» »

Super 8 se vrača

Super 8 se vrača

Okapi ::

Se pri Kodaku, kar je še ostalo od njega, delajo norca iz hipsterjev, ali pa se bo morda izkazalo samo za svojevrstno potegavščino? Kodak je namreč najavil vrnitev kamer na filmske kasete Super 8. Kamere naj bi stale od 400 do 700 dolarjev, ampak to ni še nič - kaseta s filmom za 3 minute posnetka bo stala 40 dolarjev! Sicer skupaj z razvijanjem in digitalizacijo, ampak vseeno. Me prav zanima, koliko hipsterjev ima preveč denarja in bo to kupovalo.

krneki ::

Jaz bi kupil za foro (upam da bodo kasete z zvokom), da vidim če mi kamera še dela :D

Okapi ::

Saj filme se v resnici še vedno dobi. Negative, ki jih nato digitaliziraš ali narediš kopijo na negativ, da dobiš pozitiv in gledaš s projektorjem (čeprav dvomim, da to kdo dela).
http://www.bhphotovideo.com/c/product/7...

Po mojem se bo zvok zapisoval digitalno, ker je preveč komplicirano/drago lepiti magnetni trak na filmskega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mailer ::

To je nekej podobnega kot bi ponovno začeli izdelovati parne lokomotive. Nekaj muzejev in nostalgikov bi jih kupilo, ostali pač ne.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

krneki ::

Kasete z zvokom je za dobit misija nemogoče.

Okapi ::

Ja, ker so jih že pred 20 leti morali nehati izdelovati. Lepilo za magnetni trak je bilo AFAIK strupeno, z iskanjem alternative se pa niso ukvarjali.

msjr ::

Po moje je kar nekaj hipsterjev, nikoli ne veš kdaj bo naslednji lomo bum. Pred časom so naši hipsterji privlekli tudi Polaroid kamero, tako da se vedno najde kakšna igračka.

Pol pa hitro s kamero naokoli, kratki kadri, presvetlitve, kontrasti in blur bodo prispevali k uspehu filma na vseh hipsterskih festivalih naslednjih 10 minut. Je pa res, da se pri 40$ za kasetko hitro učiš dobro kadrirat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotografski fim se vrača - vsaj malo

Oddelek: Sedem umetnosti
479270 (5527) no comment
»

Yashica oživljena - ali fake analogni fotoaparat za fake hipsterje;-)

Oddelek: Zvok in slika
91665 (1142) Okapi
»

Sony in Panasonic pripravljata optične medije s 300 GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
5318726 (15615) spamer
»

Kodak gre v prisilno poravnavo

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4715226 (12171) Gregor P
»

Filmski trak (8mm) spraviti na VHS ali DVD

Oddelek: Zvok in slika
152312 (1622) DJ Beat

Več podobnih tem