» »

Windows NTP ne deluje

Windows NTP ne deluje

Textron ::

Zadnjič sem opazil, da mi ne deluje časovna sinhronizacija. Računalnik sem priklopil direktno na T2-jev WAN z "nizko varnostjo", da se izognem firewallu in NATu. Komanda
w32tm /resync
vrne "The computer did not resync because no time data was available.", nekaj podobnega javi tudi GUI vmesnik za to zadevo. Poskusil sem različne NTP strežnike, povsod je rezultat enak. Zanimivo pa je, da
w32tm /stripchart /computer:ntp2.arnes.si /dataonly /samples:5
izpiše
Tracking ntp2.arnes.si [193.2.1.92:123].
Collecting 5 samples.
The current time is 12/05/2018 12:19:51.
12:19:51, +11.0138708s
12:19:53, +11.0130157s
12:19:55, +11.0132421s
12:19:57, +11.0085320s
12:19:59, +11.0131903s

torej sam Windows service deluje. Wireshark pravi, da slednji ukaz pošlje UDP paketek iz višjih src portov okrog 52898, in dobi odgovor iz src porta 123. Ukaz "w32tm /resync" (enako tudi za GUI), pa vedno pošlje UDP paketek iz src porta 123, na katerega pa nikoli ni odgovora.

Pozna kdo rešitev za ta problem? Je možno, da T2 blokira port 123 na mojem IP naslovu?

OvCa77 ::

Tudi jaz opažam isti problem, vendar le od kar uporabljam Windows 10, pred leti je delovalo normalno.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

blink ::

Opažam identičen problem zadnji mesec na T2. Ali na T2 blokirajo UDP port 123, je še kdo s to težavo? Ura na Windows 10 se ne sinhronizira več, ko sem preklopil na mobilni internet (hotspot na telefonu - internet pri drugem ponudniku) pa se je ura lahko sinhronizirala.

blink ::

Na telekomovi optiki imam povezan prehod Innbox G21, nanj pa preko wan porta Innbox V60-U, na tega pa svoj router tp link, internet gre preko T2.

Zanima me ali lahko svoj router tp link povezem direktno na prehod Innbox G21, da preverim ali slucajno Innbox V60-U blokira ntp port? Ali je potrebno imeti kaksno uporabnisko ime/geslo in poseben tip dostopa, ker ko priklopim router preko wan porta na Innbox G21 mi internet ne dela vec.

Alec999 ::

Tudi meni že kalšen mesec me deluje na Windows 10 in T2.

blink ::

Alec999 je izjavil:

Tudi meni že kalšen mesec me deluje na Windows 10 in T2.


A kaj ves ali se da porte odpirat na horizont.t-2.net?

bbobst ::

Jaz sem pa mislil, da windowsi jeb... .

SVGA ::

Moj Windows 10 desktop PC konstantno zaostaja. T-2 optika. Probal sem vse mogoče, čas se ne posodobi s serverjem. Ročno popravljam uro vsak teden. Kakšna ideja za rešitev?

SeMiNeSanja ::

SVGA je izjavil:

Moj Windows 10 desktop PC konstantno zaostaja. T-2 optika. Probal sem vse mogoče, čas se ne posodobi s serverjem. Ročno popravljam uro vsak teden. Kakšna ideja za rešitev?

1.) Kaj za ene serverje to uporabljate? Egzotiko? NIST? Arnes? IJS? T-2?

Sem že videl naprave, ki so bile nastavljene na NTP serverje, za katere po moje še Google ni slišal. Ne vem, kje jih talenti najdejo.

V principu imajo vsi naši ISP-ji svoje lastne NTP serverje. Z malo ugibanja in kombinatorike ntp.domena.si/ntp1.domena.si/ntp-1.domena.si/... se jih brez večjih težav ugane (poskusiš z "nslookup ime.domena.si" - če ti vrne nek IP naslov, se za njim z veliko verjetnostjo skriva delujoč NTP server).

2.) Kako testirate (ne)delovanje NTP-ja?

Prenesite si Galleon NTP Server Tool

Z njim testirajte kakšnega od sledečih serverjev:
ntp1.t-2.net
ntp2.t-2.net
ntp1.siol.net
ntp2.siol.net
ntp2.arnes.si
ntp3.arnes.si
goodtime.ijs.si
time.nist.gov
time-a.nist.gov
0.uk.pool.ntp.org
1.uk.pool.ntp.org
ntp1.uk.uu.net
(jih bo dovolj?)

Jaz sem na T-2 in mi VSI našteti delujejo.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

SVGA ::

1. Poskušam s time.nist.gov in time.windows.com pa tudi drugimi in nikakor ne uspe.

2.

SeMiNeSanja ::

SVGA je izjavil:

1. Poskušam s time.nist.gov in time.windows.com pa tudi drugimi in nikakor ne uspe.

2.


