» »

Netflix osvojil Slovenijo in svet

BadWolf ::

alsl je izjavil:

Če se prijavim v Netflix s pravilnimi slovenskimi podatki in našo plačilno kartico, ali z uporabo vpn-ja dostopam normalno do npr. italijanskega ali ameriškega netflixa ?


ja

Heisenberg ::

Sam sem probal naslednje, prijavil sem se na 1 mesec brezplačnega gledanja, ko sem ugotovil kako okrnjeno je sem odjavil, AMPAK 1 mesec imam še vseeno vklopljen.
Pa sem šel na TOR Browser, pa šel na njihovo stran in BUM, imam vse na vplogled kot USA :)

Phantomeye ::

Tr0n je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Tr0n je izjavil:

No ja, tudi 35-50 znamo anglescino in nas motijo slovenski podnapisi. :)



ja, samo taki ste realno gledano nepomembni. ker ste manjšina recimo.

http://www.statista.com/statistics/4218...

Nic nismo manjsina. :)


A si ti resen?

Manjšina v znanju angleščine v sloveniji (za to starostno skupino). Ne uporabnikov netflixa.

Heisenberg je izjavil:

Sam sem probal naslednje, prijavil sem se na 1 mesec brezplačnega gledanja, ko sem ugotovil kako okrnjeno je sem odjavil, AMPAK 1 mesec imam še vseeno vklopljen.
Pa sem šel na TOR Browser, pa šel na njihovo stran in BUM, imam vse na vplogled kot USA :)


kako pa mislis, da smo nekateri uporabljali netflix? Sicer ne preko TOR-a. To bi bilo silly.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Phantomeye je izjavil:

A si ti resen?

Moja generacija 79 je imela anglescino in mescino ze v osnovni soli, potem v srednji in na faksu prav tako. Tako da ja, sem resen. :)

Pesimist ::

smartflix je zaenkrat free zadeva za globalno netflix storitev. Ne vem pa ce podpira 4k in 1080p
https://www.smartflix.io/

Phantomeye ::

ahac je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Tr0n je izjavil:

No ja, tudi 35-50 znamo anglescino in nas motijo slovenski podnapisi. :)


ja, samo taki ste realno gledano nepomembni. ker ste manjšina recimo.


Steam prodaja igre v angleščini. Dvomim, da je kakšna v slovenščini.
Ampak vseeno ima tudi v Sloveniji kar nekaj uporabnikov.


BadWolf je izjavil:

Kaj pa vem, podnapisi marsikje že so, samo dodati jih je treba. Za sveže stvari bo pa treba počakati.


Oni jih ne morejo kar iz podnapisi.net vzet. Niti jim jih verjetno ne bo prodal POPTV ali pa kino distributer, če so mu pa konkurenca.



1. Jaz govorim o ljudeh, ki ne znajo piratizirat in, ki ne znajo angleškega jezika. So to ljudje, ki spadajo v enako demografijo, kot ljudje, ki kupujejo IGRE?

Cilj Netflixa je netflix v vsaki hiši. Če ni slovenskih podnapisov, lahko na to pozabijo.

----


Glede podnapisov .... ARES? ARES?

http://yro.slashdot.org/story/12/10/21/...

Tr0n je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

A si ti resen?

Moja generacija 79 je imela anglescino in mescino ze v osnovni soli, potem v srednji in na faksu prav tako. Tako da ja, sem resen. :)


Govorim o tem, da sem ti odgovoril, da je aktivnih uporabnikov angleškega jezika precej malo, da bi uporabljali storitev brez slovenskih podnapisov. Ne pa o številu uporabnikov netflixa (v ZDA).

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

No, jaz pa ti pravim, da se motis. :)

Pesimist ::

tudi danes najdes 20 letnice ki ne znajo dobenega tujega jezika in imajo nareto srednjo šolo in še kaj več. Kako je to mogoče nevem. Obstaja pa.

Moje znanje angleščine in nemščine filmsko razumno je 100%, čeprav se nikdar nisem učil nemščine. Če pa se bi moral pogovarjati nemško pa je dosti težje ker avtomatično vstvljam angleške besede. :D
Kakor se tudi mučim z branjem nemščine, medtem ko angleščina ne dela dobenih problemov ker sem se pač v osnovni+srednji šoli učil. Določene učiteljice so sicer res bol na easy in tam celo verjamem da lahko znaš za -1 pa ti bo dala vseeno 2 ali celo več za okras.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pithlit ::

Pesimist je izjavil:

tudi danes najdes 20 letnice ki ne znajo dobenega tujega jezika in imajo nareto srednjo šolo in še kaj več. Kako je to mogoče nevem. Obstaja pa.

