» »

Crknil HDMI port?

Crknil HDMI port?

XIIT ::

Zdravo!

Mam en problem s prenosnikom in sicer ne zazna zunanjega ekrana, če ga povežem prek HDMIja (sem poskusil s 3 različnimi kabli na 3 različnih ekranih). Prek D-Sub priključka dela normalno.

Pred dvema tednoma sem ga povezal s televizijo, a sem ugotovil da je bil HDMI kabel pokvarjen. To sem preveril z drugo napravo, ki tudi ni delala. Z drugim HDMI kablom nisem poskušal, pravtako ga od takrat nisem priklopil na noben zunanji zaslon.

Ta teden sem formatiral prenosnik in ko sem ga povezal s zunanjim monitorjem (prvič po dveh tednih) in videl da ne dela. Naložil sem vse potrebne gonilnike (za obe grafični, Intelovo in Nvidio), poskušal tudi s starejšimi različicami, pa ni delalo. Monitorja računalnik sploh ne zazna, monitor pa zazna da je bil priklopljen HDMI kabel, ampak piše "No signal". Posodobil sem tudi BIOS, pa tudi ni pomagalo.

Specifikacije:
Intel Core i5 5200U (z grafično Intel HD 5500)
8GB DDR3
Nvidia GT 840M
Windows 10 Pro, 64bit

Sem prečekiral Google, pa nisem našel nobene rešitve (Win + P ne pomaga, ker itak ne zazna zaslona).

Hvala za pomoč vnaprej :)

Nikonja ::

kateri prenosnik?

a si poskusil z F5 ko jih priklopiš ?

XIIT ::

Lenovo Z70-80

F5 ne pomaga, ker zaslona ne prikaže niti v Device Managerju.

Nikonja ::

to si poskusil
https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y...

eni vidim tudi pišejo da ko priklopiš zunanji ekran /tv pomaga če resetiraš šrenosnik ko sta še povezana

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

XIIT ::

Nikonja je izjavil:

to si poskusil
https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y...

eni vidim tudi pišejo da ko priklopiš zunanji ekran /tv pomaga če resetiraš šrenosnik ko sta še povezana


Sem probal, pa ne pomaga.
Ob nakupu sem namestil Windows 10 z MSDNAA in nisem rabil inštalirati dodatnih gonilnikov. Ko sem ta teden formatiral, sem namestil isto verzijo, pa ni delalo, zato sem prenesel potrebne gonilnike z uradne strani. Sem probal tudi gonilnike z Intelove in Nvidiine strani, pa ni pomagalo.

Grem zdaj še poskusit z izklopljeno Nvidiino kartico, pa potem poročam.

XIIT ::

XIIT je izjavil:

Grem zdaj še poskusit z izklopljeno Nvidiino kartico, pa potem poročam.

Z izklopljeno Nvidiino kartico ne gre, ker Intelova podpira samo vgrajeni ekran.

Sem probal s še starejšimi gonilniki, pa tudi ni pomagalo.

Bi bilo možno da je HDMI mrknil zato ker sem ga povezal s pokvarjenim kablom?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo thinkpad t440s touchpad ne deluje v WIN10

Oddelek: Pomoč in nasveti
191636 (1353) nsa_ag3nt
»

Linux geslo ne prime

Oddelek: Operacijski sistemi
364209 (3044) ZaphodBB
»

Pomoč pri napajalniku!

Oddelek: Kaj kupiti
8955 (836) Residue
»

Po zamenjavi termalne paste se baterija ne polni - Lenovo B50-70

Oddelek: Strojna oprema
121079 (754) Mitja358
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454794 (4062) solatko

Več podobnih tem