» »

Hardware včeraj in danes

Hardware včeraj in danes

SuperVeloce ::

Sem imel (navit) q6600 in 8gb rama na P35 chipsetu... pa sem komaj čakal na upgrade. Par let prepozno imo, če bi to naredil že pri i7 2600k, bi ga verjetno še sedaj imel. Če se omejimo na gaming, redke novejše igre so tekle, kot morajo. Ali ga je mučil single core performance, ali pa je igra tako nafilala vsa jedra da ga je zelo podobno dušilo. Jebeš, če potem cpu z amd grafiko ni sposoben niti 30fps na trenutke, 60fps vsync so pa sanje (grafika pa spi zraven)... To arhitekturo je čas že zdavnaj povozil.

Profi zadeve je pa itak jasno, kam pes taco moli. Če ga primerjaš s pentiumi, potem je zadeva še relativno močna.

Upgrade na quada je mogoče smiseln za nekoga, ki igra igre srednje starosti in zraven še precej multitaska (torrenti, veliko zavihkov v chromu, ...). Ampak to ne reši težave z novimi igrami in profi programjem, daleč od tega.

Je pa prav, da se zadevo prodaja, dokler so ovce za striženje, se popolnoma strinjam. Če jim je tako lažje, zakaj bi se prodajalec sekiral
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

NecroFlex ::

Kakor sem rekel, delalo bo vendar ne pričakovati ultra nastavitev, ker je, tako kot je že bilo rečeno, 10 let stara roba in ofc zgubi proti novejši arhitekturi. Samo če pa imaš že dober 775 sistem ti bo C2Q pomagal še za 2-3 leta vsaj, samo se bo čutilo pešanje, v tem času boš pa nabral denar za nov sistem in C2Q se bo poplačal v tem času.

Lej, to je odločitev kupca če hoče oživiti star sistem ga nej, nobeden mu ne brani samo da mi govoriš da je čisti jajc je pa bullshit.

EDIT: 2-3 leta če bodo zdaj naslednji AMDjevi proci isti drek kot ponavadi, potem bo kul, če ne pa lahko prej izgubi moč ker bo Intel kaj novega vrgel ven da nebo izgubil kupcev
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

Nisem jaz nobena ovca, samo ni mi jasno zakaj kupovati quada, če je pentium cenejši, matične dobiš nove z garancijo, lahko nadgrajuješ še naprej, ker si s pentiumom komaj v low-end, s quadom si pa že na koncu in nimaš več kaj nadgradit.

Price/performance je slab, na isti način bi lahko primerjal Intela pa AMDja. Za malo denarja dobiš kaj dobrega pri AMDju. Ampak morš gledat tudi potem na porabo. Pentiumi majo porabo majhno, quad bi pa skoraj NEK rabil zraven, če malo pretiravam, tako kot pretiravaš ti. Tako da konec koncev letno zmečeš pri quadu za enga pentiuma sigurno samo elektrike. In to je za tebe price/performance?

Btw, kupiš za 75EUR q9550?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

NecroFlex ::

10/10 za novega pentiuma pršparaš v enem letu
''Significantly lower annual home energy cost 13.25 $/year vs 22.89 $/year ''

ja, pri npr. pentiumu imaš pol nek upgrade path, samo boš še vedno več plačal kakor z C2Q upgradom, samo je izbira od kupca kaj želi.

Nah, za tok jih sam prodajam, ga pa vrž gor, takoj kdo kupi.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Jinto ()

SuperVeloce ::

NecroFlex je izjavil:

Kakor sem rekel, delalo bo vendar ne pričakovati ultra nastavitev, ker je, tako kot je že bilo rečeno, 10 let stara roba in ofc zgubi proti novejši arhitekturi. Samo če pa imaš že dober 775 sistem ti bo C2Q pomagal še za 2-3 leta vsaj, samo se bo čutilo pešanje, v tem času boš pa nabral denar za nov sistem in C2Q se bo poplačal v tem času.

Lej, to je odločitev kupca če hoče oživiti star sistem ga nej, nobeden mu ne brani samo da mi govoriš da je čisti jajc je pa bullshit.

EDIT: 2-3 leta če bodo zdaj naslednji AMDjevi proci isti drek kot ponavadi, potem bo kul, če ne pa lahko prej izgubi moč ker bo Intel kaj novega vrgel ven da nebo izgubil kupcev


Seveda je jajc, za vse razen za lažje taske. Vse ostalo je pesek v oči. Ti govoriš "ne rabi biti ultra", jaz pa pravim, da zadeva sploh ne dosega igralnih fps. Big fuckin' difference.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

NecroFlex ::

erm...a si ti kul?



itd. itd.
maš pa čist prov, to je zelo zanič proc k je brezveze da ga maš k nč gor ne dela...
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Jarno ::

Zadeva je zanimiva. Ve se, da je Q9650 > Phenom II X4 > AMD APU, če gledamo IPC.
Problem vsekakor ne leži v procesorju, ampak v platah.
Zato mnogi pravijo, kako kul so še danes Phenomi II, ker je enostavneje dobiti MB.
Tovrstne procesorje brez težav sparimo z midrange grafiko a la R9 380 in GTX 960.
Primerni so tudi za novejše igrice, ker le redke podpirajo več ali manj kot natanko 4 jedra.

Ampak ravno zaradi matičnih plošč Q9650 ne bi pripisal prevelike vrednosti (70€).
Res pa je, da se tovrstno robo splača prodajati sedaj.
Drugo leto upamo na konkurenčni boj med Intelom in AMD-jem in posledično padec cen tako novih kot rabljenih cpu-jev.

hojnikb ::

NecroFlex je izjavil:

erm...a si ti kul?



itd. itd.
maš pa čist prov, to je zelo zanič proc k je brezveze da ga maš k nč gor ne dela...


Švoh je tole. Mogoče so avg frejmi še kolkoer tolk, ampak te stare proce predvsem tepe minimum fpsji, ki dejansko določajo igralnost.Ampak od tebe itk ne pričakujem, da boš to razmel, tebi je samo da spraviš staro robo naprej.

ja, pri npr. pentiumu imaš pol nek upgrade path, samo boš še vedno več plačal kakor z C2Q upgradom, samo je izbira od kupca kaj želi.


Dejansko te bo c2q stal več at the end of the day. Slej ko prej boš ugotovil, da si pihnu mim in boš mogu vse prodat (kar se zna zgodit, da boš naredu zgubo) in it na novo.
Why bother; daš tisto pest riža več in kupiš nekaj nadgradljivega že zdaj.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

TIL 2 core is same shit as 4 core!!!11!!1


Tega nihče ne trdi. Btw, vidim da si še mladič, ki ne pozna, kaj so ti "quadi" dejanso. V resnici je core2quad samo dva skupaj našvasana core2duo (če ne verjameš, lahko pogledaš kak deliddan core2quad). Tak arch prinese tudi performance penale.

SSD bo pomagu, samo nebo saviour, tud C2Q ni magični saviour, frend ma Q9450 z 6870 pa en random intel plato in 4GB rama, pa brez problemov špila igre na njemu, pač nebo dal na ultra ampak med/high, lahko pa ugasnš AA in pa AF in maš zelo dober performance boost.


