» »

Ura v Windowsih ne gre prav

Ura v Windowsih ne gre prav

bisernik ::

Kaj tej to je narobe, da se mi ura v windowsih štela po nekem tretjem cajtu? Prej mi je šlo vedno prav, zaj pa je kar naenkrat začela prehitevat... Npr. sem včeraj nastavo na pravi cajt, danes mi že kaže, da je polnoč, pa je šele 20:50. Vseeno je, če nastavim, da se mi sinhronizira z uro na spletu (time.windows.com, al kaj je že...), al pa ne, vedno ko čez kak dan pogledam, je ura par ur spredi... Kaj je to za en bog, a je možno, da mam virus, al kaj?

huek111 ::

Mogoče bi pomagala spememba časovnega pasu na (UTC+01:00)Beograd,Bratislava,Budimpešta,Ljubljana,Praga

bisernik ::

Saj to mam tak nareto...

hojnikb ::

Mogoče maš fuč un kristal na plati, ko generira frekvenco za RTC.
#brezpodpisa

logit ::

Hm, baterijo na plati menjaj.

harvey ::

logit je izjavil:

Hm, baterijo na plati menjaj.

Točno to in pa ntp strežnik si nastavi na kakšnega domačega.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

blackbfm ::

baterija nima veze ko je računalnik vklopljen

bisernik ::

Naj povem, da mi zaj ura dela normalno, samo kaj sem naredo je blo to, da sem prešaltal s severja za sinhronizacijo "time.windows.com" na "time.nist.gov". Ti dve opciji sem mel na izbiro, zgleda da torej druga dela ok.

bisernik ::

Zaj mi je šlo par mescov vredi, zaj pa mi je spet začelo vse narobe kazat...

norcuron ::

Imaš možnost dodati oba Arnesova časovna strežnika, če vsaj malo znaš pogledat po registru in sicer iščeš time.nist.gov zaporedje in ko ga najdeš dodaš kot New --> String value in vpišeš ntp1.arnes.si in če želiš lahko dodaš še drugega ntp2.arnes.si.

Zapreš register in greš na nastavitve ure, tam izbereš Internetni čas in čudežno boš imel tam oba Arnesova časovna strežnika, zbereš enega in narediš sinhronizacijo.
Great are mysteries of the mind ... or not?

dzinks63 ::

Instaliraj si npr.: Atomic Clock Time Synchronizer, pa bo vse ok.

RejZoR ::

Oscilator na plati je fuč. Sinhronizacija časa je samo začasna rešitev in še ta ne deluje če je ne izvajaš dost pogosto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bisernik ::

Sem si naložo ta Synchronizer in nastavo, da naštela vsako uro. Bom videl, kak bo kaj...

Če je oscilator hin, potem najbrž vse skup ne bo šlo več dolgo, al kako? Kak pa tej pol a potem rač. tut ne dela več na normalni frekvenci? Bolj počasi, al kako?

hojnikb ::

Tet oscilator je sam za uro.
#brezpodpisa

bisernik ::

hojnikb je izjavil:

Tet oscilator je sam za uro.


Pol najbrž ni neke panike, če je res sam to...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija časa - windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
274618 (1345) Ledstorm
»

Windows time težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
10759 (644) einstein :P
»

Gmail ne dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
346245 (4891) KoMar-
»

Problem z uro in datumom v xp-jih

Oddelek: Pomoč in nasveti
81775 (1662) Parsifal
»

Windows Time Syncronization

Oddelek: Operacijski sistemi
111590 (1481) karafeka

Več podobnih tem