» »

Nov gamer comp - 2400 EUR

Nov gamer comp - 2400 EUR

«
1
2

PLAYBOY666 ::

Pozdarvljeni,

Sestavil sme to mašino za kolega, pa me zanima kaj mislite o tej kombinaciji.

ASUS P6T DELUXE
INTEL Core i7 920
Scythe SCMG-2000 MUGEN
KINGSTON 6GB 1600MHz DDR3 Non-ECC LowLat CL8 (8-8-8-24) DIMM (Kit of 3) Int XMPKHX12800D3LLK3/6GX
Intel X25-M Mainstream SATA SSD
WD 1TB 7.200 32MB SATA-2 Green
DVD+/-RW NEC-SONY-OPTIARC 7203S black 20x,SATA, LabelFlash
SAPPHIRE 4890 1GB DDR5 PCI-e, Lite RETAIL
SAPPHIRE 4890 1GB DDR5 PCI-e, Lite RETAIL
SILENT POWER ATX napajalnik LC1050-1050w/14cm, v2.91 Metatron
THERMALTAKE ohišje SPEDO VI9001N2Z Black
Monitor NEC 20WGX2PRO

Naložil bom verjetno Visto Ultimate x64 Black edition.

File z slikami: ftp://ftp.techtrade.si/RMA_TEMP/leet_comp.xls

zee ::

2x Intel Xeon 5520 + ustrezna matična plošča + 6 GB rama + ostale malenkosti (napajalnik, disk) = ~1600 EUR

Z dvem grafičnima karticama si na podobni ceni, s to razliko, da imaš 8 jeder, ki bodo sposobna poganjati igrce še pa još let.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

PLAYBOY666 ::

Dva procesorja odpadeta, ker razen Linuxa in MS server nič drugega ne zna pravilno izkoristit procesorske moči....

Zgodovina sprememb…

Shark-357 ::

x45 ::

zapravljanje denarja. Vzemi nov phenom II AM3 955 in top am3 plato - ASUA ali DFI 790 FX + SB 750 z quad cf. V igrah je boljši od tega v naslovu in precej manj stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Galaxy ::

Spet ima x45 fantazije.

Poslušaj mene, če že vzameš AMD, počakaj na novi nabor 880. Če ne pa, če boš vzel ta sistem, pozabi na X-25 saj je zelooo drag!

x45 ::

že 720 BE X3 ga nese v igrah...:D, 955 tanov pa bo še bolj na vrhu.


http://www.tomshardware.com/reviews/soc...

http://www.benchmark.rs/forum/showthrea...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

klinker ::

Ta PC z Anni-ja je za folk ki ima prevec denarja in ne ve kaj kupuje :D..pa ce bi bolje prebral je v ceni vstet se monitor ;)

@PLAYBOY666...za rame si poglej se OCZ 1600 CL7 za 115€ pri nakupi.net....pa SSDja jst za zdaj nebi dajal not...raje en velociraptor 150Gb...
moje mnenje seveda :P
Sam sestavljam za frenda ki se ukvarja z fotografijo( http://www.first-finger.com/ )podobno zadevo...cakam se vecino komponent iz AGTja in upam da
pridejo ta teden...za cca 1200€ sem sestavu to...

Asus P6T Dlx V2
i7 920 + Mugen2
Rabljena 8800GT
6gb kit OCZ 1600Mhz CL7
Velociraptor 150gb
WD 1TB Green
DVD pecka Samsung
Card reader Trust
Napajalni LC850W
Ohisje Gigabyte Triton

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

bluefish ::

Naložil bom verjetno Visto Ultimate x64 Black edition.
Heh, človek ima domnevno dovolj denarja za eno tako mašino, ne more pa dati tistih nekaj fičnikov za legalen OS.

Kar pa se tiče same konfiguracije je overkill in razmetavanje z denarjem, saj pol cenejša mašina lahko poganja zadeve pri enaki kvaliteti. Kakorkoli obrneš pa bo ta tudi isto hitro zastarela.

M-XXXX ::

Heh, človek ima domnevno dovolj denarja za eno tako mašino, ne more pa dati tistih nekaj fičnikov za legalen OS.

Vista ni vredna niti 50€, če pa najdeš Ultimate za 35-40€ pa le povej, mogoče se kdaj tudi pri meni znajde...