Pa 20 letnike tudi.
Life is as complicated as we make it...

Leprechaun ::

Tudi za tiste, ki znamo angleško so podnapisi več kot uporabni, ker vsaj jaz zvečer gledam na zelo nizki glasnosti in ni šans, da bi razumel kaj govorijo :).

Že iz principa se sam ob pogovoru z angleško govorečimi nacijami ne pogovarjam angleško, ampak poizkusim z francoščino ali nemščino, naj se tudi sami malo mučijo (če res ne gre drugače prestavim na angleščino)...
*************************************************************

Pesimist ::

Pithlit je izjavil:

Pesimist je izjavil:

tudi danes najdes 20 letnice ki ne znajo dobenega tujega jezika in imajo nareto srednjo šolo in še kaj več. Kako je to mogoče nevem. Obstaja pa.

Pa 20 letnike tudi.


ja ok no :D

Prva dva filma katera sem si izbral pise da sta dostopna na Kanadskem, drugi pa Nemskem Netflixu. Zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Gregor P ::

Torej je treba za polno ponudbo v EU (in s tem SI) le še počakati, da Evropska komisija prepove Geo-blocking (upam, da brez kakšnih izjem)8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Looooooka ::

Na tehnološkem forumu folk jamra,da nima podnapisev na netflixu...vpišeš v google in ti vrže ven 10 rešitev. Še američani dajo link do slovenske strani(podnapisi), kjer ONI downloadajo podnapise za uporabo z netflix streami...mi pa jamramo, da nimamo podnapisev.
Sramota.

mat xxl ::

Kaj storiti ko tv z vgrajenim Netflixom Panasonic napiše storitev ni podprta v vaši državi.... je pa zadnji FW.

Looooooka ::

Panasonicov support vprašat kdaj bodo posodobil zadevo glede na zadnje spremembe netflixove politike. Verjetno niso pričakovali tega koraka in mogoče že kaj pripravljajo.

Cheetah ::

Ang3lo je izjavil:

Netflix = omejena izbira, torrenti = neomejena izbira. Mislim da je razlika precej očitna.

točno tako, zdej ti sploh ni treba več prenašat torrentov če nimaš časa, greš npr. na popcorn time par klikov pa je isto kot netflix brez naročnine z več izbire

zee ::

Torrenti bodo seveda vselej bolj "komot" od kateregakoli ponudnika.

Gre se za to, da je zdaj mogoce za 10 €/mesec legalno gledati filme in serije. Legalno tu pomeni, da gre vas denar dejanskim avtorjem filmov in serij. Kar je edino posteno in prav. Vlacit Popcorn time v debato je v tej luci vsaj nespodobno, ce ne kaj vec.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pithlit ::

zee je izjavil:

Torrenti bodo seveda vselej bolj "komot" od kateregakoli ponudnika.

To ni glih res.

Za torrent rabiš le imet par pogojev izpolnjenih. Laik je več ali manj obsojen na javne trackerje... tam je pa vsega šrota tolko da hitro rata netflix podoben raju. Sploh ob dostojni ponubi pa pametni ceni. Pol maš še upload k moraš mal pazit, pa iskat sejalce (al pa trpet ko ima kak torent eno seme na ubogi liniji - spet, netflix pritisneš in gledaš).

Ja, za tehnični folk k se zna znajt so torenti dost komot. Za vse ostale pa ne.
Life is as complicated as we make it...

Looooooka ::

Jst sm že tok razvajen, da se mi 10 eur za instant gledanje zdi več kot fer...še posebej glede na cene obiska kinematografov. Če se da legalno gledat in plačat in me ravno ne bo bankrotiralo se mi zdi brezveze bit škrt. Pa še slika je HD, ni problemov s kodeki in nihče ti ne bo poslal maila, da te toži neka ameriška firma. Žal so gor samo določeni filmi in druge praktično ni možno gledati brez travnika. Nakup dvdja prek neta je pa totalen nesmisel in nepotrebno onesnaževanje planeta...tko da naj v tem primeru folk kar lepo piratizira. Ni se pa treba hvalit s tem. Preveč vode na mlin raznih agencij.

