» »

Vojna zvezd najhitreje zaslužila milijardo dolarjev

1 2
3
4

Han ::

S tem videom se popolnoma strinjam. Tudi Lucas sam je rekel, da ni želel imeti nič s sedmo epizodo, ko je izvedel, da bo to le slaba kopija originalne trilogije...

stalker ::

Jaz se pa ne. Polovica vprašanj je debilnih in ne spadajo v SW svet oziroma katerikoli fantazijski svet. Ostala vprašanja imajo neko vrednost ampak očitno ta film ni narejen za tako publiko. Jaz se pri takih tipih filmov prepustim samo občutkom, logika nej ostane doma.

Dami ::

Se tudi strinjam s filmčkom v vseh točkah. Sam film (ep7) je sicer fajn za pogledat, nikakor ga pa ne morem sprejet kot pravo nadaljevanje. Je boljš posnet kot prequels, zgodba je pa ripoff ep4-6. Skoraj isto sranje je naredu z novimi startreki. Pri obeh me najbolj moti da meni nič tebi nič uniči (vulcan v ST in komplet(?) republikov ep7) ogromen del ozadja in potencialnega prepletanja v prihodnosti. Da bo velik zaslužil se lahk zahvali hypu, zelo visokih ocen in ratinga si pa niti približno ne zasluži.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Alcarin ::

Najhuje pri vsem tem je žalostno spoznanje ljubitelja Star Wars znamke, da je ogromno vesolje Star Warsa z tonami legendarnih karakterjev in zanimivih zgodb, oni pa posnamejo to kar pač so posneli.

Sploh ne bi rabili tuhtat, grem stavit, da če bi posneli enostavno film po igri Knights of the Old Republic, bi zadeli v polno. Zgodba tam je ene 100x boljša kot tale tukaj ki je totaln remake. Tista zgodba je pa dejansko originalna, z zanimivimi karakterji od Cartha Onasija, Canderous orda, Bastille, in predvsem Revana, pa potem v drugem delu Kreia in ostali zanimivi liki... ne pa emo kid ki 3x sname masko v enem filmu.
Lep pozdrav/Kind regards!

opeter ::

Dami je izjavil:

imagodei je izjavil:

...kot lahko vidimo v primeru Hobita.

Če se nekaj da, še ne pomeni da se tudi mora, kot lahko vidimo v primeru Hobbita :) Razvlečeno sranje od filma.


Da o tem, da je v halivudu moda, da zadnje dele filmov razvlečejo na še dodatna dva dela (Harry Potter, Igre lakote, Somrak itn.) sploh ne govorimo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kenpachi ::

No, to itak, meni je Kyle Katarn 200% simpatičnejši od vseh filmskih jedijev.
Zaraki Kenpachi.

D3m0r4l1z3d ::

Ne smemo zanemariti starostnih razlik gledalcev, nekateri filmi povsem prevzamejo določeno populacijo, recimo med 11 in 15 leti ali pa med 6 in 10 leti in tako je še najlepše, tam po 26 (odvisno seveda od človeka do človeka) letu pa je marsikdo že precej numb na marsikaj, praktično se takim toleranca zmanjša na par procentov in le še zelo dobri filmi prevzamejo, zase lahko rečem, da je ŽAL res tako, recimo če danes gledam FaceOff se pol filma sprašujem kaj mi je bilo 97tega leta tako všeč na njem, pa mi je še vedno dober, tudi remastered sw prva trilogija sredi 90ih se mi je zdel super
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Thuban ::

Alcarin je izjavil:

Najhuje pri vsem tem je žalostno spoznanje ljubitelja Star Wars znamke, da je ogromno vesolje Star Warsa z tonami legendarnih karakterjev in zanimivih zgodb, oni pa posnamejo to kar pač so posneli.


snemanje filma je povsem identično vsakemu drugemu projektu. Lahko tvegaš in izbereš riskantno pot, kjer je možnost dejanskega uspeha (ne le moralnega, ker to ne zanima nikogar) minimalna.. lahko narediš nek težek film ki bo všeč tistim nekaj fanom, preostalemu sveti pa bo prav grdo dol viselo za film... lahko pa posnameš film ki bo v 1 tednu naredil 1 milijardno dolarjev in si car.