Verjetno še zdaj ne dojameš, da ne igrajo vsi iger. In tisti ki ne (teh je dost) nebojo mel od quada nobenga haska (samo bolj vročo zadevo in večjo trpljenje za bogo iztrošeno plato) ssd bo pa naredil računalnik kot _nov_.

Itk pa, again, tvoje argumente težko jemlješ resno, glede na to da si v poziciji dilerčka.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NecroFlex ::

Švoh je tole. Mogoče so avg frejmi še kolkoer tolk, ampak te stare proce predvsem tepe minimum fpsji, ki dejansko določajo igralnost.Ampak od tebe itk ne pričakujem, da boš to razmel, tebi je samo da spraviš staro robo naprej.

wait....what™?...wait...wtf člouk? a si ti na kkšnih drogah? 30+ FPSov v skoraj zmaxani igri na 8 let starem procu je švoh??? no najd mi pentium k to lahk nardi, ajde da te vidm. pro tip: u can't.
torej, avg fps je useless, pomemben je minimum fps k ga pa nekak pentium premaga? k den...

Dejansko te bo c2q stal več at the end of the day. Slej ko prej boš ugotovil, da si pihnu mim in boš mogu vse prodat (kar se zna zgodit, da boš naredu zgubo) in it na novo.
Why bother; daš tisto pest riža več in kupiš nekaj nadgradljivega že zdaj.

OFC te bo na koncu dneva C2Q dražij pršu k pentium, to je normaln, če pa prišteješ še druge komponente k morš kupt pa si na slabšem.
Zakaj nebi kupu C2Q če imaš že tako dober sistem in dobil še slabe 3 leta ven iz njega pa potem k bodo i7-ke še cenejše pa eno to kupiš.
Drugače pa nebom na izgubi ker znam kupovati pa normalno naprej prodati, tudi če prodam za toliko kot sem kupil mi je vseeno.

Tega nihče ne trdi. Btw, vidim da si še mladič, ki ne pozna, kaj so ti "quadi" dejanso. V resnici je core2quad samo dva skupaj našvasana core2duo (če ne verjameš, lahko pogledaš kak deliddan core2quad). Tak arch prinese tudi performance penale.


torej jaz lahko vzamem dva core 2 duo E8500, spajker, spajkam skupaj in potem z kladivom parkrat usekam gor pa se spojita skupaj in nastane eden!!
Torej to je CrosSLI dveh core 2 duotov!!!!OMG SUCH POWAH!!!

Verjetno še zdaj ne dojameš, da ne igrajo vsi iger. In tisti ki ne (teh je dost) nebojo mel od quada nobenga haska (samo bolj vročo zadevo in večjo trpljenje za bogo iztrošeno plato) ssd bo pa naredil računalnik kot _nov_.

Itk pa, again, tvoje argumente težko jemlješ resno, glede na to da si v poziciji dilerčka.

Sej ti tud ne razumš da so te core 2 quadi narejeni za igre in težja opravila, če hočš za službo pa to imaš pa Q8xxx serijo ali pa kaj takega.
In od faking kje si ti najdu da bo SSD magično naredu komp kot nov? To je isto k da bi reku da maš enga Cliota prve generacije pa mu boš not dou turbo pa bo kr naenkrat k nov...it doesn't work that way...SSD bo pomagu, samo če maš C2D ti glih nebo ful zbolšu...

Ti lahko resno jemleš samo kurac, mojih argumentov ti ni teba brati če si že tak feminazi, pokažem ti real world performance evidence in ti si reku da je švoh in nisi podal pojasnila zakaj nej bi blo švoh, to da je minimum FPS slb ne pove nč. Ti si dobesedno šu ''why? iz cuz i said so, STOP OPPRESSING ME!!!!!!''
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

wait....what™?...wait...wtf člouk? a si ti na kkšnih drogah? 30+ FPSov v skoraj zmaxani igri na 8 let starem procu je švoh???


Jap. Ti kr igraj konzolski slideshow...
ni se pa treba delat, da je 30fps super igralno.

no najd mi pentium k to lahk nardi, ajde da te vidm. pro tip: u can't.

wrong again.
http://www.techspot.com/article/1039-te...
http://www.techspot.com/review/1017-bes...

torej, avg fps je useless

točno tako, more or less.


torej jaz lahko vzamem dva core 2 duo E8500, spajker, spajkam skupaj in potem z kladivom parkrat usekam gor pa se spojita skupaj in nastane eden!!
Torej to je CrosSLI dveh core 2 duotov!!!!OMG SUCH POWAH!!!


Delaj se idiota iz sebe kolker hočeš, ampak tole ni pretirano daleč od resnice.

Evo, takole zgleda en core2quad


Pretty much dva core2duo die-a skupaj povezana z bridgom.

Sej ti tud ne razumš da so te core 2 quadi narejeni za igre in težja opravila


So bili. Vidiš, preteklik. Tisti, ki _rabi_ moč, nebo nadgrajeval teh starih jajc, ampak nadgradil celo platformo. Ker so benefiti še drugot kot pri procesorju.

In od faking kje si ti najdu da bo SSD magično naredu komp kot nov?

Testiranje in odziv uporabnikov. Za razliko od tebe, ki samo gledaš suhe benchmarke, nimaš pa pojma, kakšne implikacije imajo v resničnem življenju.
Hint: redkokdo rabi quadcore i7 in fancy grafiko. _vsak_ pa opazi odzivnost na račun ssdja.

Ti lahko resno jemleš samo kurac, mojih argumentov ti ni teba brati če si že tak feminazi, pokažem ti real world performance evidence in ti si reku da je švoh in nisi podal pojasnila zakaj nej bi blo švoh, to da je minimum FPS slb ne pove nč. Ti si dobesedno šu ''why? iz cuz i said so, STOP OPPRESSING ME!!!!!!''



Tega nekoherentnega stavka pa niti ne mislim komentirat.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Kok ti pa kej kaže wattmeter, ko predvajaš kak FHD (h.264, dts BD) film pa kak se kej vrti ventilator?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

m0LN4r je izjavil:

Kok ti pa kej kaže wattmeter, ko predvajaš kak FHD (h.264, dts BD) film pa kak se kej vrti ventilator?

heh, kak h264 še zmelje z švicanjem, h265 je pa konec zgodbe.
Medtem pa to moderni sistemi počnejo z par W in pasivnim hlajenjem. Up to 4k. :)
#brezpodpisa

d4vid ::

NecroFlex, od daleč se ti vidi da še nisi star več kot 20 in da živiš za pozornost.
Bi prosim lahko za nas, ki nismo taki (pa čeprav sem star 20), pisal slovnično. TIL in podobne besede nimam pojma kaj pomenijo. Hudiča, še smejkota ne znam na FBju naredit.

Maš W-meter pa greva izmerit koliko zadeve rabijo elektrike?
http://bbb3d.renderfarming.net/download... - tukaj sem potegnu dol 4K, Quad-Full-HD (3840x2160) 60 fps5.2

Bom pognal na prenosniku za 219EUR ter na kišti.


EDIT: Si pa že naredil dovolj velikega bedaka iz sebe, malo se zamisli.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

NecroFlex ::

Jap. Ti kr igraj konzolski slideshow...
ni se pa treba delat, da je 30fps super igralno.

