» »

Menjava elektronike na disku - WD green->blue

Menjava elektronike na disku - WD green->blue

akulp ::

Živjo,

ob igranju z napajalnikom in stiku, ki sem ga po nesreči naredil, sem očitno skuril elektroniku na mojem WD Green 1TB disku.

Imam pa na razpolago ogromno WD blue edition diskovja.

Menite, da bi zadeva delovala, če bi na mojega green-a dal elektroniko iz blue diska:)?

Aja, pa podatki me ne zanimajo... Samo delujoč disk bi.
Lukcc
  • spremenil: akulp ()

MIHAc27 ::

Ne.

Ok hočeš daljši odgovor? Ne samo, da rabiš elektroniko iz istega diska (WD GREEN), biti mora celo isti model, z isto LBP številko. Še to imaš običajno še vedno rabiš prelotati en bios čipek.....

akulp ::

Tisti bios čipek poznam, ja. Sem bral sicer na to temo stvari. Nekaterim je sicer uspelo spraviti stvar v pogon.

Aja, pa da ne bo pomote. Ne potrebujem podatkov, potrebujem le delujoč disk.
Lukcc

Miha 333 ::

Tole žal pod nobenim pogojem ne bo delalo. Bo bolj enostavno kupit drug disk. Na bolhi je kar ponudba.

akulp ::

Hvala za odgovor. Ja saj, to sem bolj želel narediti eksperiment. Ampak, če pravite, da ni šanse, potem nima smisla ...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

Bom pa poskusil z GREEN elektroniko od enega drugega, pa da vidimo ... Saj zgubiti nimam kaj. :)
Lukcc

Spajky ::

Zmeraj so šanse (isti format), pomembno je le št.plat v disku in "EEprom" (+/ali=CPU)kompatibilni čip gor, da ga lahko flešneš s firmware, ki bo podprl mehaniko! Zato ni nujno, da je rezervna plata za isti disk, mora pa bit od istega proizvajalca (istega dizajna-tako ponavadi fizično gor paše); torej najdi med onimi Blue seriji diskov, če imaš kakega "1TB" klik-klakerja :D z delujočo gornjo enako elektronik-plato (razlika je le v firmware in Ram!).

Pa probaj! Zgubit nimaš nič, če se ti da zezat ... Drugače je pa tak disk nov okoli 60EUR danes, pa ne vem, koliko se ti da zezat >:D ... Lahko je pa to "science" projekt ;) za se kaj naučit.

Lahko je mu odneslo tudi aktuatorsko (interno) elektroniko pri platah, sam to je tricky menjat; ali pa na orig.gornji elektroniki samo kakšno SMD upor ali varovalko ali del stezice na tiskanini-poglej!

Pa preveri, da sta MBplata/napajalc brezhibna prej ;) ... zadeve bo treba delat z eno live distribucijo ala BartXPE etc., da ti testiranje ne zdrma glavni OS ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

connel ::

Meni je uspelo BP menjavati eletroniko med 120 in 60BG Maxtor diskoma, ista serija samo velikost drugačna. Sprobaj, itak.

akulp ::

@Spajky

najlepša hvala za trud in opis! Tebe sem pogrešal v tej temi, imaš vedno odlične nasvete. :)

Nekaj mi povej.

Zdaj, če dobim pa green serijo 1TB, potem se mi načeloma s FW in EEprom-om niti ne bi bilo treba ukvarjati, če bo sreča in bo recimo že sama menjava pomagala? Bom pa vsekakor to delal na eni mašini brez OS-a, samo za testiranje tega. Ne bi si rad še kaj dodatno sesul, absolutno.:)


Aja, sicer pa ja, mašina je sicer brezhibna in delujoča. Tudi zelo dvomim, da sem s tistim stikom skuril disk. Prej bi rekel, da je prišlo do tega, ker sem v eni uri 100x ugasnil in prižgal mašino ....
Lukcc

tony1 ::

Če je bolj pomemben finančni učinek, kot izobraževalni imam tale predlog: poskusi disk poslati proizvajalcu v garancijsko zamenjavo.

Odsrfaj na WDjevo stran in pošišči RMA lookup tool. Tam boš moral vpisati serijsko diska in mesec nakupa (nihče ne bo zahteval pravega računa, tako da lahko za nekaj mesecev greš v svoje dobro). Če se izkaže, da je disk še v garanciji, prijaviš menjavo, dobiš RMA obrazec, ki ga sprintaš in skupaj z diskom s priporočeno pošto (ni nujno) pošlješ v Nemčijo. In dobiš refurbished disk v zamenjavo...

Če je bil disk skurjen, nima veze, bolj važno je le, da ni fizično poškodovano ohišje ali tiskanina (če si že kaj lotal po plati, ne bo šlo čez)...

akulp ::

Sicer zanima zadeva tony1, ampak tukaj gre zgolj za izobraževalno-eksperimentalni projekt. :)
Lukcc

Spajky ::

akulp je izjavil:

... če dobim pa green serijo 1TB, potem se mi načeloma s FW in EEprom-om niti ne bi bilo treba ukvarjati, če bo sreča in bo recimo že sama menjava pomagala?
Seveda! Pol pa če imaš kje še "polni" >:D Spinrite, ga pustiš delat v max modu na kompu kak teden (Ups zelo zaželjen ;)), da ti updejta firmware z novimi parametri.

Prej obvezno sformatiraj disk (samo 1 particija full disk!) in dodaj še kaki mali diskič zraven v komp, kamor bo najnovejši Spinrite pisal loge ... Jest mam FDD za to pa iz DOS-a delam (nimam diskov čez 80MB) pa program v.5 v DOS-upa dela 80MB prazen dva dni če glih rabim ;( ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

akulp ::

Spajky je izjavil:

akulp je izjavil:

... če dobim pa green serijo 1TB, potem se mi načeloma s FW in EEprom-om niti ne bi bilo treba ukvarjati, če bo sreča in bo recimo že sama menjava pomagala?
Seveda! Pol pa če imaš kje še "polni" >:D Spinrite, ga pustiš delat v max modu na kompu kak teden (Ups zelo zaželjen ;)), da ti updejta firmware z novimi parametri.

Prej obvezno sformatiraj disk (samo 1 particija full disk!) in dodaj še kaki mali diskič zraven v komp, kamor bo najnovejši Spinrite pisal loge ... Jest mam FDD za to pa iz DOS-a delam (nimam diskov čez 80MB) pa program v.5 v DOS-upa dela 80MB prazen dva dni če glih rabim ;( ...



Hvala! ;)
Lukcc

Spajky ::

...Pa oni test komp mora bit brezhiben in NE navit >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213065 (11559) SanAndreas
»

Skurjeno krmilno vezje trdega diska help!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232402 (1847) highlander84
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533855 (14005) xyxyxyxy
»

Kateri trdi 1TB disk kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
182977 (1952) axee
»

Bios in 1tb disk

Oddelek: Strojna oprema
172099 (1800) ender

Več podobnih tem