» »

FURS Preveri račun

FURS Preveri račun

««
16 / 17
»»

stb ::

Mogoče bi ti pomagalo, če bi bil (tako kot ena izžrebanka ali njena soimenjakinja) zaposlen pri firmi, ki FURSu dobavlja programe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Kebo ::

Lol eni ste res patetični, številke so se izžrebale iz bobna, kjer je treba kar precej friziranja da bi bila igra prirejena. In vse to za 15.000 €. Slovenska foušija na vrhuncu.

stb ::

:) samo namig jaakaatu je bil. Ji privoščim in upam, da so imeli podatke za preslikavo izžrebane številke paketa v davčne številke v celoti lokalno, offline.

perci ::

http://www.fu.gov.si/mediji/nagradna_ig...

stb, debilna namigovanja, ne morem reči drugega. Pri nas kar mora biti "kuhinja", drugače je nekaj narobe, ane? Čudno, da niso potem izžrebanci kar zaposleni FURS ali njihovi družinski člani, ne? Pa tudi sicer se mi ne sanja, kdo od izžrebancev naj bi bil zaposlen pri izvajalcu FURS.

Številke so izžrebane iz certificiranih bobnov Loterije Slovenije. Poleg tega žrebanje nadzira medresorska komisija.

Žrebanje ni v živo, potekalo je en dan prej. V resnici traja malo dlje, potem pa na RTV to vse poeditirajo, da pride v tistih 8 minut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

CoolBits ::

Zakaj so paketi zbrani pred 31.3 še vedno vidni v aplikaciji? Za vsak krog posebej bi se lahko brisali, vsaj iz aplikacije.

perci ::

-ja, se bojo brisali, čakalo se je na žrebanje, da lahko spremljaš v appu, če si izžreban.

stb ::

perci je izjavil:


Številke so izžrebane iz certificiranih bobnov Loterije Slovenije. Poleg tega žrebanje nadzira medresorska komisija.

Torej je večji del odvisen od sreče, pa to vseeno ni igra na srečo?
Aja, možnost nagrade se povečuje s količino vloženega dela, pa to vseeno ni delo (na črno)?

perci je izjavil:


Žrebanje ni v živo, potekalo je en dan prej. V resnici traja malo dlje, potem pa na RTV to vse poeditirajo, da pride v tistih 8 minut.

Kako prikladno za prirejanje izidov. :D
Boben je lahko certificiran, v režiji pa prikažejo poljubne žogice v poljubnem vrstnem redu. Bo uncut verzija na voljo na ogled po ZDIJZ? Aja ZDIJZ ne velja za video gradivo, šment...

Pri nekaterih nagradnih igrah je v izogib dvomom prepovedano sodelovanje zaposlenim in njihovim ožjim družinskim članom. Za podizvajalce nisem prepričan, bi pa s tem sodelovanje preprečili zaposlenim v polovici slovenskih IT firm in njihovim družinskim članom.

Pričakoval bi tudi kaj več statistike o zbranih računih, ne zgolj števcev. Lahko pa objavite anonimizirane podatke in se javnost poigra z njimi.

Arey ::

Stb mi deluje kot uporabnik, ki bi trdil da je kuhinja tudi če bi on dobil 15k€.

Utk ::

V Sloveniji je v resnici vse kuhinja, dokler kdo ne dokaže nasprotno. Kar je pa težko.

Mare2 ::

Peter Grum se boji, da bi ukinili davčne blagajne, ker ni in ni finančnih učinkov. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

Torej je večji del odvisen od sreče, pa to vseeno ni igra na srečo?

A računi so se kar sami vzeli in potem poskenirali? Ko križanko rešiš in jo pošlješ v žrebanje, je to tudi igra na srečo?

Aja, možnost nagrade se povečuje s količino vloženega dela, pa to vseeno ni delo (na črno)?

Čakaj, da se FURS spravi na vse reševalce križank in Sudokuja.

Kako prikladno za prirejanje izidov.

V resnici je za FURS to zelo neprikladno, ker se zaradi tega najdejo kreteni, ki iščejo teorije zarote.

Boben je lahko certificiran, v režiji pa prikažejo poljubne žogice v poljubnem vrstnem redu. Bo uncut verzija na voljo na ogled po ZDIJZ? Aja ZDIJZ ne velja za video gradivo, šment...

Ne vem, kako jih lahko pokažejo v poljubnem vrstnem redu, če imaš bobne na kameri. Ampak verjamem, da boš pogruntal način.

Pričakoval bi tudi kaj več statistike o zbranih računih, ne zgolj števcev.

Ja, verjetno bi rad zvedel koliko računov je iz katere štacune, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

čuhalev ::

perci je izjavil:

Ja, verjetno bi rad zvedel koliko računov je iz katere štacune, ane?

