» »

Kazen za prehitro vožnjo

Kazen za prehitro vožnjo

XzupanX ::

Pozdravljeni.

Danes me je poškljocal radar. Vozil sem kar precej več od dovoljenega, pa me zanima, če je avto napisan na nekoga drugega, v tem primeru na mojo mamo, ali bo ona sedaj dobila kazenske točke?
  • zaklenil: Mavrik ()

razerznak2 ::

XzupanX je izjavil:

Pozdravljeni.

Danes me je poškljocal radar. Vozil sem kar precej več od dovoljenega, pa me zanima, če je avto napisan na nekoga drugega, v tem primeru na mojo mamo, ali bo ona sedaj dobila kazenske točke?


ja razen če se ona pritoži in potem nadaljni postopek
Vesoljec nacist

M-XXXX ::

XzupanX je izjavil:

Pozdravljeni.

Danes me je poškljocal radar. Vozil sem kar precej več od dovoljenega, pa me zanima, če je avto napisan na nekoga drugega, v tem primeru na mojo mamo, ali bo ona sedaj dobila kazenske točke?

Tako je, kazen bo dobila ona.

ČE LAHKO DOKAŽE, da ona ni vozila, se naj napiše pritožba in ne bo ne pik ne kazni.

Če tega ne more narediti napiši izjavo, da si ti vozil in bo potem kazen nate.

XzupanX ::

Ne sej to je v redu, če je nanjo, ona itak že več kot 15 let ni sedla za volan, jaz sem pa še mladi voznik ...

Unknown_001 ::

Ne, ni v redu. Mogoče zate, drugače pa ni. Ne moreš se odgovornosti izogibat na ta način. Mati bodo plačali mastno kazen, ti boš pa še vedno divjal in nabijal stroške. Malo se zjasn pr seb.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Ales ::

Ali ima tvoja mati kak dokaz, da je bila takrat, ko je nastal prekršek, kje drugje? V tem primeru lahko kazni ugovarja, ni pa ji potrebno zatožiti tebe.

Glede prevzemanja odgovornosti pa... ja. Zaslužil bi si kazen. Veliko neumnost si naredil in to najbrž ne prvič, ne? Samo ujeli so te pač tokrat. Zavedaj se nekaj enostavnega. Lahko bi bil mrtev zdajle. Lahko bi ubil nekoga. Pri takih hitrostih je za to *daleč* večja verjetnost.

Če te je kaj v hlačah, naredi vsaj kaj družbeno koristnega v vrednosti 2x višine kazni in se pridi pohvalit sem. In nehaj divjat po cesti. Al bi blo kaj takega too much pričakovat? >:D

solatko ::

Kaj si se prišel na forum hvalit, kakšen idiot si?

Mlad voznik in veliko prehitro, nimaš izkušenj, nebi znal reagirat, če bi šlo kaj narobe, ne zavedaš se, da si potencialni morilec.
Vsaka budala zna pritisnit na gas, vendar je potrebno včasih tudi ustavit.

Če bi rad dirkal, se prijavi na AMTK, kjer boš opravil vse teste in vaje za rally ali cesto htrostnega dirkača, potem pa na poligon in vaja, vaja, vaja,...., seveda zraven spada tudi velik kup denarja, za vozilo, gume, mašine,.......

Na cestah se pa predvsem zaradi drugih, poizkušaj, vsaj prvih 300k km, držat omejitev.
Delo krepa človeka

Aston_11 ::

solatko je izjavil:

imaš izkušenj, nebi znal reagirat, če bi šlo kaj narobe,
This, reagirati ne znamo niti vozniki z več desetletji za volanom in par sto narejenimi jurji. Oziroma, jaz si vsaj ne delam utvar, da to znam, zato pa vsaj poskrbim, da ne pridem v situacije, ko bi to bilo potrebno.

Mama ugovor, ti izjavo zraven in prevzemi odgovornost. Edino tako to gre.

dope1337 ::

Da dam še mal protiutež na vse moralce ... (ki se zgražajo, ker si vozil "precej več od dovoljenega" - niti ne vemo koliko je bila dovoljena hitrost, niti ne vemo koliko preko limit a si peljal in zdej si že potencialni morilec otrok na cesti xD)

Upam, da ti rata tak zrihtat, da ne bo potrebno plačati ne tebi, ne mami ;)
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

šernk ::

če ga sekirajo kazenske točke mu mora grozit več kot 7, kar je pa ne konkretno prehitro ampak noro prehitro.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Vozil sem kar precej več od dovoljenega

tole vse pove.

Aston_11 ::

šernk je izjavil:

če ga sekirajo kazenske točke mu mora grozit več kot 7, kar je pa ne konkretno prehitro ampak noro prehitro.
Ni nujno, lahko ima že kaj popotnice, pa se sešteje. Pa tudi sicer, če ne pride k sebi, jih bo kmalu 7+.

dope1337 ::

St235 je izjavil:

Vozil sem kar precej več od dovoljenega

tole vse pove.


Jz bi reku na uč ~73,4 namesto 50.

Al pa so ga na Bledu dobl v 30 coni (kar so delali redarji), kjer je dirkal s hitrostjo ~42,3.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

solatko ::

dope1337 - Sploh ne gre za moralo, gre za čisto tehnične stvari.
Mladi vozniki brez izkušenj, povzročijo največ prometnih nesreč, s hudimi posledicami. Med žrtvami je veliko mladih voznikov ali njihovih sopotnikov, zato jih tudi zakonodaja in zavarovalnice tretirajo drugače.

