» »

R9 390X ali GTX 970

R9 390X ali GTX 970

Berni_01 ::

PredatorX je izjavil:

Berni_01 je izjavil:

in v crimsonu mam več možnosti za CF, katiro izberem?


nimam več CF sistema, kateri možnosti sta?

Disabled ( ta ni :D)
Default Mode
AFR Frendly
Optimize 1x1
Use AMD pre-defined profile
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

PredatorX ::

vseeno, lahko zadnjo ali pa AFR friendly.

Berni_01 ::

ne eno ne drugo ne pomaga... frame so sicer ok, so pa še vedno črne sence v daljavi...
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

PredatorX ::

si res pognal cleanup utility + restart + na novo driver + restart

Berni_01 ::

točno po tem postopku...
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

PredatorX ::

AMD cleanup utility? ... dobr okey vrž eno grafo ven pa na novo, če bo še menjaj grafo + probaj na novo.

Berni_01 ::

in če sklopim crossfire mi še vedno delajo obe grafe :D
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

PredatorX ::

maš kršn drug špil?

si igral beta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Berni_01 ::

beta nisem igrau... imam še black ops 2 ki pa z crossfire deluje
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

PredatorX ::

okey http://starwars.ea.com/starwars/battlef... zgleda da je problem... nekdo je rešil, da je na novo win + špil dal gor. Uglavnm piši na support.

m0LN4r ::

Že ko si nabavu sem ti lepo povedal, da je CF za en drek, driverji tudi in da pol špilov ma probleme stem. Celo pa novi in NV špili.
Maš dve 290ki, potem pa ugotoviš, da ti dela kot ena referenčna 970ka.

Glede procesorja sem ti takrat tudi povel, pa spet nisi poslušal.
 To je povprečen relativen cpu performance v igrah

To je povprečen relativen cpu performance v igrah



Fajn je ane, ko se pol leta zajebavaš po forumih, pa še vedno ni to to.

Zdaj pa še naštepavajte 2-3 strani za brezveze. Bi si takrat lepo investiral v enega xeončka in 980Ti pa bi vsi špili leteli. Pa v CF boš tudi takratko potegnil z 4GB Vrama, ker na AMDju 4GB ni isto, kot na NV.
Menda pa ne igraš samo BF.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Berni_01 ::

windowse sem ravno na začetku meseca dau gor :D bom poskusu še enkrat igro...
torej ne rabim poskušat kartico po kartico?
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

PredatorX ::

Berni_01 je izjavil:

windowse sem ravno na začetku meseca dau gor :D bom poskusu še enkrat igro...
torej ne rabim poskušat kartico po kartico?



lj piši na support. Ma da to zrihtajo.. molnarček ti pa bodo tiho, sej se spomnimo kako je nvidia uničila celo goro kartic z enimi driverji.. in to so ponovili Raje se malo pozanimaj o problemu in mu poskušaj pomagati, na način kjer mu ne vsiljuješ nvidije

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Berni_01 ::

m0LN4r je izjavil:

Že ko si nabavu sem ti lepo povedal, da je CF za en drek, driverji tudi in da pol špilov ma probleme stem. Celo pa novi in NV špili.
Maš dve 290ki, potem pa ugotoviš, da ti dela kot ena referenčna 970ka.

Glede procesorja sem ti takrat tudi povel, pa spet nisi poslušal.
 To je povprečen relativen cpu performance v igrah

To je povprečen relativen cpu performance v igrah



Fajn je ane, ko se pol leta zajebavaš po forumih, pa še vedno ni to to.

Zdaj pa še naštepavajte 2-3 strani za brezveze. Bi si takrat lepo investiral v enega xeončka in 980Ti pa bi vsi špili leteli. Pa v CF boš tudi takratko potegnil z 4GB Vrama, ker na AMDju 4GB ni isto, kot na NV.
Menda pa ne igraš samo BF.


morda pa takrat nisem imel dovolj denarja? kot študent sem tisto poletje celo delal za računalnik, tako da kakšna gtx 980ti pa xeon pri meni ne prideta v upoštev, ker gre enostavno preveč denarja...
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

PredatorX ::

@berni molnarček samo podj*ebava, zdej se bom jst mal bolj pozanimal o problemu.. da za vikend rešimo.

