» »

imam 3 popravne izpite ter eneg nisem utegnila popravit kaj naj storim

imam 3 popravne izpite ter eneg nisem utegnila popravit kaj naj storim

manja777 ::

sem dijakinja ekon gimnazije imam 3 popravne ki bom jih rešila v prvem roku ter enega v drugem roku nisem pa uspela rešit še ene ocene ter imam zaključeno 1 . sem bila pri ravnatelju ter mi je rekel da bo profesorco prosil da se mi da moznost ta teden za popravit zanima me ce mi ne bo dal moznosti kaj storiti omenil mi je tudi obcinski izpit zanima me kdaj se opravlja in kako morem to naredit nekaj mi je tudi omenjal da se morem prej izpisat iz sole in potem nazaj vpisat prosila bi ce mi lahko kdo to razlozi zanima me cena obcinskega testa zgodovine ter kdaj se opravlja.

sandmat ::

s 4 popravnimi izpiti ponavljaš letnik kot se še spomnim. Če ravnatelj "nafehta" še zadnjo profesorico, da zaradi večje prehodnosti in afirmacije delavskega razreda spusti še zadnji standard, imaš 3 popravne izpite in jih lahko opravljaš. Druge vrste opravljanj veljajo tekom leta, kolikor vem. Sedaj nimaš možnosti opravljanja izpita za nekaj, kar že imaš zaključeno negativno.

WarpedGone ::

Dijakinja gimnazije, ki ni sposobna spisat kratkega besedila z vsaj toliko ločili, da je razvidno kje je ene misli konec in kje se začne naslednja.
Tvoj problem niso popravci v gimnaziji ampak uspešno zaključena OŠ. Smisel šole ni, da dobiš papir ampak da si vsaj funckionalno pismen. Ti nisi.

Začni se učit in tut kej naučit. Vse ostalo bo sledilo samo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

zee ::

s 4 popravnimi izpiti ponavljaš letnik kot se še spomnim


Mislim, da je temu se vedno tako. Seveda bi lahko OP vprasala tudi na soli, ki jo obiskuje, kako je s tem, in dobila odgovor v nekaj minutah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Vajenc ::

Ponavljanje letnika ni katastrofa, če te ne bodo od doma odgnali zaradi tega. Če zmoreš, vzemi odgovor W1 dobronamerno.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

WarpedGone ::

Dobronamerno je tudi bil mišljen. Ponavljanje letnika ni nobena katastrofa ampak je enostavno preprečitev še večje katastrofe če se letnik ne ponavlja kljub 'nedoseganju postavljenih standardov'.

Mene je iz drevesa streslo, ko sm šel poslušat na ustne izpite pri Strnadu. Ko je enga stresu pred tablo, je tip pogledu nas na tribuni in nam reku: razmislite, če je fizika res za vas. Bolje je stran vršt eno leto kot štiri ali pa še mnogo več. Drug dan sm se odloču da grem na FRI, sem prepričan da je moj kruh na tej poti precej bol mehak in okusen, kot bi bil če bi vztrajal na fiziki. Ko si star 15 let se ti eno leto zdi ogromno (izgubljenega) časa, pri 30ih se pa zna zgodit da obžaluješ da nisi stran vrgu le tistega leta ampak si z vztrajanjem na prvotni odločitvi zapravil 4 ali 15 njih.

drobnik, če ti ne uspe dosežt pogojev, ti jih pač ni uspelo. Seveda zadeva boli, tvoje starše in bližnje še bol kot tebe, ampak najmanj škode bo, če se zadevo sprejme kot dejstvo in pogleda kaj je res najbolša pot naprej v dani situaciji. 90% verjetnosti je, da to ni gimnazija, če sploh 4 letna srednja šola. Vsi pač nismo iz takšnega testa, da bi se nam pri 15ih dalo ful ubadat z učenjem, nekatere to zagrabi kasneje, nekatere nikoli.
Zbogom in hvala za vse ribe

AndrejS ::

Ponavljal letnik in uživaj počitnice. Ker drugače se boš cele počitnice samo učila in morda ne boš naredila popravnih

freesty ::

Opcija 1) Izpisi se iz sole. Naredi izredno(placljivo) te 4 predmete do septembra in se vpisi naprej v 4. letnik se letos.
Opcija 2) Izpisi se iz sole. Naredi izredno(placljivo) te 4 predmete do naslednjega septembra, uzivaj prosti cas.
Opcija 3) Ponavljas letnik, kjer bos morala delat se enkrat vse predmete katere si mogoce tudi s tezavo naredila in tvegas, da se drugo leto nic ne spremeni.
Opcija 4) Gres do ravnatelja in prosis, da nafehta enega profesorja, da ti da se eno moznost. Opravis ta test in potem imas 3 popravce cez poletje.

