» »

Kako dobiti podatke s SATA diska?

Kako dobiti podatke s SATA diska?

isliame1 ::

zdravo

da opisem tezavo: v corel draw11 neki sprintam, potem shranim, nato zaprem program in zalaufam winamp ter nalovdam muske za celo novoletno noc;). potem ugasnem samo monitor in ni nobenih problemov. potem hocem poiskat eno sliko , in racunalnik mi pravi da ne more dostopat do diska ali podatkov ( neki takega), pogledam rack v katermu mam IDE disk in lucke za POWER ne gori vec. neki cudnega si mislim in racunalnik resetiram, in ne pridem vec v sistem in samo sranje. no zdej sem pogrunatl da mi dela ide disk v racku(zakaj se je sam izklopu mi ni jasno??) na sreco sistemski disk SATA,-ki je na portu 0 tudi dela , medtem ko mi disk SATA na portu 1 ne dela, se vec, sploh ga ne smem met priklopljenega v sistem ker mi drugace ne gre v windowse in v nobeno drugo obliko safe mode ali kaj podobnega(pojavi se logo za win xp nato pa se ta ugasne in ostane samo črn ekran-sledi samo se reset). cer pa ta disk priklopim na drug sata port pa mi izpise DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER( ni mi jasno zakaj to, ce mam sistem na drugem disku).
zdej ne vem kako naj pridem do podatkov ,je pa res da mam ta disk ki mi dela probleme skoraj cisto poln, 80GB -slab giga je se prosto, mogoce je to tezava in bi kamot par stvari pobrisal ampak kaj ko ne morem do podatkov.
pomagajte mi prosim.
kako bi lahko spremenil port tega sata diska da bi mogoce probal na tak nacin do podatkov.
a je mozno da je disk crknu, sam na zacetku mi ga normalno zazna, samo pol ne pridem v winXP.
l.p. matej

DominusSLO ::

zdi se da ti je šel po slabem disk ali pa sata port 1...
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER--to ti napiše ker nimaš sistema na tem disku

Probaj pc štartat iz cd-ja da vidiš če ti prepozna ta disk na port1...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

isliame1 ::

pa zakaj mi sploh hoce sistem nalozit s tega diska ce pa je sistem na drugem disku,
to je itak samo dodaten disk na katerem so samo podatki.
drugace, pa mi disk prepozna ze na zacetku tako da port ni mogu crknat.
se vedno cakam na kako pomoc, drugace mi ne preostane drugega kot da ga sformatiram pri kakem kolegu.
l.p. matej

Han ::

Naloži sistem z ATA diska - v biosu nastavi zagon z ATA krmilnika. Potem skopiraj podatke s SATA diska, če boš sploh prišel do njih...

DominusSLO ::

isliame
normalno da ti hoče pc zalaufat sistem. Kaj si mislu gledat kaj je na disku brez sistema?- nemogoče

V biosu imaš nastavljeno kam pc najprej pogleda za sistem. Ti imaš nastavljeno da ti najprej pogleda sata port0-->katerikoli disk priklopiš tja gor bo pc iskal sistem

Po moje ti je najboljše to kar je han reku- daj sistem na ide disk(ne vseh driverjev in programov), nastavi v biosu da se pc boota iz njega seveda in priklopi sata disk(priklopi ko je sistem že gor, da ne boš kej zaje...)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

isliame1 ::

mogoce ni bilo cisto jasno:

imam 2 SATA diska in en navaden ATA.
win XP so nalozeni na en SATA disk ki je na portu 0, ta dela brez problemov, ce ja sam ali pa ce je sam in se ATA disk.
če pa priklopim zraven se drug SATA disk na port 1 pa je tezava tukaj, saj ne morem vec v sistem (okna z uporabniki ne pokaze vec ).
prej mi je vse normalno delalo -to se mu je kr naenkrat sfuzlalo.
me zanima ce kdo ve ali je lahko disk (oba SATA diska sta 80GB) do konca poln podatkov-slab giga je se prostora, ALI JE MOGOCE TO TEZAVA?

upam da je malo bol jasno : zanima me kako naj pridem do podatkov ki so na drugem SATA disku(ki je brez sistema), ce me racunalnik sploh ne spusti v sistem ko priklopim doticni disk.
racunalnik mi pravilno boota z porta 0, ce je priklopljen samo SATA disk z winXP, ce pa priklopim se drug SATA disk pa mi hoce bootat z njega -kje je problem, zakaj hoce kr na enkrat bootat z drugega diska?

resitve se naprej dobrodosle



l.p. matej

isliame1 ::

:))
pardon za za zaden stavek
l.p. matej

zlabo ::

...sploh ga ne smem met priklopljenega v sistem ker mi drugace ne gre v windowse in v nobeno drugo obliko safe mode ali kaj podobnega(pojavi se logo za win xp nato pa se ta ugasne in ostane samo črn ekran-sledi samo se reset)...


Popolnoma isti problem na disku Maxtor 80GB -> ATA.8-O

celada ::

zamenji molex prikljucek na temu disku, ker je mene tko tut zajebaval pa sm zamenu pa je blo kul

isliame1 ::

sprobal sem ze vse kable in vsi delajo

a je mozno da sem dobil kaksen cuden virus??

l.p. matej

zlabo ::

a je mozno da sem dobil kaksen cuden virus??


To sem se že sam spraševal, saj imam kot že omenjeno precej podoben problem.

Aja, kater disk pa imaš ti? Ker na maxtorjevi strani imaš en fini diagnostičen programček ki se zboota z diskete in preveri diske. Meni je javil napako da disk crkuje (ja ne a res, dej kej novga mi povej no:D ). Pomojem dela programčič tud na ostale diske, nisem pa preveril.

Lp, zlabo

isliame1 ::

moj disk je WD bom probal s tem programckom se kej nardit.
upam da bo slo

ali ima se kdo kako resitev??

l.p. matej

Spajky ::

Možno, da je MBR virus ali koruptiran MBR na tistem disku, ki te ne šljivi-dela probleme! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje diska SATA na NVME in Win10 boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
272324 (1672) alkoo
»

IDE SATA adapter

Oddelek: Kaj kupiti
315680 (2094) tv6865
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595081 (4355) T-Mac
»

priklop starih diskov na sata brez formatiranja

Oddelek: Pomoč in nasveti
13875 (725) amigo_no1
»

IDE in SATA

Oddelek: Strojna oprema
231968 (1496) Fizikalko

Več podobnih tem