Povejte mi, kaj bi vi izbrali? Moralni uspeh (beri posmeh) ali nepredstavljivo bogastvo in mogočno ime v holivudu?
Poglejte stare Star Trek filme... vrhunski in pozabljeni, komaj da so kaj zaslužili, ker so bili preveč dolgočasni za ljudi ki zahajajo v kinematografe...
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

PARTyZAN ::

Star Trek filmi niso nek biser. Zelo pod nivojem serij. Pa da ne bos mislil, sem Trekkie.

Thuban ::

ja, saj. pa še ko so jih naredili pod nivojem serij so bili predolgočasni, prekompleksni za splošno publiko.

tako da razumem odločitve pri Star Wars 7, zakaj so ubrali zanesljivo pot in scenarij, ki je bil recept za uspeh. Četudi se strinjam da je kopija četrtega dela, mi to enostavno ni pomembno. Saj obožujem četrti del, je dober tudi če ga malo predelajo :P
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

opeter ::

Težko je ocenit 7. epizodo, dokler nismo videli 8. in 9.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

globoko grlo ::

Draconis idealen potrošnik, ofca
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

antonija ::

Povejte mi, kaj bi vi izbrali? Moralni uspeh (beri posmeh) ali nepredstavljivo bogastvo in mogočno ime v holivudu?
Poglejte stare Star Trek filme... vrhunski in pozabljeni, komaj da so kaj zaslužili, ker so bili preveč dolgočasni za ljudi ki zahajajo v kinematografe...
Star trek niso vrhunski in niso pozabljeni. Samo trenutni niso in. Tako kot zadnjih nekaj let SW ni bil in, saj ga je Marty McFly napovedal sele za konec leta 2015 (in to ze leta 1985!).
Vprasanje je samo ali delas posel ali delas umetnost. Ce se gres posel, potem stancas isto sranje kot vsi drugi, ga zavijes v cimbolj svetlec papir in prodas se preden vecina pogrunta da gre za drek v lepem ovitku. Na koncu si bogat in pozabljen, tako kot tvoja "dela".
Lahko pa izberes drugo variatno, kjer najverjetneje ne bos obogatel kar se financ tice, lahko pa za seboj pustis nekaj, kar bo vsaj omejena skupina ljudi znala ceniti se mnogo let.
Ce si pa res car naredis pa film, ki ne reciklira drugih sranj (drugih filmov, knjig, itd.) in ki je tako zajebano dober, da ga raja prebavi kljub crednemu nagonu. Takrat si pa zmagal na obeh frontah, ker is prepoznan kot vrhunski ustvarjalec pa se bogat si.

Težko je ocenit 7. epizodo, dokler nismo videli 8. in 9.
Tukaj gre za film. Ima zacetno in koncno spico, vmes je pa vse kar v film spada. Ce komu v filmu kja manjka ("so pustili za naslednjic") ali pa se mu kaj zdi narobe(rehash prejsnih filmov, razvlecena zgodba, itd.) potem niso prihodnji filmi noben izgovor.
Imam obcutek da danasnja otrocad gleda samo se serije, in jim je ideja o filmu kot zakljuceni celoti ze skoraj tuja. Pa jim ubistvu ni za zamerit, ker vsak napol uspesen film dobi svoj sequel, pa ce ga rabi ali pa ne.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Invictus ::

Saj novi del ni tako slab kot nekateri tukaj jamrate.

Pač remake 4. dela, lahko pa ga gledajo tudi novopečeni feni in dobijo občutek da niso nič zamudili.

Je pač pravljica in zgodbi pač kot taki ni nič očitati.

So pač morali pokazati kako se temna sila spet vzpenja, ker so s tem zaključili v 6. delu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FTad ::

Alcarin je izjavil:

Najhuje pri vsem tem je žalostno spoznanje ljubitelja Star Wars znamke, da je ogromno vesolje Star Warsa z tonami legendarnih karakterjev in zanimivih zgodb, oni pa posnamejo to kar pač so posneli.

Sploh ne bi rabili tuhtat, grem stavit, da če bi posneli enostavno film po igri Knights of the Old Republic, bi zadeli v polno. Zgodba tam je ene 100x boljša kot tale tukaj ki je totaln remake. Tista zgodba je pa dejansko originalna, z zanimivimi karakterji od Cartha Onasija, Canderous orda, Bastille, in predvsem Revana, pa potem v drugem delu Kreia in ostali zanimivi liki... ne pa emo kid ki 3x sname masko v enem filmu.