čak, ti mislš da bo pentium bolše FPSje dou na max? Sm ti pokazu video benchmarke, sam si jih mogoče gledu ali pa ne, me niti ne briga.

wrong again.
http://www.techspot.com/article/1039-te...
http://www.techspot.com/review/1017-bes...

Kok mi je všeč da ti men govoriš o nekih ''suhih'' benchmarkih k jih sam daješ...jst sm ti dou video, ti si neko random stran linku in reku ''dis site is god and i will now praise it's wisdom''

točno tako, more or less.

k...k...kaj? Ne resno vprašanje, a si na kkšnih drogah? Mogoče v umobolnici? Ali pa trollaš....upam da zadnje, ker drugače gg ne se razmnoževati pls.

Delaj se idiota iz sebe kolker hočeš, ampak tole ni pretirano daleč od resnice.

Evo, takole zgleda en core2quad

hvala za poučitev, nisem vedel po pravici povedan, prva pametna stvar k si jo rekel nasploh.

So bili. Vidiš, preteklik. Tisti, ki _rabi_ moč, nebo nadgrajeval teh starih jajc, ampak nadgradil celo platformo. Ker so benefiti še drugot kot pri procesorju.

No pokaži kje prej si napisal v pretekliku? TISTI k ima že zadosti močan 775 sistem z C2D bo raje kupil C2Q kot se pa še zajebaval z novim sistemov ker lahko počaka 3 leta pa kupi i5 ali i7 za drobiž, med tem časom se C2Q že odplača.

ok, neda se mi pisati več, zgleda da je folk tuki poln samga sebe in da nima druzga v življenju za početi kot pa vleči svoj kurac in shitpostati.

NecroFlex, od daleč se ti vidi da še nisi star več kot 20 in da živiš za pozornost.
Bi prosim lahko za nas, ki nismo taki (pa čeprav sem star 20), pisal slovnično. TIL in podobne besede nimam pojma kaj pomenijo. Hudiča, še smejkota ne znam na FBju naredit.

Sem 20 in bom kmalu 21 in ne, nikoli nisem maral pozornosti, tukaj pišem nazaj samo zato ker debili tukaj govorite take neumnosti da me glava boli.
Jas bom pisu kukr hočm aveš, sm se navadu pisat tko retardom kukr si ti.
Zdej če pa res ne veš kaj TIL pomen potem si pa...no comment, če znaš na forumu bedarije pisat lahko tudi googlaš besede...če pa res ne znaš smejkota na FBju nardit...pol pa res...just this:


Lejte pubeci, vi kar nabijajte svoje tukaj koliko hočete in ste alhko ljubosumny kolikor hočete, jaz služim vi pa bedarije pišete ^^

Lp in vesel Božić.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

k...k...kaj? Ne resno vprašanje, a si na kkšnih drogah? Mogoče v umobolnici? Ali pa trollaš....upam da zadnje, ker drugače gg ne se razmnoževati pls.


Sj razumem, da si še en izmed mnogih, ki več kot od avg fpsjov ne vidiš... Ni pa zaradi tega bit žaljiv do drugih...

čak, ti mislš da bo pentium bolše FPSje dou na max? Sm ti pokazu video benchmarke, sam si jih mogoče gledu ali pa ne, me niti ne briga.


yup. Že novejša arhitektura in boljši single thread performance zelo pomagata pri tem. To da so samo 2 jederniki, še nič ne pomeni (case in point; dvojederni i3 v dosti primerih šišne 8 jedernega amdja).

Kok mi je všeč da ti men govoriš o nekih ''suhih'' benchmarkih k jih sam daješ...jst sm ti dou video, ti si neko random stran linku in reku ''dis site is god and i will now praise it's wisdom''


Kvečjemu si dau ti en random video, kjer se cpu sploh ne potestira dodobro. Techspot je pa daleč od random strani.

TISTI k ima že zadosti močan 775 sistem z C2D bo raje kupil C2Q kot se pa še zajebaval z novim sistemov ker lahko počaka 3 leta pa kupi i5 ali i7 za drobiž, med tem časom se C2Q že odplača.


There is no such thing as močan 775 sistem. Mogoče v letu 2008.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SuperVeloce ::

lol, techspot je random stran, ja. Mislim, da smo tukaj nehali z debato. Imajo super teste in za testiranje so skrbno izbrane worst-case scenario sekvence, kjer je to le mogoče.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

d4vid ::

Kako se računalnik odplača, mi pa ni jasno, če govorimo o gamerjih. Odžira ti elektriko, profita pa nimaš z njim.

Če ti s PCjem profesionalno programiraš, grafično oblikuješ itd... Se ti denar vrača. In PC se ti amortizira.

Da me boš pa užalil, se boš moral pa malo bolj potrudit. Sploh na spletu.
Še eno deklino si moraš najdit, mogoče boš pol spoznal da so v življenju kakšne stvari bolj pomembne kot FPS :)) (watch dis, smajlija sem naredo 8-) )
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

Če ti s PCjem profesionalno programiraš, grafično oblikuješ itd... Se ti denar vrača. In PC se ti amortizira.


Exactly. In če ti služi kruh, bo nadgradnja komponent kot je procesor še zadnja stvar, ki ti bo prišla na misel. Včasih je kakšen evro manj prihranjen bolše kot pa downtime, ki ti ga lahko povzročijo iztrošene komponente (*Khm* zanč kondiji *khm itd...)

Ampak od mlečnezobih gamerjov pač tak način razmišljanja nemorš pričakovat. Go back to le reddit.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NecroFlex ::

www.superlegithardwarereviewes.br

trust, iz legit 100% bestest site for performance comparisons, iz not faked at all.
To lahko vsak reče da je stran legit in da stran ni legit itd. itd.
Ti nabijaš da video ne pove nič? Da ni dosti stressal CPU? Špilu je igro, what more do u want? Pač ni dou čez faking cinabench pa firestrike pa all that fun stuff.

Sj razumem, da si še en izmed mnogih, ki več kot od avg fpsjov ne vidiš... Ni pa zaradi tega bit žaljiv do drugih...

Sem se hotel zadržat, samo raven avtizma v tvojih objavah je presegel številko 9000.
Gledam na vse troje, samo povprečje pove največ, seveda če boš dal prekomerne ekspolozije bodo FPSi padli, samo to bo povsod, ne samo na C2Q...
Povprečje ti pove kakšne FPSje boš večino časa imel...sej tudi nižje je treba gledati, samo če se ti pod 30 pojavijo zelo redko ni panike, lahko pa če si že triggeran daš nižji AA/AF pa boš imel boljši FPS.

yup. Že novejša arhitektura in boljši single thread performance zelo pomagata pri tem. To da so samo 2 jederniki, še nič ne pomeni (case in point; dvojederni i3 v dosti primerih šišne 8 jedernega amdja).

i3 je dvojederni, samo zaradi hyperthreadinga ima 4 jedra tako rečeno, poje pa AMDjevo 8 jedrko ker AMD še vedno ostaja pri P4 tehnologiji...z dodanimi jedri.


