

sandmat ::

sandmodnigga je izjavil:


Tole ne more biti ves point, ker sem jaz socialo vnesel po tvoji trditvi.


Izjavil si:
Štipendija ni namenjena temu, da se hrani, temveč, da se pregura skozi dijaška leta. Nakup potrebnega šolskega gradiva, malica, avtobusna karta itd. Če imaš namen štipendijo šparati in si to lahko privoščiš, potem bodi toliko fer in je ne mej. *Niti je ne potrebuješ.


O čem pa govoriš, če ne o sociali, ko razlagaš, naj nima štipendije, če si jo lahko privošči šparat? Če je Zoisova ali kadrovska, je njegova in je čisto fer, da z njo dela kar ga je volja. Morda pa špara za računalo, da bo postal boljši programer. Zakaj ga prepričuješ naj je nima?

sandmodnigga je izjavil:


BTW Gre se za državno štipendijo! Če bi se šlo za od Cojza dano, kar se ne gre, ker je ta ponavadi manjša od državne in vsaki raje izbere več, sploh če jo potrebuje.


Kje piše, da gre za državno štipendijo? Again, ctrl+f ne najde. Operiraš iz lastne situacije in ne iz situacije OPa. Ne govorimo o tvoji situaciji.

sandmodnigga je izjavil:


Vem, ker sem sam bil finančno manj sposoben in sem raje izbral Državno pred od Cojza dano, ki mi nebi plačala niti avtobusne karte.


Še enkrat, ne govorimo o tvoji situaciji.

hojnikb ::

dejte nehat projecirat svoje probleme na OPja
#brezpodpisa

dzinks63 ::

Pobrisana podn debata na osebnem nivoju,


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917471137 (10865) History
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296295 (3131) sandmodnigga
»

vračilo štipendije

Oddelek: Šola
267675 (4895) St235
»

Štipendija v srednji šoli

Oddelek: Šola
153405 (2876) zakipaki
»

Študenti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9415615 (12013) para!

Več podobnih tem