Berni_01 ::

PredatorX je izjavil:

@berni molnarček samo podj*ebava, zdej se bom jst mal bolj pozanimal o problemu.. da za vikend rešimo.

ok... hvala :)
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

m0LN4r ::

Ne bluzi, moja 770ka je delala čisto bp tudi v GW naslovih. Ne zmišluj si pa ne vleči zdaj druge stvari v debato.
Jebiga AMD je dober na papirju, ko pa bi rad fural 20-30 špilov pa ugotoviš, da samo v petih dela spodobno.

Value je bil res dober na pappirju, resnica je pa taka, da AMD nima keša za optimizacijo in financiranje developerjev.

Če je dnar problem, pa je tko "kolko penez tolko muzike" ampak še vedno boš naletaval na težave z AMDjem na vseh koncih od cpu do gpu, mimo driverjev in CF.
In za ceno OC kombota, plate, hladilnika, napajalnik bi lepo kupil xeona za isto ceno. Tudi že 100% povedano.

Nisem rekel da vsepovsod, saj se najde kak špil ki vse to super laufa. Sam ko pa se v povprečje sešteva vedno več špilov pa povprečje pada.
Važno je, da imaš za 500EUR probleme :) In se moraš po forumu jebat.

Predator on je pa itak en otrok in ne zmore dojet tega. Nič ne podjebavam, ampak mi gre na k. ko se vsiljuje AMD potem pa, ko se nekdo pritoži pa je vse drugo problem.
Predator je vesel, da si kupi tak avto, ki ga je treba skus popravlat xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Berni_01 ::

sej ravno zaradi tega imam namen menjat iz amd na nvidio, poleti pa še iz amd na intel... vendar do takrat si moram pa vseeno nekako krajšat čas in popravljat moj "avto" da se lahko peljem en krog ;)
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

m0LN4r ::

Navij CPU na 6GHz, grafične na 1.2MHz, powerlimit dej na 150%, pa napiši supportu seznam težav, ki jim imaš in v katerih igrah vse.
Dobro se spomnim, da si si takrat želel igrati witcherja in fallout, prepričal so te pa z mantlom. 101
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Berni_01 ::

m0LN4r je izjavil:

Navij CPU na 6GHz, grafične na 1.2MHz, powerlimit dej na 150%, pa napiši supportu seznam težav, ki jim imaš in v katerih igrah vse.

dej, zakaj se jeziš zaradi mojih problemov? in procesor je stabilen kot skala na 4,3ghz, grafičnih pa nimam navitih... tko da če ti kej ni prou lohku enostauno ne bereš več te teme, drugače pa lahko tudi kaj pomagaš (s tem ne mislim kupi nvidio in intel) -.-
in ja so me prepričali... in kaj zato? so tebe? pač zdej imam šolo da v prihodnje ne bom kupoval amd ker propada -.-
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Berni_01 ()

m0LN4r ::

PredatorX je izjavil:

berni 01
wicther 3 nepodpira mantla in niti fallout3,4. Verjetno bo fallout 4 podpiral DX12 _ good CF scaling. za withcer 3 ti tud ni treba skrbet ker je FX čist dovolj močan, za istih 60 FPS-jev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

neverjetni99 ::

m0LN4r je izjavil:

PredatorX je izjavil:

berni 01
wicther 3 nepodpira mantla in niti fallout3,4. Verjetno bo fallout 4 podpiral DX12 _ good CF scaling. za withcer 3 ti tud ni treba skrbet ker je FX čist dovolj močan, za istih 60 FPS-jev.


lol xD

Leprechaun ::

Sicer ne vem v čem je problem, sem že pisal na temo gonilnikov. Oboji so isto sranje, tako, da nehajte že enkrat strašiti uporabnike.
Na Trix 290 ti mora delovati Witcher 3 brez težav na 60FPS (Ultra - High nastavitve) brez Hairworks, prav tako 99,9% drugih iger. Govorim o orginalnih igrah, ker če so snete iz "travnika" običajno ne vsebujejo popravkov...

