» »

Stres, nervoza

Stres, nervoza

kodsiti1 ::

Pred kaksnimi pomembnimi izpiti,testi in tako naprej sem vedno nervozen, ampak vse vredu, kmalu pa se bliža vozniški izpit in vem da bom nervozen, ko sem nervozen se rec pocutim neprijetno, bolecine v trebuhu, na wc me tisci in podobno. Tudi razmisljam ne najbolj trezno in sigurno bi takoj nardil kakšno napako...

Je kaj takega da bi me malo umirilo...sem zasledel neke tabletke Persen, mogoče?

kixs ::

To je cisto nekaj normalnega, po kaksni minutki mine... samo mirne zivce ;)

IL_DIAVOLO ::

Zjutraj ga daj malo na zob :D

BlackGuard ::

Kot kixs pravi je nekaj napetosti normalne ob takšnih situacijah. Sicer pa jaz tablet ne bi jemal, ker so za moje pojme samo trenutna rešitev. Poskusil bi veliko delat na sebi, da me ne tako vrže iz tira oz. kako se pomirit v takšnih trenutkih.
Aja, pa uspešno na vozniškem izpitu :)

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

Če boš dobil izpit za avto boš tudi 18let star.
Čas, da ven iz vate zlezeš in se soočiš s tem, da boš kdaj živčen.

Če se ti zdi, da si nenormalno živčen, pa pojdi do osebnega zdravnika. Če je kaj narobe s teboj, ti bo že predpisal kak tablet. Da bi pa 18letnik kar na zalogo persene žrl, je pa precej neumna ideja.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

kodsiti1 ::

Ne bi jih na zalogo žrl, saj pravim, le na dan vozniskega izpita potem pa ne vec, saj jih do zdaj tudi nisem...

Pac prvi problem je nervoza, pa se res me na wc tisci vedno in je res neprijetno zdej pa ce enkrat pojem par tabletk tud pomoje nebo neke skode

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kodsiti1 ()

Invictus ::

Dobro se nauči, s tem pride samozavest, potem ne boš več tako živčen.

S prakso in znanjem te zadeve postanejo rutina.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Roadkill ::

A to veš, da ti takoj za tem, ko narediš izpit za avto, pustijo da se sam voziš po svetu.
Kako boš pa eno nepoznano križišče zvozil ob pol osmih zjutraj, ko ti bodo trije trobili, ti pa pojma nimaš kako vozit?

Boš sred križišča živčnega fasal in začel tablete jest?

Živci so del življenja, če zaradi živčnosti ne uspeš naredit izpita, potem je pravilno, da ga padeš, saj očitno ne znaš dovolj.
Ü

mare_ ::

Persen lahko drugače komot vzameš, ker so notri samo rožce, je pa vprašanje, koliko res pomaga ;)

kodsiti1 ::

Mislim da ne razumete točno. Sej znam jz vozit in ni nobenga problema, problem nastane ko bom živčn, me bo tip zmedel in bom hitro nardil kako napako. Med urami vožnje sem hladen ko špricer in ni problema.

Ni problem vožnja, nervoza je.. Ja je res da s samozavestjo ni nervoze, ampak mene je strah da bom nardil kako napako in evoga...vem da pretiravam sam kaj češ nemorm si pomagat

bluefish ::

kodsiti1 je izjavil:

Med urami vožnje sem hladen ko špricer in ni problema.
Ker imaš zraven sebe inštruktorja.

kodsiti1 je izjavil:

Ja je res da s samozavestjo ni nervoze, ampak mene je strah da bom nardil kako napako in evoga...
Povsem možno, da jo boš. Kaka manjša ni problematična in je sekirancija odveč. Večje napake so pa znak pomanjkanja znanja in/ali kilometrine. Samo pri teh je nervoza še najmanjši problem.

