» »

Hude bolečine v trebuhu [Was: Potrebujem Pomoč !]

Hude bolečine v trebuhu [Was: Potrebujem Pomoč !]

Mario96 ::

Pozdravljeni..
Že od petka (1.4.2011) me močno boli trebuh , do danes me je samo večer in zjutraj danes pa me nenehno cel dan.
Kaj bi lahko bil vzrok za to ?
Zanimivo je da me samo trebuh. Ne bruham nimam težav z prehrambo nič druga.
Prosim za pomoč.
  • spremenil: imagodei ()

mtosev ::

Pojdi zdravniku.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

5er--> ::

Pojdi k zdravniku.
(Tudi, če bi ti kdo hotel tukaj preko foruma pomagat, je tale anamneza bolj skopa.)

Mario96 ::

sem bil pri zdravnku , vendar niso še nič odkrili. Jutri grem spet. Boli pa me tako da komaj zdržim :(
Niti spat nemorem , danes ponoči sem spal samo 3-4 ure.

imagodei ::

Ker sem na moč dober in ker dopuščam možnost, da tole ni trolanje, sem ti popravil naslov. Pravila na S-T zahtevajo, da naslov odseva vsebino teme, naslov ki si ga izbral je pa tip naslova, ki je izrecno prepovedan.

Vsekakor se bo temo opazovalo.

Kar pa se vsebine tiče: Edini pametni nasvet je, da pojdi k zdravniku. Na forumih nismo usposobljeni podajat medicinskih diagnoz, brez pregleda pa tega ne more zanesljivo podati niti zdravnik.
- Hoc est qui sumus -

5er--> ::

Kdaj so se začele bolečine?
Kaj je bilo ob tisti priložnosti?
Si kaj čudnega pojedel/popil?
Se je to prvič zgodilo, ali je bilo kaj podobnega že kdaj prej?
Je bolečina vedno na istem mestu? Se kam širi?
Kaj zate pomeni "v trebuhu"? (bolj pri popku, bolj zgoraj, v žlički...)
Se bolečine čez dan/čas kaj spreminjajo?
Kakšne so bolečine (pekoče, zbadajoče, tope)?
Kako si pomagaš?
Ali bolečine minejo, oziroma so znosnejše, če se daš v kakšen položaj?
Je boljše, če kaj poješ/popiješ?
Ima še kdo drug doma/ki ga poznaš take težave?
Koliko si star?
Si prebolel otroške bolezni? Katere?
Si bil cepljen po programu?
Si bil kdaj v bolnici? Zakaj?
Imate v družini kakšno bolezen? (povečan tlak/holesterol/sladkorna/kakšen rak)
Sta oče/mati še živa? Če ne, zakaj je kdo umrl?
Imaš brate/sestre? Kako je kaj z njimi?
Je kdo v bližnjem sorodstvu umrl mlad?
Si v zadnjem letu bil kje na počitnicah? Kje?
Imate doma živali/si prišel v stik s kako živalijo? (mačka, pes, ptič)
Si jedel kakšno domače meso? (prekajeno itd...)
Imaš ti kakšno razlago za te bolečine?
Kaj si jedel nazadnje? Kaj ješ sicer?
Na vodo/blato hodiš redno?
Kdaj si šel nazadnje?
Kakšne barve je blato?
Kakšne konsistence je blato?
Jemlješ kakšna zdravila?
Si na kaj alergičen?
Piješ/kadiš/uživaš kakšno drogo rekreativno? Koliko (krat)?
... (verjetno sem še kaj pozabil)

blaz87 ::

Evo hiter odgovor. Nisem zdravnik, sem pa imel podoben problem. In prvo kar mi je zdravnik rekel je bilo nehaj se sekirat tolko. :) (vnetje trebušne sluznice)

Prični z dieto, nič hrane z aditivi, jej kuhano z malo soli. Nič solate. Pij dosti čaja ali ne mrzle vode. Čaj naj je kaka planinska varijanta.