To je to. Jaz osebno bi se najraje odlocil za 4, ce zataji pa opcijo 1, ce nebi uspel naredit do septembra bi se pa opcija ena razsirila v opcijo 2.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Rias Gremory ::

WarpedGone je izjavil:

Dijakinja gimnazije, ki ni sposobna spisat kratkega besedila z vsaj toliko ločili, da je razvidno kje je ene misli konec in kje se začne naslednja.
Tvoj problem niso popravci v gimnaziji ampak uspešno zaključena OŠ. Smisel šole ni, da dobiš papir ampak da si vsaj funckionalno pismen. Ti nisi.

Začni se učit in tut kej naučit. Vse ostalo bo sledilo samo.

Se nebi mogel bolj strinjati. Pamet v roke!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

lonz ::

WarpedGone je izjavil:

Dobronamerno je tudi bil mišljen. Ponavljanje letnika ni nobena katastrofa ampak je enostavno preprečitev še večje katastrofe če se letnik ne ponavlja kljub 'nedoseganju postavljenih standardov'.

Mene je iz drevesa streslo, ko sm šel poslušat na ustne izpite pri Strnadu. Ko je enga stresu pred tablo, je tip pogledu nas na tribuni in nam reku: razmislite, če je fizika res za vas. Bolje je stran vršt eno leto kot štiri ali pa še mnogo več. Drug dan sm se odloču da grem na FRI, sem prepričan da je moj kruh na tej poti precej bol mehak in okusen, kot bi bil če bi vztrajal na fiziki. Ko si star 15 let se ti eno leto zdi ogromno (izgubljenega) časa, pri 30ih se pa zna zgodit da obžaluješ da nisi stran vrgu le tistega leta ampak si z vztrajanjem na prvotni odločitvi zapravil 4 ali 15 njih.

drobnik, če ti ne uspe dosežt pogojev, ti jih pač ni uspelo. Seveda zadeva boli, tvoje starše in bližnje še bol kot tebe, ampak najmanj škode bo, če se zadevo sprejme kot dejstvo in pogleda kaj je res najbolša pot naprej v dani situaciji. 90% verjetnosti je, da to ni gimnazija, če sploh 4 letna srednja šola. Vsi pač nismo iz takšnega testa, da bi se nam pri 15ih dalo ful ubadat z učenjem, nekatere to zagrabi kasneje, nekatere nikoli.



Se strinjam. Dejstvo je da (na srečo) nismo vsi za vse oz. ves čas. Če cepneš letnik tudi ni konec sveta. Jebat ga - slabo leto. Pa tudi če še ENKRAT cepneš ali pa se prestaviš! Če citiram batmanovega ata: "And why do we fall, Bruce? So we can learn to pick ourselves up..."

Sam odnehat ne!
...arrrrrr, shiver me timbers...

lonz ::

Rias Gremory je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Dijakinja gimnazije, ki ni sposobna spisat kratkega besedila z vsaj toliko ločili, da je razvidno kje je ene misli konec in kje se začne naslednja.
Tvoj problem niso popravci v gimnaziji ampak uspešno zaključena OŠ. Smisel šole ni, da dobiš papir ampak da si vsaj funckionalno pismen. Ti nisi.

Začni se učit in tut kej naučit. Vse ostalo bo sledilo samo.

Se nebi mogel bolj strinjati. Pamet v roke!



Se načeloma strinjam; ampak ko se spomnim svojih pubertetnih časov - mi slavistika tudi ni bila ravno visoko na prioritetni lestvici. Hkrati pa deklica ne rabi še dodatnega šibanja, se po moje sekira bolj kot je zdravo.

