» »

Problem z uro in datumom v xp-jih

Problem z uro in datumom v xp-jih

dejansan ::

odkar sem na novo naložil xp-je vse dela tako kot more razen ure in datuma

ko se računalo ugasne obstaneta na tem času tudi ura in datum, kar ratuje rahlo moteče

v biosu zadeva deluje tako kot mora, v winsih pa,...

če se komu kaj sanja

lp
dejansan

Izi ::

Tukaj nekaj ne bo držalo.
Ura na vsakem računalniku teče v BIOS-u, ko je računalnik ugasnjen pa jo poganja baterija.
Če bi bila baterija zanič, bi ura ob vsakem zagonu računalnika začela iz nič in tudi BIOS nastavitve bi se resetirale na tiste default vrednosti.

Operacijski sistem nima popolnoma nič opraviti z uro, pa naj bo to Windows, Linux ali OSX.
OS uro samo prebere iz BIOS-a, lahko pa jo spreminjaš, kar se spet zapiše v BIOS.
Noben OS nima svoje ure, torej moraš ti problem z tvojo uro iskati v BIOS-u, seveda pa najprej preveri, če je baterija še zadosti polna.

ne_kdo ::

puskusi zamenjat baterijo. ko se je meni to dogajalo sem zamenjal baterijo in je bilo potem vse vredu.
lp

amigo_no1 ::




Time zone: GMT+01

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dejansan ::

jah izi lej za brezveze pišem poste :D

probal zamenjati baterijo isti k...., samo saj pravim v biosu dela normalno, tudi shranijo se vse nastavive

evo ob 9.24 sem prejle ugasnil comp, zdaj pridem nazaj prižgem in ura je 9.24

jeje997, mislim da bo tle nekje problem, sam sem se že igral s tem samo mi napiše, da je prišlo do napake, ko se je poskušala sinhronizirati ura, pa ni važno ali izberem time.windows.com ali time.nist.gov

če ima še kdo kako idejo se priporočam
dejansan

StratOS ::

Mogoče kakšna zlobna koda za spremembo ure z kombinacijo sinhronizacije z time serverjem ??
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

OChack ::

vindows enostavno ne zna prebrat ure iz biosa ampak samo fura clock gen od procesorja, tako da teče normalno, možno da kj narobe kšn umesnik na plati, probi flashat bios, mogoče ponovno naložit windowz
Int€l inside, IDIOT Outside

StratOS ::

Probaj sledeče :

stop servisa w32time

net stop w32time

Probaj deregistirat w32time dll :

regsvr32 /u w32time.dll ( v //System32 dir // )

Registriraj w32time

regsvr32 w32time.dll ( v //System32 dir // )

zaženi servis :

net start w32time



OChack :
vindows enostavno ne zna prebrat ure iz biosa ampak samo fura clock gen od procesorja, tako da teče normalno, možno da kj narobe kšn umesnik na plati, probi flashat bios, mogoče ponovno naložit windowz ????
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Parsifal ::

mislim da bo tle nekje problem, sam sem se že igral s tem samo mi napiše, da je prišlo do napake, ko se je poskušala sinhronizirati ura, pa ni važno ali izberem time.windows.com ali time.nist.gov


Sm imel enako probleme, in z tem da ko sem prizgal komp da je ura bila cisto xy in z serverjem da se ni hotela sinhronizirati. Vedno ko sem se poskusil sinhronizirati je vn metal napako(po ene parih poskusih se je vcasih uspel povezati). Zato sm probau ksne druge serverje dobit za sinhronizacijo in nekaj casa je bilo to uspesno, sedaj pa spet dela kakor se ji zlubi.Enkrat da enkrat ne. Sem pa opazil da ima veliko ljudi probleme z tem, tko da se priporocamo za info. Da bi bla pa kasna zla koda, mogoce ,sam sem su z ene 3 programi cez racunalnik. Je mogoce problem v temu, saj vsi kar jih poznam da imajo probleme imajo prenosnika. Moram probat ce ni kj z stromam povezan, sam ne verjamem. LP Anže


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija časa - windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
274410 (1137) Ledstorm
»

Bios in prehitevanje ure

Oddelek: Pomoč in nasveti
172134 (1953) Gutjerez
»

Ura v Windowsih ne gre prav

Oddelek: Pomoč in nasveti
141990 (1438) bisernik
»

Sinhronizacija časa - Windows 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
61588 (1433) imagodei
»

Windows Time Syncronization

Oddelek: Operacijski sistemi
111519 (1410) karafeka

Več podobnih tem