Se strinjam. Sam bi tudi z veseljem videl KOTOR na filmu. Ze samo trailerji za igro SWTOR so epski.

Problem je, da igro oz vsebino ne pozna sirsa publika, kot pac original SW, zato to pac ne bi prineslo toliko $$...

Thuban ::

globoko grlo je izjavil:

Draconis idealen potrošnik, ofca


2 opciji imaš. lahko uživaš življenje in si ga ne greniš z nekim nepotrebnim jamranjem ampak poizkusiš najti kaj pozitivnega ali pa si zatežen star prdec brez užitka do življenja.

Baje si fan star warsov, dobil si nov star wars film. Bodi vesel in najdi kaj pozitivnega ali pa pač get the fuck out of the theater in glej kaj drugega kar ti bo prineslo katarzo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Tr0n ::

Meni je sedmica tudi vsec. Odlicna nova zasedba z Rey, Kylo Ren in Finn-om, ki pozivijo cel film in mu dajo nek poseben car. Zgodba je pac Star Wars. Ne vem, kaj je folk tocno pricakoval, da se bo zgodilo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

antonija ::

Thuban je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Draconis idealen potrošnik, ofca


2 opciji imaš. lahko uživaš življenje in si ga ne greniš z nekim nepotrebnim jamranjem ampak poizkusiš najti kaj pozitivnega ali pa si zatežen star prdec brez užitka do življenja.

Baje si fan star warsov, dobil si nov star wars film. Bodi vesel in najdi kaj pozitivnega ali pa pač get the fuck out of the theater in glej kaj drugega kar ti bo prineslo katarzo.
Tocno tako! Nehaj jamrat, nekdo je naredil sranje od filma in hoce denar od tebe, ti mu ga pa takoj daj!!!
Ker ce mu ga ne das potem si stari prdec ki ne uziva zivljenja in nepotrebno jamras.

O wai...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

Ni napisal tega. Napisal je, da mu ni treba dat denarja, ker glede na to da vidiš, da nad filmom piše "Disney", že veš, da bo polomija.

Tr0n ::

]Fusion[ ::

Ne vem zakaj nekateri gnjavite kako je zanič film in ni vreden denarja... Zanič filmi so The Room in vsi Uwe Boll filmi. Ti niso vredni mojega denarja. SW7 je kvaliteten film in sem ga z veseljem pogledal.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

jype ::

Meni se ni zdel nič posebnega in ga ne bi spljuval, po drugi strani se mi pa tudi vsi originalni filmi ne zdijo dobri (in bi jih lažje spljuval kot tega, vsaj kar se tiče specifike kinematografskih prvin).

Thuban ::

jype je izjavil:

Ni napisal tega. Napisal je, da mu ni treba dat denarja, ker glede na to da vidiš, da nad filmom piše "Disney", že veš, da bo polomija.


ker recimo Pirati iz Karibov pa so taka grozna polomija? :) oh wait... niso.

antonija je izjavil:

Thuban je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Draconis idealen potrošnik, ofca


2 opciji imaš. lahko uživaš življenje in si ga ne greniš z nekim nepotrebnim jamranjem ampak poizkusiš najti kaj pozitivnega ali pa si zatežen star prdec brez užitka do življenja.

Baje si fan star warsov, dobil si nov star wars film. Bodi vesel in najdi kaj pozitivnega ali pa pač get the fuck out of the theater in glej kaj drugega kar ti bo prineslo katarzo.
Tocno tako! Nehaj jamrat, nekdo je naredil sranje od filma in hoce denar od tebe, ti mu ga pa takoj daj!!!
Ker ce mu ga ne das potem si stari prdec ki ne uziva zivljenja in nepotrebno jamras.

O wai...


ni mu treba dat denarja. Niti pa ni treba jokat po forumu kot 5 letna punčka.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Invictus ::

Sedmi del SW je po kvaliteti povsem na ravni ostalih delov. Samo boljši efekti zaradi boljše tehnologije.

