» »

Nov sistem - težave z miško

Nov sistem - težave z miško

vozlov225 ::

Pozdravljeni, nabavil, sestavil in zrihtal (z veliko pomoči) sem nov sistem, sedaj pa imam težave z miško, namreč, obnaša se kot kaka slaba brezžična, čeprav je žična. Občutek imam, kot da ima preveč input lagga, drugače ne znam razložit. Miška je RAT 7 Contagion, sistem je W10 Pro 64bit. Na prejšnjem, win7 je delalo bp. Ima mogoče monitor kaj veze? (34inch ultrawide)

MacGyver141 ::

Driver si naložu?

111111111111 ::

Spihaj laser na miški. Neko svinjarijo imaš notri.

MIHAc27 ::

Monitor bo ja... ti zamenjam tega 34" za enga 19". Bo gotovo pol delal.

Sprobaj miško še kje drugje... po možnosti na 10. Lahko je res kak gonilnik za njo, ali pa sama miš ni več ok.
Poglej ali jo imaš v USB2 ali 3. Prestavi v drug tip (en je črno notri, drugi moder)

vozlov225 ::

Driver oziroma software se niti ne zažene, ker miško zazna kot odstranljivo napravo (USB ključ).
Ni svinjarija, probal na win7, brez driverjev dela BP.
:D Miš je v redu, to je že preizkušeno.

Bizkit45 ::

sam si si odgovoru..
na win 7 lepo deluje na win 10 pa ne, verjetno je pol kaj z win narobe O.o ?

MTB ::

Večji monitor, pa mora daljšo pot naredit. A ni logično? :P

vozlov225 ::

Kaj bi pa bilo narobe? Če so USB driverji updejtani, pa mi miške ne zazna kot miško, ampak kot neko drugo napravo.

Hahaha, to ni težav, težava je odzivnost, kurzor ima lagg. Premaknem desno in na hitro levo, pa je nekaj zamude, kjer pa se pojavijo težave.

AC_DC ::

Preveri delovanje miške še kje drugje.

vozlov225 ::

Že preizkusil, miš je v redu. Poiskusil drugo miš na tem računalniku, ista težava. Torej je težava v wiondowsih, najbrž. Help!

kozmy ::

Probaj še onemogočit strojno pospeševanje (Nadzorna plošča --> Miška).

Han ::

Če imaš naložen zadnji BIOS, si pomagaj s PCI(e) USB kartico.

vozlov225 ::

Strojnega pospeševanja ne najdem, sem pa že izklopil neko opcijo za večjo natančnost.
Kaj bo to spremenilo? Mislim, da je težava v winsih, ne v strojni opremi.

Han ::

Če dela miš na drugem računalniku z Win10 brezhibno, je težava v strojni opremi (USB čipovju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

vozlov225 ::

Aha, hvala. Malo čudno se mi zdi, namreč, matična ima v imenu, da naj bi bila dobra za gaming :D Z170 Pro Gaming
Edit: Pravkar preizkusil na drugem pcju z istim sistemom. Deluje vredu. Je mozna tezava bios?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vozlov225 ()

Han ::

vozlov225 je izjavil:

Je mozna tezava bios?

Je.

vozlov225 ::

Kako se lotim resitve?

Han ::

1. Flešneš BIOS, če je na voljo novejši.
2. Pišeš proizvajalcu plate, da imaš težave z glodalcem.
3. Kupiš PCI(e) kartico z USB priključki.

vozlov225 ::

Prvi step bom zaradi neznanja preskočil, začnem z drugim in poročam rezultate.

BorutK-73 ::

Si probal z drugo miško?

Han ::

Za nevešče gre prvi korak takole:

- poženeš CPU-Z (SETUP je namestitvena datoteka, ZIP vsebuje 32 in 64 bitne EXE) in na zavihku Mainboard preveriš, kateri BIOS imaš

- poguglaš "model mama plate" in dodaš besedo BIOS

- če je na voljo novejši BIOS (za tvojo revizijo osnovne plošče!), ga preneseš in skopiraš na USB ključ

- takoj po vklopu računalnika greš v BIOS in preko vgrajenega Q-FLASH naložiš novejši BIOS

(načeloma lahko flešaš tudi iz Windowsa, a je zgornji postopek bolj varen)

- po vnovičnem zagonu greš ponovno v BIOS, izbereš optimalne privzete nastavitve (Load Optimized Defaults), po potrebi še kaj nastaviš, shraniš nastavitve in upaš, da bo miška začela delovati normalno

vozlov225 ::

Težava rešena, HDMI kabel vrgel stran, DP deluje BP. Hvala za vso pomoč!

Han ::

Lahko tole malo razložiš? Kakšno vezo imata HDMI in DP z miško?

vozlov225 ::

Očitno imata. Spomnil sem se, da sem imel enkrat prej težave z gamingom na TVju, zaradi gnilega input laga. Prejle za foro probam na displayport, dela tako kot mora. Očitno je sistem deloval bp, in je bila celotna slika nekoliko zadaj. 3440x1440 bi vseeno moralo na hdmi laufat brez večjih težav. Ne razumem popolnoma, sem pa vesel, da deluje.

Han ::

Potem si res imel slab oziroma prestar HDMI kabel, ki je bil delan le za FullHD ločljivost.

Lonsarg ::

Ni kriv HDMI kabel ali grafična, pač pa najverjetneje monitor nima dobrega čipa za HDMI.

Obstaja pa še možnost, da si imel na monitorju kake dodatne funkcije vklopljene, ki sliko "izboljšajo"

vozlov225 ::

HDMI kabel je prišel zraven monitorja, bonbončkov pa nimam vključenih. Monitor je Samsung se790c 34".

Han ::

Vidim, da monitorju prilagajo HDMI 1.4 kabel z mrežno povezavo s feritnima obročema. Ferit zmanjša motnje, a tudi poslabša signal... Če imaš na voljo enak kabel brez feritov, poskusi še z njim.

DP je za ta ekran menda boljša izbira, saj v osnovi podpira 60 Hz.

Lonsarg ::

Slabši HDMI kabel zmanjša maksimalno resolucijo/frekvence. Lag ne more biti posledica kabla.

vozlov225 ::

Potem pa res ne vem, v čem je bila fora. Menjal hdmi z DP in je vredu. Zakaj, nevem...

Lonsarg ::

Glede na to da sem že bral da določeni monitorji kljub visokem cenovnem razredu šparajo na HDMI čipu še vedno verjamem da je to najverjetnejša razlaga. Da lagira če spustiš polno resolucijo od monitorja sklozi HDMI.

sandmodnigga ::

Lonsarg je izjavil:

Glede na to da sem že bral da določeni monitorji kljub visokem cenovnem razredu šparajo na HDMI čipu še vedno verjamem da je to najverjetnejša razlaga. Da lagira če spustiš polno resolucijo od monitorja sklozi HDMI.

Tole v kombinaciji s slabo sledljivostjo miške.

vozlov225 ::

Ta pa zna biti resnična :)
Miška ima odlično sledljivost ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Top gaming miška (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38295359 (52255) Kr_Edn
»

Tweakanje osveževanja USB mišk (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
224138506 (54449) BorutO
»

Čudna težava s novo pošiljko PCjev | Ali rabim bioenergetika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172394 (1780) solatko
»

VGA se poslavlja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
6218509 (16118) Jst
»

Miška reagira na klic z mobitela

Oddelek: Pomoč in nasveti
201871 (1182) trek@s

Več podobnih tem