Kot prvo poskušaj vedno z najbližjimi strežniki - če ti ne delajo, potem najbrž tudi oni preko luže ne bodo delovali.
Isto velja za dejansko uporabo - uporabljaj najbližje strežnike, ne pa tiste, ki že s samo oddaljenostjo vnašajo napake, ki jih mora potem protokol računsko 'popravljati'.

Če stvar ne dobi odziva, potem najprej poskusiš izklopiti AV in Windows Firewall.
Prepogosto sta ravno ta dva krivca, da kakšna zadeva ne more komunicirati.



TODA - v tvojem primeri se ni šlo za 'neodzivnost' - šlo se je za DNS problem, saj ti je napisalo "Couldn't determine address"


Na tvojem mestu bi najprej preveril, kaj je s tvojim razreševanjem DNA query-jev in nalove strežnikov, katere vnašaš v orodje preveril z nslookup.
---
Poleg tega ti že ob zagonu javi, da je NTP port zaseden, tako da se bo uporabilo naključni izvorni port za zahtevke.
To samo po sebi ni problem. Vendar ti pa pove, da verjetno že imaš nekaj na računalniku, kar 'palamudi' po ntp protokolu...

Kot sem rekel, bi stvar morala vseeno delovati - vsaj meni deluje, če neko drugo ntp orodje navežem na port 123, tako da ta ni na voljo za NTPTool:

Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

V-i-p ::

Mah, ta problem sem že jaz reševal na T2. XP-ji ne sinhronizirajo ure
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

SeMiNeSanja ::

V-i-p je izjavil:

Mah, ta problem sem že jaz reševal na T2. XP-ji ne sinhronizirajo ure

Zgoraj je govora o Win 10

XP pa danes tako nima več kaj početi priključen na internet, razen če ga nastavljaš kot honeypot.

XP so že tako daleč nazaj, da ne vem, kaj so uporabljali za sinhronizacijo. Če 'sistemsko' zadeva ne deluje, se še vedno najdjo preprosta orodja, ki to opravijo namesto sistema. NetTime je eno tako orodje, ki deluje praktično z vsemi operacijskimi sistemi, tudi XP.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

SVGA ::

Nslookup vrne tole:

SeMiNeSanja ::

SVGA je izjavil:

Nslookup vrne tole:


Potem smo spet nazaj pri vprašanju, če imaš kakšen nadležen antivirus ali pa Windows firewall programu ne dovoli komunikacijo - očitno niti z DNS.

Poskusi začasno izklopiti AV in firewall ter potem ponoviti vajo z testerjem.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

SVGA ::

Imam samo kar je v Windows, Windows Defender AV in pripadajoči Firewall. Tudi nobenih posebnih nastavitev nisem spreminjal. Kaj naj preverim točno? Nočem za en teden izklopiti AV in FW ter čakati da se čas zamakne za minuto.

SeMiNeSanja ::

SVGA je izjavil:

Imam samo kar je v Windows, Windows Defender AV in pripadajoči Firewall. Tudi nobenih posebnih nastavitev nisem spreminjal. Kaj naj preverim točno? Nočem za en teden izklopiti AV in FW ter čakati da se čas zamakne za minuto.

Zakaj čakati en teden, če ti orodja TAKOJ pokažejo, če so uspela pridobiti podatke s strežnikov in za koliko ms so popravila lokalno uro (Offset) pri zadnji sinhronizaciji.

Z 'ustreznimi orodji' in znanjem bi lahko preveril, če je NTP zahteva sploh zapustila računalnik, vendar to ne bo nekaj, kar se enostavno da nekomu dati navodila preko foruma.

Prej navedena orodja lahko poženeš tudi na kakšnem drugem računalniku, da bi preveril, če na njemu pa morda kaj drugače deluje.
Vsekakor ti lahko zagotovim, da na T-2 optiki z 'nizko varnostjo' ni čisto nobene ovire za NTP. Problem tiči na tvojem omrežju oz. računalniku. Le locirati ga moraš.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

SVGA ::

Žal nisem toliko vešč teh orodij. Kako lahko torej preizkusim? Pri T-2 imam sicer nastavljeno "srednjo varnost", je mogoče to krivo?

SeMiNeSanja ::

SVGA je izjavil:

Žal nisem toliko vešč teh orodij. Kako lahko torej preizkusim? Pri T-2 imam sicer nastavljeno "srednjo varnost", je mogoče to krivo?

Pri 'srednji varnosti' se zagotovo 'nekaj' filtrira. Ampak žal nisem pravi, da bi ti lahko povedal, katere porte in v kateri smeri se blokirajo pri tej nastavitvi.

Sam od prvega dne interneta uporabljam povezavo brez vsakega filtriranja - ravno v izogib temu, da bi moral po nepotrebnem ugibati zakaj nekaj ne deluje.

