» »

Slabo počutje

Slabo počutje

katapult5000 ::

Lep pozdrav, star sem 16 let in zadnje čase opažam neke simptome, ki me zmeraj bolj skrbijo..
1. Najprej bi rad povedal, da me zadnje 4 dni bolijo ledvice, bolečina ni tako ostra ampak se pa opazi če naredim kakšen nepravi gib..
2. Včeraj, ko smo se z prijatelji vozili v kino mi je nenadoma začelo srce biti hitreje in občutek sem imel kot da bom izgubil nezavest.. skratka zelo slabo sem se počutil, neprijeten občutek je bil tudi v predelu srca.
3. Včasih a le redkokdaj opazim bolečine v modih, včasih močnejše včasih pa ne tako močne.
4. Tudi danes za mizo ko smo kosilali sem se nenadoma začel počutiti zelo slabo tako, da sem se samo ulegel in počakal da počutje mine.
5. nad očmi se mi zdi kot, da imam malo zavtečeno...

Nameraval sem že obiskati zdravnika, a me je strah da je vse to zaradi cigaret.. namreč sem kar nekaj časa kadil.. In če to zvedo starši bodo zelo razočarani nad mano.. sem se pa odločil, da cigareta v svoja usta v življenju ne dam več.

Prosim za kakšne predloge... hvala in lp.
  • zaklenilo: zee ()

koyotee ::

Sigurno ni zarad cigaretov.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

wungad ::

Niso čiki. A si si kej meril pritisk?
.

katapult5000 ::

wungad je izjavil:

Niso čiki. A si si kej meril pritisk?


nisem, bom zmeril in sporočim ok?

kopriwa ::

Naša razlaga se ne more primerjat z mnenjem zdravnika zato ga obišči. Vseeno pa, glede na tvoje "bolečine" v vseh možnih predelih, razbijanje srca in cel tvoj opis mi deluje bolj psihološkega izvora. Problem zna biti, da ves čas razmišljaš o tem kaj je s teboj narobe in postajaš pozoren na vse možne bolečine, ki se ti pojavljajo in samo še ojačajo tvojo zaskrbljenost.

katapult5000 ::

kopriwa je izjavil:

Naša razlaga se ne more primerjat z mnenjem zdravnika zato ga obišči. Vseeno pa, glede na tvoje "bolečine" v vseh možnih predelih, razbijanje srca in cel tvoj opis mi deluje bolj psihološkega izvora. Problem zna biti, da ves čas razmišljaš o tem kaj je s teboj narobe in postajaš pozoren na vse možne bolečine, ki se ti pojavljajo in samo še ojačajo tvojo zaskrbljenost.


Zdravnika sem že zdavnaj želel obiskati a me je strah... da nebodo starši izvedeli da sem kadil.
Drugače pa ja, to mi je rekel tudi prijatelj in bom probal malce odmisliti vse skupaj.

wungad ::

Pa ne enkrat. Izmeri si zjutraj, popoldan in zvečer. Al pa takrat, ko se ti vrti oz. se počutiš slabo. Ko sem bil tvojih klet, se spomnim, da nas je par v družbi imeli bolečine v jajcih zarad špricanega skunka :D
Tole z ledvicami so lahko pa tud kamni, sam kokr vem je tist bolj pogosta in taka rezka bolečina. Bi prej reku prehlad ali vnetje.
Jutr pejt k zdravniku. Resno. Pozab to s čiki - zarad tvojih naštetih težav te noben ni vprašal ne bo, če kadiš.
.

katapult5000 ::

wungad je izjavil:

Pa ne enkrat. Izmeri si zjutraj, popoldan in zvečer. Al pa takrat, ko se ti vrti oz. se počutiš slabo. Ko sem bil tvojih klet, se spomnim, da nas je par v družbi imeli bolečine v jajcih zarad špricanega skunka :D
Tole z ledvicami so lahko pa tud kamni, sam kokr vem je tist bolj pogosta in taka rezka bolečina. Bi prej reku prehlad ali vnetje.
Jutr pejt k zdravniku. Resno. Pozab to s čiki - zarad tvojih naštetih težav te noben ni vprašal ne bo, če kadiš.


Trave sicer ne kadim, bi pa rad omenil, da ko sem jo kadil 2x ali 3x nevem, mi je bilo isto kot včeraj v avtu (srce, slabo počutje, neprijeten občutek pri srcu in pa skoraj sem padel v nezavest, čeprav sem bil z prijatelji lepo sproščen se mi je to vedno ponovilo.
In hvala, bom obiskal zdravnika! :) lp

Unknown_001 ::

Kot je kolega soforumaš povedal, za cigarete se ni treba bat. Le te posledice pustijo šele ob rednem večletnem uživanju, če si prej mal probaval nima bit kaj.