Še enkrat ponavljam za vse, ki jim dogajanje v prometu ni čisto jasno, vsak kreten ali opica, zna pritiskat na gas, le redki pa so vozniki, ki znajo tudi v kritičnih situacijah in ob večji hitrosti, ohranit mirno kri in reagirat pravilno, včasih pa še take shebe fizika.

Zato je za volanom potrebna predvsem pamet in ne težka noga in polna rit opojnih substanc, pa še telefon in dobimo smrtonosno kombinacijo, ko na cesto in v promet ne sodi.

Kjerkoli so ga dobili, bi zaradi nepravilnih reakcij, lahko povzročil katastrofo, tudi v coni 30 s 50km/h.
Delo krepa človeka

matejm1994 ::

XzupanX je izjavil:

Pozdravljeni.

Danes me je poškljocal radar. Vozil sem kar precej več od dovoljenega, pa me zanima, če je avto napisan na nekoga drugega, v tem primeru na mojo mamo, ali bo ona sedaj dobila kazenske točke?


Kar lepo plačaj iz tvojega žepa in naj te izuči. Na cesti se NE nori in NE vozi prehitro. Vem, da se včasih spozabiš, in greš hitreje kot je normalno, ampak zaboga, vozi v mejah normale. Saj ni tako težko.

Na vse boš drugače gledal, ko bo (pa upam da se to ne zgodi) kak tvoj kolega pristal v bolnici/na vozičku ali pa za cerkvijo. Pa mogoče ne bo nič kriv.
Še enkrat, vozi počasi. Na cesti nisi sam, smo tudi drugi, ki želimo samo varno priti od A do B.

XzupanX ::

No zdej pa vsem, ki tako radi obsojate druge in ne veste nič o osebi o kateri tako govorite.
Vozil sem okrog 80 malo pred tablo za konec naselja, prej po omejitvah. Vedno vozim po omejitvah, danes se mi je mudilo delat in sem si rekel itak tukaj je že konec naselja kmalu. Nobenga na cesti. Kar se pa tiče kazni jo bom plačal sam. In ne mi solit pameti, ker največja nevarnost na cesti so ja, mladi vozniki in pa tudi starejši vozniki, ki mislijo, da znajo vozit ampak ne znajo.

Raje pomedite pred svojim pragom preden obsojate. Prašal sem samo, kaj se zgodi v tem primeru.

Hvala za vaše osebno mnenje o meni, upam, da imate v življenju kaj bolj pametnega za počet kot obsojati ljudi ;) Verjamem pa, da vsi, ki tukaj veselo pišete niste nikoli vozili prehitro in nikoli naleteli na kazen. ;) Vam niti ne privoščim tega. ;)

In ja vem, na cesti nisem sam, verjemite mi da vem veliko bolj kot marsikdo drug tule. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XzupanX ()

bbbbbb2015 ::

XzupanX je izjavil:

Pozdravljeni.

Danes me je poškljocal radar. Vozil sem kar precej več od dovoljenega, pa me zanima, če je avto napisan na nekoga drugega, v tem primeru na mojo mamo, ali bo ona sedaj dobila kazenske točke?


Torej, realen odgovor, brez moraliziranja...

Ne storiš nič. Če kazen pride na mamo, ona mora relativno hitro (8 dni) dati ugovor, da NI BILA voznica avta in da ne bo plačala kazni za prekršek.

Zelo pomaga, če navede kakšno pričo, vendar naj pazi, da navede ime in priimek in naslov, kamor je treba pričo vabiti ali preprosto priloži pisno izjavo priče.

Zakon ji omogoča, da se ne izpove zoper sebi bližnje in družinske člane.

Vsi tisti, ki moralizirate o ne vem čem...

V Sloveniji so ceste daleč preslabe, funkcija policije pa ni, da zvišuje varnost v prometu, ampak dere navadne ljudi za prekrške, ki so minorne narave. Tudi kazni so daleč daleč previsoke. No, to, da te vtaknejo v zapor, če napak parkiraš, so odpravili.

To vem, ker sem dal kar nekaj tujih držav skozi z *DALEČ* boljšim cestami in omejitve so po pameti. Policaji pa se ne skrivajo za znakom za omejitev na 50km/h, ter škljocajo, če kdo prileti s 70 km/h.

a_borlak ::

Ja, v tujini, Avstriji in Nemčiji na primer, vozniki vozijo zelo blizu omejitve, če smo ravno pri temu. Tudi na avtocesti, ko je omejitev 100, bodo vozili največ 110, ko je 80, bodo vozili največ 90. Poizkusi pri nas na gradbišču peljati 90, boš povzročil zastoj.

Phantomeye ::

St235 je izjavil:

Vozil sem kar precej več od dovoljenega

tole vse pove.


kar lahko pomeni, da je vozil dvajset v coni za 5 ;((

Mavrik ::

Kaj če bi morilci šli na kak drug forum se izogibat kaznim?
The truth is rarely pure and never simple.

Phantomeye ::

Mavrik je izjavil:

Kaj če bi morilci šli na kak drug forum se izogibat kaznim?


Nihce ni morilec, dokler mu krivda ni dokazana... pa to


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policijske kontrole na cesti dandanes (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
617571 (5565) jype

Alkohol-mladi voznik

Oddelek: Loža
246234 (5793) m0LN4r
»

Povratniki (alkohol) nazaj v cestni promet.

Oddelek: Loža
4512127 (10951) fosil
»

RADAR - kaj storiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1277907 (7622) JohanP

Več podobnih tem