Glede na njihovo stran blokirajo port 123 v smeri PROTI tebi, ne pa OD tebe (to kar ti potrebuješ).
Pa tudi če bi kaj blokirali, bi zagotovo omogočili dostop do lastnih ntp1.t-2.net in ntp2.t-2.net, podobno kot to počno s portom 25 za elektronsko pošto.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

blink ::

SeMiNeSanja je izjavil:

SVGA je izjavil:

Žal nisem toliko vešč teh orodij. Kako lahko torej preizkusim? Pri T-2 imam sicer nastavljeno "srednjo varnost", je mogoče to krivo?

Pri 'srednji varnosti' se zagotovo 'nekaj' filtrira. Ampak žal nisem pravi, da bi ti lahko povedal, katere porte in v kateri smeri se blokirajo pri tej nastavitvi.

Sam od prvega dne interneta uporabljam povezavo brez vsakega filtriranja - ravno v izogib temu, da bi moral po nepotrebnem ugibati zakaj nekaj ne deluje.

Glede na njihovo stran blokirajo port 123 v smeri PROTI tebi, ne pa OD tebe (to kar ti potrebuješ).
Pa tudi če bi kaj blokirali, bi zagotovo omogočili dostop do lastnih ntp1.t-2.net in ntp2.t-2.net, podobno kot to počno s portom 25 za elektronsko pošto.


Kako pa se windowsi sinhronizirajo ce je promet preko udp 123 IZ interneta k meni blokiran? Ali ne gre za dvosmerno komunikacijo, torej poslje request v internet in prejme odgovor iz interneta, oboje preko udp 123?

Kot sem ze omenil, ce se iz pc-ja povezem na mobilni hotspot na telefonu (HOT ponudnik) sinhronizacija ure deluje, ce se povezem na T2 optiko zicno ali brezzicno (innbox v60-u) pa ne. Windowsi niso problem, ko je bil nekaj mesecev nazaj se DSL preko T2 je sinhronizacija delovala. Odkar je optika preko T2, pa ne dela vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

blink ::

SVGA je izjavil:

Žal nisem toliko vešč teh orodij. Kako lahko torej preizkusim? Pri T-2 imam sicer nastavljeno "srednjo varnost", je mogoče to krivo?


Tale open source program sem instaliral https://www.timesynctool.com/ in sedaj je ura sinhronizirana. Deluje preko SNTP/UDP/TCP, določiš lahko različne NTP strežnike, kako pogosto naj sinhronizira itd. Problem je rešen. Windows time sync pa (preko T2 optike) še vedno ne sinhronizira.

SVGA ::

Hvala za pomoč, obema, ampak raje bi brez dodatnega programčka usposobil zadevo, ne morem verjetni da so v Windows 10 problemi s tako osnovno zadevo kot je sinhronizacija časa.

Han ::

V firmi smo na T-2 bakreni parici (VDSL 20/4 Mbps), pa se na vseh mašinah z Win10 Pro ura normalno sinhronizira.

Poldi112 ::

blink je izjavil:


Kako pa se windowsi sinhronizirajo ce je promet preko udp 123 IZ interneta k meni blokiran? Ali ne gre za dvosmerno komunikacijo, torej poslje request v internet in prejme odgovor iz interneta, oboje preko udp 123?


Ne, ker uporabljaš stateful firewall, ki bo avtomatično dovolil sprejem odgovorov na tvoje zahtevke.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kuvanasarma ::

No da obudim temo. Pri meni tudi ni delalo od 13.1.2022
Zadnja sinhronizacija uspešna je bila na A1, 2 uri pozneje pri T2 pa ni več delovalo.

Danes probano z si.pool.ntp.org in deluje v Win 10.

blink ::

kuvanasarma je izjavil:

No da obudim temo. Pri meni tudi ni delalo od 13.1.2022
Zadnja sinhronizacija uspešna je bila na A1, 2 uri pozneje pri T2 pa ni več delovalo.

Danes probano z si.pool.ntp.org in deluje v Win 10.


Si na T2 optiki?

Matko ::

Komur pri T-2 ne deluje samodejna nastavitev ure.

Nastavite NTP strežnik na enega izmed:
ntp1.t-2.net
ntp2.t-2.net
si.pool.ntp.org

v Win11 je ta opcija skrita, "pod dodatne ure"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinhronizacija časa - windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
274415 (1142) Ledstorm
»

XP-ji ne sinhronizirajo ure

Oddelek: Omrežja in internet
142083 (1417) V-i-p
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418275 (11212) Hayabusa
»

DD-WRT in potencialne luknje

Oddelek: Informacijska varnost
101153 (834) boogie_xlr
»

Ura v Windowsih ne gre prav

Oddelek: Pomoč in nasveti
141995 (1443) bisernik

Več podobnih tem