» »

FURS Preveri račun

FURS Preveri račun

««
«
1 / 17
»»

sosed ::

Živjo,

kot ste nekateri že opazili ima FURS aplikacijo preveri račun pri kateri skeniraš QR kode, ki so na računih in pri tem sodeluješ v nagradni igri. Poleg tega, da je aplikacija počasna me najbolj moti, da na nobenem računu še nisem opazil te QR kode. V katerih trgovinah se sploh dobi račun s to QR kodo?

Lep pozdrav

Tilen ::

Skoraj ne morem verjeti, da je aplikacija na voljo za Windows Phone in Android, za iOS pa ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

Po 1.1.2016 ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

e-marko ::

Poskusno obdobje je že v decembru. Sam sem do sedaj dobil točno en takšen račun.

Lp
...somebody, somewhere...

bluefish ::

Doslej sem QR opazil na Mercatorjevih računih.

LuGi ::

petrol, lidl, (spar?)

AndrejS ::

Opazil na OMV in v lokalni gostilni.

SloBiscuit ::

Špar ma neko QR kodo na račnu že skoraj en mesec.
neznanec555

SloBiscuit ::

A ne bi blo fajn če bi ta aplikacija tud mela neko razpredelnico, ki jo lohka kasneje vneseš v excel, ki bi beležila koliko si zapravil in kdaj. bi blo tud fajn vidt kok si za kaj dau pa kaj si kupu. Glede na to da ma QR kodo bi lohka te podatke lahko dal zraven
neznanec555

M-XXXX ::

Tilen je izjavil:

Skoraj ne morem verjeti, da je aplikacija na voljo za Windows Phone in Android, za iOS pa ne.

Za unih par % se ne sekirajo še kaj veliko.

Invictus ::

Dvorni dobavitelj ne zna iOS programirat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

illion ::

Ne morm verjet da mislte to dejansko uporabljat:)

Tilen ::

Uporaba bo nagrajena.

Nagrade

V vsakem krogu nagradne igre se izžreba:

ena denarna nagrada v vrednosti 15.000 EUR,
ena denarna nagrada v vrednosti 10.000 EUR,
ena denarna nagrada v vrednosti 5.000 EUR,
ena denarna nagrada v vrednosti 1.000 EUR za tiste udeležence, ki bodo sodelovali v nagradni igri preko mobilne aplikacije ali preko odprtega portala e-Davki.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Go-ahead ::

Ali ne bi raje vsakemu, ki zbira račune vrnili recimo 1 % davka. Izplen bi bil večji, tako za državo kot za prejemnika računov !

Tilen ::

Po katerem izračunu bi bil izplen za državo višji?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kaj ::

Ideja z nagrado je zanimiva. Seveda le, če bi dajali kodo na vse račune, ne le merkatorjeve, lidlove in od podobnih velikih trgovin, kjer pac izdajanja brez racuna prakticno ni.
S tem kupca spodbudijo, da jemlje racun in ima od tega lahko korist, trgovca pa še malo bolj prisilijo k pravilnemu poslovanju.
Da ne bo kmalu tako, da se bos na blagajni bolj veselil listka kot blaga.

SloBiscuit ::

Invictus je izjavil:

Dvorni dobavitelj ne zna iOS programirat ...


Sej ne rečem ane, ampak apple ma čist drgačn način kako to oni publishajo aplikacije na njihov store.

Najprej rabš izpolnt neke kriterije določene po Applu. Potlej moraš čakat kkšnih 6 dni da oni to odobrijo al pa ne in če ne, morš pol spet delat na aplikaciji da nardiš tko da bodo odobril. tko da ja maš delo z iOS-om in je brezveze... pri nas itak najprej zmankajo Galaxy-ji pa LG-ji, pa še Windows phone gre bolj u promet ko kaki iPhone.
neznanec555

illion ::

sicer off topic, sam ce isces na bolhi iphone, tud ce omejis na 4/5/6 dobis za vsakega > 70 strani, tko da jih niti ni tok mal..

SloBiscuit ::

illion je izjavil:

sicer off topic, sam ce isces na bolhi iphone, tud ce omejis na 4/5/6 dobis za vsakega > 70 strani, tko da jih niti ni tok mal..


hja lej, jest vidmo tole tkole.

če je tolk velik strani pol pomen da noben ne kupuje ^ ^ oz. jih noben noče
te k pa prodajajo, pa že po vsej verjetnosti že majo kakšen drug telefon, ki ni iOS.
neznanec555

Tilen ::

Sedaj je na voljo tudi aplikacija za iOS.