Kvečjemu si dau ti en random video, kjer se cpu sploh ne potestira dodobro. Techspot je pa daleč od random strani

Video ki kaže kako se igra izkaže na Q9650 in pa GTX 680...ti si pa dal neke rezultate ki pa samo pokažejo FPSje in to je to. To lahko tudi jaz naredim, neki notri vržem pa je. I kako naj jaz to vem? For all i know it's ran by a retarded narcissistic attention whore....oh, sorry, forgot we weren't talking about you.

All in all, jst sm dal link do videota ki actually kaže gameplay...aja pa to sem šele zdej vidu, uni retardi so za core 2 sistem imel 4GB DDR3 rama k je deloval na 1066MHz...JA LE ZAKAJ JE SLABŠE DELAL, RES FAKING TEŽKO ZA RAZUMETI...To nej bi bila profesionalna in legit spletna stran? 775 plata k so jo mel podpira do 16GB rama z 200MHz OCjem, dal so not 4GB z 1066 MHz...druge so pa 8GB not dal pa OCjal na 2000+MHz...res fer, 10/10...
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

www.superlegithardwarereviewes.br

trust, iz legit 100% bestest site for performance comparisons, iz not faked at all.
To lahko vsak reče da je stran legit in da stran ni legit itd. itd.


Če jo ti nepoznaš, še ne pomeni, da je nepoznana oz. nekredibilna. Mislim, da je dobro, da se nehaš delat idiota iz sebe.

Ti nabijaš da video ne pove nič? Da ni dosti stressal CPU? Špilu je igro, what more do u want? Pač ni dou čez faking cinabench pa firestrike pa all that fun stuff.


Video bolj malo pove, glede na to da teče pri ušivih 24fps zram pa izpljuva neke random številke, ki ne povedo kaj prida o sami igralnosti. Recimo kak fcat graf že pove več, kako bo stvar igralna.

samo povprečje pove največ,

Dejansko pove najmanj.Primer:
Kater gpu bo bolj igralen v igrah... nek, ki izpljune med 10 in 90 fps (in da recimo avg 60) ali nek ki niha med 55-65 ?
Take a wild guess.

samo če se ti pod 30 pojavijo zelo redko ni panike

Štos je v tem, da glih tist "poredko" (lahko samo en ali dva frejma) naredi včasih game zelo neigralen, a na avg ne vpliva kaj pretirano.

i3 je dvojederni, samo zaradi hyperthreadinga ima 4 jedra tako rečeno, poje pa AMDjevo 8 jedrko ker AMD še vedno ostaja pri P4 tehnologiji...z dodanimi jedri.


Ne, nima. Ima dva jedra, tako kot celeron in pentium. Samo dodatne enote ima za izvajanje več "Niti" (po domače povedano), da je zadeva bolje izkoriščena, ko je cpu stalled. Daleč od tega, da bi bil skor 4 jedernik.

, uni retardi so za core 2 sistem imel 4GB DDR3 rama k je deloval na 1066MHz...JA LE ZAKAJ JE SLABŠE DELAL, RES FAKING TEŽKO ZA RAZUMETI...To nej bi bila profesionalna in legit spletna stran? 775 plata k so jo mel podpira do 16GB rama z 200MHz OCjem, dal so not 4GB z 1066 MHz...druge so pa 8GB not dal pa OCjal na 2000+MHz...res fer, 10/10...


Seveda niso šli OCat rama. Vsak ki vsaj malo pozna FSB, ve kakšne so implikacije tega (hint: more gigglehertz does not equal more performance).
#brezpodpisa

d4vid ::

Čist tako, zakaj bi izbral rabljen C2Q računalnik?
Brez FPSjev, brez benchov in tega, prosim.

Realno, nove zadeve dobiš z garancijo, čeprav za nekaj € več, kot je hojnikb povedal.
Starejši rabi več elektrike. Kar pomeni večje segrevanje, večja hladilna rebra, večja možnost okvare zaradi temperatur. Sicer c2quadi nimajo velikih težav s segrevanjem kolikor sem videl iz izkušenj, pa vseeno. Ko ti odleti matična, spet ne dobiš nove, rabljeno pa preplačaš, pa še vedno nisi ziher, da bo delala kot mora.

Za tak denar (225€) bi osebno raje vzel novo, kot rabljeno.
Že kar nekaj časa nazaj sem kupil Phenom X6, 8 GB rama, matično in en ogromen kuler za 130€. Doma sem imel ostalo vključno s GT630 grafiko (nisem gamer) in SSD. Za ta denar bi takrat težko dobil kaj primerljivo zmogljivega. Je pa požrešen, žal. Takrat sem zadevo rabil za določene stvari, ki so recimo procesorsko zahtevne in jih moj takratni core 2 duo ni prebavil. Na tem je letelo kot za šalo. Sam takrat se mi je PC hitro amortiziral, ker sem imel te stroške povrnjene praktično v enem mesecu, v drugem mesecu sem imel že za drugega. Lahko bi sicer vztrajal na Core2Duo in se jaz obesil zaradi neodzivnosti, zaslužil bi pa najbrž manj.

Sem pa mel 7790 grafiko v PCju, ravno ko je bitcoin ratal popularen. V enem tednu sem naminiral cca 1 BTC, s katerim sem zaslužil cca 500€. Seveda ga je bilo treba prodat v pravem trenutku.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

Čist tako, zakaj bi izbral rabljen C2Q računalnik?
Brez FPSjev, brez benchov in tega, prosim.


c2q kupiš samo pod pogojem, da si zgubil stik z realnostjo (kar marsikdo je, ko gledaš komentarje ali se pogovarjaš IRL) ali ga pa dobiš _res_ poceni za nadaljno prodajo. To je to, vse ostalo je pointless kurjenje denarja (to ugotoviš slej ko prej).

Ko ti odleti matična, spet ne dobiš nove, rabljeno pa preplačaš, pa še vedno nisi ziher, da bo delala kot mora.


Točno to. Največji problem nadgradenj teh sistemov je ravno odpoved matične. Sploh, ker z quadom bo stres na samo plato večji (poraba in to) kar bo samo pospešil staranje.
Take nadgranje so res jama brez dna.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

@Nekrofleks

Bi se pridružil v tejle temi in naredil kak test ?
GPU accelerated: https://slo-tech.com/forum/t600020/p490...

CPU accelerated (4 leta star 500EUR prenosnik): https://slo-tech.com/forum/t600020/p492...

Dosti besed malo dejanj, zdej pa k dejanjem.
Odločam se med G4500 in Q6600 pa me zanima, keri je bolj primeren ha 1080p h.264, 4K in tudi h.265 itd. Hočem, da ko se to predvaja je pasiven.

Hvala,
lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dxx ::

@Nekrofleks
Res sem se nasmejal, kako zagovarjaš skoraj 10 let star procesor, obkladaš vse naokoli kako so nepismeni in nedorasli, nepoučeni o določenih tehnologijah, ob tem pa nimaš niti malo kulture o pisanju na javnih omrežjih, najmanj pojma znanja o današnjih tehnologijah. Pravtako prodajaš neka "jajca", ki jih zagovarjaš s tem, da se nekomu ziher bolj splača.... Imel sem quada, prodal, kupil g3258 in pohitritev je bila občutna(kljub 2 jedra manj). Poleg tega bolj umirajo plate s775, kot pa procesorji...
Ti pa bi imel 70EUR za proc? :)
Najbolje, da prodaš "svojo" konfiguracijo v opisu in uporabljaš tega quad-a, ker je res vrhunski :)
Ne vem al trollaš ali res sam iz sebe delaš i.....

