» »

KODI

KODI

e-hydra ::

Potrebujem pomoč okoli nastavitev kodija. Želim gledat nemške free in plačljive programe (SPORT, RTL HD in druge iz skupine RTL v HD). Na yt sem iskal in našel navodila. Npr. pri iskanju KODI 2016 je veliko tutorialov, vendar so linki za dl playlist že po parih dnevih mrtvi. Ima kdo kako trenutno delujočo zadevo ?

Tnx O.

krop ::

Navi x počekiraj

s51as ::

Ali mogoiče kdo ve kako povežem kodi s filmi ki jih imam na NAS-u?
Grem na video pa ADD potem najdem skupino in server, ampak nikjer nimam možnosti vpisati uporabniškega imena in gesla za v NAS. Samo napiše da je access denied.
It's just me myself and I

e-marko ::

Ravno tole tudi mene zanima. Pravkar iščem rešitev.

Lp
...somebody, somewhere...

s51as ::

Jaz nisem našel rešitve za tole.
Sem pa rešil zadevo na drug način. Na NASu sem direktorije, ki sem jih želel gledat na KODIju označil za NFS in potem sem na KODIju tudi označil da naj se poveže z NFSji in je potem hitro našel.

Ni pa to to kar sem hotel.
It's just me myself and I

e-marko ::

Sam sem pa omogočil guest račun na Synology NAS-u in tudi deluje.
Pač eden od nasvetov, ki sem jih našel na KODI forumu.

Lp
...somebody, somewhere...

M.B. ::

Sam sem lahko gledal RTL in ostalo do lani preko KODIja z NOWTV pluginom brez problema (še reklam ni kazal), potem so pa tvnow.de stran naredli in drug DRM gor dali in od takrat KODI plugini ne delajo več. Tema na KODI forumu. Da pa se gledat z nemškim VPN na http://www.tvnow.de/ in dovolj starim flashom. Namreč z novim mi ne gre predvajat oddaj, ker ne podpira DRMja z starim flashom 11.2.202.548 pa gre.

Mi pa še vedno gre predvajat ZDF, ZTV(Pro 7, Sat 1, Kabel 1) in Arte/ARD mediateko plugine s KODIja.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

DeeJay ::

s51as je izjavil:

Ali mogoiče kdo ve kako povežem kodi s filmi ki jih imam na NAS-u?
Grem na video pa ADD potem najdem skupino in server, ampak nikjer nimam možnosti vpisati uporabniškega imena in gesla za v NAS. Samo napiše da je access denied.


Imam NAS Synology DS716+II. Kodi je inštaliran na PC-ju in mi vse lepo špila.
Pod C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Kodi\userdata je datoteka passwords.xml, to sem mogu odstranit, drgač mi je skoz v logu težilo, da imam napačen username in password.
Zdej je pa samo važno, da sem s PC logiran v mapo na NASu, tako da je odklenjena in pol KODI vse lepo prebere.

Na iPADu pa nucam VLC, kjer pač dostopam do omrežne mape in vpišem username in password za dostop mape. Mi pa ni uspelo nastavit zadeve prek uPnP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

krop ::

Meni prek NFS deluje odlično. Nevem kaj bi še radi:)

s51as ::

Prek NFS super dela, samo ne moreš zaščitit z uporabniskim imenom in geslom.
It's just me myself and I

ToniT ::

Sam uporabljam Kodi na Raspberryu in NAS Synology. Ko sem dodal direktorij s filmi, me je vprašal za username in password - dela brez problema.

s51as ::

Mene pa ne :(
It's just me myself and I

scipascapa ::

ste nadgradili ma 17 beta 6 in kako?

ToniT ::

Jaz dodajam mrežne diske z add network location in tam imaš možnost vpisa username in password.
 KODI dodajanje mrežne mape

KODI dodajanje mrežne mape

s51as ::

Super bom probal
It's just me myself and I

St235 ::

Preko SMB (windnows storage) dodaš mrežne lokacije(lahko tudi 50 različnih map na synology, ali pa synology in home pc...) in vsakemu določiš kaj vsebuje (film, nadaljevanka, glasba...). Od tam naprej Kodi sam ustrezno porazporedi, če so stvari vsaj približno pravilno poravnane.

LP

e-marko ::

ToniT je izjavil:

Jaz dodajam mrežne diske z add network location in tam imaš možnost vpisa username in password.
 KODI dodajanje mrežne mape

KODI dodajanje mrežne mape



Hvala za tole. Sicer sem moral ročno vpisati tudi Server name, ker preko Browse ne zazna, ampak dela.

Lp
...somebody, somewhere...

radmannsdorf ::

KODI imam na pc. Preko HDMI imam razširjen zaslon na TV, kjer v full screen predvajam zvok in sliko.
Ali je možno, da bi nekako uporabljal CEC preko tv daljinca, da jih pošilje preko tvja v računalnik? Sepravi, rad bi uporavljal KODI s tv daljnicem. IR sprejemnik je pač samo tisti na tvju.

mgermo ::

Bluetooth tipkovnica ali ir sprejemnik na compu + univerzalni daljinec.

