» »

Težava z windows 7 ali diskom?

Težava z windows 7 ali diskom?

Aramis ::

Pozdravljeni. Imam težavo. Windows 7 se občasno, 2-3 na teden ne zažene "normalno".Rabi zelo dolgo.... cca 15 min. Zelo dolgo obstane ob napisu starting windows. Pol na namizju pa vse šteka itd.:(

Sem dal ponovni zagon in pognal se mi je startup repair, ki je trajal skoraj 2h. Nato sem v repair details opazil, da je našlo eno napako in sicer:

Root cause found:
..................................
system volume on disk is corrupt.
Repair action: File system repair chkdsk
Result: Completed successfully. Error code = 0x0
Time taken = 3900680ms


Pol se sistem zažene in deluje normalo. V čem je težava? Disk crkuje? Disk je seagate 500gb.
  • spremenil: Aramis ()

fosil ::

S seagatove strani si snemi dol SeaTools in naredi extended test, pa boš videl če bo kej pokazalo.
Tako je!

Aramis ::

Vceraj vecer sem pognal ta program, pri katerem je bilo pri vse testih Pass. Potem sem se defragmentiral disk in pustil skozi noc. Danes zjutraj pa presenecenje... Sistem je bil ponovno zagnan in ustavlo se je tam ko pise, insert cd/dvd and press any key. Spodaj pod tem pa disk boot failure insert system disk and press enter. Pol sem restiral sistem in se je pojavil enak napis. Pol ga popolnoma ugasnem in nazaj prizgem pol se je spet prikazal startup repair in po ponovnem zagonu je slo v sistem.


Torej disk odpoveduje?:'( Pognal sem tudi live cd od ubuntu in tam tudi pise, one or more disk are failing:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

R-S-LoVe ::

...čim prej naredi backup...
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

knesz ::

probaj zamenjat sata/ide kabel (karkoli že imaš)

Aramis ::

Sata imam. Jeba, da zdaj sploh več ne zazna diska :(

Še sreča, da še imam ravno eno leto garancije. Backup že mam ja.
Na servisu sploh poskušajo rešit disk, ali je samo zamenjava? Se da disk sploh popravit? Pregreval se tudi ni.. vedno je bla temp tam ok 35°C. Imam pa dva enaka diska. Lahko pri drugem tudi pričakujem podobno okvaro, ali je to le naklučje?

mat11 ::

Kakor ti je knesz napisal, poizkusi prvo samo zamenjati sata kabel. Tudi mene je podobno zafrkavalo pa je bil kriv kabel.
mat

fosil ::

Na servisu sploh poskušajo rešit disk, ali je samo zamenjava? Se da disk sploh popravit? Pregreval se tudi ni.. vedno je bla temp tam ok 35°C. Imam pa dva enaka diska. Lahko pri drugem tudi pričakujem podobno okvaro, ali je to le naklučje?


Na servisih ne popravljajo diskov, ampak samo zamenjajo.
Če bi rad podatke z njega da moraš odnest v specializirano podjetje za reševanje podatkov. Ampak tak hec ni pocen, pa tudi garancije za disk potem ne moreš uveljavljat.
Tako je!

Aramis ::

Sem probal zamenjat kabel in je enako. Saj podatke sem tak prenesel že prej na drugi disk. Torej če mi zamenjajo disk, starega pol ne dobim nazaj? Ga vržejo vstran?

fosil ::

Stare diske uvoznik ponavadi vrne proizvajalcu, ki tiste, ki jih je možno popravi.
Ampak ti seveda nazaj ne dobiš svojega popravljenega, ampak od nekoga drugega.
Tako je!

Aramis ::

Se da kako disk formatirat? Če gredo ta disk popravljat mi ne diši ravno, ker je na njem sistem na katerem imam kar nekaj shranjenih gesel v ff, od fb, gmaila, itd.... :(

bluefish ::

Brez skrbi, WD/Samsung/... niso ravno lokalni računalniški servis in podatki ne disku ne bodo ostali.
Načeloma je za tovrstno početje odličen DBAN, vendar zna biti pri okvarjenem disku tako delo mukotrpno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z bootanjem SSD diska po napaki Sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
81006 (947) Jaman
»

Problem z laptopom

Oddelek: Pomoč in nasveti
161183 (867) SplitCookie
»

Windows 7 64bit zmzne ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
10899 (824) Kurzweil
»

WD 3200AAKS Caviar SE16 Sata controller

Oddelek: Strojna oprema
121347 (1151) toxius
»

IBM DTLA 305030 HUGE probljem

Oddelek: Pomoč in nasveti
71360 (1234) mobisuxguru01

Več podobnih tem