Torej - ponudimo pomoč ne graje?
...arrrrrr, shiver me timbers...

mailer ::

Naredi nujno 3 popravce in pojdi pogojno v višji letnik, če se da. Tam imaš omejitev, da ga moraš popraviti v recimo 1 konferenci.

harmony ::

Definitivno se strinjam z W1. Zame je to ena zajebancija, če se nekdo ne potrudi pisati kolikor toliko pravopisno. Tudi sam delam napake, mogoče sem jih tudi v tem stavku naredil, ampak vseeno ne toliko kot pa brez ločil, brez začetnic z veliko itd.

Se strinjam s ponavaljanjem, obenem pa lahko poskusi srečo in se končno začne dekla učiti med počitnicami in proba narediti. Mogoče ji bo to lahko vzpodbuda, da se vse da, če se le hoče.

imagodei ::

lonz je izjavil:

Hkrati pa deklica ne rabi še dodatnega šibanja,

Kako, hudiča, ne? To je sicer naloga staršev, ampak - a predlagaš, naj jo pohvalijo ali pa požrejo dejstvo, da je celo leto zabušavala?

Glede na to, da se je zasekirala, kaže da ne gre za overall problematično dekle. Bi pa starši seveda morali odreagirati že prej. Kot vem, so še vedno tri konference. Ob vseh mailih, telefonih in klasičnih roditeljskih sestankih ter govorilnih urah...

lonz je izjavil:

Torej - ponudimo pomoč ne graje?

Po drugi strani pa... Kam so se lahko obrnili dijaki 15+ let nazaj, ko forumov ni bilo? Resno, kako točno pa lahko pomagamo? Podpirati lenobo z nekimi birokratskimi fintami?

Ponavljanje letnika se ti v tistem trenutku zdi tragično. Je pa lahko krasen vzgojni ukrep, sploh če se je resno zasekirala in se bodo o šoli odkrito pogovorili tudi s starši.
- Hoc est qui sumus -

mihibo5 ::

manja777 je izjavil:

sem dijakinja ekon gimnazije imam 3 popravne ki bom jih rešila v prvem roku ter enega v drugem roku nisem pa uspela rešit še ene ocene ter imam zaključeno 1 . sem bila pri ravnatelju ter mi je rekel da bo profesorco prosil da se mi da moznost ta teden za popravit zanima me ce mi ne bo dal moznosti kaj storiti omenil mi je tudi obcinski izpit zanima me kdaj se opravlja in kako morem to naredit nekaj mi je tudi omenjal da se morem prej izpisat iz sole in potem nazaj vpisat prosila bi ce mi lahko kdo to razlozi zanima me cena obcinskega testa zgodovine ter kdaj se opravlja.


Padi in se naslednje leto več uči slovenščino.

Glugy ::

Pismo ste smotani. Zato pa mamo tok fakin samomorov k frko delate iz takih stvari. Fak! Pol je se pa kr naenkrat vsi sprašujejo le kaj je šlo tako narobe ko se tako dekle samouničuje al pa ubije? Mene je strašenje tako zastrašlo da sm se tekom šolanja bl bal sramote kot tega da bi lepo enga vprašal za pomoč. Na vsak način sem hotu skrit šibkost in skrit to da ne obvladam situacije. To renčanje k sm ga doživel s strani staršev in drugih ob vseh mojih težkih časih šolanja me je dobesedno uničlo. Stres je bil tak da se nism mogu na testih dobr skoncentrirat. Fantje to so resne zadeve. Ne obsojat punco ker ni vsak rojena za tak šolski sistem kot ga imamo. Glej imamo ful primerov ludi k so šli iz šole, ustvarl podjetje pa uspel. Pol pa k so uspel je pa kr nankret blo čist nepomembno kakšno šolo so mel, česa ne znajo, ipd. Dej bodmo realni mal no.
Če bi bli vsi kanček bl prjazni do manj uspešnih od nas bi bilo manj stresa. Garantiram za vse. Če sm mogu jz čez hud stres da sm sredno šolo naredu to še ne pomen da isto muko prvošm ostalim. To se enostavno ne dela. En je uspešnejši pri tem, drug pri čem drugem. Večina jih lahko naredi šolo ampak kdo pa tud ne. Sej nismo vsi z sposobnostmi uravnoteženi na način da bi z malo truda lahko naredili vse.