ASUS P6T _________ 230€
INTEL Core i7 920_______ 275€
Scythe SCMG-2000 MUGEN__________ 40€
Crucial 3x2GB__________ 90€
2x 640GB_________120€
DVD+/-RW NEC-SONY-OPTIARC 7203S black 20x,SATA, LabelFlash _______25€
SAPPHIRE 4890 1GB DDR5 PCI-e, Lite RETAIL _________230€
LC Metatron 850W__________100€
Ohišje_____100€

+LCD

Vse skupaj 1210€ + LCD in je le nekaj % počasnejše od tvoje konfiguracije, ponekod hitrejše. Če res rabiš toliko za igre vzemi še eno 4890 (čeprav se je NE SPLAČA, saj pri ali 4830CF dobiš mnogo boljši preformance od ene 4890, ali pa CF 4870, ki je le nekaj % počasnejše, ob enem pa 150€ ceneje)

x45 ::

Heh, človek ima domnevno dovolj denarja za eno tako mašino, ne more pa dati tistih nekaj fičnikov za legalen OS.

Vista ni vredna niti 50€, če pa najdeš Ultimate za 35-40€ pa le povej, mogoče se kdaj tudi pri meni znajde...

ASUS P6T _________ 230€
INTEL Core i7 920_______ 275€
Scythe SCMG-2000 MUGEN__________ 40€
Crucial 3x2GB__________ 90€
2x 640GB_________120€
DVD+/-RW NEC-SONY-OPTIARC 7203S black 20x,SATA, LabelFlash _______25€
SAPPHIRE 4890 1GB DDR5 PCI-e, Lite RETAIL _________230€
LC Metatron 850W__________100€
Ohišje_____100€

+LCD

Vse skupaj 1210€ + LCD in je le nekaj % počasnejše od tvoje konfiguracije, ponekod hitrejše. Če res rabiš toliko za igre vzemi še eno 4890 (čeprav se je NE SPLAČA, saj pri ali 4830CF dobiš mnogo boljši preformance od ene 4890, ali pa CF 4870, ki je le nekaj % počasnejše, ob enem pa 150€ ceneje)



kaj šele če k vsemu kar omenjaš vzameš namesto intelovega 920 amd X3 720 BE, profit pr ceni pa več fps ov....:D

klinker ::

Kje si pa rame dobu za 90€ :O
Pa tej Optiarc so baje malo u pi...i pogoni,ce se ne motim in pa samsung pecka je pri nakupi.net slabih 20€ :)

M-XXXX ::

Bi bi proftiral: okoli pol počasnejši procesor, da OC ne omenjam. Ni kaj dobra izbira>:D Če gremo na tako slab preformance pa mu naj raje priporočamo AMD XP ali pa Pentium 4, pa kašne SDR ali DDR rame...:)

EDIT:
Kje si pa rame dobu za 90€ :O

Ok, to je sicer bolj moja cena, sam tudi vi bi morali najdi kaj za ene 110-120€. Glej za Crucial 1066mhz 3x2GB, saj ram uporablja najboljše čipe in gredo v večini 2000mhz+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

TehDucky ::

Prodam mu kišto, ki jo imam v podpisu :D Drugače pa i7 920 ima še enkrat večjo procesorsko moč kot pa 940BE. Res, da bodo mogoče igre delale nekaj % počasneje(tiste za 2 jedra), tiste z 4 jedri, ki bodo pa prišle v prihodnosti, bo pa i7 pojedel za šalo.

bluefish ::

@x45: predlagaj konkretno konfiguracijo s cenami in to je to, nato pa se bo že avtor teme odločil.
@M-XXXX: ignoriraj njegove komentarje, pa bo tema veliko čistejša.

klinker ::


EDIT:
Kje si pa rame dobu za 90€ :O

Ok, to je sicer bolj moja cena, sam tudi vi bi morali najdi kaj za ene 110-120€. Glej za Crucial 1066mhz 3x2GB, saj ram uporablja najboljše čipe in gredo v večini 2000mhz+


Jebemu...mam ze doma OCZ 1600mhz...dal za njih 115€ ;((...no sej...ni da ki se bo masina navijala ne vem kako,saj se bo uporabljala za delo...je
pa greh ne navit takega sistema,ce ves da gre proc v najslabsem primeru na 3.6ghz :D...z mugenom upam na vsaj 3.8,pa da bo super stabilno..ce pa
slucajno pride nov stepping D0 pa mislim da 4ghz nebi smel bit problem :P

PLAYBOY666 ::

Moje cene so sicer ugodne, ampak artikli so vsi vrhunski. Plata deluxe verzija, pripravljena za navijanje. Rame sem dobil ugodno, zato sm vzel Kingston.
Najprej sm mu ponudil Raptorja 150GB, ampak sem potem dobil poceni SSD, performance so 1x boljše branje in skoraj enako pisanje, sploh pa mi je všeč zaneslivost.