AMD še vedno ostaja pri P4 tehnologiji...z dodanimi jedri.

Tole pa je tudi vredno kakšne nagrade....
Res, svašta....
Mogoče pa tip dela za AMD, haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

krneki0001 ::

Jaz ti prodam mašino z xeonom X3430 (taprav štirijedrnik, ne 2+2 kot je tale tvoj), 4GB rama in 2x500GB disk z raid kontrolerjem za 130€.

hojnikb ::

Nadaljevanje...

Zakaj? Ker se med prvo i7 in zadnjo ni nič velikega spremenilo da bi prvo generacijo naredilo obsolete...


Margin of error, eh ? :)



Skoraj neopazno :)






#brezpodpisa

d4vid ::

Eh on bo še kar nabijal tisto svojo... Jaz bi mu onemogočil pisanje v ono temo, ko se on pojavi je takoj offtopic.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

NecroFlex ::

Zakaj? Ker se med prvo i7 in zadnjo ni nič velikega spremenilo da bi prvo generacijo naredilo obsolete...

Zakaj? Ker se med prvo i7 in zadnjo ni nič velikega spremenilo da bi prvo generacijo naredilo obsolete...

nič velikega spremenilo da bi prvo generacijo naredilo obsolete...

nič velikega spremenilo

velikega

A se je spremenilo? Seveda se je, folk bi prehitr opazu da ni sprememb in Intel bi bil na izgubi ker bi bilo brezveze upgradati
A je vredno iz prve generacije v najnovejšo it? Ja in ne, odvisno za kaj rabiš
A je zato cena previsoka ker so naslednje generacijo močnejše (kar je logično da bodo)? Ne, i7-2600k rabljeno se dobi za 200EUR na bolhi, sem jo videl iti za 160EUR, ko kupiš pa vse ostalo pa prideš na 350EUR minimum, pa še to z slabimi komponentami v mislih.

Eh on bo še kar nabijal tisto svojo... Jaz bi mu onemogočil pisanje v ono temo, ko se on pojavi je takoj offtopic.


Taprau se oglaša, jst nism nikol reku da je ta i7 GOD, je pa še vedno dober in vreden denarja, sej če hočš greš lah na skylake i7 pa porabš 800+EUR za komponente da boš dobil nekaj več moči kot prejšne generacije.

Vi ste kot tisti Tumbler kiti, k en neki nabije se mu usi prdružte pa tud če nimate pojma kaj je reku, sam mu pa sledite k je neke random slikce pokazu in reku da ga vse drugo opressa..

Jst grem tm offtopic takoj k grete vi, nebom bil tiho medtem ko vi inbredi neki nabijate pa ližete sladoled z mislijo na Biberju.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Še vedn nisem dobil odgovora na dva posta, vidim pa da prodajaš...

Taprau se oglaša, jst nism nikol reku da je ta i7 GOD, je pa še vedno dober in vreden denarja, sej če hočš greš lah na skylake i7 pa porabš 800+EUR za komponente da boš dobil nekaj več moči kot prejšne generacije.

Kaj bi pa rekel, na moj 1231v3 (proc=4770) + H81 (plata) sistem, za katerega sem dal 270EUR julija 2014 ? Novo iz štacune, ja.
Pa menda neboš rekel, da je to isto k Q9550 oz. prva generacija i7 in da se ni splačalo....
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

270€ si dal samo za procesor verjetno?

Ker I7-4770 je stal takrat 350€ v sloveniji.

d4vid ::

Taprau se oglaša, jst nism nikol reku da je ta i7 GOD, je pa še vedno dober in vreden denarja, sej če hočš greš lah na skylake i7 pa porabš 800+EUR za komponente da boš dobil nekaj več moči kot prejšne generacije.

Vi ste kot tisti Tumbler kiti, k en neki nabije se mu usi prdružte pa tud če nimate pojma kaj je reku, sam mu pa sledite k je neke random slikce pokazu in reku da ga vse drugo opressa..


O ja, spremembne so, in to ne majhne. Maš zgoraj benche. Da je 2x hitrejši, je zate itak zanemarljivo. Niso random slikce, ampak konkretni testi, ki ti dajo nek občutek, kakšna je razlika.
Očitno si ti tisti ki nima pojma, kaj je hojnikb nalimu. In ja, dokler se bom z nekom strinjal, bom potegnil z njim, in sedajle se strinjam s hojnikom. Lahko ti dam primer (sicer nemogoče) situacije, kdaj se ne bi strinjal s hojnikom: ko bi izjavil da se za sistemski disk nasploh splača HDD :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

NecroFlex ::

okej, za proc pa plato si dou 270EUR, zdaj pa dodaj recimo 8GB rama, mid-range grafo, decent PSU, 500gb HDD in pa ohišje pa prideš na ~550EUR novo vse, performce je malo boljši (odvisno od rabe).
Nisem rekel da se novih komponent ne splača in nikoli nisem rekel da je vse isto...rekel sem da glede na moč je še vedno dober, seveda nemore 4K poganjat brez problemov sej za to ni bil narejen, povej mi en 4K zaslon iz leta 2008 ki si ga lahko kar tako kupil za domačo uporabo? (za Q9550 ki si prej govoril)

270EUR si dal samo za procesor verjetno?

Ker I7-4770 je stal takrat 350EUR v sloveniji.

Predvidevam da je kupil ali izven Slo ali pa preko firme da je DDV bil odštet.

O ja, spremembne so, in to ne majhne. Maš zgoraj benche. Da je 2x hitrejši, je zate itak zanemarljivo. Niso random slikce, ampak konkretni testi, ki ti dajo nek občutek, kakšna je razlika.
Očitno si ti tisti ki nima pojma, kaj je hojnikb nalimu. In ja, dokler se bom z nekom strinjal, bom potegnil z njim, in sedajle se strinjam s hojnikom. Lahko ti dam primer (sicer nemogoče) situacije, kdaj se ne bi strinjal s hojnikom: ko bi izjavil da se za sistemski disk nasploh splača HDD

iz 775 na 1156/1366 je bil zelo velik skok, veliko se je spremenilo, iz teh pa na 1155/2011, ki so pa glede na prejšno generacijo naredile manjši preskok, od takrat naprej je se je komaj da kaj izboljševalo na generacijo (če že hočeš slikice gledati pa glejmo).