Kaj bi naredil na tvojem mestu. Obe bi probal naviti, tisto, ki doseže višje clocke bi obdržal, drugo prodal in to je to.
Naslednje leto pridejo ven novi čipi 14 nn. Takrat 290 prodas, kupis nekaj iz nove serije in to je to.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

m0LN4r je izjavil:

PredatorX je izjavil:

berni 01
wicther 3 nepodpira mantla in niti fallout3,4. Verjetno bo fallout 4 podpiral DX12 _ good CF scaling. za withcer 3 ti tud ni treba skrbet ker je FX čist dovolj močan, za istih 60 FPS-jev.


Lol, mas benchmark, kjer je fx na nivoju i5tke v witvher 3. FO4 je pa itak razred zase...se nvidia ma problem furs 60 fps konstantno.
https://m.youtube.com/watch?v=Rutk9ErhK...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Napajalc ::

Berni_01 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Navij CPU na 6GHz, grafične na 1.2MHz, powerlimit dej na 150%, pa napiši supportu seznam težav, ki jim imaš in v katerih igrah vse.

dej, zakaj se jeziš zaradi mojih problemov? in procesor je stabilen kot skala na 4,3ghz, grafičnih pa nimam navitih... tko da če ti kej ni prou lohku enostauno ne bereš več te teme, drugače pa lahko tudi kaj pomagaš (s tem ne mislim kupi nvidio in intel) -.-
in ja so me prepričali... in kaj zato? so tebe? pač zdej imam šolo da v prihodnje ne bom kupoval amd ker propada -.-


Se ti ne sanja kakšen setup imaš in kako poceni si ga dobil, za tako moč ki jo imaš sedaj boš moral zmetat ogromno denarja z konkurenčnimi izdelki. Ti samo ugotovi če je CPU dovolj močan, CF/SLI napreduje, in ne nazaduje, so igre ki ne deluje zadeva, ampak na vseh popularnih modernih igraj več ali manj deluje CF in SLI.
011011100111010101100010

PredatorX ::

FO4
https://m.youtube.com/watch?v=aZdqsHOMI...

Vseeno se strinjam z hojnikb-om, eno graficno prodej preglej moc cpuja in pocak na 14nm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

neverjetni99 ::

PredatorX je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

PredatorX je izjavil:

berni 01
wicther 3 nepodpira mantla in niti fallout3,4. Verjetno bo fallout 4 podpiral DX12 _ good CF scaling. za withcer 3 ti tud ni treba skrbet ker je FX čist dovolj močan, za istih 60 FPS-jev.


Lol, mas benchmark, kjer je fx na nivoju i5tke v witvher 3. FO4 je pa itak razred zase...se nvidia ma problem furs 60 fps konstantno.
https://m.youtube.com/watch?v=Rutk9ErhK...


meni je držalo konstant 60

Napajalc je izjavil:

Berni_01 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Navij CPU na 6GHz, grafične na 1.2MHz, powerlimit dej na 150%, pa napiši supportu seznam težav, ki jim imaš in v katerih igrah vse.

dej, zakaj se jeziš zaradi mojih problemov? in procesor je stabilen kot skala na 4,3ghz, grafičnih pa nimam navitih... tko da če ti kej ni prou lohku enostauno ne bereš več te teme, drugače pa lahko tudi kaj pomagaš (s tem ne mislim kupi nvidio in intel) -.-
in ja so me prepričali... in kaj zato? so tebe? pač zdej imam šolo da v prihodnje ne bom kupoval amd ker propada -.-


Se ti ne sanja kakšen setup imaš in kako poceni si ga dobil, za tako moč ki jo imaš sedaj boš moral zmetat ogromno denarja z konkurenčnimi izdelki. Ti samo ugotovi če je CPU dovolj močan, CF/SLI napreduje, in ne nazaduje, so igre ki ne deluje zadeva, ampak na vseh popularnih modernih igraj več ali manj deluje CF in SLI.


bottom line= CF bi še bil, če bi bla boljša podpora in driverji, procesor je pa shit. To je najbolj kritično v celem buildu.