Drobnik ne se sekirat ampak vzem pa situacijo resno. Nared vse kar lahk. Vse trike uporab karkol je treba tud če se je treba izpisat pa spet vpisat. Naj te ne gane če ti kdo reče da si zabita. Sam res se postop, nared načrt učenja. Po možnosti plačaj inštruktorja..mislm sej dnar res ni tok važn kokr to da nardiš.
Žal ti bo lahk sam če navš šla do konca.

Mipe ::

Vprašanje je, KAJ je počela celo leto v šoli. Ekonomska gimnazija ni tako težka, pismo no.

Trije popravci so že resno opozorilo, skrajni čas, da vtakne nos v knjige namesto v puder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

lonz ::

Mipe je izjavil:

Vprašanje je, KAJ je počela celo leto v šoli. Ekonomska gimnazija ni tako težka, pismo no.

Trije popravci so že resno opozorilo, skrajni čas, da vtakne nos v knjige namesto v puder.


Zelo neprimerno je bit kritičen, če ne poznaš ozadja. Ne vemo v čem je razlog da punci ne gre. Lahko je problem doma, v okolico, s starši... Analiza problema tukaj ni možna; zatorej tudi obsojanje ne.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Mipe ::

Jaz sem imel vse sorte problemov, pa sem vseeno pobral znanje iz knjig in izdelal tehnično, ki je zahtevnejša od gimnazije. En popravc tu pa tam, ker mi je dol viselo za določene predmete, pa sem se malo napiflal in je šlo skozi. Problemi doma so preveč prikladen izgovor za neuspeh v šoli, čeprav je v resnici kriva lenoba oziroma nezainteresiranost.

Dopuščam pa možnost, da je disleksična. Za to pa obstaja določen postopek.

GamerBoy ::

Poznam inteligentnega človeka(tip je celo v osnovki imel matematiko recimo 2 in je na tekmovanjih osvajal razna priznanja ravno iz matematike in logike), ki se ni maral učiti, ampak se je učil ravno toliko, da je speljal. In glej ga zlomka padel je letnik dobesedno zaradi enega testa, šlo se je za 2. tuj jezik, vse je imel pozitivno (vse konference, tudi zadnjo), le zadnji test (specifična snov, ki ni bila ne čez celo leto, ne čez celo konferenco) je zakoličil, dobil le še eno priložnost, falil za piko ali 2 in so padli popravci. Človek je moral popravljati čez celo leto, to še jaz, ki sem to Nemščino imel "solidno" 3 ne vem če bi kar tako zmogel, kaj šele on in vsi ostali, ki so sicer imeli pozitivno 2... Po popravcih je rekel, da ga je profesorica rušila na vseh ustnih, medtem ko je gledal druge kako so z podobnim znanjem šli preko, seveda pri drugih profesoricah. Zaradi enega testa je na koncu izgubil 1 leto in kasneje sicer uspešno dokončal srednjo šolo. Ampak ko sva se kasneje pogovarjala je rekel, da kolk je bil glup, da se ni pozanimal o možnostih, tako kot se ta punca tukaj poizkuša... Bi magari zaheval drugo profesorico, ker ta ga je imela na piki od prvega šolskega dne, druga stvar je bila izpit za možnost katerega sploh ni vedel. Nekako se mi zdi žalostno, da ti šola o tako pomembni stvari ničesar ne svetuje, znajo pa uspešno vsiljevati vse ostale njim pomembne stvari, ki se jih ne tičejo ...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

Gregor5816 ::

Tudi jaz sem hodil na ekonomsko gimnazijo v NM, pa sem se v vseh 4 letih mogoče učil vsega skupaj 2 uri, vključno z maturo. Če si celo leto zabušavala, se vzemi v roke, prosi enega profesorja naj ti da še eno možnost za popravljanje da imaš potem samo 3 popravce, pa se čez poletje naučiš še za ostale 3 predmete. Če pa si celo leto poslušala pri pouku, delala naloge in tudi kdaj v kakšno knjigo pogledala, potem pa ne vem če se ti še splača vztrajat tu. Ker ekonomska gimnazija res ni nič težkega, to bi lahko naredil vsak ki ima 5 minut časa in ščepec soli v glavi.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Glugy je izjavil:

Pismo ste smotani. Zato pa mamo tok fakin samomorov k frko delate iz takih stvari. Fak! Pol je se pa kr naenkrat vsi sprašujejo le kaj je šlo tako narobe ko se tako dekle samouničuje al pa ubije?