Jaz največ gledam na igre, ker do sedaj so ljudje spraševali kako se obnese v igrah in razlike med prvo in drugo ali več...niti ni velika:
http://www.maximumpc.com/bloomfield-tak...
(če že hočš benchmarke...evo ti)
gaming wise...ni takih razlik da bi mogu letet po nov PC, za kaj drugega pa ja, je bolje novejšega seveda, to nikoli nisem rekel da ne, isto v temu članku je to napisan. Seveda je PCI-E 3.0 boljši od 2.0, samo gaming wise se ne spremeni veliko.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Še največji problem pri 1.gen i7 extreme platformi so osnovne plošče, katere so precej redke. Tiste, ki še delujejo, se prodajajo za mastne denarce in nikomur verjetno ni v interesu, da bo plačeval 200eur za 6-7 let staro osnovno ploščo brez garancije, ki lahko spet crkne jutri. Recimo 920 cpujev imaš toliko na ebayu, da so cene dejansko nižje kot pri kakšnem core2 quadu. Kot komplet tale i7 zveni dobra mašina (in ti si prvi začel s performance primerjavo), ampak ko crkne plata, pa vsi jokajo.
Od tvojega kompleta je plata daleč najbolj vredna zadeva v računalniku in gold mine za preprodajalce, vse ostalo je pa vredno bolj malo. Takšno ceno sem jaz dal za rabljen 4790 + h87 in bo zadeva še lep čas v garanciji, pa četudi nebi bila, lahko grem jutri po novo h97 ploščo v trgovino za male pare z vsemi novimi bonbončki.
Če res hočeš zaslužiti, najbolje da prodaš po delih. Dobiš za rame 30-40 eur, za grafiko 50-60eur, za cpu podobno, disk 20eur, napajalnik vsekakor ni primeren za ta build (če je to slučajno kakšen oldschool model, kot sem ga sam imel za rezervo in se je sesedel pri 300w konstantne obremenitve, vsekakor premalo za kakšno navijanje ali en mičken bolj požrešno grafiko), itd...

Sicer pa tudi za plato vprašanje, koliko bi dejansko dobil, glede na to da ima samo 3 ram slote... Še s prodajo po delih je sploh vprašanje, če bi prilezel do 270eur. Verjetno bi ti cpu sedel v omari.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

meho7 ::

krneki0001 je izjavil:

270€ si dal samo za procesor verjetno?

Ker I7-4770 je stal takrat 350€ v sloveniji.

xeon1231v3 + h81 plata 267€ pri Funtechi septembra 2014

NecroFlex ::

SuperVeloce je izjavil:

Še največji problem pri 1.gen i7 extreme platformi so osnovne plošče, katere so precej redke. Tiste, ki še delujejo, se prodajajo za mastne denarce in nikomur verjetno ni v interesu, da bo plačeval 200eur za 6-7 let staro osnovno ploščo brez garancije, ki lahko spet crkne jutri. Recimo 920 cpujev imaš toliko na ebayu, da so cene dejansko nižje kot pri kakšnem core2 quadu. Kot komplet tale i7 zveni dobra mašina (in ti si prvi začel s performance primerjavo), ampak ko crkne plata, pa vsi jokajo.
Od tvojega kompleta je plata daleč najbolj vredna zadeva v računalniku in gold mine za preprodajalce, vse ostalo je pa vredno bolj malo. Takšno ceno sem jaz dal za rabljen 4790 + h87 in bo zadeva še lep čas v garanciji, pa četudi nebi bila, lahko grem jutri po novo h97 ploščo v trgovino za male pare z vsemi novimi bonbončki.
Če res hočeš zaslužiti, najbolje da prodaš po delih. Dobiš za rame 30-40 eur, za grafiko 50-60eur, za cpu podobno, disk 20eur, napajalnik vsekakor ni primeren za ta build (če je to slučajno kakšen oldschool model, kot sem ga sam imel za rezervo in se je sesedel pri 300w konstantne obremenitve, vsekakor premalo za kakšno navijanje ali en mičken bolj požrešno grafiko), itd...

Sicer pa tudi za plato vprašanje, koliko bi dejansko dobil, glede na to da ima samo 3 ram slote... Še s prodajo po delih je sploh vprašanje, če bi prilezel do 270eur. Verjetno bi ti cpu sedel v omari.


Saj nisem rekel da rastejo na drevesih, pač sistem je nasploh dober, nič mu ne manjka, 12GB rama je pa dost za skoraj karkoli (nisem pa probal če lahko več kot 12GB rama, pri nekaterih lahko več kot je omejeno).
Tako sem računal drugače (glede na cene trga itd.)
i7-920...40EUR
Foxconn FlamingBlade GTI....80EUR
3x2GB....30EUR
6850...40EUR
500gb...25EUR
600W napajalnik (pisal sem 550W, notri je 600W, sem imel za test, samo se mi ne da menjati, se pa pozabil popraviti)...20EUR
Ohišje + 4 ventilatorji + fan controller...30EUR

Skupaj 265EUR, cena je glede na komponente normalna, mogoče bi lahko znižal nasploh še kakšne 10-15EUR, samo sem si pustil prostor za nižanje :P
Drugače pa kakor sem rekel, sistem je dober...mogoče ima ''samo'' 3 ram slote, večino drugih ki sem videl (neka Gigabyte) pa so imele 4 slote, 3 za triple channel druga samostojna, max 16GB rama, a to je pa dost?...
PSU pa je bil pretestiran večkrat, nisem gledal voltaže ker nimam tistega priključka, vendar je sistem ostal stabilen pri veh testih, OCjal nisem ker je gor stock cooler, lahko bi pa probal ker imam en 775 tower hladilnik ki bi šel po vsej verjetnosti gor (ali pa akasa voodoo venom iz glavne mašine) in potem dal čez teste. Sam sem vedno imel LC Power in nisem imel problemov, mogoče niso top podjetje kot npr. Corsair, samo so še vedno dobri.

Sem začel z GAMING primerjavo, ne neko random benchmark primerjavo, večina kupcev ki sem jih imel ali so spraševali jih je zanimalo če bodo igre delale, in na tem sistemu ja, brez problemov (razen grafe ki pa seveda ni high-end stuff).
Ali se bo novejši sistem bolje obnesel? Seveda se bo, samo bo pa tudi kar dražji.

Dal sem ceno in pa po dogovoru zdraven, ljudje ki so pisali so mene spraševali za zadnjo ceno, povedal jim bom eno ceno in potem bo konec, ker folku je težko zase razmišljati in povedati koliko bi ponudili. Ponudis 200EUR? Ok, te nazaj na 250EUR dam, ti daš 210EUR, ti dam 240 itd. dokler ne prideš do neke cene ki je obema všeč, samo folk se ustraš že ko napišeš ''zadnjo ceno'' in potem se skrije...po pravici povedan tudi ne vem kakšen odgovor so pričakovali ko so vprašali za komp ki ima ceno 265EUR.
Bi šel do 200EUR? Mogoče, to delam bolj za hobi kot kaj drugega + preden najdem službo. Vse odvisno koliko jajc ima kupec, če si upa vprašati/ponuditi nižjo ceno, kul, meni ni problema, vse se da zmeniti...
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

krneki0001 je izjavil:

270€ si dal samo za procesor verjetno?

Ker I7-4770 je stal takrat 350€ v sloveniji.

Maš prav ni bla H81, ampak H97 plata

19.9..2014 (hardwareversand):
1231v3 - Preiss 204,5€
H97 Anniversary - Preiss 65€
GTX 970 MSI Gaming - Caseking 9.14 - 310€...

Ni švoh ne ?

krneki0001 je izjavil:

270€ si dal samo za procesor verjetno?

Ker I7-4770 je stal takrat 350€ v sloveniji.