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Neki malga iger sem sprobal I5 na 3 ghz, in zadeva deluje isto kot na 4.5 ghz, zato dvomim da je cpu prešvoh.. se ve da ne dosega tako visokih povprečnih fp, sam to ne pali na igralce ki hočjo imet dober minimu FPS.
011011100111010101100010

neverjetni99 ::

samo intel je intel, amd pa neka čist druga..4 jedrni i5 3,2 povozi 8 jedrnega amdja 5,0 v igrah te veš ne...

Berni_01 ::

torej prodam fx-8320, matično, eno r9 290 in rame in kupim skylake procesor z ddr4...
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

PredatorX ::

neverjetni99 je izjavil:

PredatorX je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

PredatorX je izjavil:

berni 01
wicther 3 nepodpira mantla in niti fallout3,4. Verjetno bo fallout 4 podpiral DX12 _ good CF scaling. za withcer 3 ti tud ni treba skrbet ker je FX čist dovolj močan, za istih 60 FPS-jev.


Lol, mas benchmark, kjer je fx na nivoju i5tke v witvher 3. FO4 je pa itak razred zase...se nvidia ma problem furs 60 fps konstantno.
https://m.youtube.com/watch?v=Rutk9ErhK...


meni je držalo konstant 60

Napajalc je izjavil:

Berni_01 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Navij CPU na 6GHz, grafične na 1.2MHz, powerlimit dej na 150%, pa napiši supportu seznam težav, ki jim imaš in v katerih igrah vse.

dej, zakaj se jeziš zaradi mojih problemov? in procesor je stabilen kot skala na 4,3ghz, grafičnih pa nimam navitih... tko da če ti kej ni prou lohku enostauno ne bereš več te teme, drugače pa lahko tudi kaj pomagaš (s tem ne mislim kupi nvidio in intel) -.-
in ja so me prepričali... in kaj zato? so tebe? pač zdej imam šolo da v prihodnje ne bom kupoval amd ker propada -.-


Se ti ne sanja kakšen setup imaš in kako poceni si ga dobil, za tako moč ki jo imaš sedaj boš moral zmetat ogromno denarja z konkurenčnimi izdelki. Ti samo ugotovi če je CPU dovolj močan, CF/SLI napreduje, in ne nazaduje, so igre ki ne deluje zadeva, ampak na vseh popularnih modernih igraj več ali manj deluje CF in SLI.


bottom line= CF bi še bil, če bi bla boljša podpora in driverji, procesor je pa shit. To je najbolj kritično v celem buildu.


že vredu

FO4 i5 3570K 4.2GHz ma kr probleme



tudi v enem primeru i7 6700K 4.2GHz bottlenecka GTX 970.

Berni_01 ::

torej ja... menjam cpu poleti pa se grafično...
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

GPUpoweR ::

neverjetni99 je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Tud i7 bi bottleneckal cf


šaljivec


Še navit 4790K (4.4GHz) bremza Titan X



Tako da ja. Tud navit i7 je bottleneck sploh pa za CF 290.;((

Senitel ::

GPUpoweR je izjavil:

Še navit 4790K (4.4GHz) bremza Titan X

Ok, na čem točno so osnovane te vaše ideje o bremzanju?
P.S.: Oziroma drugačno vprašanje... Misliš, da če boš na te 4 CPU-je dal pa GTX 960 ali pa recimo R9 280X, da bo rezultat kaj drugačen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

GPUpoweR ::

Če je z enim procesorjem ob isti grafični več FPSjev kot z drugim je to bremzanje...simple as that.

