» »

Zunanji trdi disk-dvakrat RAID

Zunanji trdi disk-dvakrat RAID

noob96 ::

Malo iščem neke pametne rešitve za delo s prenosnikom na terenu. Pa tudi za backup in vse ostalo.

Pa je vse tako zelo hudičevo drago da te mine. Recimo všeč mi je koncept LaCie Rugged RAID. Imaš v enem ohišju lepo noter 2 diska a maš RAID 1 v zelo prenosnem ohišju. ampak je zadeva draga kot žafran.

Kako imate to rešeno drugi? V prenosniku imam 256GB SSD, to pa mi za delo z multimedijo ni dovolj+če kaj crkne si ne morem privoščiti izgubiti podatke. Kako elegantno rešiti tako zagato. Sedaj pač nosim en trdi disk s seboj in potem delam iz diska direktno.

crniangeo ::

rdp ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

noob96 ::

remote desktop? To da si kupim še en računalnik in ga potem laufam 365 dni, mi res ni bolj praktično kot nek dober hard drive enclosure :D

pegasus ::

Saj imaš že 3.8T velike sata ssdje... to ti mora biti dovolj tudi za multimedijo.

krneki0001 ::

Server z 2x 4TB diskoma laufa v kleti in je priklopljen na splet. Do njega dostopam preko RDB, ftp, http.

bastadu ::

Kaj se zgodi, ko ti tole RAID ohišje zleti po tleh, če so podatki pomembni se jaz ne bi preveč zanašal na "prenosni RAID" ...

bluefish ::

V splošnem je folk mnenja, da RAID == backup. Potem pa panika.

nikolahodin ::

pegasus je izjavil:

Saj imaš že 3.8T velike sata ssdje... to ti mora biti dovolj tudi za multimedijo.


Cena je okol 2000 eur za ssd take velikosti pri Avstrijcih.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namizni računalnik za delo arhitekta

Oddelek: Kaj kupiti
416243 (4744) jb_j
»

SSD vs HDD (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24648611 (45492) MrStein
»

Nova anketa: je DVD/Blu ray enota (že) odveč? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
10026702 (24174) kuglvinkl
»

Konfiguracija novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
342213 (1583) fr4nc
»

Nov gamer comp - 2400 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
665168 (3337) __Devil__

Več podobnih tem