V glavnem vso hrano, ki ne draži oz. povzroča zgage. Imej pogostejše obroke in male na 2-3 ure. Z redno dieto bo minilo v slabem tednu, hude bolečine pa minejo v 2 dneh. Razjeda, če je, se zdravi do enega leta in še dlje. Odvisno kako paziš s hrano. Z grehi se zadeva hitro ponovi.

Je pa še najboljša stvar obisk zdravnika in strokovnega mnenja. Če je zelo hudo pride tudi v poštev gastroskopija.

mat xxl ::

Za začetek si še sam izmeri rektalno temperaturo in če je za cca 1 ct C višjam kot pod pazduho zna biti slepič !

Se pa s tem ni za igrati, osebno poznam nekoga...sem poznal, sicer starejšega,ki ga je tako bolelo 1 teden noro res noro,ko je šel pa k zdravniku so se odločili za urgentno operacijo ... a bilo je prepozno prišlo je do popolnega razpada nekroze črevesja, ker se je po domače povedanopreveč nažrl, hrana se ni izločila in se je zaštopirala in se pričela razkrajati ...........................

Tu se ni za igrati, sam bi šel samoplačniško urgentno na pregled želodca z sondo... ti grejo skozi usta vse do želodca, ti pa gledaš med tem, kake pošasti so vse v tebi ....

IvoJan ::

Mozno da je rana na zelodcu zaradi slabe prehrane, boli ko svinja, naredis pa lahko bolj malo. Edini znak je pa huda bolecina v trebusni votlini(vsaj tako je pri meni).
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

5er--> ::

naredis pa lahko bolj malo

Hint: Ranital ;)

Pyr0Beast ::

Močne bolečine so lahko marsikaj. Pojdi dohtarju da te pregleda, on je usposobljen za to. Folk tule pa brez kristalne kugle diagnoze ne more postaviti.
Tako odlašanje lahko zadeve naredi le še slabše.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mario96 ::

Hvala vsem.
Ja sem že bil včeraj pri zdravniku , zjutraj in zvečer spet ker me je tako hudo bolelo. zjutraj mi je napisala tablete Talcid , vendar niso nič pomagale. Zvečer pa sem še dobil tablete Buscopan in kapljice Iberogast. Ti dve zdravili pa sta nekoliko pomagali , vsaj miren spanec sem imel.

civic_ ::

To so vse zdravila za nevtralizacijo želodčne kisline in za blažitev krčev. Vsa se dobijo tudi brez recepta.
Verjetno sumi na vnetje želodca ali čir. Če bo tole še trajalo predlagaj kakšno gastroskopijo...

]Fusion[ ::

Ni mi jasno zakaj folk hodi na forume za zdravniške nasvete. Bi razumel, če bi bil problem tipa "Joj kak se znebim teh mozoljev" :P Samo za take bolečine, kjer je zraven tudi sum slepiča... Ne vem no... 100 ljudi 100 čudi
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Tear_DR0P ::

Ni mi jasno zakaj folk hodi na forume za zdravniške nasvete

zato ker ti včasih tudi obisk pri zdravniku ne pomaga, dodatno mnenje s foruma pa.

poskusi ne jesti za 24 ur - ali pa zmanjšaj vnos hrane na minimum, po možnosti le kakšne bistre juhe in nesladkane čaje, če se bolečina neha / ublaži, vsaj veš da ti jo sproži prehranjevanje.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

vorantz ::

Si mogoče zaprt zadnje par dni?