Kjer ni bremzanja so rezultati (popolnoma) enaki.

Pozdrav!

issak ::

PredatorX je izjavil:

Počak ti maš CF R9 290 pa bi rad menjal?

Dj počak na 14nm pa mogoče še menjaš na ZEN-a


Crossfire je hudič, kjer ga rabiš ne dela.
Tudi jaz bi na njegovem mestu prodal eno in obdržal drugo dokler gre, sej 290 ni slaba kartica. Ko pa bi po praznikih mogoče še kšn evrček padu pa eno plačo okol, bi potem 980Ti nabavu, ali pa Fury.
970 ni glih nek upgrade nad 290 ki bi se splačal.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

neverjetni99 ::

Do neke mere je vsepovsod prisoten bottleneck, vendar ne tak hudo. npr. GTA 5, lahko maš 110fps z 6700K in 980 Ti na 1080p, je tu bottleneck cpu, na 4K boš mel 60fps bo tu bottleneck grafična in ne cpu.

Samo je pa res, da je na intlu vseeno dosti dosti nižji bottleneck kot pri amdju.

GPUpoweR je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Tud i7 bi bottleneckal cf


šaljivec


Še navit 4790K (4.4GHz) bremza Titan X



Tako da ja. Tud navit i7 je bottleneck sploh pa za CF 290.;((


Drugače pa nevem zaj če si mislo da boš toplo vodo odkril al kaj s tem videom? Normalno da bo 4790K za 6700K lol, ker je 2 generaciji starejši..to je čisto normalno

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

GPUpoweR je izjavil:

Če je z enim procesorjem ob isti grafični več FPSjev kot z drugim je to bremzanje...simple as that.

Kjer ni bremzanja so rezultati (popolnoma) enaki.

Problem je v interpretaciji tega "bremzanja". Kaj hočeš s tem povedat? Titan X brezveze kupovat, če nimaš OC-janega Skylake-a? Hudič je, da ne živimo v perfektnem svetu in CPU ter GPU v igrah ne tečeta nujno povsem paralelno. Kar pomeni, da se ti čisto isti scenarij lahko ponovi čisto isto tudi z bistveno slabšo grafično kartico.
Ja bremza. Kaj pa sedaj? Ne moreš potegnit nobenega konkretnega zaključka naprej brez da ugotoviš kaj dejansko bremza.

GPUpoweR ::

neverjetni99 je izjavil:

Do neke mere je vsepovsod prisoten bottleneck, vendar ne tak hudo. npr. GTA 5, lahko maš 110fps z 6700K in 980 Ti na 1080p, je tu bottleneck cpu, na 4K boš mel 60fps bo tu bottleneck grafična in ne cpu.

Drugače pa nevem zaj če si mislo da boš toplo vodo odkril al kaj s tem videom? Normalno da bo 4790K za 6700K lol, ker je 2 generaciji starejši..to je čisto normalno


No ti ti ravno pravim, da je prisoten, ti si pa s tem rekel, da ni

neverjetni99 je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Tud i7 bi bottleneckal cf


šaljivec


Ti si odkrival toplo vodo, ko si posredno rekel, da i7 ne bo bottleneckala cf (290).

Senitel je izjavil:

GPUpoweR je izjavil:

Če je z enim procesorjem ob isti grafični več FPSjev kot z drugim je to bremzanje...simple as that.

Kjer ni bremzanja so rezultati (popolnoma) enaki.

Problem je v interpretaciji tega "bremzanja". Kaj hočeš s tem povedat? Titan X brezveze kupovat, če nimaš OC-janega Skylake-a? Hudič je, da ne živimo v perfektnem svetu in CPU ter GPU v igrah ne tečeta nujno povsem paralelno. Kar pomeni, da se ti čisto isti scenarij lahko ponovi čisto isto tudi z bistveno slabšo grafično kartico.
Ja bremza. Kaj pa sedaj? Ne moreš potegnit nobenega konkretnega zaključka naprej brez da ugotoviš kaj dejansko bremza.