Meni osebno je bil všeč. Če je kdo igral X-Wing ali Tie Fighter, je lahko kar padel noter ob parih scenah :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Draconis> ker recimo Pirati iz Karibov pa so taka grozna polomija? :) oh wait... niso.

Kako da ne? Kritično gledano so horrible. Samo še Lucas bi moral bit režiser, pa bi bili na nivoju Star Wars.

Kenpachi ::

Some people just don't let themselves enjoy some things...
Zaraki Kenpachi.

Thuban ::

jype je izjavil:

Draconis> ker recimo Pirati iz Karibov pa so taka grozna polomija? :) oh wait... niso.

Kako da ne? Kritično gledano so horrible. Samo še Lucas bi moral bit režiser, pa bi bili na nivoju Star Wars.


se ne strinjam, gre za super, lahkoten film, vreden ogleda vsaj 1x letno.

Ampak ja, verjetno je res lepše kritizirati vse pri čemer si ne moreš kot nek emo rezat žil? :)

Kenpachi je izjavil:

Some people just don't let themselves enjoy some things...


mja, če bi SW7 prinesel nekaj novega pa bi jokali kako preveč drugačen je kot prvih 6 filmov :)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Han ::

Nekateri res ne dojamete: ZGODBA BI MORALA BITI DRUGAČNA. Slab plagiat epizod 4, 5 in 6 pač NI niti DOBER niti ORIGINALEN...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Tr0n ::

Kaksna pa bi morala bit zgodba po tvojem mnenju? Napisi, da vidimo. :)

Invictus ::

Han je izjavil:

Nekateri res ne dojamete: ZGODBA BI MORALA BITI DRUGAČNA. Slab plagiat epizod 4, 5 in 6 pač NI niti DOBER niti ORIGINALEN...

To je samo tvoje mnenje.

Meni se zdi fajn da so noter vključili otroke Leile in Han Sola, ter tako povezali zgodbo.

Sam negativec je prekmalu snel masko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

To je mnenje mnogih, tudi Georga Lucasa.

M-XXXX ::

Han je izjavil:

To je mnenje mnogih, tudi Georga Lucasa.

Glede na oceno 8.5 na IDBM kaj veliko jih ne more biti. Jaz grem celo trdit, da ravno obratno: da ste taki v konkretni manjšini.

Invictus ::

Han je izjavil:

To je mnenje mnogih, tudi Georga Lucasa.

On je skoraj prevzel mentaliteto Slovencev, ko pljuva po nečem kar sam ni hotel ustvariti.

Pa še svinjsko zaslužil po prodaji franšize. Mogoče se mu kolca pa trenutnem dobičku.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

V intervjuju vse lepo pojasni...

jype ::

Draconis> se ne strinjam, gre za super, lahkoten film, vreden ogleda vsaj 1x letno.

Se ne strinjam. Gre za povprečen izdelek, zavit v veliko količino fucking glitterja.

M-XXXX> Glede na oceno 8.5 na IDBM kaj veliko jih ne more biti. Jaz grem celo trdit, da ravno obratno: da ste taki v konkretni manjšini.

Ocena na IMDB nima nobene zveze z ničemer. Vsaj če razumeš, kako internet deluje.

St235 ::

Odvisno kaj od filma pričakuješ. Ocena na IMDB, kakor tudi številke ogledov povejo kaj si o filmu misli raja. Zdaj, če ti to zadostuje uživaš v filmu, če ne pa moraliziraš po forumu.

imagodei ::

Meni osebno se vedno zdijo bolj ustrezne ocene iz Metacriticsa in/ali RottenTomatoesa. V vsakem primeru pa je za realnejšo oceno na teh straneh treba počakat vsaj nekaj tednov, če ne kar mesecev. Že tako ali tako, tudi na dolgi rok, glasujejo večinoma tisti, ki jim je bil izdelek všeč (velja za katerikoli film, ne samo za SW EP7). V prvih tednih je pa ta skupina ljudi BISTVENO prevladujoča, tako da ocene iz IMDB-ja v tem obdobju res ne morejo biti merilo. Takisto ne ocene iz zgoraj omenjenih strani, čeprav tam ocene ljudi (glas ljudstva) kombinirajo tudi z ocenami poklicnih filmskih kritikov in je vsaj po tej plati nekoliko bolj realna ocena.
- Hoc est qui sumus -

Tr0n ::

Realno bo na dolgi rok ocena nekje med 7.5 in 8 na IMDB in 80-85 na rotten. Se vseeno zelo visoko.

bambam20 ::

Han je izjavil:

Nekateri res ne dojamete: ZGODBA BI MORALA BITI DRUGAČNA. Slab plagiat epizod 4, 5 in 6 pač NI niti DOBER niti ORIGINALEN...