Vsako mlado življenje, izgubljeno zaradi samomora, je posebna tragedija. Ne glede na to pa je bilo v letu 2010 v starostni skupini 15-19 let zabeleženih 10 samomorov. To je, upam si trdit, nekako za dva velikostna razreda manj, kot je dejansko število ponavljalcev (šole navajajo cca 95% uspešnost, na gimnazijskih programih nekoliko več, na strokovnih 4 in 3-letnih pa malo manj; dijakov je v Sloveniji cca 70.000. Govorimo torej o nekaj tisoč ponavljalcih letno). Kakšne posebne korelacije med samomori in ponavljanjem ni ravno videti. Jasno - večja kot je množica ponavljalcev, več se v njej znajde tistih čustveno nestabilnih in morda celo čustveno zapostavljenih.

Glugy je izjavil:

Mene je strašenje tako zastrašlo da sm se tekom šolanja bl bal sramote kot tega da bi lepo enga vprašal za pomoč. Na vsak način sem hotu skrit šibkost in skrit to da ne obvladam situacije. To renčanje k sm ga doživel s strani staršev in drugih ob vseh mojih težkih časih šolanja me je dobesedno uničlo. Stres je bil tak da se nism mogu na testih dobr skoncentrirat. Fantje to so resne zadeve. Ne obsojat punco ker ni vsak rojena za tak šolski sistem kot ga imamo.

To je sicer hudo slišat. Ja, je res, da je šolski sistem nekako sfaljen. Res je tudi, da med mnogimi odraslimi še vedno velja miselnost, da je šola überpomembna in da brez nje ne moreš uspeti (kar je deloma celo res, ampak ne zaradi znanja, ki ga dobiš, pač pa zaradi delovnih navad, discipline in "follow-through" načina razmišljanja). Res je tudi, da je lahko problem tudi v odnosih otroci-starši in da si marsikateri starši med letom ne vzamejo časa, da bi se seznanili s šolskimi in drugimi težavami otrok, na koncu leta so pa šokirani in presenečeni nad neuspehom.

Ampak - velika večina ponavljalcev ne dela samomora. Poleg tega velika večina dijakov letnik izdela. Torej šolo je možno izdelat. Treba je zgolj postavit prioritete, manj zabušavat med letom, manj popivat, se drogirat (ne govorim za našo OP, ker razloga za njen neuspeh ne poznam(o)), manj časa preživet na Facebooku in podobnih straneh, manj igrat računalnik, delat naloge, hodit spat ob normalnih urah in ne viset na forumih do 3h zjutraj...

20. junija ugotavljat, da imaš štiri popravce je pa ... Totalno neodgovorno.

Glugy je izjavil:

Vse trike uporab karkol je treba tud če se je treba izpisat pa spet vpisat.

Tako, tako... Pa če boš kdaj za poslanko kandidirala, lahko diplomsko kar prepišeš. Vsi triki so dovoljeni, dokler so pač dovoljeni.
- Hoc est qui sumus -

eric_cartman ::

Hm.. Tole moledovanje pri profesorjih, ker si zabušaval celo leto ponavadi ne pride skozi. Potem se te nihče noče usmilit in ti dat še ene možnosti, če res nimaš nekih krepkih razlag kako in zakaj je do štirih negativnih ocen sploh prišlo.

Punca želim ti vse dobro. Bil sem na temu kjer si sedaj ti. Res je da ne vem kakšen je pri tebi razlog, vendar vem da je bila pri meni kriva samo lenoba. Jst sicer nism pogrnu letnika, sem pa popravil tiste tri šuse na prav dobro med poletjem. Ampak dejstvo je, da je tisto leto malo manjkalo da bi pogrnil. Edina stvar, ki sm jo naredu je to, da sm uzel moje zaprašene učbenike s polic in jih začel prebirat in se vse sistematsko učit. Tele popravni so bili zame dobra šola, ker jih od takrat dalje nisem več imel.