Jah odvisno kero trgovino gledaš, anni.si ga je mel tut za več kot 400€ :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

okej, za proc pa plato si dou 270EUR, zdaj pa dodaj recimo 8GB rama, mid-range grafo, decent PSU, 500gb HDD in pa ohišje pa prideš na ~550EUR novo vse, performce je malo boljši (odvisno od rabe).

Gelde na to, da se imaš za tako odličnega poznavalca mi povej, koliko je to malo boljši performance v številkah.

PS:
Sem za tebe pogledal še en drug (hwv račun):
H97M Pro4 - 69,5€
MX100 256GB - 83,9€
8GB 1600 CL9 - 61.9€
Seasonic (5 let garancije) 620W Bronze - 50.7€
Skupaj z 1231v3 = 470€

Izberi grafo:
970 - 310€
280X - 220€

Malo boljši performance ? Se hecaš ali resno misliš?
Najmanj 2 leti garancije, novo iz folije...

Ta komp bo na nivoju tistega Q6600+680 nekje po letu 2020.

Kam ti ti dal tle svojo kvarljivo zgonjeno starino z zgonjemini kondiči, nedobavljivimi platami, brez garancije in veliko slabšim performancom ?

7.7.2014
i5-4460 149€ se poščije na Q6600, Q9550 in ima še Quicksync....
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Da nebom limal vse racune po vrsti tle mas enga, ki ga imam pri roki in ga gledam:


Anyway, ne bluzi.

Q6600 nebi vzel niti za HTPC, saj bi ga moral čez eno leto vržt v smeti, pa ne mislim porabit 10x več štroma za gledanje filma, kot z QSom v novem pentiumu, polek tega pa čakat, da mi nekega dne crkne in še poslušati kako se matra bogi cpu z enim filmčkom, kaj šele igro.

Zdaj, če ti bi rad bil nategun, kot so naše nategunske štacune, pa tako povej. Noben te ne sili, da pr njih kupuješ.

V EU smo že baje več kot 6 let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS:
Sem začel z GAMING primerjavo, ne neko random benchmark primerjavo,

Torej si kupcu, dejansko pokazu kako laufa zadeva (recimo GTA V) na Qxxx + neki 370 rang grafi, in kako laufa na i52500+280x recimo...
Kake številke si mu povedal, da nebova govorila na random.

Si mu tudi povedal, kako je kaj z zadevo, ko se bo kaj pokvarilo in zakaj bo zadeva kmalu neuporabna še za gledanje filmov, saj ne zmelje h.265 kodiranja ?

Upam, da si mu povedal, da je to odlična naložba in da bok ne dej, kupit za 100EUR več novo kišto z sodobno tehnologijo in garancijo, ker tvoja kišta z zgonjenimi kondiči je bolša investicija kot garancija.

Lp,
in lahko noč xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

rekel sem da glede na moč je še vedno dober, seveda nemore 4K poganjat brez problemov sej za to ni bil narejen, povej mi en 4K zaslon iz leta 2008 ki si ga lahko kar tako kupil za domačo uporabo? (za Q9550 ki si prej govoril)


Nima veze z debato samo nekaj motoviliš naokoli. Dejstvo je takšno:
G4500 predvaja H.265 kodiran 4K posnetek z 1-3% CPU uporabe...
Za Qxxx pa nam boš ti povedal točne informacije.

Random benchmark ? Glej kolko izgubi ena midrange 290 na i5 napram i7 (1231), kaj šele kak predpotopni Qxxx.

 Vzemi to sliko in prosim vriši krivuljo za en Q9550

Vzemi to sliko in prosim vriši krivuljo za en Q9550

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NecroFlex ::

OMG, finally, triggeru sm te XD To sem čakal, feels good.

Gremo naprej:
Uno za 470€ + grafa in pa en decent ohišje, skupaj je ~720€, boš imel performance improvement? Seveda, grafa ga da največ, sej sm reku da je grafa tukaj najšibkejši člen.

Ok je garancija, je novo, vse lep in prav...čak, koliko si zapravil? Aha...to ne šteje?...ok...ne sej je kul...

Q6600 je normaln proc ki pa ni glih kej, za C2Q so edino še od Q9450 naprej vredu, drugo niti ne, seveda tudi tem so šteti dnevi, samo a še vedno delujejo brez problemov? Yup...Ali so boljši od novejših? Nope, kakor sem že rekel, so dobri, ne pa boljši.

Kam ti ti dal tle svojo kvarljivo zgonjeno starino z zgonjemini kondiči, nedobavljivimi platami, brez garancije in veliko slabšim performancom ?

LoL, nekdo ima še mačka od novega leta XD

Da nebom limal vse racune po vrsti tle mas enga, ki ga imam pri roki in ga gledam:

Kakor sem rekel, kupljeno v Nemčiji. Za ta komp če bi ga na eBay dou bi lahko dobil tok kot sem napisal, samo neda se mi z pošto ukvarjati.

Sej ni bil Q6600 namenjen temu, sej če hočeš HTPC pa vzam pentiuma pa je, pa kakor sem rekel, Q6600 je meh, za C2Q serijo so samo še od Q9450 naprej dobri, to je pa to.

Torej si kupcu, dejansko pokazu kako laufa zadeva (recimo GTA V) na Qxxx + neki 370 rang grafi, in kako laufa na i52500+280x recimo...
Kake številke si mu povedal, da nebova govorila na random.

Si mu tudi povedal, kako je kaj z zadevo, ko se bo kaj pokvarilo in zakaj bo zadeva kmalu neuporabna še za gledanje filmov, saj ne zmelje h.265 kodiranja ?

Upam, da si mu povedal, da je to odlična naložba in da bok ne dej, kupit za 100EUR več novo kišto z sodobno tehnologijo in garancijo, ker tvoja kišta z zgonjenimi kondiči je bolša investicija kot garancija.

Torej morem biti desperate tako kot nekateri na bolhi ki dajo notri 20 YT linkov kako se komp obnese? Sej če kupca zanima mu povem in lahko tudi preizkusi, DLjam igro in je lahko proba če hoče pred nakupom, meni je kul.

Če se 775 pokvari se brez problema dobi 775, če se 1366 pokvari pa se dobi lahko, samo ne poceni. Nikoli nisem nikjer rekel da je 775 ali pa 1366 nek epic zadeva, samo dela in je zadosti poceni...
Kek, zgonjeni kondiči, sistem je bil v uporabi, seveda nima ''brand new'' kondenzatorjev, samo te so še najmanjša težava če se kakšen napihne in so lahka zamenjava.

Nima veze z debato samo nekaj motoviliš naokoli. Dejstvo je takšno:
G4500 predvaja H.265 kodiran 4K posnetek z 1-3% CPU uporabe...
Za Qxxx pa nam boš ti povedal točne informacije.

Random benchmark ? Glej kolko izgubi ena midrange 290 na i5 napram i7 (1231), kaj šele kak predpotopni Qxxx.

Nima veze z debato?...ti si tist k nabija o 4K resoluciji in ko rečem da C2Q ni bil za 4K narjen ker jih takrt ni blo in da mi najd kkšnga se pa ustrašiš...in seveda naprej SPET daš 4K notri...a tvoji možgani sploh delujejo?...aja sori, nisem videl, sem šele zdaj pogledal na račun točno...iz MB si, ni čudno da tako razmišljaš. Dobesedno na bolhi in na SloTech je isto, vsi normalni, vse kul, potem pa tam dobiš Maribor...Maribor je ekvivalenten Detroitu v ZDA.