Možno je da imaš porušeno hormonsko ravnovesje glede na to da si v aktivni fazi pubertetnega odraščanja. Vzrokov je lahko več, ampak nekaj od teh simptomov sem doživljal tudi sam s tem da bi dodal še to da sem dostikrat skup padel ko sem se kdaj na hitro vstal.

Je pa še nekaj. Vse to je lahko posledica neurejene prehrane in pomanjkanja aktivnosti.
Ko sem se nekje pri teh letih zacel na easy z rekreacijo ukvarjat se je stanje postopoma izboljšalo. Moraš se zavedat da trenutno telesno odraščaš in da potrebuješ urejeno prehrano in dovolj gibanja da se lahko normalno razviješ.

Dokelr se ti stabje ne izboljša se izogibaj alkoholu ki ga uradno itak ne bi smel pit ampak to itak vemo kako je ;)
Lahko občasno kaka piva ki je v zmerni meri dobra za ledvice, več pa ne. Pij dovolj vode! Obvezno zajtrkuj, mej malo jutranje telovadbe, in ne spuščaj obrokov.

Priporočljivo bi bilo da postaneš tudi bolj fizično aktiven ker iz napisanega in sklepanega sumim da imaš deficit testosterona ki je MUSS zate ka si dec.

Drugače pa svetujem obisk zdravnika, on bo najbolje vedel kako in kaj. Saj ne rabijo bit tastari zraven če te že skrbi, da te bodo pogruntal zarad pušenja, si dovolj že star. Maš telefon, naroči se, zbrskaj zdravstveno kartico in pojdi na pregled.

Lp!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Furbo ::

Cigarete vseeno opusti, to nikakor ne bo škodilo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SimplyMiha ::

Pojdi k zdravniku, naj ti izmeri pritisk in napiše napotnico za laboratorij, kjer se eno jutro tešč poščiješ v en kozarček. Nič te ne stane.

Smurf ::

Ce niso tvoji starsi ravno osebni prijatelji zdravnike, ne bodo zvedeli, da kadis. Stvar je zaupna med tabo in zdravnikom.

BCSman ::

Pojdi v laboratorij samoplačniško testirati kri in urin. Komplet vseh pomembnih zadev (crp, levkociti&co., ledvice, jetra) je recimo v adrialabu v Lj 30eur.

harvey ::

BCSman je izjavil:

Pojdi v laboratorij samoplačniško testirati kri in urin. Komplet vseh pomembnih zadev (crp, levkociti&co., ledvice, jetra) je recimo v adrialabu v Lj 30eur.

In kaj mu bodo izmerjene vrednosti, v pomoč, razen, da bo vedel, da tisto kar je poudarjeno izstopa iz okvirjev... Enostavno naj gre k svojemu zdravniku in se pomeni o svojih težavah...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

ripmork ::

Tudi sam bi rekel, da je precej verjetno dosti od tega psihološkega izvora. Absolutno pa vseeno k zdravniku - predvsem tudi zato, da boš pomirjen potem.
btw - si slučajno kake simptome iskal po internetu? Ker po mojih hipo(cyber)honderskih izkušnjah ob obisku zdravnika ponavadi človek ugotovi, da je prvih nekaj strani zadetkov na Googlu bral absolut-worst-case-scenario situacije. Ostro zbadanje ob premikanju v ledvenemu delu je res možno kak ledvičen kamen (oziroma lahko da samo ledvičen pesek), več vode priporočljivo pit v tem primeru (lastne izkušnje).

Pa še tole: zdravniku lahko mirne volje poveš, če si kadil ali ne. To je tvoja osebna stvar, ki se nikogar drugega ne tiče (niti je nisi dolžan nikomur razlagat), vsi podatki, ki jih poveš dohtarju pa morajo ostat zaupni.

zee ::

Pojdi k zdravniku in ne sprasuj za nasvete po forumu. Zaklepam v dobro zdravja OP.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starostniki - lajšanje bolečin, motnje spanja

Oddelek: Loža
295502 (4474) mat xxl
»

bolecine v bokih/pasu ob/ po zbujanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
131923 (1524) GupeM
»

Je slepič ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5245564 (15219) Zajec123
»

Bolečine v hrbtu

Oddelek: Loža
405843 (4283) sodnicaN
»

Hude bolečine v trebuhu [Was: Potrebujem Pomoč !]

Oddelek: Loža
3010902 (9617) mihec87

Več podobnih tem