Pesimist ::

Kaj dela komu viewing activity na netflixu? Zdaj sem ze pokuko kar nekaj zadev in se nic izpisano. Razen mogoce zato ker uporabljam unblokan smartflix in doben move ni v si dosegljiv bil.

Samo ce zacnem gledati soon expiring filme in serije ima dan premalo ur da bi skoz priso.

Da nebo kdo narobe razumel. Jaz netflix primarno uporabljam za gledanje vsebin ki so mi zanimive ponavadi tudi zelo stare in prakticno nedosegljive na torent straneh. Pa tudi ce so jih nebi nikdar našel. To je enostavno bolj kamot. Meni absolutno vredno 12€ pa tudi ce sem solo lastnik zadeve. Torej single user. In ja ce imam samo si robo 90% ziher nebi placeval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jerry000 ::

O maj gad kok vi komplicirate...kaj vam je res tako dolgčas? Face it, dosti starejših in tudi mladih ne zna toliko dobro angleško da bi sledili filmu. Vem da moja starše imasta željo po SLO podnapisih, poznam par frendu kateri so 20, 30, 25 let stari in imajo PC, telefon in podnapise vse v SLO jeziku. Jaz uporabljam ANG vsak dan, in ga razumem in sem vajen. Meni podobni (verjetno velika večina na slo-tech) so na istem kot jaz. Dokler Netflix ne bo imel SLO podnapisov bo imel malo uporabnikov. Pika.

Tr0n ::

Jerry000 je izjavil:

Dokler Netflix ne bo imel SLO podnapisov bo imel malo uporabnikov. Pika.

To smo ze zgoraj ugotovili ja. :)

Ampak ker smo v Sloveniji, se bo folk trmasto zapicil v en argument, namesto da bi bil zadovoljen, da obstaja se ena legalna alternativa ogleda ameriskih TV serij in filmov. Vec opcij = good, konkurenca = good.

erkgheoruugh ::

Ja glavni problem je, da ga folk primerja s torrenti in pol jasno, da so razočarani.

KuntaKinte ::

mat xxl je izjavil:

Kaj storiti ko tv z vgrajenim Netflixom Panasonic napiše storitev ni podprta v vaši državi.... je pa zadnji FW.


meni market niti appa ne ponuja

poker93 ::

netflix bi bil lahko malo bolj ažuren glede serij, nej vsaj objavijo stvar gor ko je mid season finale, ne pa da more biti celotna sezona posneta. Pa imam nastavljeno, tako da imam usa vsebino, pa za moj okus še vedno malo manjka gor.

Heisenberg ::

erkgheoruugh je izjavil:

Ja glavni problem je, da ga folk primerja s torrenti in pol jasno, da so razočarani.


Tako je! Ker Netflix bi bil super če bi ponujal serijo naslednji dan tako kot dobiš pri torrentih.
Pač za folk, ki je navaden gledati navadno TV kot moj oče je to nekaj enkratnega.
Ampak za nas, ki smo se pa povsem razvadili je pa to v bistvu kot 10 let stara tehnologija.

HudPes ::

Tut jest mam s Panasonic TV isti problem, že nastavil dns na US, pa še vedno 'netflix ni na voljo v vaši državi'..

Jerry000 ::

Js pa pravm da je netflix KOMAJ prišel k nam...lahko prosm počakamo par mescu, kako leto pa pol kritiziramo? Vse še pride, smo pač Janezi in smo za cajtom malo...in tudi prihaja k nam tko. Še vedno nimamo google store na primer...

Pithlit ::

Dej nehi razum uporabljat no... boš zmedel večino uporabnikov.

Zato pa eni hočemo vedet kaj netflix trenutno ponuja (seznam) ker se nam zdi brezveze prijavljat samo zato da vidimo in pol pogruntamo da pač ni za nas (in gre zastonj mesec v maloro). Ja, smo čip.
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

KuntaKinte je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Kaj storiti ko tv z vgrajenim Netflixom Panasonic napiše storitev ni podprta v vaši državi.... je pa zadnji FW.


meni market niti appa ne ponuja

Čak' mal, če pa je smart TV.

Postopek je "preprost", na mojem recimo tak: https://slo-tech.com/forum/t632649/p503...
(ker v "all apps" oziroma v "app store" - dve različni zadevi - ga ni bilo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Looooooka ::

Pithlit je izjavil:

Dej nehi razum uporabljat no... boš zmedel večino uporabnikov.