Mr Hilter ::

Jeb*m jim mati zdravnikovo, takoj naj te na ultrazvoku pregledajo. Spet šparajo, kot so na meni- še samoplačniško so me hotli k psihiatru poslat. Seveda čez par mesecev odkrit gangrena slepič ni imel nobene veze z mojimi predhodnimi (tebi sličnimi) PROBLEMI!

bluefish ::

Dejansko je res nenormalno, da te zdravnik po tolikih obisk le futra s tabletami in te ne pošlje na dodatne preiskave.

nhjghvfhj ::

@kbal ali si kaj razmišljlal o tožbi? Kako si jo drugače odnesel (prizadete okončine)? Mogoče veš razlog zakaj si dobil gangreno?

Mario96 ::

@vorantz: ne nisem.

Danes sem imel pregled pri svoji zdravnici , pregledala me je in kar poslala na sprejem. vendar se je potem zdravnik v bolnici drugače odločil. črtal mi je Talcit. Ibergoast kapljice naj jemljem zjutraj,opoldan in zvečer tablete Buscopan pa po potrebi. če pa se dalj časa nebom znebil teh bolečin bo me verjetno kar napotil na gastroskopijo.

In še nekakšno dieto sem dobil.
nesmem pit gaziranih pijač itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mario96 ()

black ice ::

IvoJan je izjavil:

Mozno da je rana na zelodcu zaradi slabe prehrane, boli ko svinja, naredis pa lahko bolj malo. Edini znak je pa huda bolecina v trebusni votlini(vsaj tako je pri meni).

Hint: Uredi si prehrano; juha vsaj enkrat na dan, najmanj trije obroki dnevno. Opusti čike, kavo, gazirane pijače in pikantno hrano. Po dveh tednih bi moral opaziti izboljšanje.
Dobro leto in pol nazaj sem imel isti problem (da ne boš rekel, da nakladam).

mihec87 ::

Heh teli dohtarji najprej z tabletami mčkajo če na pi bolš pa dajo naprej..
Na gastro pa min 1mesec čakalna doba..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

black ice ::

mihec87 je izjavil:

Heh teli dohtarji najprej z tabletami mčkajo če na pi bolš pa dajo naprej..
Na gastro pa min 1mesec čakalna doba..

Jaz sem šel v tujino (Avstrija). Čakalna doba: 2 dni. Pa še anestezijo dobiš.

IvoJan ::

black ice je izjavil:

IvoJan je izjavil:

Mozno da je rana na zelodcu zaradi slabe prehrane, boli ko svinja, naredis pa lahko bolj malo. Edini znak je pa huda bolecina v trebusni votlini(vsaj tako je pri meni).

Hint: Uredi si prehrano; juha vsaj enkrat na dan, najmanj trije obroki dnevno. Opusti čike, kavo, gazirane pijače in pikantno hrano. Po dveh tednih bi moral opaziti izboljšanje.
Dobro leto in pol nazaj sem imel isti problem (da ne boš rekel, da nakladam).

sej me ne muci vec :) tocno to sem tudi naredil :) hvala bogu zdaj nimam nobenih problemov vec.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

sss ::

black ice je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Heh teli dohtarji najprej z tabletami mčkajo če na pi bolš pa dajo naprej..
Na gastro pa min 1mesec čakalna doba..

Jaz sem šel v tujino (Avstrija). Čakalna doba: 2 dni. Pa še anestezijo dobiš.


Vprašanje; Ali pol terjaš od našega zdravstva povrnitev stroškov?

civic_ ::

Tale zdravila se dobijo brez recepta. Ni prav, da se zdravi tako na pamet brez preiskav...

PacificBlue ::

To so vse zdravila za nevtralizacijo želodčne kisline in za blažitev krčev. Vsa se dobijo tudi brez recepta.


Sadje, npr jabolke imajo podoben ucinek. Zato vedno, če pojes kaj mastnega in ti je slabo jabolko zelo pomaga, ker nevtralizira kislino.. Sicer pa sem bolečine v trebuhu imel tudi sam v študenskih letih, ker sem se prehranjeval zelo enolično, testenine in omake, itd. Pol leta sem imel probleme z zelodcem..se zbujal z pekoco bolečino, ki je trajala tudi čez dan. Take stvari niso nedolzne in se lahko ob nezdravljenju/spremembi prehranjevanja razvijejo tudi v rakavo obolenje.
Glede slepiča pa je tako, da so bolečine tako velike, da to ne traja dan, dva...je treba prec k zdravniku:).