Hvala za komentarje, čeprav sem pričakoval boljše odgovore...

LP

PLAYBOY666 ::


EDIT:
Kje si pa rame dobu za 90€ :O

Ok, to je sicer bolj moja cena, sam tudi vi bi morali najdi kaj za ene 110-120€. Glej za Crucial 1066mhz 3x2GB, saj ram uporablja najboljše čipe in gredo v večini 2000mhz+


Jebemu...mam ze doma OCZ 1600mhz...dal za njih 115€ ;((...no sej...ni da ki se bo masina navijala ne vem kako,saj se bo uporabljala za delo...je
pa greh ne navit takega sistema,ce ves da gre proc v najslabsem primeru na 3.6ghz :D...z mugenom upam na vsaj 3.8,pa da bo super stabilno..ce pa
slucajno pride nov stepping D0 pa mislim da 4ghz nebi smel bit problem :P

Za kingsotna sem dal malo več, pa je 1600 Mhz, mašine itaq ne bom navijal, kasneje jo verjetno bomo.....

Kako to misliš " .ce pa
slucajno pride nov stepping D0 pa mislim da 4ghz nebi smel bit problem " ?

PLAYBOY666 ::

Ok, sm pregooglu. To itaq ne pride sedaj v poštev, navijanje me ne zanima, ker mora ta mašina zdržati vse igre ki so trenutno zunaj...

bluefish ::

navijanje me ne zanima, ker mora ta mašina zdržati vse igre ki so trenutno zunaj...
Saj če ga ne naviješ do max bo deloval brez prevelikih temperaturnih razlik. Itak pa pri takem stroju navijanje niti ni potrebno.

dzinks63 ::

ker mora ta mašina zdržati vse igre ki so trenutno zunaj...


Kako to misliš?
Trenutne igre ti zadovoljivo poganja mašina za pol te cene, ali pa še manj. Takole zastavljena konfiguracija je za igre katerih še ni na prodajnih policah, razen če misliš poganjat igre na nekih ultra visokih nastavitvah (30"+ lcd)

Buggy ::

Default frekvenca 2,66Ghz na I7 procesorju bo kar lepo downgradala delovanje iger.

dzinks63 ::

Buggy ima prav, I7 920 na stock ni najbolj primeren za poganjanje iger (v takem cenovnem razredu), izkaže se pri drugih opravilih. Za igranje (brez navijanja procesorja) bi bilo boljše vzet X4 955 kateri pride prav kmalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Zheegec ::

vsekakor raje ssd kot raptorja, sploh če je Intelov ssd. Sploh ni primerjave.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TOP ::

Za igre je dovolj,oziroma še premočan E8400 ali E8500 kaj šele I7.to je za igre zgrešen nakup,ker je stvar precej draga.Sedaj če pogledamo X4955 in če gledamo ceno bo blizu I7 920 ki stane 275e.X4 955 bo morda ene 30e cenejši,če bo,se pravi glede cene si tam tam,edino plata za AMD je na pol cenejša.Če pa gledamo na zmogljivost,pa ne sam na igre,potle tukej nimaš kaj primerjat,ker I7 je neprimerljivejše hitejši v raznih opravilih od X4 940,razen v igrah.Tako da x4 955 ima samo frekvenco na stock mal višjo,kako se pa bo navijal je pa še uganka.

PLAYBOY666 ::

Ja, ta mašina je dejansko malo pretiravanje, ampak okviren buget je bil 2500 eur in je bilo treba kupiti dobre stvari.
V AMDja trenutno ne verjamem, če bo potrebno bomo dvignili frekvenco procesorja na 3.0 - 3.5..ampak pomoje bo čist ok.
V soboto ga poslikam in stestiram, pa bomo videli.

LP

Hardstyle ::

Vista black edition? :D

Nabavi si računalnik za 1000€ ono pa daj pod blazino in, čez dve tri leta ko te mine, vzemi ta denar ven in si kupi kaj bolj praktičnega.

bluefish ::

V soboto ga poslikam in stestiram, pa bomo videli.
Potemtakem je že kupljen? V čem je nato point spraševati po forumu o mnenjih?

Zheegec ::

to tudi mene zanima...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Galaxy ::

WD 1TB Green

Pošasen ko svinja. Potem raje vzami Black.