Preveri račun
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Invictus ::

Kje dobi aplikacija podatke o računu? Direktno iz FURSa?

Ker branje QR in drugih kod da ven čisto drug string.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

techfreak :) ::

Glede na to da ob nepoznanih racunih (ko sem testiral v poizkusnem obdobju) napise da nimajo podatka o njih, bi domneval da so to identifikacijske kode, podatke ki jih vrne pa dobi iz njihove baze.

flameir ::

Res bi blo kul, dabi to v excel znal vržt!

jype ::

Za iOS je tudi, samo Apple je še ni požegnal, FURS pa ni pomislil, da tudi v zasebnem sektorju obstajajo počasne in neučinkovite birokracije.

Tilen ::

Kako je ni požegnal, če je na voljo v Apple store?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Ni je požegnal tako hitro kot Google in Microsoft. Poznam nekaj ljudi, ki so sodelovali pri razvoju in so mi pokazali aplikacijo na obeh platformah že v drugi polovici decembra, za iOS bo pa "kmalu", so rekli.

Če je že - super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

blackbfm ::

Kje dobi aplikacija podatke o računu? Direktno iz FURSa?

Ker branje QR in drugih kod da ven čisto drug string.


Ja iz kje pa naj bi aplikacija dobila podatke če ne iz fursa.. iz same qr kode bi bil totalen nesmisel a se ti ne zdi..

darkolord ::

Hm, na WP zadeva precej slabo bere kode - bere samo QR (ostalih tipov sploh ne), pa še to precej bogo ...

Tilen ::

Na Hoferjevem računu je samo QR koda, tako da ne morem preveriti ostalih. Katere ostale misliš? Črtno kodo? Meni bere zelo dobro, vsaj QR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

Namesto QR kode se lahko uporabijo tudi koda PDF 417 ali več črtnih kod tipa Code 128

čuhalev ::

A ta omejitev 10 različnih pomeni, da moram najti 10 računov različnih izdajateljev. Torej na kratko, 10 Merkatorjevih ne šteje?

Tilen ::

Ne šteje. Lahko imaš recimo enega iz Mercator Trgovina in drugega iz Mercator Tehnika. Pomoje se gleda ID za DDV.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shadeX ::

čuhalev je izjavil:

A ta omejitev 10 različnih pomeni, da moram najti 10 računov različnih izdajateljev. Torej na kratko, 10 Merkatorjevih ne šteje?


10 različnih nabereš takoj.

Greš po različnih trgovinah (tuš, MC, spin, spar,hofer) in kar ostane še po različnih barih na kavo. :)

Tilen ::

Tole bo še prispevalo k dvigu BDP. :)

Grem nakupovat, da bom imel račune.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gapipro1 ::

Super app je tale "Preveri Račun".

Glede na to da so na netu dostopne davčne številke lahko enostavno preverimo koliko računov je že potrdil nekdo in z njimi vstopil v to "super" nagradno igro.

POST: https://blagajne.fu.gov.si/v1/mobile_cr...

S tem dobimo direktno informacijo kje se je nekdo nahajal datumsko (Privacy pa to).

Pa da ne omenim, da API omogoča, da lahko kdor koli v imenu kogar koli drugega vstopi v nagradno igro.

jype ::

Ja, napište vaše davčne številke v to temo, vas bomo prijavili na nagradno igro, dobitki so res privlačni!

jernejl ::

@gapipro1:
Meni omenjeni link ničesar ne prikaže (tudi če pogledam source, je le-ta prazen).

gapipro1 ::

Basic auth: vzemiracun:vklopirazum

Tilen ::

A se je že komu zgodilo, da računa takoj po izdaji ne more preveriti, ker je že bil preverjen? Kako je to mogoče? :)

Ponarejanje QR kode?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

Hofer

Tam se je meni zgodilo. Pa sem prijavil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Dogaja se, da folk izdaja račune z istim ZOI. In potem se lahko to zgodi pri preverjanju računov.

Nimam pa info, da bi Hofer to počel.

Ima pa ful enih razvijalcev napake v ZOI in v QR kodi. Kot, da ne bi prebrali specifikacij.