Pravim to, da brezveze kupovat oh in sploh GPU dokler je CPU bottleneck.
Isto kot bi tipu z E7500 priporočil GTX 960 če še 750 Ti ne izkoristi?

Pozdrav!

Jarno ::

CPU in GPU sta povezana z logično konsistenco dogajanja. Na primer gpu ne more pričeti izrisovati scene, če se natanko ne ve, kako bo izgledala. Počasnejši cpu-ji si seveda vzamejo več časa in medtem gpu ni obremenjen. Če je cpu hiter in gpu počasen potem cpu čaka, da gpu konča svoje delo v danem frame-u.

Načeloma je marsikaj odvisno od optimizacij kode in od igrice do igrice.

Zakaj pa bi kaj bremzalo? Ker kupujemo boljši in dražji HW da bi imeli čimvečji in čimbolj konstanten FPS.

Cpu je tukaj bistvenega pomena, ker dosti lažje prilagajamo gpu load skozi razne detajle.

Samo ne bi paničaril, če je cilj 45-60FPS @1080p, potem je FX-8320@4.3GHz čisto dovolj, podpora uporabi večih jeder pa kvečjemu narašča, prihaja pa še DX12...

Če pa je cilj recimo 120Hz gaming v sodobnih igricah pa ne moreš mimo navitega Intel CPU-ja in kar najmočnejše grafične.

Zato se je potrebno že v naprej odločiti in pač potrpežljivo čakati na driverje, patche in seveda kupovati originale. Taka je pač realnost.

neverjetni99 ::

GPUpoweR je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Do neke mere je vsepovsod prisoten bottleneck, vendar ne tak hudo. npr. GTA 5, lahko maš 110fps z 6700K in 980 Ti na 1080p, je tu bottleneck cpu, na 4K boš mel 60fps bo tu bottleneck grafična in ne cpu.

Drugače pa nevem zaj če si mislo da boš toplo vodo odkril al kaj s tem videom? Normalno da bo 4790K za 6700K lol, ker je 2 generaciji starejši..to je čisto normalno


No ti ti ravno pravim, da je prisoten, ti si pa s tem rekel, da ni

neverjetni99 je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Tud i7 bi bottleneckal cf


šaljivec


Ti si odkrival toplo vodo, ko si posredno rekel, da i7 ne bo bottleneckala cf (290).

Senitel je izjavil:

GPUpoweR je izjavil:

Če je z enim procesorjem ob isti grafični več FPSjev kot z drugim je to bremzanje...simple as that.

Kjer ni bremzanja so rezultati (popolnoma) enaki.

Problem je v interpretaciji tega "bremzanja". Kaj hočeš s tem povedat? Titan X brezveze kupovat, če nimaš OC-janega Skylake-a? Hudič je, da ne živimo v perfektnem svetu in CPU ter GPU v igrah ne tečeta nujno povsem paralelno. Kar pomeni, da se ti čisto isti scenarij lahko ponovi čisto isto tudi z bistveno slabšo grafično kartico.
Ja bremza. Kaj pa sedaj? Ne moreš potegnit nobenega konkretnega zaključka naprej brez da ugotoviš kaj dejansko bremza.


Pravim to, da brezveze kupovat oh in sploh GPU dokler je CPU bottleneck.
Isto kot bi tipu z E7500 priporočil GTX 960 če še 750 Ti ne izkoristi?

Pozdrav!


Pač dosti lepši bi delalo na i7, ker lahko obesiš gor 3-4 grafične, ker je dosti močnejši procesor. Te pa obesi tolko grafičnih na bogi amd fx da se malo smejimo

Senitel ::

GPUpoweR je izjavil:

Pravim to, da brezveze kupovat oh in sploh GPU dokler je CPU bottleneck.
Isto kot bi tipu z E7500 priporočil GTX 960 če še 750 Ti ne izkoristi?

