» »

Windows 2003 Server Enterprise

Windows 2003 Server Enterprise

Gejmer ::

A ma že kdo?Jaz si ga mislim kupit pri online trgovini Rozica.com.KAk se vam zdi tisti ki ga imate?Je velik napredek glede Win2000.Me sam zanima.Za serverje je sevedno linux najbolsi!Sem pa slisal da Win2003 Server rabijo velik rama..
Nanda yo?

Ziga Dolhar ::

Oh, seveda je napredek!

Vprašanje pa je, kaj tebe zanima.

p.s.: Mi prosim poveš, kje na rozica.com si našel to? Jaz gledam, pa ne najdem :))).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Gejmer ::

Zanima me predvsem stabilnost in kompatabilnost!Pa lahk tut kej povete novosti!
Nanda yo?

ToniT ::

Jaz sem zadovoljen.
Končna verzija dela na isti mašini mnogo bolje, kot RC2.
Novosti: http://www.microsoft.com/windowsserver2003/default.mspx
Seveda pa serverja ne boš poganjal z 256 MB RAMa.

Matri[X] ::

Gejmer: pojdi na Microsoftovo spletno stran za Win2k3 in tam išči za evaluation. Je zastonj in deluje 180dni. Deluje ti tudi windows update, kar za rožičaste različice nebi mogel trditi.

Sims ::

Zdravo, jih imam.

Nekako se mi stepe z Outopst Firewall, Norton system works 2003 tudi nočejo gor ....

Je par programov, ki javijo, da ne podpirajo tega sistema. Sem pa z njimi zadovoljen, predvsem je napredek z IIS 6.0 ... Meni nudijo, kaj potrbujem.

LP,

Sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Gejmer ::

Saj imam 1024mb rama...
Nanda yo?

Gejmer ::

Gejmer: pojdi na Microsoftovo spletno stran za Win2k3 in tam išči za evaluation. Je zastonj in deluje 180dni. Deluje ti tudi windows update, kar za rožičaste različice nebi mogel trditi.

Kul bom probal raje to!
Nanda yo?

andrej ::

zadeva je kar velik napredek v primerjavi z w2k. se posebej je security dosti bolj poslihtan. samo pazi, ker dosti zadev ni uporabnih ko jih instaliras, ampak jih moras posebej enablat...

aja, sem pa ziher da Enterprise verzije ne rabis. Standard je cisto dovolj za vecino serverjev...

darkolord ::

v primerjavi z w2k server sploh ni ne vem kakega posebnega napredka... saj res da so nekatere nove stvari, ampak ni pa niti ene, brez katere server ne bi mogel delovat 100%... kar nekaj serverjev je se vedno na NT4... :)

andrej ::

darklord: saj, 2003 ni revolucija, ampak samo evolucija. Velik, amprak resnicno velik napredek je bil recimo pri IIS6. Je pa res, da je odvisno od tvojih potreb ce res rabis 2003. Recimo, pri spletnih streznikih ni pametno uporabljat NT4, za kaksen printer server ali pa sharanje datotek pa je cisto ok.

2003 prinasa dokaj malo novosti, pomembne so predvsem izboljsave obstojecih tehnologij...

darkolord ::

Točno tako. Moj namen je bil v bistvu, da nekateri pričakujejo ne vem kaj, ko bodo naložili 2003... če ni resne potrebe (ali firbca :D ) se prehod ne splača ;)

ToniT ::

v redu je tudi to, da je Server 2003 privzeto zelo zaprt sistem in je potrebno dovoljenja dodajati in ne odvzemati, kot je bilo v prejšnjih sistemih.

andrej ::

ToniT: drzi. vecina novosti je neopaznih, zato ko zadevo userji instalirajo ne vidijo nic novega in recejo, da tak ni sprememb.:D

darkolord ::

 

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Emmm?

Kot vem ima firewall [vsaj v rc1 in rc2, pa tudi winxp] po defaultu vse porte zaprte.

Razen, če ne misliš brez uporabe vgrajenega firewalla :).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Gejmer ::

y00 0wnz!Glihkar uporabljam Windows 2003 Server Trial.Je kul!Sam k mi skos serje y nekimi nastavitvami ki jih nerabim. :D Mal sem se zajebavu z mrezno karto ampak sm nastimu.Me pa zanima kje bi dal nastavitve na SL tipkalec.
Nanda yo?

BaNdWiDtH ::

Lp!

Tut mene mantra t.i. "firbc" in bom kr lepo se spravil k delu, res je da sem pripadnik linux operacijskih sistemov, ampak sem slisal, da je bil postorjen velik napredek in sicer so to mnenja strokovnjakov.

Zanima me , ce tale MS Server 2003 installira boot loader, ker mam trenutno ze dva operacijska sistema, pa nočem met problemov potem za boot loaderjem.. LP!

andrej ::

da, instalira boot loader, vendar na isti nacin kot win xp. torej ce imas instalirane xp-je bos te lahko se vedno zagnal iz tega novega boot loaderja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja Windows Server 2003 R2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
174025 (3240) darkolord
»

Windows 2003 Server info

Oddelek: Operacijski sistemi
131022 (875) pikachu004
»

Tokrat varnost za ta konec tedna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
737755 (5921) DSmidgy
»

Ukinja se podpora za NT 4.0 Server

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
122518 (2518) Gandalfar
»

microsoft in windowsi (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
604542 (3773) napsy

Več podobnih tem