» »

Samsung Galaxy S3 ali S4 nakup rabljenega

Samsung Galaxy S3 ali S4 nakup rabljenega

«
1
2

gogi5 ::

Pozdravljeni
Odločam se za nakup enega od teh dveh telefonov-Rabljenega.Drugi me ne zanimajo,ker sem že malo v letih in so začele oči rahlo pešati,mi njihov zaslon najbolj ustreza.
Prosim za kakšen pameten nasvet glede nakupa in razloge slabosti,izkušnje itd... glede teh dveh telefonov.
lp
Gorazd

hojnikb ::

Jst bi vzel S4, ker je dosti boljši telefon (tako po hardware-u, kot po podpori).

Pri s4 bi pazu na burnin amoleda (ta je lahko precej očiten), baterijo...
#brezpodpisa

gogi5 ::

zdravo -hojnikb
Nisem razumel tega glede:Pri s4 bi pazu na burnin amoleda (ta je lahko precej očiten) ? kaj to pomeni?
lp

AC_DC ::

Klemen86 ::

Odsvetujem oba, prestaro, z baterijo bodo problemi, ipd. Se dobi za podobno ceno precej boljše nove zadeve.

hojnikb ::

> Se dobi za podobno ceno precej boljše nove zadeve.

Aja.. Kje ?
#brezpodpisa

Klemen86 ::

Aliexpress.

hojnikb ::

Link do konkretnega modela... Pa ne mi varjant z a53 jedri in 1gb rama, ker to ni primerljivo...
#brezpodpisa

Klemen86 ::

hojnikb ::

5.5", ips vs amold...

Btw, na tole ceno še računaj manipulativne stroške in davek.

Sj kitajci so super, sam support ni takšen kot pri starih brandname flagshipih (s4 ima recimo official CM13 support, redmi je še vedno na 5.0..)
#brezpodpisa

dj_uro ::

REALNO gledano, ampak res REALNO gledano je S4 (pa tudi S3 LTE) čist spodoben telefon v letu 2016...
Zaslon je FHD, baterija zdrži ravno toliko kot pri ''top'' S6 ipd., ni prevelik, ni premajhen, kamera je OK, ni pa biser...
vw-klub.si

hojnikb ::

točno tako, in če ga dobiš poceni in dobro ohranjenga, je čisto ok deal...
#brezpodpisa

ziga1990 ::

hojnikb je izjavil:

točno tako, in če ga dobiš poceni in dobro ohranjenga, je čisto ok deal...



tole pa ne gre ravno skupaj
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

Gre, če maš peclje na bolhi in znaš vsaj malo barantat...
#brezpodpisa

ziga1990 ::

hojnikb: Jaz ne zaupam prodajalcem telefonov na bolhi plus gogi5 mora poznati pametne telefone in vedet kaj gledat in telefoni ki so poceni imajo verjetno kaki hakeljc in so lahko poškodovani,ukradeni ali pa rootani
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

vse to se da preverit..
#brezpodpisa

ziga1990 ::

hojnikb je izjavil:

vse to se da preverit..


To se da samo mora vedet kaj gledat.

Naprimer za krajo:
Če ima prodajalec škatlo in vse kar se zraven dobi je dosti manjša vrjetnost, da je ukraden.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

tudi s kitajske so lahko problemi... dobiš fejk telefon, nedelujoč, ga sploh ne dobiš...

Vse ma svoje +/-. Sam zdravo pamet je treba met in ne takoj letet v taprvi telekom center.
#brezpodpisa

sandmodnigga ::

hojnikb je izjavil:

5.5", ips vs amold...

Btw, na tole ceno še računaj manipulativne stroške in davek.

Sj kitajci so super, sam support ni takšen kot pri starih brandname flagshipih (s4 ima recimo official CM13 support, redmi je še vedno na 5.0..)

Glede Xiaomi se motiš. Support je za faktor 10 boljši od vseh drugih. Si kje videl, da bi proizvajalec mobilnih telefonov izdal za že izdani telefon še sekundarni operacijski sistem?

hojnikb ::

Well, samsung ima tudi aosp rom za galaxy s4 (ala google play edition) so you're wrong here.

Pa če pogledaš communiy na xda, je tut slika jasna. Recimo official cyanogemmod podpora (tudi za cm13).

Potem je pa še v igri mediatek, ki ima drek opensource podporo, pa pol pa razumeš rek "you get what you pay for"...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

sandmodnigga ::

hojnikb je izjavil:

Well, samsung ima tudi aosp rom za galaxy s4 (ala google play edition) so you're wrong here.

Pa če pogledaš communiy na xda, je tut slika jasna. Recimo official cyanogemmod podpora (tudi za cm13).