Lawler_ ::

Kr huda mašina, sam tuki rabš še kakšn monitor z večjo ločljivostjo da bo bolj izkoriščena. 1920x1200 minimum, še boljš več :)

TOP ::

Če si že kupu PC potem zakaj sprašuješ,ali si se tel prepričat,če si se prav odloču.Ali pa nas vlečeš za nos.

jest10 ::

veča si e-penis

tilinho20 ::

veča si e-penis

Točno to!:D

trnvpeti ::

kaj ste mu faus, ce bo dal 2500 za racunalnik :)

Glorfindel ::

Če bi mel 2400 € bi si js kupu i7 extreme version procesor (ok bi dal tistih nwm 200€ zraven) pol pa lahka grafo dokupiš za CF, ko bo šparovček spet poln. Pa vrjetn bo takrat že kaka še "hudejša" atijeva grafa vn pršla :)

aja js osebno sm mu fauš :D
pa btw kje si kupu ker js v slo nikokr ne dobim tega ohišja... -.-

Zgodovina sprememb…

deadbeef ::

Jaz bi za grafiko vzel rajši npr 2x GTX 275.

Galaxy ::

Ja, vzami si i7 EE, 2x GTX295

huelz ::

Ne vem kaj ta jajca od kingstona povsod tlacjo zraven. Podpovprecni rami, oczjevi so ne samo cenejsi, ampak pri isti frekvenci majo velik boljso latenco (7-7-7-24)

Glorfindel ::

hh 2x 295 je bw ati ma velik bolš z 2x 4890

@iLukeBerry

Ati 4890 je bolše tudi od gtx 285 in je cenejša od gtx 275 -.-

st0jko ::

nekje od 1000-1500€ naprej vsak frejm/s v igrah plačaš z 100 ali še več €. Zdej pa se odloči če ti je prav dati 1000€ več za dodatnih 10fpsjev.

Dejstvo pa je da bo računalnik čez 5 let glih tako zanič kot moj, ki je stal 1100€ z monitorjem vred 1 leto nazaj.
keks?

PLAYBOY666 ::

Fantje, če dobro preberete mašina ni zame, torej si ne moram večati egota ali prenisa.
Za mnenje sem vprašal, ker še nisem nabavil komponent in bi ob pametnih argumentih katero stvar zamenjal.
Ne sestavljam mašine za 1000 eur, ker je želja da stane 2000.

Wdja bom vzel Black verzijo, kod je predlagal Galaxy.

@Glorfindel - previdevam da bo kasneje hotel procesor menjat, pa ker imam samo teden dni časa vzamem kar dobim. Ohišje sem kupil v Pcplus trgovini in mislim da jih imajo še par. Če boš rabil ti lahko zrihtam ugodno ceno.

Grafike ostanejo te, ker 275 mi ne deiši najbolje. Hotel sem dati eno 295 in bi kasneje kupil še eno.

Plata podpira 3x PCI-E, tako da predvidevam da bomo lahko še eno grafiko dodali, če bo potrebno.

Hvala za vse komentarje, administrator pls Lock.

Zheegec ::

Pa bo potem nabavil NECa ta tvoj kolega :):)

Sicer je hud monitor, škoda ker ni nič podobnega s 1920x1200...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

D3m ::

kaj ste mu faus, ce bo dal 2500 za racunalnik :)


Niti ne....jst sem za tak denar dobil nov avto Volkswagen Golf V :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

M-XXXX ::

Brez zamere, sam 4ka za 2500 mora bit pa hudičevo v slabem stanju:)

klinker ::

Verjetno je mislu na polog za lizing :P

D3m ::

Ni 4ka ampak 5ka. Pa za 4 leta na leasing, ostali dnar bo pa za druge reči.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

bluefish ::

4 leta leasinga != nakup avta za 2500€.

M-XXXX ::

4 leta leasinga != nakup avta za 2500€.

A nisi vedel da je vse to tako enostavno?>:D

bluefish ::

:)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik za 1.100

Oddelek: Kaj kupiti
181449 (1042) krneki0001
»

nov komp - do 850€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554785 (3623) R O N I N
»

Nov Comp za iGre...

Oddelek: Kaj kupiti
432624 (1817) DaVidQ
»

racunalnik in windows vista home pentium za 1100eur. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
2139423 (6826) JerryP
»

nov pc do 1500€

Oddelek: Kaj kupiti
291518 (1213) st0jko

Več podobnih tem