IvoJan ::

PacificBlue je izjavil:

To so vse zdravila za nevtralizacijo želodčne kisline in za blažitev krčev. Vsa se dobijo tudi brez recepta.


Sadje, npr jabolke imajo podoben ucinek. Zato vedno, če pojes kaj mastnega in ti je slabo jabolko zelo pomaga, ker nevtralizira kislino.. Sicer pa sem bolečine v trebuhu imel tudi sam v študenskih letih, ker sem se prehranjeval zelo enolično, testenine in omake, itd. Pol leta sem imel probleme z zelodcem..se zbujal z pekoco bolečino, ki je trajala tudi čez dan. Take stvari niso nedolzne in se lahko ob nezdravljenju/spremembi prehranjevanja razvijejo tudi v rakavo obolenje.
Glede slepiča pa je tako, da so bolečine tako velike, da to ne traja dan, dva...je treba prec k zdravniku:).

tole v studentskih letih zna bit tudi zaradi alkohola :P
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

black ice ::

sss je izjavil:

Vprašanje; Ali pol terjaš od našega zdravstva povrnitev stroškov?

Ne, ker sem trenutno še študent in zavarovan prek staršev. Oba delata v tujini tako da s tem ni problemov. V bistvu premišljujem, da bi celotno zdravstveno kartoteko "preselil" v Avstrijo.

Drugače ne vem kako je s tem, če lahko terjaš povrnitev stroškov. Bi se splačalo pozanimati. :)

Mr Hilter ::

@tmptron: tožba bo, ko te zdravnike srečam za vogalom, na prehodu za pešce...

So mene isto poslali na gastro (sej ni panike, sam ugriznit ne cevke- 220V malce strese :D), pa s tabletami futrali, šponte... . Sem bil isto kdaj že vredu, pol pa spet resno ne v redu... 10 mesecev... itak gangrena, vneti okoliški organi (nič resnega: ledvica, jetra, želodec)...

Pa kljub temu, da sem jim večkrat pravil, da sta že mama in njen fotr mela zajeban slepič in da če morda ni to to, seveda ker nisem zdravnik sem butast in ne vem nič.

Odkar ne hodim k zdravniku sem super zdrav! Google in razni specializirani 'forumi', online pharmacy... Skratka kjer se jim gre za zadovoljstvo svojih strank in niso plačani na uro. Kar pri nas ni mogoče, ker bi 99% zdravnikov ostalo brez strank, 1% pa bi bil rezerviran za 100 let naprej.

mihec87 ::

black ice je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Heh teli dohtarji najprej z tabletami mčkajo če na pi bolš pa dajo naprej..
Na gastro pa min 1mesec čakalna doba..

Jaz sem šel v tujino (Avstrija). Čakalna doba: 2 dni. Pa še anestezijo dobiš.


Na srečo mi je dohtarca zrihtala da sem prišel malo prej oz prednostno na vrsto sem pa gledal na vratih listek ter poslušal gdaj so imeli roke.

Morm rečt da sem si vso zadevo predstavljal dost hujše pa boleče(glede na pripovedovanje ljudi) kot pa je bilo v resnici un sprej malenkost omrtviči.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Križ - bolečina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327864 (1617) stajerska
»

Bolečine v hrbtu

Oddelek: Loža
405843 (4283) sodnicaN
»

S katero hrano proti kislosti v želodcu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6359637 (42005) Dajarra
»

bolečina v predelu trebuha

Oddelek: Loža
3812552 (10791) gddr85
»

Pogoste bolečine v trebuhu...

Oddelek: Loža
4745374 (23958) ThinMan

Več podobnih tem