DeeJay ::

radmannsdorf je izjavil:

KODI imam na pc. Preko HDMI imam razširjen zaslon na TV, kjer v full screen predvajam zvok in sliko.
Ali je možno, da bi nekako uporabljal CEC preko tv daljinca, da jih pošilje preko tvja v računalnik? Sepravi, rad bi uporavljal KODI s tv daljnicem. IR sprejemnik je pač samo tisti na tvju.


Lahko upravljaš preko telefona. Obstaja android in IOS aplikacija za daljinec za Kodi.
V Kodiju nastaviš nastavitve za daljinec (server) preko katerega se povežeš s telefonom preko wifi.

Za android:
https://play.google.com/store/apps/deta...

Za IOS:
https://itunes.apple.com/us/app/officia...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Mavrik ::

radmannsdorf je izjavil:

KODI imam na pc. Preko HDMI imam razširjen zaslon na TV, kjer v full screen predvajam zvok in sliko.
Ali je možno, da bi nekako uporabljal CEC preko tv daljinca, da jih pošilje preko tvja v računalnik? Sepravi, rad bi uporavljal KODI s tv daljnicem. IR sprejemnik je pač samo tisti na tvju.


Če imaš plato s HTPC headerjem rabiš tja vtakniti CEC modul, drugače pa rabiš USB CEC adapterček ki se priklopi med TV in PC.
The truth is rarely pure and never simple.

KTr1sk ::

e-hydra je izjavil:

Potrebujem pomoč okoli nastavitev kodija. Želim gledat nemške free in plačljive programe (SPORT, RTL HD in druge iz skupine RTL v HD). Na yt sem iskal in našel navodila. Npr. pri iskanju KODI 2016 je veliko tutorialov, vendar so linki za dl playlist že po parih dnevih mrtvi. Ima kdo kako trenutno delujočo zadevo ?

Tnx O.


probaj tale Kodi prirejen, ki ima že dodane kanale, samo inštaliral program in poiščeš programe (prvo setup, potem pa še patch1.1 inštaliraš)
https://mega.nz/#F!YtoFnYwL!AmAzS5eEqiIGJgz7VjQXhQ
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

arda20 ::

Germany live stream rtl, zdf, pro7 http:www.kostenloslivestreamm.com

matobeli ::

Mavrik je izjavil:


Če imaš plato s HTPC headerjem rabiš tja vtakniti CEC modul, drugače pa rabiš USB CEC adapterček ki se priklopi med TV in PC.


Imam tak USB CEC modul (Pulse8 USB CEC), lahko rečem da dela super tako HW kot SW. Ena izmed must have investicij za moderen HTPC.

janezvalva ::

matobeli je izjavil:

Mavrik je izjavil:


Če imaš plato s HTPC headerjem rabiš tja vtakniti CEC modul, drugače pa rabiš USB CEC adapterček ki se priklopi med TV in PC.


Imam tak USB CEC modul (Pulse8 USB CEC), lahko rečem da dela super tako HW kot SW. Ena izmed must have investicij za moderen HTPC.


zanimiva stvar, vendar zame, žal, neuporabna

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dice7 ()

b3D_950 ::

Na kodiju imam instaliran croatia on demand. Kako nastavim, da se vedno odpre na tistem programu, ki sem ga gledal nazadnje, če kodi ponovnom odprem/zaprem?

Sedaj gre vedno na začetni meni. Potem moram izbrat Addons->Video addons->croatia on demand....To je ene 100000 klikov... Ni preveč praktično.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

DeeJay ::

Si ne morš dat pod favorites? Pol maš samo dva klika.

b3D_950 ::

Našel: party mode autostart (instaliras in izbereš iz favorites). Za začetek bo.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

arda20 ::

Samo346 ::

A kdo slučajno ve za kakšen link za gledanje TV programov v španščini (argentinski, španski, mehiški...)?

lize ::

Samo346 ::

Raje se ne bi tega posluževal ker je nelegalno. Sem mislil direktno spl stran kjer so kanali

maqito ::

Živjo, ali ima kdo kak kodi build oz. obstaja kak program, ki bi ga lahko naložil na Sony TV in potem gor naložil TVIN, T2 to GO ali AMIS mobio, nekaj sem poizkušal pa mi ne uspe...

matobeli ::

Kakšen sony TV? Android ali tisto kar so imeli prej? Če ni android, potem zih ne gre.

maqito ::

Ja imam Android TV. Sicer sem že snel z interneta .apk datoteke za vse tri in sem potem preko enega softwara to odprl v TV-ju.

Pri TVINu sem se logiral z up.imenom ampak potem ko pridem do izbire accounta, je mrtvo in ga ne morem izbrati - podobno je pri T2 to GO, kjer se tudi uspem logirati vendar potem spet ne morem iti dalje... pri Amis Mobii pa trenutno nimam naročnine - verjetno grem v tem mesecu v spremembo...

Vsak odgovor bo dobrodošel:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561078900 (338907) Mavrik
»

HTPC predlog

Oddelek: Kaj kupiti
191951 (1372) matobeli
»

Najboljši budget komplet za Kodi

Oddelek: Kaj kupiti
367851 (5775) Modri dirkač
»

Mini PC kot Media server

Oddelek: Kaj kupiti
374334 (3390) mile
»

Xbox One bo dobil daljinca

Oddelek: Novice / Konzole
3814912 (9634) antonija

Več podobnih tem