Potem je pa še v igri mediatek, ki ima drek opensource podporo, pa pol pa razumeš rek "you get what you pay for"...

govorim o Windows Mobile 10. XiaoMi sicer ponuja veliko boljšo podporo kot Samsung.

hojnikb ::

The companies say it's more of a trial than any precursor to shipping products.


also, to so tudi drugi pocel.. recimo m8 je bil tudi v wp8 ediciji...

podpora bolsa pri kitajcih ? thats a funny joke...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Sami ::

podpora bolsa pri kitajcih ? thats a funny joke...


Tudi Samsungova ni neki..porazno :D Moj Samsung TV ima boljšo podporo kot telefoni.

Ne vem zakaj bi kdo sploh kupil rabljenega S4, če za tale denar dobiš Nexus-a 5, ki je novejši, hitrejši in ima updateje direktno od Googla.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

n5 je v marsikaterem pogledu slabsi telefon.
vsakemu pac nepomeni vse google podpora...

btw, n5 rabljen bo drazji kot sgs4, glede na to kako folk precenjuje ta fon...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Sami ::

hojnikb je izjavil:

n5 je v marsikaterem pogledu slabsi telefon.
vsakemu pac nepomeni vse google podpora...

btw, n5 rabljen bo drazji kot sgs4, glede na to kako folk precenjuje ta fon...


V kakšnem pogledu je slabši? Se boš obesil na kamero mogoče?

Imaš prav nekaj pomeni tudi SOC (Snapdragon 800) in izdelava, ki ni podobna plastiki iz kinder-jajčka :D

V vsakem pogledu je superioren, kolega je kakšen mesec nazaj na bolhi dobil N5 dobesedno kot novega brez praske za 140EUR.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

kamera, ekran, baterija....

aja pa zamenljivost baterije in sd slot!!!!


kr hudi minusi napram sgs4

mel n5 na probi in nebi nikol menjal za svojga sgs4.
tisto odzivnost, ki jo ima n5 out of the box se da nadoknadit z kakim spoliranim romom....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Sami ::

hojnikb je izjavil:

kamera, ekran, baterija....

aja pa zamenljivost baterije in sd slot!!!!


kr hudi minusi napram sgs4

mel n5 na probi in nebi nikol menjal za svojga sgs4.
tisto odzivnost, ki jo ima n5 out of the box se da nadoknadit z kakim spoliranim romom....


Si pa malo mimo udaril...ne moreš iz svoje kože, a? :D

SD slot...kdo ga pri storage-u 16/32GB še rabi, rabiš telefon za storage?

Telefon mora delovati OUT OF THE BOX....drugače je polizdelek.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

16g, od katerih ti lep delez vzame sistem in aplikacije je dost mizerija v 2016.

no razn ce mas fon za fb in tinder, pol pa ni panike.


itk pa, se ne mislim vec spuscat v to debato, ker identicno diskusjo sma ze mela....

Telefon mora delovati OUT OF THE BOX....drugače je polizdelek.


kupis sgs4 gpe in mas out of the box google nexus izkusnjo. z vsemi plusi, ki jih ponuja sgs4
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Sami ::

16g, od katerih ti lep delez vzame sistem in aplikacije je dost mizerija v 2016.


Ker stock Android ni opremeljen z bloatware-om za uporabnika ostane 13GB (pri samsungu okoli 11GB).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

13gb je mizerija v letu 2016.

razn ce si zgoraj opisan uporanik.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Sami ::

hojnikb je izjavil:

13gb je mizerija v letu 2016.

razn ce si zgoraj opisan uporanik.



Zgoraj opisan uporabnik???

Imam naloženih okoli 75 appov, Sygic navigacijo (slo in 8 sosednjih držav), 3GB glasbe in ostalo mi je 4GB frej.

itk pa, se ne mislim vec spuscat v to debato, ker identicno diskusjo sma ze mela....


Se nisi mogel zadržat, a? :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Se nisi mogel zadržat, a? :D


ti si tisti, ki se ni mogel zadrzat. ce bi vsaj prebral prvi post.....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Sami ::

hojnikb je izjavil:

Se nisi mogel zadržat, a? :D


ti si tisti, ki se ni mogel zadrzat. ce bi vsaj prebral prvi post.....


Mislim, da je forum namenjen usmeritvi/svetovanju ljudem....sofrumašu sem svetoval optimalno izbiro, je pa odločitev seveda na njemu. Ti pa si tisti, ki je na vsak način hotel dokazati svoj prav....kar sem tudi pričakoval (izkušnje iz drugih tem).