Tako drugačna kot v ep. 1.2.3 8-) .. Skupek dolgočasnega dreka. Edino, kar sem si zapomnil je un drekasti jar Jar ..

imagodei ::

Tr0n> "Realno bo na dolgi rok ocena nekje med 7.5 in 8 na IMDB in 80-85 na rotten. Se vseeno zelo visoko. "

Seveda, ker die-hard fani ne bodo pustili, da pade nižje.

Sem napisal že pred časom: s stališča tega, da gre za "kultno sago", je film must see. In mnogi si sploh nočejo priznat, da celotna SW saga ni absolutno nič posebnega, pravzaprav en podpovprečen zmazek, ki je uspel samo zato, ker je v poznih sedemdesetih in zgodnjih osemdesetih padel na plodna tla. Prvi del bi leta '77 na RottenTomatoes zagotovo ocenili kot "Fresh", ker je dejansko bil nekaj čisto novega. Ni bil pa niti režisersko niti v smislu zgodbe noben poseben presežek, kar se pozna tudi v V. in VI. epizodi. Kavbojka, ki se dogaja v vesolju. Pravljica, z zabavnimi elementi. Ampak, Zvezda je bila rojena, The Force je ena taka krasna buzzword, filmi ravno sovpadajo v čas intenzivnega razvoja New Agea na Zahodu, tako da se je ta koncept super prijel, telepatija, telekineza, Jedi knights; valjda je vsakega zanimal razplet Sage...

Dejstvo pa je, da je original trilogija povedala vse, kar je bilo za povedat. Ob slabi režiji je film nekako reševala zgodba (sicer preprosta pravljična zgodba, s črno-belimi liki, kjer na koncu zmaga dobro). Druga trilogija bi morala ponudit bistveno več. Če die-hard fani ne bi bili taki fanatiki, ki (kljub temu, da priznavajo bedastoče v drugi trilogiji) nočejo racionalno obdelat realnosti, da za čas ob prelomu stoletja filmi nikakor niso ponudili dovolj oziroma so bili popolnoma zanič; če bi die-hard fani takrat realno pogledali, na kakšen nivo se je dvignil filmska industrija oz. film kot izdelek, sploh žanra ZF in Fiction v slabe četrt stoletja, bi bilo hypa konec že takrat.

Ja vem, tako razmišljanje je bogoskrunstvo in SW navdušenec bo vedno SW navdušenec. Folk v svojih 50. letih je na predstavo, ki sem si jo šel ogledat 22.12., uletel s svetlobnim mečem. Ni za pričakovat, da bo drugače.

Pa me vse to sploh ne moti. Kot rečeno, film včasih pogledaš že samo zato, ker se spodobi. Nemara iz spoštovanja do preteklih delov, ki so dosegli kulten status. Konec koncev se meni zdi večina James Bondov tudi pod vsakim nivojem, pa jih vseeno gledam. Nemara še iz spoštovanja do Seana Conneryja.

Hočem samo povedat, da ocene na IMDB-ju in še kje drugje ne bodo realne za nekoga, ki ni die-hard navdušenec in ki ima rad nekoliko realnejšo, resnejšo ZF. In hočem povedat, da pač ne gre primerjat original sage s predzgodbo ali pa s trilogijo, ki se bo zvrstila v kinematografih v prihodnjih letih.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Tr0n ::

Jaz tudi nisem SW fan (definitivno Star Trekovec, ki grehov JJja in Bad Robota, ki so jih zagresili s svojo predelavo ne bom odpustil) in se mi zdi zgodba sedmice, seveda v kontekstu teh filmov, cisto zadovoljiva, celo zabavna predvsem zaradi novih igralcev.