Tilen ::

Jaz sem danes na enem mestu plačal z gotovino in računa ni šlo preveriti. Uro kasneje sem plačal s kartico in je šlo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Malajlo ::

Na WP večinona dobivam napako, da je koda slabo sestavljena. Potem v tretje pa da je bil račun že preverjen.
Kolikor mi je znano, dobi oznako, da je preverjen, ob prvem poskusu. Potem pa konec. Me pa bega, da ga ne flikne med preverjene račune. Od petih računov samo en ok?
Ena od napak je bila tudi, da je potekel čas preverjanja. ?
No, vsaj moje kode delajo.

Tilen ::

Uvrščeni = preverjeni? Jaz nimam potem niti enega preverjenega. :D

Zakaj bi pa bilo potrebno neuvrščene hraniti do konca nagradne igre?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

/Rant on

Še lokalnemu prodajalcu burekov je uspelo kodo za preverjanje računov narediti tako, da jo FURS aplikacija prepozna.

/rant off

A je komu uspelo s skeniranjem kode preveriti račun od Mimovrste? Sicer je račun preko ZOI kode preverljiv in OK, vendar bi se za prejemnika nagrade DIGGIT in najboljšo spletno trgovino leta 2014 spodobilo, da naredi delujočo kodo. Preveril sem z iOS aplikacijo in z aplikacijo za Windows Phone. Brez sreče.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ombre ::

Jap WP aplikacija je mal čudna. Prebere mi samo prvo skeniranje, če ne rata pa potem nobenega več - razen če jo zaprem in znova zaženem. Mimovrste - isti problem - vpis ZOI deluje - koda za boga ne.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

perci ::

gapipro1 je izjavil:

Super app je tale "Preveri Račun".

Glede na to da so na netu dostopne davčne številke lahko enostavno preverimo koliko računov je že potrdil nekdo in z njimi vstopil v to "super" nagradno igro.

POST: https://blagajne.fu.gov.si/v1/mobile_cr...

S tem dobimo direktno informacijo kje se je nekdo nahajal datumsko (Privacy pa to).

Pa da ne omenim, da API omogoča, da lahko kdor koli v imenu kogar koli drugega vstopi v nagradno igro.

Bo zdej OK?

bastadu ::

perci je izjavil:

gapipro1 je izjavil:

Super app je tale "Preveri Račun".

Glede na to da so na netu dostopne davčne številke lahko enostavno preverimo koliko računov je že potrdil nekdo in z njimi vstopil v to "super" nagradno igro.

POST: https://blagajne.fu.gov.si/v1/mobile_cr...

S tem dobimo direktno informacijo kje se je nekdo nahajal datumsko (Privacy pa to).

Pa da ne omenim, da API omogoča, da lahko kdor koli v imenu kogar koli drugega vstopi v nagradno igro.

Bo zdej OK?

Lahko bi pustili malo več kot samo zadnji dve številki davčne ...

Tilen je izjavil:

/Rant on

Še lokalnemu prodajalcu burekov je uspelo kodo za preverjanje računov narediti tako, da jo FURS aplikacija prepozna.

/rant off

A je komu uspelo s skeniranjem kode preveriti račun od Mimovrste? Sicer je račun preko ZOI kode preverljiv in OK, vendar bi se za prejemnika nagrade DIGGIT in najboljšo spletno trgovino leta 2014 spodobilo, da naredi delujočo kodo. Preveril sem z iOS aplikacijo in z aplikacijo za Windows Phone. Brez sreče.

Meni nikakor ne uspe skenirat Lidlovih računov, preverjeno na iPhone 5s in Samsung Galaxy S4, no go ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Malajlo ::

ZOI seveda je preverljiva, saj izvira s FURSa, doh. Torej so QR kode šlampasto sestavljene. (Šiptar zna bolje)

perci ::

bastadu: se bo spet najdu en novinar planet TV, ki bo delal škandal tam kjer ga ni.

Meni Lidlove račune skenira BP na Samsung Note3 - koda PDF417.

Malajlo:
ZOI ne izvira iz FURS-a. Je pa generalno gledano ful QR kod napačnih. Toliko o naših vrlih razvijalcih.

Polno je recimo takih, kjer je datum čist fouš, ali pa je namesto DŠ od firme notri DŠ od operaterja blagajne.
««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Programiranje
1344317165 (57168) Macketina
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223117 (7481) Kosek1
»

online davčne blagajne - plagiat hrvaških?

Oddelek: Loža
239808 (8358) Matako

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Programska oprema
34873470 (64534) Mavrik

Več podobnih tem