In ker se ti tudi na 750 Ti povsem lahko zgodi, da bo fps na i7 6700 višji kot na i7 3770K to pomeni, da je brezveze kupovat močnejši GPU od 750 Ti? Zadeva ni tko simpl.

neverjetni99 ::

pravi bottleneck je takrat, ko maš z močnejšo grafično isto ali celo manj fps kot prej z slabšo. TU je pravi CPU bottleneck.

SloBiscuit ::

Ma počakaj na novo generacijo in je to to.
neznanec555

MacGyver141 ::

To je zdej čist odvisn od igrce. Moja GTX 650 ti boost ni tok močna, da bi lahko pokleknila i5 ali i7 in glih to se mi je zgodil v space engineers (full hd, low nastavitve, vsync on).

TOP ::

Ja in to se njemu dogaja in če se ne varam,mu je tud eden tole povedu prej ko je stavu CF,da se bo zgodilo.

Napajalc ::

Zame še vedno pomeni bottleneck da ti minimum FPS veli CPU in ne GPU (GPU more bottelneckat ker je ponavadi dražji). Čist vseeno je ko gledaš v piko al je 60 fps ali 90, važno je kakšni so FPS ko se dogaja nekaj najbloj intezivnega kar premore igra.
011011100111010101100010

PredatorX ::

i7 se bo nekak odrezal 40-50% bolje kot FX... v nekateriš špilih bo zaradi različne uporabe instrukcij še manj razlike in različne optimizacije (AI je kr velik problemček), največ bo pa z AVX kjer lahko pride tud do x2 slabšega performanca. Treba se je pa zavedat, da za FX odšteješ 130EUR medtem, ko za i7 280EUR+. I5 je nekak res dobra opcija in trenutno najboljša za gaming.

Ker je AM3+ zastarela in FX proci niso optimizirani za power efficiency se ti proca tud za manj keša nesplača kupt.



Če je dobra optimizacija ma tud FX 8350/20 kr nekaj moči in pri tzakih špilih je zmeraj bolje imeti mal več niti/jeder...

Ko pa pride enkrat DX12 bolje na market pa mislim, da so bo bolj kot ne uporabljalo 6+ jeder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

m0LN4r ::

Napajalc je izjavil:

Neki malga iger sem sprobal I5 na 3 ghz, in zadeva deluje isto kot na 4.5 ghz, zato dvomim da je cpu prešvoh.. se ve da ne dosega tako visokih povprečnih fp, sam to ne pali na igralce ki hočjo imet dober minimu FPS.

Probaj malo več iger, recimo AMDjev Dirt najbolj tunka FXe. Oz. serjejo v lastno skledo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Samo ne bi paničaril, če je cilj 45-60FPS @1080p, potem je FX-8320@4.3GHz čisto dovolj, podpora uporabi večih jeder pa kvečjemu narašča, prihaja pa še DX12...

Sm prečerikal, FBjeve in Predatorjeve poste iz leta 2014 pa še kr raste in smo že na nivoju i3 v AotS. Ti šment.
DR pa je slabš od dveh (2K) intel jeder, pa niti ni CF 290 v igri, temveč single kartica.

 Ce je ze AMD sponsored game, bi res lahko blestel tudi pr cpujih.

Ce je ze AMD sponsored game, bi res lahko blestel tudi pr cpujih.


Že na 970ki pride izgubljenih fpsjev. Ne veliko, pride pa.

Damn. Enkrat je izgovor igra, drugič driver, tretjič nvidija, četrtič uno, petič uno, šestič se predator premisli in reče, da še "ni dokončan špil" a pred tem je pa v luft skaku z DX12, Async .....
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nove matične in procesorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13818654 (15490) hojnikb
»

Gaming računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575844 (4413) Napajalc
»

Nov build za PC?

Oddelek: Strojna oprema
243258 (2590) VANR
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50777499 (7175) PredatorX
»

I5 4690k 3,5ghz ali i7 4790 3,6ghz

Oddelek: Pomoč in nasveti
203310 (2924) PredatorX

Več podobnih tem