» »

DD-WRT za TL-WR741ND v1.7 (za OpenVPN)?

DD-WRT za TL-WR741ND v1.7 (za OpenVPN)?

He-Man ::

Pozdravljeni,

Imam malo starejši router TP-Link TL-WR741ND (verzija 1.7), ali kdo uporablja tega z DD-WRT firmwareom?

Router dela super ampak bi rad OpenVPN funkcionalnost, za to razmišljam, da bi naložil DD-WRT in s tem pridobil to možnost.

Če ima kdo dotični router in mu gor teče DD-WRT naj prosim napiše, če je zadeva stabilna. V bistvu, vsak komentar je dobrodošel.

Hvala!

lucky13 ::

Uporabljam Gargoyle (Open-WRT). DD-WRT ni bil dovolj stabilen pri uporabi BRIDGE varijante. Je bil nestabilen oz. se je obešal. Testiral veliko verzij, pa je vsaka imela kakšno napako.

Z Gargoyle dela B.P.

http://www.gargoyle-router.com/download...
Branch: 1.6
Version: 1.6.2

L.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lucky13 ()

He-Man ::

Torej DD-WRT se je obešal na routerju TP-Link TL-WR741ND (v1.7)? Gargoyle pa dela BP? Ali Gargoyle omogoča OpenVPN?

Daniel ::

Gargoyle je zgolj preobleka. Osnova je OpenWRT, potem pa lahko izbiraš ali zgolj CLI ali Luci ali Gargoyle. OpenWRT podpira OpenVPN.

He-Man ::

Hvala za informacijo! Mislim, da bom vseeno najprej probal z DD-WRT, če bo nestabilen bom naložil pa OpenWRT.

He-Man ::

Po posodobitvi firmware-a na DD-WRT zadeva sicer dela ampak nimam možnosti za OpenVPN.

Specifikacije usmerjevalnika: TL-WR741ND v1.7 - Chipset: AR7240, RAM: 32MB, FLASH: 4MB (podatki skopirani iz DD-WRT podatkovne baze).

Oni pravijo, da ker imam samo 4MB flasha ne bo šlo. Bi z Gargoyle šlo tudi, če je samo 4MB flasha?

Ravno zaradi OpenVPN funkcionalnosti sem se odločil za menjavo firmware-a. Ali ne bo druge kot da kupim boljši router?

BorutK-73 ::

Moraš vedet da je to low end router.

He-Man ::

Tudi pri Gargoyle pravijo, da ne bo šlo s 4MB flasha.

Tale piše, da je podprt pri DD-WRT: Linksys E1200 (Chipset: BCM5357, RAM: 32MB, FLASH: 8MB).

Uporablja kdo Linksys E1200 in ima gor OpenVPN server preko DD-WRT? Je zadeva v redu, stabilna?

dailyslave ::

Jaz bi gledal v smeri OpenWRT, ki omogoča 'rahlo' več dodatkov za ruterje, pa še dokumentacija in forum sta izjemno razumljiva.

Jaz imam WDR3600 ruter in mi gor laufa prakično vse kar se spomniš, programe lahko nalagaš tudi na zunanji disk...

Mimogrede, katerega VPN ponudnika pa imaš? Sam že nekaj časa razmišljam o VPNu, samo se nekako ne morem odločiti katerega bi vzel?

He-Man ::

Nimam VPN ponudnika, to delam zato, da bom sam svoj VPN ponudnik ko bom s prenosnikom nekje proč od doma, na netavarovanem WiFi-ju. Torej, da se bom lahko enkriptirano tuneliral domov in dostopal na internet preko ISP-ja ki ga imam doma.

Gargoyle (OpenWRT) pravijo, da podpirajo le Atheros čipovje za OpenVPN, jaz imam v Linksysu Broadcom čipovje. Zato DD-WRT.

Daniel ::

Če že rabiš kvalitetno delovanje se ti splača nabaviti malo zmogljivejši router.

Sam imam en OpenVPN server na Linksys E3200 z Tomato firmwarom, drugega pa na Mikrotiku. V preteklosti sem ga imel tudi na TpLink 1043ND v 1.8. Delalo je vse.

He-Man ::

Za začetek bo moral Linksys E1200 zadostovati. Bi mi sicer priporočal Tomato namesto DD-WRT? Če ja, je pomembno katera različica Tomata (za OpenVPN)? Hvala!

Daniel ::

He-Man ::

Se ti zdi, da je za OpenVPN boljši Tomato kot DD-WRT?

Daniel ::

Meni osebno se zdi predvsem enostavnejši. Ni kupa funkcij, ki jih zelo verjetno ne boš nikoli potreboval.