Tudi če slučajno padeš letnik ni to nič hudega, ker se to lahko zgodi vsakemu. Sicer pa ne obupaj nikoli, raje poprimi za knjige in jih prežveči 100krat če bo treba. In to tako, da jih boš ponoči še sanjala. Potem ti nikoli ne bo potrebno moledovat pri ravnatelju za dodatno možnost.

mihibo5 ::

Offtopic:

eric_cartman je izjavil:

sem pa popravil tiste tri šuse na prav dobro med poletjem.


Dejstvo je, da sedaj po pravilih lahko pri popravcih oceno popraviš na največ 2, kar je sicer čisto prav.

Ontopic:

Gimnazijo lahko naredi vsak, ki se je sposoben malo učiti vsaj s 3 ali pa morda z 2 in na koncu eden ali dva popravca. Če se pa še kaj učiš, pa ni možnosti, da padeš pod 3, mogoče si potem še prav dober.

Ganon ::

Ponavljala boš letnik.

Phantomeye ::

A ni tako, da lahko v prvem roku opravljaš 2 popravna izpita, kljub temu, da imaš 4 popravce in se ŠELE NATO izpišeš in delaš ostala dva (oz. 4, če ti v prvem ne rata) kot občan in se spet vpišeš v višji letnik?

---

Še druga stvar. Meni se zdi NEUMNO (in ne vem zakaj tega še niso odpravili), da v primeru, da rukneš letnik - moraš popravljat cel letnik. To se meni ne zdi pošteno. Moralo bi biti tako kot na fakulteti.

GamerBoy ::

Jah marsikaj je bedasto, kot sem rekel kolega je ruknil cel letnik gimnazije zaradi enega testa v konferenci, ki jo je imel sicer pozitivno ... In potem ti nihče ne svetuje popolnoma nič, saj vem da se vsak lahko sam pozanima, ampak še vedno... Šola vsako glupost vsiljuje učencem, da bi pa tistim s popravcim malo razložili kakšne so njihove možnosti pa niti slučajno ne, dajmo rajši čas zapravljat za podpisovanje "pogodbe" da učenci v tem šolskem letu ne bodo kadili :)) ...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Gregor P ::

Phantomeye je izjavil:

Moralo bi biti tako kot na fakulteti.
Vprašanje spet na kateri fakulteti; na moji recimo si imel omejeno število izpitov, ko si zapravil še zadnjo možnost, nisi mogel več študirati tega na tvoji fakulteti - in praktično tudi v državi, ker običajno ni bilo fakultete z enakim izpitom - (ni bilo nobene plačljive oz. izredne možnosti več; le samo bridki konec študija).>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Phantomeye ::

Gregor P je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Moralo bi biti tako kot na fakulteti.
Vprašanje spet na kateri fakulteti; na moji recimo si imel omejeno število izpitov, ko si zapravil še zadnjo možnost, nisi mogel več študirati tega na tvoji fakulteti - in praktično tudi v državi, ker običajno ni bilo fakultete z enakim izpitom - (ni bilo nobene plačljive oz. izredne možnosti več; le samo bridki konec študija).>:D



ok. mogoče sem dal slab primer. Rabi se rešitev, ki pod določenimi pogoji dijaku prihrani ponovno opravljanje vseh predmetov. Zato, ker je v nekaterih kontekstih nepošteno.

(Nekdo, ki ima vse 5, enega predmeta mu pa ne uspe spravit na 2.... je pošteno, da pade letnik?)

Torej pogojni vpis v višji letnik ali pa ponavljanje letnika z omejenim številom predmetov (negativni predmeti), če dijak nima opravljenih več kot 4 predmetov, pa popolnoma pade.

b4d ::

Slab trol...
b4d.sablun.org

Invictus ::

Nepošteno je da dijak zabušava celo leto, potem bi pa rad v 2 tednih naredil vse izpite.

Če mu sistem ni všeč, mu ni treba hodit v šolo. Srednja šola ni obvezna. Pa vsaj ne bo treba več čistilk uvažat. Ali pa plesačic.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

Phantomeye> "Nekdo, ki ima vse 5, enega predmeta mu pa ne uspe spravit na 2.... je pošteno, da pade letnik?"