Skratka, v glavi imej, da je izpitna vožnja le še ena v vrsti avtošolskih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Unknown_001 ::

kodsiti1 je izjavil:

Mislim da ne razumete točno. Sej znam jz vozit in ni nobenga problema, problem nastane ko bom živčn, me bo tip zmedel in bom hitro nardil kako napako. Med urami vožnje sem hladen ko špricer in ni problema.

Ni problem vožnja, nervoza je.. Ja je res da s samozavestjo ni nervoze, ampak mene je strah da bom nardil kako napako in evoga...vem da pretiravam sam kaj češ nemorm si pomagat


Zmedel se boš ti sam. Preveč razmišljaš. Boš videl, po 5 minutah sploh ne boš vedel da koga voziš razen kar ti bo 200metrov pred vsakim križiščem nek "glas" povedal zavijte "vstavi izbrano smer" ali pa bo tiho v situacijah ko bo za it naravnost ali pa boš imel tablo z obvezno smerjo v križišču... Na table bodi pozoren. Beri table pa s seboj se pogovarjaj. In pazi pri izbiri mesta za obračanje avtomobila. Če boš videl kak parking naredi krog po njem s čim manj motanja in to je to. Itd. Boli te kurac za onega zadaj, ti se skoncentriraj na vožnjo in da te ne bi slučajno dobil na foro, če bi lahko zic mal naprej premaknil kar ga v noge tišči in podobno, ali pa da ne mi špegla se spravil med vožnjo popravljat. Aja, pa ko delaš poglede, sukaj glavo okoli ko sova da vidi, kako opazuješ.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ripmork ::

Slučajno naletel na tole, pa da dam svojih 5 centov:

Sem imel podoben problem. Kar nekajkrat moral ponavljat izpit, ker sem zaradi živčnosti (posebej potem, ko sem že prve pol urce v redu zvozil) zaradi totalnih bedarij gladko padel. Eventually, sem naredil izpit, of course. Zdaj je zabavno pogledat nazaj (8 let je že tega), takrat ni bilo. Pomoje bi lahko kratko knjigo napisal o tej štoriji.

Ena največjih napak, ki sem jih počel je bila, da sem preveč razmišljal o tem, kaj si ocenjevalec/ inštruktor mislita oz. kako me opazujeta in ocenjujeta, namesto da bi enostavno le počel to, zaradi česar sem bil tam -> vozil in se osredotočal na cesto.

ideje v stilu: "poudari kaj delaš, da ne bodo mislili, da ne opazuješ ogledal" so mi vzele toliko koncentracije, da sem potem bedarije na cesti počel.
Vozi normalno, bodi previden in pod omejitvami, pa bo šlo. Ne beli si glave, kaj si ocenjevalec/ inštruktor mislijo ;)

good luck!

PS: napake bodo v vsakem primeru, važno le, da se kej naučiš iz njih in da niso prehude.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Invictus ::

kodsiti1 je izjavil:

Mislim da ne razumete točno. Sej znam jz vozit in ni nobenga problema, problem nastane ko bom živčn, me bo tip zmedel in bom hitro nardil kako napako. Med urami vožnje sem hladen ko špricer in ni problema.

Ni problem vožnja, nervoza je.. Ja je res da s samozavestjo ni nervoze, ampak mene je strah da bom nardil kako napako in evoga...vem da pretiravam sam kaj češ nemorm si pomagat

To sam misliš da znaš vozit.

Zmedel se boš sam, ker ne spremljaš prometa in znakov ter boš naredil bedarijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

medus ::

to k si napisu tuki povej zdravniku pa boš dobu kak apaurin/helex, nažalost zlo verjetno ta najbolj švoh verzijo

al pa na sivem trgu kup enga od mnogih benzotov na voljo

msjr ::

medus je izjavil:

to k si napisu tuki povej zdravniku pa boš dobu kak apaurin/helex, nažalost zlo verjetno ta najbolj švoh verzijo

al pa na sivem trgu kup enga od mnogih benzotov na voljo


Odlična ideja, naj požre vsa zdravila s trikotničkom, da bo ja bolje vozil :D

Sicer pa kot je napisal @Ripmork, osredotočit se na vožnjo in bo vse ok. Jest recimo sem pri izpitu za avto obstal v koloni na Zaloški in smo se uro in pol cjazili do Roške, pri izpitu za motor pa isto, po Zaloški skoraj uro do tovorne železniške postaje. Če ne bi vzel izpitne vožnje kot vsake druge bi se mi znal totalno zmešat - sicer pa - sej se mi še zdaj malo zmeša, če pridem na Zaloško in obstanem v koloni, tako da - vse skrbi so čisto odveč :D

knesz ::

