» »

Sinhronizacija časa - windows 7

Sinhronizacija časa - windows 7

pravnik ::

Nikakor mi ne uspe sinhronizirati internetnega časa. Vedno mi napiše, da tega trenutno ni mogoče narediti. Poskušal sem z vsemi petimi možnostmi providerjev (time.windows.com,...). Imam WIn7. A ima kdo kako idejo. Hvala in lp.

crniangeo ::

mogoče ti firewall blokira. si poskusil s ntp2.arnes.si ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

SeMiNeSanja ::

Kot je že crni rekel: preveri firewall na PC in firewall na mreži (če ga imaš).

Mogoče pa bi še povedal, s čem skušaš sinhronitirati čas. Morda je še tu kak hakeljc.

pravnik ::

Nimam firewall-a. Samo sam, windows-ov.

SeMiNeSanja je izjavil:

Kot je že crni rekel: preveri firewall na PC in firewall na mreži (če ga imaš).

Mogoče pa bi še povedal, s čem skušaš sinhronitirati čas. Morda je še tu kak hakeljc.


Desnbi klik -nastavi uro in datum - internetni čas - spremeni nastavitve - sinhroniziraj -time.windows.com => izpiše se: časovne stortitve trenutno ni mogoče zagnati. Tako je že par mesecev :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pravnik ()

dominuspro ::

Dodaj server, ki ti ga je predlagal crniangeo ali pa:
time.ijs.si

AC_DC ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

pravnik ::

Sem naredil po navodilih - te sem že zadnjič videl na netu. Naredil scan, nekaj je popravil (nekaj ne), na koncu pa rezultat na žalost isti. Je pa zanimicvo, da sem zadnjič nalagal moj starejši notebook, pa tudi tam ne dela ta časovna sinhronizacija. So pa win xp. Skratka, sem obupal.

SeMiNeSanja ::

Preveri Windows firewall, če imaš dovoljen ntp protokol proti internetu.

Če imaš kakšen bolj pameten router/firewall na omrežju in je ta nekoliko bolj restriktivno nastavljen, je tudi možno, da ti on onemogoča dostop do ntp serverjev.

Han ::

Ročna sinhronizacija s time.windows.com načeloma res sporoči napako, a se ura kljkub temu nastavi. Meni samodejna sinhronizacija na privzetih nastavitvah deluje normalno.

pravnik ::

Sem gledal še nastavitve routerja, samo mislim da niso nič narobe nastavljene. Sem odprl še port 1.2.3 pa ostane isto.

SeMiNeSanja ::

pravnik je izjavil:

Sem gledal še nastavitve routerja, samo mislim da niso nič narobe nastavljene. Sem odprl še port 1.2.3 pa ostane isto.

NTP port ni 1.2.3, temveč 123/tcp in 123/udp.

Karkoli si nastavljal na routerju, NE nastavljaj ničesar za dohodne (incoming) povezave (po možnosti še NAT) - ker tega ne potrebuješ. Odprte moraš imeti le možnosti za odhodne (outgoing) povezave na portu 123. Pri 'home grade' routerjih je to že po defaultu odprto (se ne omejuje ničesar, kar bi bilo odhodnega prometa). 'Odpiranje' na routerju tako pride v poštev le pri malo bolj naprednih routerjih z bolj restriktivnimi nastavitvami.

Drugače pa poskusi naslednji 'recept', če je kaj narobe z w32tm servis registracijo (očitno kar pogosta težava):

1. Start->Run cmd.exe
2. net stop w32time
3. w32tm /unregister [ignore error message]
4. w32tm /unregister
5. w32tm /register
6. net start w32time

pravnik ::

Sem naroba napisal, seveda 123 :). Sem poskusil po navodilih, pa mi vedno napiše, da je dostop zavrnjen.

crniangeo ::

cmd zaženi kot administrator :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

pravnik ::

crniangeo je izjavil:

cmd zaženi kot administrator :)

sem zagnal.

crniangeo ::

torej , desni klik na cmd ter run as administrator ?

nato si spreminjal vrednosti parametrov preko cmdja ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

pravnik ::

napiše mi: "The service name is invalid" - kot sem že povedal - sem pognal kot admin.

SeMiNeSanja ::

To ti napiše pri 'net stop w32time' predvidevam?
Kaj pa reče pri ostalih ukazih? Predvsem zadnjih dveh?

alexz ::

poglej kako imaš nastavljen service "windows time"

http://www.blackviper.com/windows-servi...

pravnik ::

Pri ostalih dveh napiše, da te komande sploh ni (manjka torej sama datoteka?). Sedaj sploh ne morem več spreminjati, ker mi že pri "desni klik - nastavi uro in datum - internetni čas - spremeni nastavitve ===> izpiše: nimate admin pravic (in ne gre nikakomor). Izgleda se je popolnoma porušilo.

crniangeo ::

w32tm /register

sc config w32time type= own

https://technet.microsoft.com/en-us/lib...
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Si že probal z dodajanjem Arnes serverja?

crniangeo ::

@bluefish, kakor vem je poskusil, sam zgleda ima težave s samim servisom :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

SeMiNeSanja ::

Priporočljivo bi znalo biti tudi zagnat System File Check:

Command prompt (kot admin):

sfc /scannow


Ukaz ne more naresti škode, lahko pa odpravi kakšno skrito sitnost....

pravnik ::

Vse to (scannow) sem probal, nekaj odpravi, nekaj pa ne more. Sem še enkrat tipkal ukaze "criangeo" in mi pri stop net javi napako, druga dva (unregister - register) sta OK, zadnji pa javi napako 1290. Tako, da je izgleda nekaj narobe. Mi pa sedaj spet dela vsaj dostop do sinhronizacije ure. Glede napake sem videl, da bi nekaj moral vpisati v register, pa se bojim, da ne bom kaj porušil zaradi banalnosti. Naj bo kot je. Hvala vseeno!

tomlin ::

Sem se nagnjavil cca. uro in pol, da sem poštimal čas win 10 in linux-a. Imam namreč dualen sistem na istem SSD. Končno mi je uspelo. Obdržal sem pa kar naš IJS časovni server. Če ima kdo slične težave, naj pove, da zadevo seviram?

V-i-p ::

Ja napiši rešitev a ne :). Pride prav tud za bodoče rodove ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

tomlin ::

V-i-p je izjavil:

Ja napiši rešitev a ne :). Pride prav tud za bodoče rodove ;).


OK, PRI MENI DELUJE.
https://itsfoss.com/wrong-time-dual-boo...

Ledstorm ::

Narava je najboljše zdravilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows NTP ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
263372 (1282) Matko
»

XP-ji ne sinhronizirajo ure

Oddelek: Omrežja in internet
142070 (1404) V-i-p
»

Ura v Windowsih ne gre prav

Oddelek: Pomoč in nasveti
141990 (1438) bisernik
»

Problem z uro in datumom v xp-jih

Oddelek: Pomoč in nasveti
81706 (1593) Parsifal
»

Windows Time Syncronization

Oddelek: Operacijski sistemi
111518 (1409) karafeka

Več podobnih tem