Zdaj pa res odneham, saj tole nima smisla....nočem smetiti teme zaradi frustracij drugih ljudi.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

hojnikb ::

Pozdravljeni
Odločam se za nakup enega od teh dveh telefonov-Rabljenega.Drugi me ne zanimajo,ker sem že malo v letih in so začele oči rahlo pešati,mi njihov zaslon najbolj ustreza.
Prosim za kakšen pameten nasvet glede nakupa in razloge slabosti,izkušnje itd... glede teh dveh telefonov.
lp
Gorazd


kdo je zdaj tukaj zafrustriran ?
#brezpodpisa

sandmodnigga ::

hojnikb je izjavil:

The companies say it's more of a trial than any precursor to shipping products.


also, to so tudi drugi pocel.. recimo m8 je bil tudi v wp8 ediciji...

podpora bolsa pri kitajcih ? thats a funny joke...

Tam je izšel ločen telefon z istimi specifikacijami in prednameščenim drugim sistemom. Tu gre za eno in isto napravo, ki je dobila novo fukncionalnost: Namestitev alternativnega OS.
XioMi je prejšnji teden posodobil 17 svojih naprav, med njimi tudi 4 leta star mobilnik. Koliko +2 leti starih naprav posodablja Samsung mesečno? XiaoMi, si upam trditi, da več kot 90%.

Sicer se je pa že večkrat dokazalo, da se bolj splača kupiti aktualni midrange kot pa nekaj let star highend. Pri grafičnah se izide, pri ekranih tudi, pri procesorjih isto. Pri mobilnikih verjetno tudi.

hojnikb ::

XioMi je prejšnji teden posodobil 17 svojih naprav, med njimi tudi 4 leta star mobilnik. Koliko +2 leti starih naprav posodablja Samsung mesečno? XiaoMi, si upam trditi, da več kot 90%.


aja in kater je ta 4 leta star telefon ?

btw, OPja ne zanimajo kitajci ampak samo dva samsung modela.
dejmo se drzat teme, ne pa da vsak prodaja svojga konja.....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

sandmodnigga ::

OP je omejen na nesmiselne opcije. Edini smiselni nakup v njegovem primeru je S4, ki ga pa zaradi starosti sam ne bi kupil za main mobile phone.
Also, XioMi nima veze z Mediatekom, niti ni Mediatek taki šrot za katerega ga imaš. Veliko bolj smiseln nakup je RedMi 2.
Konec debate s tabo.
Gogi5, priporočam ti, da ne poslušaš Hojnika in da se ne omejiš na samo dva mobilnika iz istega tabora.
Povej, koliko denarja imaš, kakšno velikost potrebuješ, kaj ti je prioriteta, in ti bomo poiskali kaj boljšega.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

nisi povedal kateri je ta xiaom, ki ze tako dolgo dobiva updejte ;)

btw, 4 leta starega android fona nima xiaomi nobenga ;)

Also, XioMi nima veze z Mediatekom, niti ni Mediatek taki šrot za katerega ga imaš. Veliko bolj smiseln nakup je RedMi 2.


razlozi rom community to...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

sandmodnigga ::

Ne, potem pa nima. Ni čudno, da si PNG.
Xiaomi Mi 1 @ Wikipedia
Telefon iz leta 2011 je prejel posodobitev prejšnji teden.

Za Rom community mi je pa vseeno, če mobilnik deluje s prve, tako kot treba, potem drugih romov ne potrebuješ. XiaoMi dela, vse kar ima veze z Windows Phone dela, iPhone dela, vsi AOSP androidniki delajo, le custom Android jajca ne.

hojnikb ::

Telefon iz leta 2011 je prejel posodobitev prejšnji teden.


nightly alfa posodibitev na starem android basu ne steje...
#brezpodpisa

sandmodnigga ::

Community rom, ki ga dela sosedov 13 letni mulc na Samsungu S4 tudi ne.

hojnikb ::

Official cm13 je izdelek 13 letnega soseda?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

sandmodnigga ::

Hočeš povedati, da ima Samsung tako dobre posodobitve, da mu mora kar Community sam posodabljati lasten operacijski sistem?

hojnikb ::

ne, hocem povedat da tudi ti kitajci niso tako roznati, kar se tice sw podpore.

seveda ga samsung tudi serje, ampak ima vsaj za sabo ogromen community (kr pomaga ce mas ogromen user base + cipsetek ki ne krsijo vseh moznih gpl licenc) kar je kr handy, ko enkrat pozabi proizvjalec nate.


itk je pa to vse besides the point, OP ne isce kitajco, ceprav bi mu jih tako rad prodal.
#brezpodpisa

gogi5 ::

sandmodnigga je izjavil:

OP je omejen na nesmiselne opcije. Edini smiselni nakup v njegovem primeru je S4, ki ga pa zaradi starosti sam ne bi kupil za main mobile phone.
Also, XioMi nima veze z Mediatekom, niti ni Mediatek taki šrot za katerega ga imaš. Veliko bolj smiseln nakup je RedMi 2.
Konec debate s tabo.
Gogi5, priporočam ti, da ne poslušaš Hojnika in da se ne omejiš na samo dva mobilnika iz istega tabora.
Povej, koliko denarja imaš, kakšno velikost potrebuješ, kaj ti je prioriteta, in ti bomo poiskali kaj boljšega.