Aha, to je ful pogosto, al kako? Same petice, en predmet pa cvek?


Invictus> "Nepošteno je da dijak zabušava celo leto, potem bi pa rad v 2 tednih naredil vse izpite."

Pošteno ali nepošteno: če se dijak nauči in na popravnem izpitu pokaže znanje, potem predmet zna in izpolnjuje pogoje za vpis v naslednji letnik. Ni dosti drugače od situacije na faksu: nekdo bo izpite delal sproti, kar je možno že v zimskem roku, morda del obveznosti opravil že s kolokviji; nekdo drug bo pa lovil zadnji vlak, septembra, morda zadnji izpit opravil celo v izrednem roku... Nima veze - če sistem to predvideva in če kandidat opravi predpisane obveznosti, nimamo kaj govorit o pošteno/nepošteno.

Drugo pa je, koliko je to smiselno.
- Hoc est qui sumus -

Mesar ::

Invictus je izjavil:

Nepošteno je da dijak zabušava celo leto, potem bi pa rad v 2 tednih naredil vse izpite.

Če mu sistem ni všeč, mu ni treba hodit v šolo. Srednja šola ni obvezna. Pa vsaj ne bo treba več čistilk uvažat. Ali pa plesačic.


Ja ni a ne. Je pa v škodo dijaka če se ne pozanima kakšne možnosti ima, katere bo koristil je njegova odločitev in čisto pošteno, o nepoštenosti lahko začnemo govoriti šele ko profesor naredi za dijaka kaj mimo pravilnika, v dobro ali slabo.

Sicer pa uči se sproti, lovi zadnje roke, delaj kar hočeš... ampak ko črto potegnemo naš šolski sistem ven v večini meče prav tak kader, ki ga nihče noče potem zaposlit. Redko kateri profesor v srednji šoli pa tudi na faksu bo spodbujal/prisilil dijake/študente v smeri, da se dejansko nekaj naučijo. Seveda so izjeme, mogoče celo takrat najbolj osovraženi profesorji ampak ko kasneje gledaš nazaj... od predmeta kjer je bilo zahtevano in dovolj, da pokriješ neko snov, znaš to na preverjanju (iz knjige, običajno niti ne gre za znanje ampak učenje na pamet) pa konec ne odneseš kaj dosti in s takšnim znanjem tudi za delodajalca nisi zanimiv. Zato pa imamo potem takšne debate kot jih imamo v temah "FRi diplomant išče službo".

Vsi seveda niso enako zagnani, mogoče jim celo ugaja da so lahko v nekem povprečju brez posebnega truda... ampak po moje je mimo, da se to "promovira" kot nekaj dobrega, razen če je potem razumljivo, da so takšni na minimalcu pa še brez službe ko je dosti prostega kadra. Samo potem ne jamrat pa jokat...

Subjektivno ocenjevanje in obravnavanje dijakov/študentov na sploh pa tako ali tako izvira iz neprofesionalnega odnosa s strani profesorjev, in tukaj lahko začnemo govoriti o (ne)poštenosti.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Gregor P ::

Dejstvo je, da študij ni nikoli bil mišljen za iskanje služb; študij je zato, da se te pripravi na znanstveno raziskovanje, skratka gre za znanost. Iskanje služb in jih tudi dobiti pa zahteva običajno drugačne "kvalitete", zato tudi je dokaj veliko sicer odličnih diplomantov (doktorandov ipd.) na zavodu za zaposlovanje in ne razumejo, zakaj ne dobijo takoj službe, če so bili pa na faksu tako dobri :8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

link_up ::

kolk ste trapasti ... jaz tukaj ne vidim nobene znanosti. Cena neizdelanega letnika je pac ponavljanje ... ja kaj hudica ?!? Verjemi, skozi leta bo to zelo bolj kristalno :)
ps: ponavljanje tudi ni tako napacno ... lahko se enkrat vse slisis, kar bi zdaj morala brskat iz knjig in bohve katerih zapiskov.
In and Out

Gregor P ::

Drži, sam se se nanašal na Mesarjev komentar glede faksa:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jest10 ::

WarpedGone je izjavil:

Dijakinja gimnazije, ki ni sposobna spisat kratkega besedila z vsaj toliko ločili, da je razvidno kje je ene misli konec in kje se začne naslednja.
Tvoj problem niso popravci v gimnaziji ampak uspešno zaključena OŠ. Smisel šole ni, da dobiš papir ampak da si vsaj funckionalno pismen. Ti nisi.

