» »

Persen in Seldiar tablete.

Persen in Seldiar tablete.

Seagram ::

Zdravo.

Jutri imam en družbeni dogodek, ki se ga moram udeležit.

Kadar sem v večji družbi, sem dovzeten za napade tesnobe ter hudem pritisku, da moram na stranišče (#2). Temu se hočem jutri izogdnit.

Šel sem do lekarne, in nabavil zdravilo Seldiar (vsebuje loperamid, ki je močno zdravilo proti driski, in upočasni peristaltiko) in za hec še Persen Forte (homeopatska over-the-counter varjanta za sproščanje).

Zanima me, če lahko pride pri mešanju teh dveh zdravil do kakšnih škodljivih stranskih učinkov, torej če so tablete kompatibilne. Vprašal sem farmacevtko in je pritrdila, vendar mi ni delovala ravno prepričljivo.

Za kakršnekoli odgovore se zahvaljujem.
  • zaklenilo: zee ()

Massacra ::

Lahko na strani drugs.com preveruš interakcije določene zdrav. učinkovine. Za loperamide: http://www.drugs.com/drug-interactions/...

Spajky ::

Persen Forte vzami pred sestankom 3 ure prej-nobenega alkohola pred in potem, niti piva!.. za ostalo ne vem :|
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Seagram ::

Hvala za link.

Ima kdo s Persenom Forte izkušnje? Je dejansko komu to pomagalo, ali gre bolj za placebo efekt?

Massacra ::

Najbrž tudi persen deluje. Verjetno pa ne ne vem kako intenzivno in najbrž šele po daljšem času jemanja pride do efekta pomiritve. Ni pa to kot centralno delujoči sedativi, naprimer lexaurin. Ta te fajn pomiri...

Tody ::

Za #2 ne vem. Ampak za tesnobne napade imaš pa kr nekaj vaj in zadev, kako jih preprečit, vrjetno s tem tudi številke 2 ne bo več, ker živci ne bodo šli na na želodec in posledično dvigoval kisline in ostalih zadev.

otago ::

Persen forte je na ravni efekta baldrijanovih kapljic. Ni močno. Če še nisi uporabljal, bo morda zadostilo.

Če imaš dostop do česa močnejšega? Morda polovička apaurina... Stranski produkt je otopelost. http://www.krka.si/sl/zdravila-in-izdel...

Seagram ::

Hvala za odgovore.

Vzel bom 1x kapsulo Seldiar kakšni 2 uri pred dogodkom, potem pa še ene pol ure pred tem kapsulo Persena. Bo kar bo.

Spajky ::

Persen rabi 3 ure, da pošteno prime ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

nikjozo ::

Vzemi kaffetin. Je brez recepta, cenejši od Lekadola, pa prime v manj kot uri. Je eden redkih opiatov, ki se prodajajo preko pulta brez recepta.

Ampak to vzemi res v skrajni sili, dalj časa jemanje ti lahko poslabša nivo serotoninskih receptorjev in sproži še večjo paniko.

Persen tudi deluje, ampak za nivo slabše od opiatov. Če boš vzel dva kafetina, se zna zgoditi da boš zaspan in relaksiran ali pa se celo smejčkal (odvisno od tolerance) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nikjozo ()

...:TOMI:... ::

Čim dlje stran od teh tablet.
Tomi

msjr ::

Ne mešat Persena in drugih zdravil s homeopatijo: http://www.howdoeshomeopathywork.com/

Čisto na kratko: 1 Persen ne bo nič pomagal, ker ga je do nekega optimuma treba jemat vsaj 14 dni. Pa nikoli ne mešat Persena z drugimi pomirjevali. In kot se že reče, ne iskat nasveta po forumih + [standard disclaimer] raje se posvetuj s svojim zdravnikom ali farmacevtom.

Phantomeye ::

kaj pa ce bi si zrihtal prava zdravila za tesnobo? pa se ne afnal s temi perseni? ce je res tako hudo, kot pravis? itak me bo kdo zdaj napadel.

Ganon ::

Persen ne pomaga čisto nič. Upaj na placebo efekt.

Najlažje je v takšnih primerih vzeti na primer Helex ali kaj podobnega, to pa res takoj pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Seagram ::

Zdravo.

Družabni dogodek sem preživel, kot je marsikdo rekel, Persen itak ni pomagal (vsaj mislim da ne), saj sem bil večino časa na meji paničnega napada. Je pa pomagal Seldiar (generična verzija zdravila Imodium proti driski in za upočasnitev prebave), vzel sem dve kapsuli, par ur pred dogodkom.