Zdravo
Fantje in(dekleta)star sem 48 let,denarja imam dovolj(hvalabogu)za nakup novega kakršnega hočem(sem gledal S5 In S6-pa mi je škoda denarja samo za klicarjenje pa kako fotko,velikost mora biti od 4,8 do 5,0-kaj večjega mi zaradi službe ne ustreza,zaslon mora biti kar se da svetel in z odlično ločljivostjo,tipka spredaj spodaj mora biti mehanska in ne na zaslonu-tako sem se navadil.Sedaj imam,samsung S2,LG L5(ki je zelo počasen) in SONY M2 Aqua(njegov zaslon in njegova zasnova mi nista všeč).Lahko bi se reklo ,da sem picajzlast oz.se držim nekih svojih načel.Otroka imata oba neke nove modele,velike,oh in sploh, itd. samo, meni ni noben všeč,sem se pač odločil za enega od teh dveh in to res čisto iz principa in to rabljenih-.Tu ni nobene znanosti ;)To je to.
Ps.pa ne me zdaj zato šinfat :)
lp

xda develope ::

sandmodnigga je izjavil:

hojnikb je izjavil:

The companies say it's more of a trial than any precursor to shipping products.


also, to so tudi drugi pocel.. recimo m8 je bil tudi v wp8 ediciji...

podpora bolsa pri kitajcih ? thats a funny joke...

Tam je izšel ločen telefon z istimi specifikacijami in prednameščenim drugim sistemom. Tu gre za eno in isto napravo, ki je dobila novo fukncionalnost: Namestitev alternativnega OS.
XioMi je prejšnji teden posodobil 17 svojih naprav, med njimi tudi 4 leta star mobilnik. Koliko +2 leti starih naprav posodablja Samsung mesečno? XiaoMi, si upam trditi, da več kot 90%.

Sicer se je pa že večkrat dokazalo, da se bolj splača kupiti aktualni midrange kot pa nekaj let star highend. Pri grafičnah se izide, pri ekranih tudi, pri procesorjih isto. Pri mobilnikih verjetno tudi.


Sedaj pa poglej koliko telefonov je izdal xiami v zadnjih letih in koliko jih izda samsung v 1/4 leta.

Mare2 ::

gogi5 je izjavil:


Fantje in(dekleta)star sem 48 let,denarja imam dovolj(hvalabogu)za nakup novega kakršnega hočem(sem gledal S5 In S6-pa mi je škoda denarja samo za klicarjenje pa kako fotko,


Gogi5, jaz priporočam S4, najdi na bolhi kakega novejšega, z garancijo. Jaz sem na številnih plesnih tečajih posnel precej, dokaj dobrih posnetkov. Pa še telefoniraš lahko z njim.



Pobrskaj na bolhi. Nekateri so še v garanciji.
http://www.bolha.com/iskanje?q=s4
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Scorpia ::

s4 je se vedno dober telefon, s3 pa je prepocasen s kaksnimi aplikacijami. Imenik se dolgo nalaga, nekatere aplikacije prepocasi delajo. Ce ni aplikacij, ki so sa njega prevec, dela kot more. Izjema imenik.
S4 ali se rajsi s5 priporocam za nakup, ker se baterija lahko zamenja in je zanemarljiv strosek. Sam osebno nebi kupoval rabljen telefon, kjer ni enostavno zamenjati baterijo, oz. predstavlja strosek servisa, da ti zamenjajo.
////

Skyfall ::

Imam tudi sam S4 že od samega začetka prodaje in sem menjal le baterijo. Super in dovolj zmogljiv telefon.

Stari maček ::

Nove S4 sem danes videl v Hoferju v Lipnici za 249€. Vrhunski nakup!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899161560 (70797) Prebeznik
»

Samsung galaxy S4 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
711161998 (52801) Dr-4Skull
»

Samsung s 7 ali Iphone 7 katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8011544 (9715) nokia6310
»

Samsung Galaxy S5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9717951 (12016) bajsibajsi
»

Galaxy S4 se dobro prodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14928628 (23060) FlyingBee

Več podobnih tem