» »

Kateri trdi 1TB disk kupit?

Kateri trdi 1TB disk kupit?

Racunalnik ::

Kupujem 1 TB disk ali vec, mislim da se splaca trenutno nic vec ali nic manj kupit, gledam pa tega WDja iz spodnjega linka, videl sem da se prodajajo se neke green verzije, ampak najcenejsega wdja ne mislim kupovat. Pred leti sem kupil 500gb ki je bil tudi nek extra,m alo boljsi nakup, torej dejte mi malo predlagat ce se dobi kaj boljsega za to ceno.

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t...

Han ::

Npr. ST31000528AS. V Avstriji ga dobiš za ca. 70 Eur.

batista bomb ::

Imam tudi sam tale disk in ti ga zelo priporočam:D

terryww ::

Samsungova F1 serija zgleda da je zelo posrečena
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

kuglvinkl ::

Jest mam Samsunge F1. Težeko kaj rečem, kot da delajo, in da je hitrost na nivoju. So pa tihi in relativno poceni.
Your focus determines your reallity

Han ::

Prijatelju odletavajo Samsungi F1 po tekočem traku... Tudi zase sem si ga omislil, a je hitro romal iz računalnika zaradi vibracij. :|

axee ::

Še najmanj vibracij bo z WD green serijo. Za kaj pa rabiš, za storage ali za primarni OS disk? Kaj ma veze kateri je najcenejši, vse je odvisno zakaj ga boš uporabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

R-S-LoVe ::

Pri Seagatu pazi na končno oznako AS oz NS.
Razlaga:
AS-službena uporaba 5 dni po 8 ur
NS-7/24ur oz. nonstop ;)
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

subby ::

potrebuješ hiter disk ali ti je bistveno važna samo kapaciteta?
če bi sam kupoval disk bi za hitrega izbral wd black, če bi bil pa samo za podatke pa green verzijo

kuglvinkl ::

@Han,

kristus...
Your focus determines your reallity

KandazaR ::

WD black serija je res bomba. Hiter disk in splo ne tako glasen. Tudi vibracij je neprimerno manj kot pri samsungu. WD green serija pa te zna malo razočarati s hitrostjo (no razen če je ne potrebuješ).

Hoden ::

Jaz sem pred približno 2 mesecema kupil WD black in je najboljši disk kar sem ga kdaj imel.

Moram potrkati na les da ne bo kaj narobe :)

Sem pa gledal na strani od WD in tam je za black daljša garancija kot za green. V slo je za oboje enako :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hoden ()

Racunalnik ::

Rabim za v PC kjer bo roba gor, kot sedaj od vsega boga, segate in samsunge mi ne zamerit ampak zame je firma ibm oz sedaj hitachi ali wd, ostalo me ne zanima razen ce bi ga res hvalili.PAc sem iz starih cajtov in vem kaj je bil takrat segate ali samsung.

Takrat sem kupil wd500gb ABYStudi neko black serijo al karkoli ze je bila, pac nocem najcenejse serije nekega modela kupovati, mislim pa da je res dobra tale black serija.
Seveda hocem pa hiter disk , ne glih baracudo 10Krpm pa vseeno naj bo hiter ne.

Zgodovina sprememb…

RC14 ::

Kaj se sedaj najbolj "splača" kupit glede performans od 1TB diskov, razmišljam da bi kupil WD 1 Tb WD1001FALS, ali naj kaj drugega kupim? Green serija, torej (WD10EADS 1TB) je verjetno kar pošasnejši od FALSA (black serija).
Kako pa je kaj z 1000GB HITACHI GST 16mb cache ?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Dami ::

Če rabiš performance pol samsung f1 1tb (čeprav zaj pride f3 ven), če pa storage pol pa samsung f2 green 1.5tb. Mam 5 prvih pa 3 druge in vsi delajo tak k morjo, tiho in hladno.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

DeathKiller ::

Jaz ti priporočam WD Black 1TB, 32MB Predpomnilnika....

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Zgodovina sprememb…

clix ::

Sam imam še staro verzijo wd green 1Tb z samo 16Mb predpomnilnika. In glede na to da je samo storage, mi je vseeno če je malo počasnejša. Če ti ni, vzameš black serijo. In pa da ne bo kdo mislil da je grozno počasna:

wd green 1Tb HD tach


32Mb verzija ze zagotovo bolje odreže.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

hazlhof ::

Kupujem tih, brez vibracij ter čim manj vroč disk. Ali je kaj boljšega od:

WD 1 Tb SATA300 , 7200, WD10EADS, 32MB cache SATA-II/300 GREEN

Je Black serija WD1001FALS toliko glasnejši, da se ful pozna?

axee ::

Ja, seek se pozna pri black seriji dosti bolj. Sploh pa se vrti počasneje in ne proizvaja dosti konstantnega zvoka vrtenja. Če maš za hrambo podatkov je vse en drek al je green al pa black.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD10EARS??

Oddelek: Kaj kupiti
233668 (2819) GrimReaper
»

1 TB disk SATA (Samsung ?)

Oddelek: Kaj kupiti
335123 (3404) bodom
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29534613 (14763) xyxyxyxy
»

Med katerim diskom izbrati?

Oddelek: Strojna oprema
182795 (2406) Racunalnik
»

Kateri 1TB disk?

Oddelek: Strojna oprema
221938 (1393) DJ MartiNi

Več podobnih tem