Kakor sem prej rekel, C2Q ni bil za 4K narej, najd mi nekoga, ki bo kupil 4K zaslon za 4K film če si že nasploh išče budget PC...hlod en

Čak...kaj nej bi z sliko povedal? i5 proti i7 se skoraj nič ne izgubi...o čem ti govoriš?
Sem že pošiljal YT posnetke, bi jih še?





itd.

rabiš več?
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

D3m ::

d4vid je izjavil:

Kako se računalnik odplača, mi pa ni jasno, če govorimo o gamerjih. Odžira ti elektriko, profita pa nimaš z njim.

Če ti s PCjem profesionalno programiraš, grafično oblikuješ itd... Se ti denar vrača. In PC se ti amortizira.

Da me boš pa užalil, se boš moral pa malo bolj potrudit. Sploh na spletu.
Še eno deklino si moraš najdit, mogoče boš pol spoznal da so v življenju kakšne stvari bolj pomembne kot FPS :)) (watch dis, smajlija sem naredo 8-) )



99% tukaj odžira štrom, profita ni.

m0LN4r je izjavil:

Da nebom limal vse racune po vrsti tle mas enga, ki ga imam pri roki in ga gledam:


Anyway, ne bluzi.

Q6600 nebi vzel niti za HTPC, saj bi ga moral čez eno leto vržt v smeti, pa ne mislim porabit 10x več štroma za gledanje filma, kot z QSom v novem pentiumu, polek tega pa čakat, da mi nekega dne crkne in še poslušati kako se matra bogi cpu z enim filmčkom, kaj šele igro.

Zdaj, če ti bi rad bil nategun, kot so naše nategunske štacune, pa tako povej. Noben te ne sili, da pr njih kupuješ.

V EU smo že baje več kot 6 let.


Ti pa res ne znaš brisati podatkov. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

krneki0001 ::

m0LN4r Kaj praviš na tole konfiguracijo?

E3-1230 V2 (ivy bridge - skoraj kot I7-3770), 4GB DDR3 ECC, 2x 500GB WD black raid edition, RAID kontroler 0, 1, 5 , 10, 250W napajalnik, 2x Gbit mrežna + enterprise 100mbit mrežna v škatli 40x40x4cm (1U rack, polovične dolžine). DELL R210 II (druga generacija). Nabavna cena 100€


Odstranil sem raid kontroler, ker ima plata še 5 portov sata na plati, dodal sem grafiko (quadro 2000 - ostala od HP Z210 grafišne postaje) in dodal sem še 12GB ECC rama (16GB ECC mi je ostalo iz HP Z210, ker sem v Z210 dal I7-2600, ki pa ne podpira ECC in sem takrat menjal tudi ram).

Pa notri sta sedaj 2x toshiba 480GB SSD in 1x 2TB WD black namesto 500GB diskov.

Vse skupaj me je prišlo 470€ (100€ mašina + 300€ za oba SSD + 70€ za WD black), ram in grafika sta bila pa od prej doma (že zdavnaj povrnjena investicija).

m0LN4r ::

@Nekroflex
Pričakujem odgovore in to v številkah... eno polek drugega.
Upam, da ločiš med Ebayom in EU štacuno.

Kakor sem prej rekel, C2Q ni bil za 4K narej, najd mi nekoga, ki bo kupil 4K zaslon za 4K film če si že nasploh išče budget PC...hlod en

Ne rabi kupit, bo pa kmalu ugotovil v prihodnjih 1-2 letih, kje je potegnil ta kratko.

Torej morem biti desperate tako kot nekateri na bolhi ki dajo notri 20 YT linkov kako se komp obnese? Sej če kupca zanima mu povem in lahko tudi preizkusi, DLjam igro in je lahko proba če hoče pred nakupom, meni je kul.

Ne rabiš bit desperate, samo pošten. Pokažeš slikco, kjer lahko zadevo primerja s kakšno drugo konfiguracijo, ki mu je mogoče še dosegljiva oz. celo dobi za isto ceno.

Čak...kaj nej bi z sliko povedal? i5 proti i7 se skoraj nič ne izgubi...o čem ti govoriš?

Kje si narisal krivuljo ?

Osebni nivo mene ne gane (uporabljaš ga ti, si prepričan da nisi iz dupleka? xD), kr na plano z številkami eno polek drugega.



@nebivedu
veliko boljše kot Q-2-duo (2008)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

 Vzemi to sliko in prosim vriši krivuljo za en Q9550

Vzemi to sliko in prosim vriši krivuljo za en Q9550


Potrudi se malo, sej pa ni tako težko. Dam ti še enkrat, da ti bo lažje.

.iz MB si,

Narobe 2x :)

Damn še d3mjev nov laptop za 300EUR je boljša ponudba :P
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

d4vid ::

Necroflex pa ali obvlada trollanje ali pa je tako preprican v tisto kar prodaja.

Eh, ko mu ne uspe prepricat nikogar, se spusti na osebni nivo. S tem samo dokaze da nima prav.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

E3-1230 V2 (ivy bridge - skoraj kot I7-3770), 4GB DDR3 ECC, 2x 500GB WD black raid edition, RAID kontroler 0, 1, 5 , 10, 250W napajalnik, 2x Gbit mrežna + enterprise 100mbit mrežna v škatli 40x40x4cm (1U rack, polovične dolžine). DELL R210 II (druga generacija). Nabavna cena 100€


Ej, za tako ceno kr vzamem :)))
#brezpodpisa

facepalm ::

d4vid je izjavil:

Necroflex pa ali obvlada trollanje ali pa je tako preprican v tisto kar prodaja.

Eh, ko mu ne uspe prepricat nikogar, se spusti na osebni nivo. S tem samo dokaze da nima prav.


Sigurno trolla, ker ce bi bil preprican v tisto kar prodaja, tega pac nebi prodajal. Prodal bi konfiguracijo, katero ima v podpisu (oz je niti kupil nebi) in bi sam uporabljal c2q. Razen ce je njegov argument v stilu: "c2q je dovolj hiter za danasnje case, ampak ne zame".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

 Vzemi to sliko in prosim vriši krivuljo za en Q9550

Vzemi to sliko in prosim vriši krivuljo za en Q9550


Potrudi se malo, sej pa ni tako težko. Dam ti še enkrat, da ti bo lažje.

.iz MB si,

Narobe 2x :)

Damn še d3mjev nov laptop za 300EUR je boljša ponudba :P


Nov? Jesus Fuck saj bo zdaj skoraj 2 leti star.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenova računalnika

Oddelek: Strojna oprema
413119 (2232) tilenmpower
»

Ali se splača graditi računalnik na stari 775 platformi?

Oddelek: Kaj kupiti
444143 (2770) hojnikb
»

q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10616459 (13458) SuperVeloce
»

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10621180 (16962) _IKE_
»

Kateri Core 2 Quad se najbolje navija?

Oddelek: Kaj kupiti
162404 (2090) PlayTheGame

Več podobnih tem