He-Man ::

Hvala za vse informacije. Jaz bom najprej poizkusil z DD-WRT, če ne bo stabilen bom pa potem namestil Tomato.

He-Man ::

DD-WRT firmwara nisem nikakor uspel namestiti na Linksys E1200 v2. Ko sem poizkusil s Tomato firmwareom - Shibby (v1.28.0000 MIPSR2-130 K26 Max) je pa takoj uspelo. Bom kar na Tomatu uredil OpenVPN server. Mogoče kakšen nasvet ali kakšna povezava do kakšnih (kompletnih?) navodil za uporabo Shibby firmware-a? Hvala!

Daniel ::

He-Man ::

Hvala, to sem že našel, mislil sem bolj na kakšna kompletna navodila oz. opis vseh funkcij, ki jih Shibby Tomato nudi, kot nekak manual, če obstaja seveda.

Daniel ::

Saj je vsaka funkcija nekako dovolj zgovorna zase za kaj se uporablja. Če se izgubiš pa je tukaj google :)

He-Man ::

He-Man je izjavil:

DD-WRT firmwara nisem nikakor uspel namestiti na Linksys E1200 v2. Ko sem poizkusil s Tomato firmwareom - Shibby (v1.28.0000 MIPSR2-130 K26 Max) je pa takoj uspelo. Bom kar na Tomatu uredil OpenVPN server. Mogoče kakšen nasvet ali kakšna povezava do kakšnih (kompletnih?) navodil za uporabo Shibby firmware-a? Hvala!


To mi je uspelo in vprašanj glede Tomato funkcij imam kar nekaj a o tem kasneje. Sedaj me pa zanima nekaj glede OpenVPN-ja.

Pomagal sem si s tem tutorialom in nastavil svoj Tomato router kot OpenVPN strežnik:
http://www.howtogeek.com/60774/connect-...

Klienta sem naredil v VMware playerju in izgledalo je, da vse dela.

Danes sem ma poskusil preko prijateljevega oddaljenega računalnika (drugi javni IP, drugi ISP), tako, da je bil on klient. Skopiral sem tele datoteke, ki sem jih že včeraj naredil v njegov OpenVPN: client.key, client.crt, ca.crt in client.ovpn.

OpenVPN se poveže (zelena ikona s ključavnico) in nejgov PC se tudi pokaže v mojem routerju (OpenVPN serverju) ampak ko gre prijatelj na net preverit IP mu še vedno kaže njegov originalni javni IP (in njegov ISP). WebRTC sem izklopil v Forefoxu, tako da to ni problem.

Ko se OpenVPN poveže, reče "Assiged IP: 192.168.1.101", tu bi verjetno moral pokazati javni IP za WAN mojega routerja? Namesto tega pa pokaže LAN IP od routerja (dodeljen od DHCP-ja).

Zakaj OpenVPN pravi, da je povezan in se prijateljev PC pokaže v mojem routerju ampak ko preveri IP ima pa še vedno njegov originalen javni IP (namesto mojega)? Kaj delava narobe?

Hvala že vnaprej!

Daniel ::

Si označil "Push LAN to clients" in "Direct clients to redirect Internet traffic" v Adanced nastavitvah?

Pravtako si je dobro nastaviti VPN in na kaj drugega kot je lan. Jaz imam npr. 10.8.0.0 subnet (VPN subnet pod Basic tabom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

He-Man ::

"Push LAN to clients" ima kljukico, "Direct clients to redirect Internet traffic" pa ne. Misliš, da je to problem?

Subnet 10.8.0.0 ponudi Tomato že sam od sebe ko nastavimo na TUN. Na TAP pa ne.

Problem z OpenVPN-jem sem preselil v temo na povezavi spodaj, če lahko raje tja odpišeš prosim.

Težave z OpenVPN povezavo

Hvala ti.

OvCa77 ::

Živijo,
že od včeraj se ukvarjam s "crknjenim" wr741nd. Pridem domov in vidim wifi ne dela, povežem se s kablom, ne dela. Ga resetiram ne dela. Grem na serijski port in tftp jam na ruter original firmware. Ne dela nič, flešnem gor open wrt s gargoyle. Lan dela, wifi pa ne vklopi. Zanima me ali je imel že kdo podobne probleme.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači VPN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12722412 (8260) Daniel
»

OpenWRT in OpenVPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
799646 (7506) BivšiUser2
»

Težave z OpenVPN povezavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
629374 (6270) čuhalev
»

pfSense VPN

Oddelek: Omrežja in internet
132743 (2146) He-Man
»

WR740N in VPN

Oddelek: Omrežja in internet
293347 (2927) Daniel

Več podobnih tem