Pred vožnjo dva persena, ti bo zagotovo pomagalo.

medus ::

msjr je izjavil:

medus je izjavil:

to k si napisu tuki povej zdravniku pa boš dobu kak apaurin/helex, nažalost zlo verjetno ta najbolj švoh verzijo

al pa na sivem trgu kup enga od mnogih benzotov na voljo


Odlična ideja, naj požre vsa zdravila s trikotničkom, da bo ja bolje vozil :D

Sicer pa kot je napisal @Ripmork, osredotočit se na vožnjo in bo vse ok. Jest recimo sem pri izpitu za avto obstal v koloni na Zaloški in smo se uro in pol cjazili do Roške, pri izpitu za motor pa isto, po Zaloški skoraj uro do tovorne železniške postaje. Če ne bi vzel izpitne vožnje kot vsake druge bi se mi znal totalno zmešat - sicer pa - sej se mi še zdaj malo zmeša, če pridem na Zaloško in obstanem v koloni, tako da - vse skrbi so čisto odveč :D

naj gre z busom pred izpitom

itak bo pa dobil 2 al pa 5mg apaurine

to se sploh ne čuti

ene 30-50 je tisto pravo

chrispy ::

kakšne tablete neki, raje ne razen če res ni druzge izbire. Probi bolj živet, postavljaj se v različne situacije, spoznavaj različne stvari. Ko ugotoviš, da tudi če zajebeš karkoli, ni konec sveta. Nič ni razen ob 50€ boš ker boš moral v 2. delat izpit pa imel ga boš 1 mesec kasneje big deal? Je za razumet, da si živčen je bil še vsak :)

medus ::

dvomim da testi zaznajo čist najnovejše

Vesoljci ::

Men je blo vedno zanimivo da tam kjer smo delali prvo pomoč so nam govorili da ne smeš za volan živčen in pod stresom a na glavni vožnji si pa lahko?? Mal zgrešeno.Zdej k je že taka tehnologija bi lohk ocenjevalec te v pisarni opazoval prek kamer pa nebi biu noben živčen :)

floyd1 ::

Moj inštruktor je vedno govoril, da so tudi dobri šoferji navadno naredili izpit šele drugič ali pa še takrat ne... :)

Kot je rekel Chrispy - na izpitu je VSAK vsaj malo nervozen.

pietro ::

Z opisa bi rekel, da imas "stage fright" ali "anxiety". Preberi si malo po netu, kako se lahko s tem spoprimes. V nasprotju so komentarji tukaj so meni zelo pomagali ravno tableti. Propranolol, 1 mg pol ure pred nastopom in prav cutis kako nervoza izginja. Od tega ne ratas odvisen. Nasprotno, sam sem ga vzel samo trikrat in spoznal kako enostavno je vse, ce nisi nervozen. V bistvu ti nabije samozavest in ves bolje, kako se soociti v stresnih situacijah.

Spajky ::

mare_ je izjavil:

Persen lahko drugače komot vzameš, ker so notri samo rožce, je pa vprašanje, koliko res pomaga ;)
Pomaga, vzet je treba Forte varianto 3 ure prej (da "proradi" zadosti) ... pa nič alkohola/piva prej ... lastne izkušnje ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpit za avto.Vaja izven avtošole.

Oddelek: Na cesti
427063 (5718) globoko grlo
»

Najcenejše vožnje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5812552 (10917) šernk
»

Napake pri izpitni vožnji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15248184 (28130) gddr85

Več podobnih tem