Ne mores pa od zahodne cerkve z imenom Disney in tako globalne francize, kot je Star Wars, pricakovat znanstveno fantasticni dokumentarec o transhumanizmu in singularnosti. :)

Tisti, ki pa iscejo resnejsi ZF, pa ze tako vedo, ali je Star Wars za njih ali ne. Ne rabijo IMDB/RT/MC.

Han ::

globoko grlo ::

doper post imagodei
++
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Kenpachi ::

imagodei je izjavil:

Tr0n> "Realno bo na dolgi rok ocena nekje med 7.5 in 8 na IMDB in 80-85 na rotten. Se vseeno zelo visoko. "

Seveda, ker die-hard fani ne bodo pustili, da pade nižje.

Sem napisal že pred časom: s stališča tega, da gre za "kultno sago", je film must see. In mnogi si sploh nočejo priznat, da celotna SW saga ni absolutno nič posebnega, pravzaprav en podpovprečen zmazek, ki je uspel samo zato, ker je v poznih sedemdesetih in zgodnjih osemdesetih padel na plodna tla. Prvi del bi leta '77 na RottenTomatoes zagotovo ocenili kot "Fresh", ker je dejansko bil nekaj čisto novega. Ni bil pa niti režisersko niti v smislu zgodbe noben poseben presežek, kar se pozna tudi v V. in VI. epizodi. Kavbojka, ki se dogaja v vesolju. Pravljica, z zabavnimi elementi. Ampak, Zvezda je bila rojena, The Force je ena taka krasna buzzword, filmi ravno sovpadajo v čas intenzivnega razvoja New Agea na Zahodu, tako da se je ta koncept super prijel, telepatija, telekineza, Jedi knights; valjda je vsakega zanimal razplet Sage...

Dejstvo pa je, da je original trilogija povedala vse, kar je bilo za povedat. Ob slabi režiji je film nekako reševala zgodba (sicer preprosta pravljična zgodba, s črno-belimi liki, kjer na koncu zmaga dobro). Druga trilogija bi morala ponudit bistveno več. Če die-hard fani ne bi bili taki fanatiki, ki (kljub temu, da priznavajo bedastoče v drugi trilogiji) nočejo racionalno obdelat realnosti, da za čas ob prelomu stoletja filmi nikakor niso ponudili dovolj oziroma so bili popolnoma zanič; če bi die-hard fani takrat realno pogledali, na kakšen nivo se je dvignil filmska industrija oz. film kot izdelek, sploh žanra ZF in Fiction v slabe četrt stoletja, bi bilo hypa konec že takrat.

Ja vem, tako razmišljanje je bogoskrunstvo in SW navdušenec bo vedno SW navdušenec. Folk v svojih 50. letih je na predstavo, ki sem si jo šel ogledat 22.12., uletel s svetlobnim mečem. Ni za pričakovat, da bo drugače.

Pa me vse to sploh ne moti. Kot rečeno, film včasih pogledaš že samo zato, ker se spodobi. Nemara iz spoštovanja do preteklih delov, ki so dosegli kulten status. Konec koncev se meni zdi večina James Bondov tudi pod vsakim nivojem, pa jih vseeno gledam. Nemara še iz spoštovanja do Seana Conneryja.

Hočem samo povedat, da ocene na IMDB-ju in še kje drugje ne bodo realne za nekoga, ki ni die-hard navdušenec in ki ima rad nekoliko realnejšo, resnejšo ZF. In hočem povedat, da pač ne gre primerjat original sage s predzgodbo ali pa s trilogijo, ki se bo zvrstila v kinematografih v prihodnjih letih.


To je tako kot zdaj reč, da Half Life 1 & 2 nista bila revoluciji v gamingu. Ne glede na fanovstvo.
Zaraki Kenpachi.

imagodei ::

Kje v mojem sporočilu pa vidiš trditev, da Epizoda IV ni bila revolucija? Trdil sem kvečjemu nasprotno, da je bila. Vsekakor ne v smislu režije, ampak očitno je v nekih pogledih bila. Milijoni fanov to potrjujejo.