To bi še mene zanimalo, seznam vseh računov: torej DŠ, znesek, datum ter DŠ vpisovalca (lahko je zakrita z sha512, samo da je funkcija injektivna)

Bellzmet ::

Ja pa seveda kateri računi so prijavljeni za njegovo firmo, da pogleda kdo ga je prijavil...

perci ::

Dejmo rečt, da tega ne bo.

hunter01 ::

A se lahko doda ena malenkost v sam program.

Na seznamu skeniranih računov, da je nekje števec vrstic. Toliko da na hitro vidim, koliko unikatnih računov mi še manjka do novega paketa.

mitja_i ::

To bi bilo res fajn, ja!

mitjau ::

FURS = STASI
igralci = obveščevalci

2016 - ljudje res pogrešajo nekdanje komunistične prakse... ;)

kuglvinkl ::

se pravi, potrošniki naj bi ščitili npr. uboge gostince, ki ne prijavljajo prihodkov? Res,shame on them. Kar pogrešajo, je teh 15k na računu.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Matej_K ::

Koliko je bilo številk/paketov za izžrebati? Kot vidim na FURS 664.077 ?
Kaj če bi se zavrtele številke 664.078 oziroma 699.999?

Zanimivost:
V nagradni igri je zgolj preko mobilnih telefonov in spletnega obrazca sodelovalo 71.005 potrošnikov, ki so vsaj enkrat preverili račune 32.503 različnih ponudnikov blaga ali storitev. To pomeni, da so v prvem trimesečju potrošniki s svojimi mobilnimi telefoni in spletnimi obrazci preverili račune 75 % izdajateljev računov preko davčnih blagajn. Od vseh izdanih računov preko davčnih blagajn pa jih je bilo na ta način preverjenih 3,4 %.
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

mitjau ::

kuglvinkl je izjavil:

se pravi, potrošniki naj bi ščitili npr. uboge gostince, ki ne prijavljajo prihodkov? Res,shame on them. Kar pogrešajo, je teh 15k na računu.


- To da obstaja možnost anonimne prijave na FURS me ne moti.. je kr prav.
- To da se grejo iz mojega in tvojega denarja (31k EUR ne 15k) pa me moti! Naj raje porihtajo kakšno cesto ali pa razdelijo tistim, ki imajo bistveno prenizke dohodke za življenje.
- Za preverjanje računov pa imajo drugače zelo solidno plačane inšpektorje.... naj se malo sistematično lotijo zadev.

darkolord ::

mitjau je izjavil:

- To da se grejo iz mojega in tvojega denarja (31k EUR ne 15k) pa me moti! Naj raje porihtajo kakšno cesto ali pa razdelijo tistim, ki imajo bistveno prenizke dohodke za življenje.
Ampak na račun ulovljenih goljufov so dobili več kot 31k, ki bodo šli tudi za ceste in tiste, ki imajo prenizke dohodke za življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Golaz ::

@perci: Kako lahko rečeš, da to ni igra na srečo, če je pa vse odvisno od le te. Križanka sama po sebi ni igra na srečo (nagrado dobijo vsi ki jo rešijo). Bi pa bila, če bi vsi ki bi oddali rešeno križanko bili oštevilčeni, vrženi v nek boben in dobili nagrado le, če bi bili izžrebani - odvisno zgolj od sreče. Kaj ti tu ni jasno? To je popolnoma isto kot loto, le da imaš tu več možnosti da zadaneš.

Nasploh pa ste mi patetični s tem skeniranjem računov in kako zagreti, tekmovalni in pohlepni postanete kadar je v igri denar. Sam se raje umaknem takim igram in jih prepustim ljudem, ki so res potrebni denarja (mislim, da večina med vami ni takih). Kot, da bi gledal kakšen ameriški black friday (nekaj takega).

darkolord ::

Golaz je izjavil:

Križanka sama po sebi ni igra na srečo (nagrado dobijo vsi ki jo rešijo). Bi pa bila, če bi vsi ki bi oddali rešeno križanko bili oštevilčeni, vrženi v nek boben in dobili nagrado le, če bi bili izžrebani - odvisno zgolj od sreče.
Vidim, da nisi še nikoli reševal nagradne križanke. Od vseh, ki pošljejo pravilno rešeno križanko, izžrebajo nekaj srečnežev, ki dobijo nagrado.

mitjau ::

darkolord je izjavil:

Ampak na račun ulovljenih goljufov so dobili več kot 31k, ki bodo šli tudi za ceste in tiste, ki imajo prenizke dohodke za življenje.