Zato pa eni hočemo vedet kaj netflix trenutno ponuja (seznam) ker se nam zdi brezveze prijavljat samo zato da vidimo in pol pogruntamo da pač ni za nas (in gre zastonj mesec v maloro). Ja, smo čip.

http://usa.netflixable.com/
http://www.allflicks.net/

vorantz ::

poker93 je izjavil:

netflix bi bil lahko malo bolj aĹžuren glede serij, nej vsaj objavijo stvar gor ko je mid season finale, ne pa da more biti celotna sezona posneta. Pa imam nastavljeno, tako da imam usa vsebino, pa za moj okus ĹĄe vedno malo manjka gor.


O ti sment kako za vraga se pa oni niso tega spomnili
O le kako
...

KuntaKinte ::

MrStein je izjavil:

KuntaKinte je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Kaj storiti ko tv z vgrajenim Netflixom Panasonic napiše storitev ni podprta v vaši državi.... je pa zadnji FW.


meni market niti appa ne ponuja

Čak' mal, če pa je smart TV.

Postopek je "preprost", na mojem recimo tak: https://slo-tech.com/forum/t632649/p503...
(ker v "all apps" oziroma v "app store" - dve različni zadevi - ga ni bilo)

nimam opcije "Refresh Internet Content"

neverjetni99 ::

Sem vzel Netlifx z HD paketom in moram rečt da je super zadeva:))

roli ::

Jaz sem tudi malo pogledal ponudbo in ni tako hudo kot se nekateri pritožujete. Drži, da ni nevemkaj, ampak boljše kot sem pričakoval. Bom plačeval zanj, ko poteče free trial? Ne vem še. Predvsem zato, ker imam rad serije, ki jih pogledam v svojem lastnem arhivu. Ampak tole je pa uporabno za najti kaj novega, ko nimaš nič boljšega za počet.

Integracija z Xbox One deluje čisto lepo - HD video in 5.1 zvok. Kar mi je še kako všeč.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Phantomeye ::

Looooooka je izjavil:

Panasonicov support vprašat kdaj bodo posodobil zadevo glede na zadnje spremembe netflixove politike. Verjetno niso pričakovali tega koraka in mogoče že kaj pripravljajo.


Kako nepričakovana je lahko širitev v 130 držav?

Looooooka ::

Zelo, še posebej če je velka firma, kjer vsi čakajo odločitev nekoga drugega, tisti pa še ni opazil al pa nima jajca dat navodila za upgrade. Mogoče celo čakajo, da netflix posodobi kakšen api al pa kaj. V glavnem...bodo zihr bolj vedeli kot mi :)

mat xxl ::

KuntaKinte je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Kaj storiti ko tv z vgrajenim Netflixom Panasonic napiše storitev ni podprta v vaši državi.... je pa zadnji FW.


meni market niti appa ne ponuja


Meni povsem enako, bom pogledal če je kak update ročno na www, ker je navadno kak teden ali 2 prej, kot oni direktno iz tv ja .

erkgheoruugh ::

Jaz sem si pomagal z blueray playerjem, kjer se je po posodobitvi pojavil netflix. Tako da preko BR streamam na panasonic plazmo. hd je super.

Zlikovec ::

HudPes je izjavil:

Tut jest mam s Panasonic TV isti problem, že nastavil dns na US, pa še vedno 'netflix ni na voljo v vaši državi'..


Imam lg tv z webos, za netflix je bilo treba v nastavitvah nastavit državo na UK da se je pojavila aplikacija, pod mrežnimi nastavitvami pa sem vpisal dns od tvunblock.com dns ip in dela US netflx brez problema. če komu pomaga ...

Zlikovec je izjavil:

HudPes je izjavil:

Tut jest mam s Panasonic TV isti problem, že nastavil dns na US, pa še vedno 'netflix ni na voljo v vaši državi'..


Imam lg tv z webos, za netflix je bilo treba v nastavitvah nastavit državo na UK da se je pojavila aplikacija, pod mrežnimi nastavitvami pa sem vpisal dns od tvunblock.com dns ip in dela US netflx brez problema. če komu pomaga ...


isto sem naredil na ipadu, pod wireless settings sem dal isti dns kot na tv in imam dostop do us vsebine .
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zlikovec ()

BigWhale ::

zee je izjavil:

Torrenti bodo seveda vselej bolj "komot" od kateregakoli ponudnika.