Nekako se mi upirajo močnejša pomirjevala, saj je večina njih namenjena konsistentni uporabi, prav tako jih za vsakdanje življenje skoraj ne rabim, razen kadar pride do kakšnega družabnega dogodka.

Aston_11 ::

Morda bi ti kakšen stručko pomagal. Panika verjetno zaradi tega, kaj si mislijo o tebi ali samo odpor do družbe?

BCSman ::

Kajenje je dobro zdravilo za nevrotike. Imej limit 5 čikov na dan. Ker imaš stalno v mislih naslednji čik, možgani ne skačejo sem pa tja, ampak so usmerjeni k poznejši nagradi. Čiku.

Ganon ::

Seagram je izjavil:

Nekako se mi upirajo močnejša pomirjevala, saj je večina njih namenjena konsistentni uporabi, prav tako jih za vsakdanje življenje skoraj ne rabim, razen kadar pride do kakšnega družabnega dogodka.


Sploh ne, tabletko Helexa, Xanaxa ali kakšnega drugega pomirjevala lahko vzameš na vsake kvatre enkrat, če je nujno. Prime takoj. Ne bo prav nobene škode. Niso pa to tableti za vsak dan, ker lahko hitro postaneš odvisen. Telo razvije toleranco in potrebuje za isti učinek večji odmerek.

zee ::

@OP:
Za tvoje tezave bi bilo bolj primerno, da se oglasis pri kaksnem psihologu/psihiatru, ki ti bo vedel bolj pomagati kot forumasi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krho ::

Vprašanje je v kateri lekarni je dobil Seldiar, ker se zdravilo izdaja samo na recept.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kodsiti1 ::

Nevem no pravjo da Persen ne pomaga jaz sem vzel 2 tabletki pa me je res tako pomirilo pa se na stranisce me ni tiscalo, kot imam tudi jaz problem...se mi zdi da mi je res pomagalo

Seagram ::

krho je izjavil:

Vprašanje je v kateri lekarni je dobil Seldiar, ker se zdravilo izdaja samo na recept.

Glede tega sem bil tudi sam začuden, ker sem ob prebiranju priloženih navodil opazil, da se kao izdaja samo na recept. Po drugi strani pa v tujini (v ZDA recimo) takšna zdravila (Seldiar je generična verzija zdravila Imodium) prodajajo tudi v trgovinah.

deadbeef ::

Persen so bobončki... škoda denarja.. za pravo pomirilo rabiš kakšne tablete iz skupine benzodiazepinov (Helex, Apavrin, Lexaurin...) dobiš jih na recept pri osebnem zdravniku. Vendar pazi teh tablet se hitro navadiš in rabiš vedno večjo dozo ker telo razvije toleranco... tako da niso rešitev za tvoje težave ampak bolj instant fix.
Prava rešitev je obisk osebnega zdravnika in napotnika za psihiatra, kjer ti bo glede na tvoje opisane težave predpisal vrjetno anti-depresive iz skupine SSRI, ki so primerna zdravila za zdravljenje tesnobe, paničnih napadov, ne povzročajo telesne odvisnosi kot benzodiazepini in ti v možganih ustvarijo kemično ravnovesje, da ne pride več do napadov. Seveda je ob tem priporočljivo še obiskati psihologa s katerim bosta dejansko ugotovila, zakaj je to teh napadov prišlo in poskušala pozdraviti vzrok in ne posledico kot to počnejo zdravila.

Vsekakor ne obupaj rešitev obstaja samo delat je na temu treba.

Seagram je izjavil:

Zdravo.

Družabni dogodek sem preživel, kot je marsikdo rekel, Persen itak ni pomagal (vsaj mislim da ne), saj sem bil večino časa na meji paničnega napada. Je pa pomagal Seldiar (generična verzija zdravila Imodium proti driski in za upočasnitev prebave), vzel sem dve kapsuli, par ur pred dogodkom.

Nekako se mi upirajo močnejša pomirjevala, saj je večina njih namenjena konsistentni uporabi, prav tako jih za vsakdanje življenje skoraj ne rabim, razen kadar pride do kakšnega družabnega dogodka.


Vsako nezdravljenje paničnih napadov in tesnobe je praviloma vedno slabše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

zee ::

Zato zaklepam temo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzroki in odprava tresenja rok

Oddelek: Loža
4826924 (3780) D3m
»

Placebo tablete

Oddelek: Loža
233199 (2372) Curly
»

Stres, nervoza

Oddelek: Loža
234207 (3273) Spajky
»

Lexaurin

Oddelek: Loža
2915025 (13991) Double_J
»

Tablete za koncentracijo

Oddelek: Loža
3213757 (12413) MeGreat

Več podobnih tem