Začni se učit in tut kej naučit. Vse ostalo bo sledilo samo.


Hej, kaj pa tvoje vejice?>:D

WarpedGone ::

Maš mogoče težavo razumet, kar sm napisal?
BMK za slovnično pravilnost dokler se da vsaj stavke razločit.
Zbogom in hvala za vse ribe

Rainbow Dash ::

@Warped one: ''BMK za slovnično pravilnost dokler se da vsaj stavke razločit'',

Se strinjam, vsi zastopijo kar hočeš povedat uni pa težijo za vejice cjaoo (:

Potem pa napišš mal v narečje ko tk cela slo zastopi pa zbriše comment..

Pomoje nebo 1 ura ko nebo več mojga commenta :)

Phantomeye ::

imagodei je izjavil:

Phantomeye> "Nekdo, ki ima vse 5, enega predmeta mu pa ne uspe spravit na 2.... je pošteno, da pade letnik?"

Aha, to je ful pogosto, al kako? Same petice, en predmet pa cvek?


Invictus> "Nepošteno je da dijak zabušava celo leto, potem bi pa rad v 2 tednih naredil vse izpite."

Pošteno ali nepošteno: če se dijak nauči in na popravnem izpitu pokaže znanje, potem predmet zna in izpolnjuje pogoje za vpis v naslednji letnik. Ni dosti drugače od situacije na faksu: nekdo bo izpite delal sproti, kar je možno že v zimskem roku, morda del obveznosti opravil že s kolokviji; nekdo drug bo pa lovil zadnji vlak, septembra, morda zadnji izpit opravil celo v izrednem roku... Nima veze - če sistem to predvideva in če kandidat opravi predpisane obveznosti, nimamo kaj govorit o pošteno/nepošteno.

Drugo pa je, koliko je to smiselno.



aha, torej, ce bi bil ti na faksu in bi imel hipotetično vse predmete 10, v katere si vlagal celo leto, en predmet ti pa recimo hipotetično ne gre in zaradi njega rukneš letnik na faksu. A tebi bi se zdelo prav, da bi moral ponavljat letnik z 0? torej vse desetke - puff!?

Ker koliko vem je na fakultetah narejeno tako, da če rukneš letnik se ti izpitni roki resetirajo in delno opravljeni predmeti se pravtako resetirajo. Ostanejo zgolj zaključeni (spet odvisno, nekateri faksi imajo mejo koliko predmetov moraš naredit, če želiš se ti zaključeni ohranijo).

Skratka, eno je da ne narediš pogojev za višji letnik. Zato končaš v istem letniku, kjer moraš opravit preostale izpite.
Drugo je pa, da ti zaradi enega 'greha' vzamejo vse kar imaš.

WarpedGone je izjavil:

Maš mogoče težavo razumet, kar sm napisal?
BMK za slovnično pravilnost dokler se da vsaj stavke razločit.


Če nekoga učiš, se pričakuje brezhibnost na tvoji strani ;)

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Če slučajno še kdo slučjno sveto verjame v šolski sistem:

WarpedGone ::

Če nekoga učiš, se pričakuje brezhibnost na tvoji strani ;)

Na moji strani je brezhibnost - mogoče česa nisi razumel?

Da je pa vse po toporišiču je pa izguba energije in akademski nonsense.
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaključne ocene

Oddelek: Šola
255500 (4250) lebdim
»

Popravni izpiti in maturitetni tečaj

Oddelek: Šola
132773 (2541) Phantomeye
»

Srednja šola- popravni izpit

Oddelek: Šola
184817 (4258) KruceFix
»

Popravni izpit iz 3+ predmetov

Oddelek: Šola
2911333 (7410) lebdim

SŠ in popravni izpiti

Oddelek: Šola
2210439 (9081) Venum

Več podobnih tem