Tako kot je bil Avatar v smislu 3D tehnologije. Čudno, da par let po premieri milijoni fanov ne orgazmirajo nad tem filmom?
- Hoc est qui sumus -

Thuban ::

saj orgazmirajo nad zgodbo avatarja..vsake toliko pogledajo Pocahontas.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Thuban ::

imagodei je izjavil:

Ja vem, tako razmišljanje je bogoskrunstvo in SW navdušenec bo vedno SW navdušenec. Folk v svojih 50. letih je na predstavo, ki sem si jo šel ogledat 22.12., uletel s svetlobnim mečem. Ni za pričakovat, da bo drugače.


hja, tako je če imaš veselje do nečesa. Lahko pa se samo pritožuješ po forumu in prepričuješ ljudi kako je to samo nek povprečen izdelek.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

globoko grlo ::

Se moram strinjat z imagodejem.
Je res, da so prvi SWji "pričarali" dober feeling pri srčku :)
The Force, pa mal akcije, pa mal romantike, pa mal lahkotnega zajebavanja + hipijevska leta in se ti nekak vgnezdi v srček.

Tazadnjih 4 oz. 5 SWjev pa dela zgolj in samo na vizualijah. Vse je predvidljivo in že prežvečeno. Nekak tako, kot bi gledal Hulka x.
In zaradi tega so sedanji SWji pač nek film za pogledat in nič več.

Je pa res, da se tudi gledalci spreminjamo, ane (oldman.press)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

piromanček ::

res je film se čuti zelo domač, kot neka nova verzija starih, dober za pogledat v kinu zaradi kvalitetnih efektov itd.
drugič pa dvomim, da ga bom pogledal...in ja tudi js spadam v skupino, ki nima originalno trilogijo za mojstrovino, razumem pa originalnost za tiste čase

          ::

Vsi vemo da ljudje precej padamo na soap opere. Če odpreš katerikoli TV kanal je tega sranja vse polno že zadnjih nekaj desetletij. Najprej mehiške (ali kar koli so že bile), sedaj se menda vrtijo slovenske. In SW ni nič drugega kot soap opera, ki so ji za prilogo dodali glavno prvino pravljic (boj dobrega in zla, na koncu zmaga dobro) ter vse skupaj začinili z dogajanjem v vesolju in nadnaravnimi močmi. V času, ko so nastali ti filmi, je bil to recept za zgodbo o uspehu. Nekdo se sicer lahko zapiči v scenografijo, režijo, like, ... ampak kot celota je bila trilogija zelo uspešna in si je pridobila milijione privržencev. Zadeva je postala tako kultna, da se je iz nje razvila že skoraj religija in je precej zaznamovala ljudi, ki se še kot odrasli šemijo v like iz zgodbe in hodijo taki na filmske predstave. Ob tem se seveda lahko vprašamo, koliko ostalim filmom (ali knjigam) je uspelo kaj podobnega? Ni jih prav dosti (razen tistih 2000 let starih knjig, zaradi katerih se nekateri ljudje še sedaj šemijo v čudne oprave, ostali feni pa jih hodijo vsak teden poslušati). Originalna trilogija je imela torej nesluten vpliv na števlne generacije, ki so si filme ogledale takrat in ki si filme ogledujejo še sedaj. Npr. moj 10 letni brat je že od 4. leta obseden z Darth Vaderjem in prav tako precej njegovih vrstnikov. In enako, kot so ljudje pred desetletji nestrpno pričakovali naslednjo epizodo Esmeralde (in zaradi tega prestavljali ostale obveznosti), s(m)o ljudje tudi sedaj masovno drli (in še derejo) v kinematografe iz radovednosti, kaj se je od zadnjega dela zgodilo s priljubljenimi liki. Torej rekordi, ki jih film podira, niso nič nepričakovanega in se povsem skladajo z izračuni Carla Friedricha.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojna zvezd najhitreje zaslužila milijardo dolarjev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
15234369 (28486) Kenpachi
»

V 24 urah prodanih za pol milijarde dolarjev izvodov nove izdaje Call of Duty (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5517960 (14325) Truga
»

Založniki in avtorji v primeru Google Books terjajo dve milijardi dolarjev odškodnine

Oddelek: Novice / Tožbe
104047 (3701) antonija
»

Western Digital kljub poplavam skoraj početveril dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
318499 (4848) Jst
»

NASA podpisala aneks k pogodbi o prevozih z rusko vesoljsko agencijo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
124995 (4512) gendale

Več podobnih tem