Najprej rabim link z dokazi koliko več so pobrali zaradi nagradne igre, in primerjaj s tem, če bi inšpekcije malo bolj učinkovito delovale.

darkolord ::

Davčne blagajne: Furs v enem tednu izrekel 24 tisoč evrov kazni

Koliko tega je bilo prav zaradi nagradne igre ti verjetno nihče ne more povedati. Lahko pa ti podaš kak dokaz o neučinkovitosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

Članek o pobranih davkih letos je ravno danes bil objavljen. Na vseh "uveljavljenih" kanalih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

perci ::

Ja, lipnik spet blodi s svojimi senzacionalisticnimi in zavajajocimi naslovi. Pa kaj češ pricakovat od tovrstnih rumenih cajtngov.

MrStein ::

Hmm, kateri pa ni rumen?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

perci ::

Ne bom posploševal, ker ne maram, če kdo to počne meni.

MrStein ::

A nisi ravno to naredil?
Ker je to pogost vzorec:
- naveden en vir
- odziv: ta vir je neverodostojen
OK, kateri je potem verodostojen? A je kaka lista (ne)verodostojnih? Konsenz (itak da ne ;)) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

perci ::

Ne pravim da so ostali verodostojni. Vendar sem raje konkreten kot da pavsaliziram.

Te novice na drugih medijih nisem nasel.

M.B. ::

Nisem 100% ampak občutek imam da sem po 31.3. dodal nekaj računov v aplikcijo in dobil nov paket računov. Sedaj pa so paketi računov za žrebanje prazni. Da so se odstranli tisti dodani pred 31.3 mi je logično, ker je potekalo žrebanje ampak ali je možno da so se odstranli tudi taki dodani po 31.3?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Mare2 ::

Niso se. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

otago ::

Danes sem pred Lidlom v Mariboru videl mladenko, ki zbira račune. Češ da zbira podatke o nakupovalnih navadah. Dela konkurenca raziskavo trga ali gre za "lone wolf" študentko/brezposelno, ki zbira račune, za nagradno igro FURS-a :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

PromeuZ ::

To je stalna praksa firm, ki delajo raziskave trga.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

kaatjaa ::

ej, a mogoče kdo ve, a so res višje nagrade izžrebane samo med tistimi ki pošljejo po pošti, za une ki pošiljamo preko aplikacije pa je maksimalna nagrada 1000€?
tnx

čuhalev ::

Vem in temu ni tako.

kaatjaa ::

hvala :)

solatko ::

A je kakšen od prisotnih, ki tako veselo slikate račune, kaj zadel?
Delo krepa človeka

perci ::

Sej je bilo objavljeno, kdo so izžrebanci. Dvomim, da je kak ST-jevec med njim.

thramos ::

Če se ne motim, smo v tej temi tudi o temle:

100 primerov odmerjenih davkov iz davčnih oaz

Mare2 ::

solatko je izjavil:

A je kakšen od prisotnih, ki tako veselo slikate račune, kaj zadel?


Račune so v glavnem skenirali in ne "slikali".

Srečni nagrajenci so Aleksandra Babić iz Ljubljane, Romana Grilj iz Moravč, Lea Zupe iz Rač in Marjan Tavčar iz Dutovlj.

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MKC00 ::

Razvijalci aplikacije Preveri račun...
dajte prosim naredit tako, da namesto ko potrdiš da se račun ujema in klikneš na preveri nov račun, naj avtomatsko preklopi na skeniranje, ne pa da gre na začetni zaslon in je potrebno še enkrat kliknit na preveri.

Matko ::

Mare2 ::

Novosti
Obvezno slikanje nepotrjenih računov
Gumb za ponovno skniranje in gumb domov

-------------
Nočem. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nimnez ::

No ja...so pa vsaj popravili ponovno slikanje, da je sedaj intuitivno :)

Mare2 ::

Glavno nagrado v višini 15 tisoč evrov je prejel Tomaž Tovornik iz Celja, drugo nagrado v višini 10.000 evrov Špela Zlodej iz Velenja, nagrado v višini 5000 evrov pa Anisa Kelenc iz Veržeja. Dodatna nagrada v višini 1000 evrov pa gre v roke Regini Zidar iz Spodnje Idrije, sporoča finančna uprava.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Bezukhoff ::

Zakaj mi v appu pri zbranih paketih računov ne pokne račune med pakete, pripravljene na žrebanje, ampak med neuvrščene, čeprav sem obkljukal sodelovanje v nagradni igri? :))

Še trea kaj drugega čarat, or what? :))

Matej_K ::

Moraš imeti 10 računov različnih ponudnikov/firm
... .. .

Bezukhoff ::

A, tako je tole, go figure. :))
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Programiranje
1344317178 (57181) Macketina
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223122 (7486) Kosek1
»

online davčne blagajne - plagiat hrvaških?

Oddelek: Loža
239811 (8361) Matako

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Programska oprema
34873496 (64560) Mavrik

Več podobnih tem