Men je ze sama misel na to, da moram od nekje vlacit en torrent totaln turn-off. Pri Netflixu se ne rabim ukvarjat s tem, od kje bom dobil torrent, kaksne kvalitete bo vsebina, kje bom dobil podnapise...

Jerry000 ::

BigWhale je izjavil:

zee je izjavil:

Torrenti bodo seveda vselej bolj "komot" od kateregakoli ponudnika.


Men je ze sama misel na to, da moram od nekje vlacit en torrent totaln turn-off. Pri Netflixu se ne rabim ukvarjat s tem, od kje bom dobil torrent, kaksne kvalitete bo vsebina, kje bom dobil podnapise...

Pa uporabi popcorn...isto sranje kot netflix, sam da je free. Truda pa ravno tok vložiš kot v netflixu ;)

BigWhale ::

Jerry000 je izjavil:

Pa uporabi popcorn...isto sranje kot netflix, sam da je free. Truda pa ravno tok vložiš kot v netflixu ;)


A bejz no?

https://getpopcorntime.org/download-pop...

Netflix sem instaliral iz Play store. :)

iKst ::

Zlikovec je izjavil:

HudPes je izjavil:

Tut jest mam s Panasonic TV isti problem, že nastavil dns na US, pa še vedno 'netflix ni na voljo v vaši državi'..


Imam lg tv z webos, za netflix je bilo treba v nastavitvah nastavit državo na UK da se je pojavila aplikacija, pod mrežnimi nastavitvami pa sem vpisal dns od tvunblock.com dns ip in dela US netflx brez problema. če komu pomaga ...



Kako je pa kaj z varnostjo teh brezplačnih DNSjev? Koliko varno je to uporabljati na računalniku?

techfreak :) ::

@iKst: toliko varno kot se tebi zdi. DNS zapise, ki ti jih servirajo, lahko poljubno spreminjajo in po potrebni izbrane podatke (kakor to delajo za Netflix) prestrezajo. Edini varnostni mehanizem so SSL certifikati, ker teh ne morejo ponarediti/prestrezati, razen v primeru da: a) so iz zaupljivih overiteljev dobili certifikat za domeno, ki jim ne pripada, ter b) so te prepricali da namestis njihov certifikat v shrambo certifikatov.

M.B. ::

Jaz te DNSje vklopim samo ko uporabljam želeno storitev (Netflix, RTL, VOX etc.) drugače imam privzete.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

techfreak :) ::

Ce imas na racunalniku ali v mrezi postavljen BIND lahko nastavis da gredo samo zahtevki za netflix.com in podobne domene na te "sumljive" DNS serverje, za ostale pa uporabis npr. 8.8.8.8.

Daniel ::

Dela tudi z PiHole in dodanim DNS serverjem zgolj za Netflix, ostali zahtevki gredo na 8.8.8.8

Anney ::

Ker je število uporabnikov ''proxy'' strežnikov presegla razumna meja, so pri podjetju Netflix sprejeli odločitev, da bodo v prihodnje preprečevali tovrstno goljufanje uporabnikov. Boj proti uporabnikom ''proxy'' strežnikov se bo začel v naslednjih nekaj tednih, če bo ta uspešen, uporabniki bodo lahko predvajali la vsebino, ki je bila pripravljena za državo, v kateri fizično so. V zameno za to ''nevšečnost'' pa bo podjetje Netflix uporabnikom poskušajo ponuditi še več vsebine, kar dejansko pomeni, da ti zaradi blokade ''proxy'' strežnikov ne bodo preveč prikrajšani.


Zanimivo. :)

Daniel ::

Hja, če bodo preveč omejevali pač ne bo naročnina. Izbira je na obeh straneh. Dokler preko DNS deluje ok sem pripravljen zadevo uporabljati in plačati, če to ukinejo pa je pač ne bom, ker to kar ponujajo za Slovenski trg te cene pač ne upraviči.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piratstvo v EU je v upadanju, ampak ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
509853 (7040) jype
»

Ugodne in priročne alternative najboljši protistrup za piratstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5011822 (8873) Reycis
»

Netflix išče še dve milijardi

Oddelek: Novice / Ostale najave
417792 (4823) roli
»

Evropska komisija želi evropske kvote na Netflixu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12428123 (24705) Invictus
»

Netflix se opravičuje za podražitve, izposojo DVDjev prenaša na hčerinsko podjetje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
84184 (3649) techfreak :)

Več podobnih tem