» »

Microsoft ponuja tudi certifikat za Linux

Microsoft ponuja tudi certifikat za Linux

Microsoft - Microsoftov odnos do Linuxa je v preteklosti nihal od sovražnosti do ambivalentnost, sedaj pa novi izvršni direktor Satya Nadella tudi udejanja svoje besede, da ima Microsoft v resnici Linux rad. To je dobrodošla sprememba od na primer Ballmerjevega odnosa, ki je Linux opisoval kot raka. Vseeno pa je presenetljiva novost nov Microsoftov certifikat, ki zahteva znanje Linuxa. Prav ste prebrali - od danes je mogoče pridobiti certifikat MCSA (Microsoft Certified Solutions Associate): Linux on Azure.

Za dosego tega naziva morajo kandidati opraviti izpit 70-533, ki pokriva implementacijo Microsoft Azure Infrastructure Solutions, kakor tudi Linux Foundation Certified System Administrator (LFCS). Mimogredi, taki izpiti niso poceni, saj vas omenjeni par olajša za okrog 700 evrov.

Tehnični direktor programa Microsoft Azure Mark Russinovich pojasnjuje, da je očitno, da bo brez podpore za Linux orodje omejeno zgolj na Windows, kar ni praktično. Lani je bila kar petina verzij Azure nameščenih na Linuxu, kar priča o pomembnosti tega segmenta. Microsoft uradno podpira Azure na distribucijah: Canonical Ubuntu, CentOS, CoreOS, Oracle Linux, SUSE Linux Enterprise in openSUSE. Jim Zemlin iz Fundacije Linux je dodal, da današnja informacijska okolja od strokovnjakov zahtevajo več kot kdajkoli prej. Nov certifikat bo odlikoval najboljše med njimi, so prepričani tako v Microsoftu kakor v Fundaciji Linux.

24 komentarjev

flbroker ::

Now I've seen everything...

Dr_M ::

Microsoft usmeril pistolo proti svoji nogi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

c3p0 ::

Ima to obkroževanje sploh še kako veljavo v IT svetu?

Mr.B ::

Seveda, če pa mu je konkurenco AWS. Nekje pa rabi free reklamo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Dr_M> Microsoft usmeril pistolo proti svoji nogi.

Nima izbire. Če noče postat marginaliziran, mora ponujat tisto, kar dejansko deluje.

LightBit ::

Dr_M je izjavil:

Microsoft usmeril pistolo proti svoji nogi.

Dvomim.

harmony ::

c3p0 je izjavil:

Ima to obkroževanje sploh še kako veljavo v IT svetu?

To se tudi jaz sprasujem. Mogoce v USA? Ne vem koliko so v EU mahnjeni na te certe?

pukyplay ::

Ze nekaj casa se tako obnasajo,ko sem nazadnje opravljal izpit za certifikat - office 365,so bila notri vprasanja kako nastavis stvari na Apple racunalniku...

jype ::

harmony> Ne vem koliko so v EU mahnjeni na te certe?

Kakor kdo. Jaz nisem še nikoli pridobil nobenega certifikata, pa nimam težav z iskanjem zaposlitve, razen v napačni smeri.

nekikr ::

harmony je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ima to obkroževanje sploh še kako veljavo v IT svetu?

To se tudi jaz sprasujem. Mogoce v USA? Ne vem koliko so v EU mahnjeni na te certe?

Velike firme padejo na to, pa tudi sicer načeloma znaš več, če imaš paleto certifikatov, kot nekdo, ki samo pravi "majke mi, da znam", ni pa seveda nujno. Ni pa prav veliko velikih firm pri nas, kjer bi to res rabil, večni start-upi pa ne gledajo na to, ker povečini rabijo samo ljudi, ki bi zastonj delali z neko obljubo da nekoč nekaj bo.

jype ::

nekikr> večni start-upi pa ne gledajo na to, ker povečini rabijo samo ljudi, ki bi zastonj delali z neko obljubo da nekoč nekaj bo.

Delo v startupih je običajno precej dobro plačano - obljuba, da nekoč nekaj bo, je le spodbuda z udeležbo pri potencialnem prihodnjem dobičku, ki ti omogoča precej drugačne vrste motivacijo za delo. Uspeh startup podjetja za zaposlene običajno pomeni, da lahko po odhodu ustanovijo lastno startup podjetje ali pa se kar upokojijo. Bistvena razlika je, da je uspeh v večji meri odvisen od vsakega posameznika, v večjih podjetjih pa ta pritisk hitro izpuhti, če se managerji zelo ne potrudijo, da motivacijo ohranjajo.

66speeder66 ::

Ballmer je bil idiot. Očitno je Microsoft rabil eno opico za v reklame na začetku.
Ne moreš imeti vsega verjetno... al pa ja no, ampak... mogoče...
ne vem...
la toya

čuhalev ::

jype je izjavil:

Delo v startupih je običajno precej dobro plačano

Aja, od kod pa jim denar, če najverjetneje še produkta nimajo dokončanega?

Mr.B ::

čuhalev je izjavil:

jype je izjavil:

Delo v startupih je običajno precej dobro plačano

Aja, od kod pa jim denar, če najverjetneje še produkta nimajo dokončanega?

Delam z AWS in Azur,pa vcasih kar kaj pokresam iz Azura v AWS-ju.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pukyplay ::

Certifikati so uporabni kot potencialni cilj na poti znanja,da se dejansko kaj naucis in potem po potrebi certificiras in s tem das veljavo tistemu kar si se naucil. Podjetja dostikrat zahtevajo da jih imas,posebaj ce tvoje znanje prodajajo kot storitev naprej,ali pa rabijo zaradi raznih ms gold parner statusov...

Veliko se jih pa braindumpa samo zaradi certifikatov in raznih titul...,a to se vidi potem pri njihovem delu.

jype ::

jaakaa> Aja, od kod pa jim denar, če najverjetneje še produkta nimajo dokončanega?

Venture capital @ Wikipedia

pukyplay> Podjetja dostikrat zahtevajo da jih imas

Zanimivo, jaz tega nisem še doživel, pa sem že kar dolgo v industriji.

nekikr ::

Morda zato, tole boš težko razumel....ker se svet ne vrti okoli tebe?

Invictus ::

Certifikate podjetje dostikrat rabijo že zato, da so lahko distributer določenega vendorja. Pač pogoj za vse mogoče popuste in dostope do cenikov, če nič drugega. Nič nenavadnega.

Kar se službe tiče, veljajo izkušnje. Certifikati so plus. Sploh če se jih omeji na določeno področje. Ali na prekrivajoča se področja. Enega Indijca, ki ima 30 certifikatov iz različnih področij pač ne moreš jemati resno.

Seveda, če pa hočeš biti kak predavatelj, so pa za večino vendorjev certifikati must-have.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

McMallar ::

Včasih rabiš certifikat(e) tudi za javne razpise. Se je že zgodilo, da so za določen projekt hoteli MCSE certificirane inžinirje...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

jype ::

Invictus> Seveda, če pa hočeš biti kak predavatelj, so pa za večino vendorjev certifikati must-have.

Vidiš, spet je "večino". Jaz sem predaval brez certifikatov.

nekikr> Morda zato, tole boš težko razumel....ker se svet ne vrti okoli tebe?

Zato ker se svet ne vrti okoli mene nisem še doživel, da bi bili certifikati obvezni? Kako pa to deluje?

Invictus ::

jype je izjavil:

Invictus> Seveda, če pa hočeš biti kak predavatelj, so pa za večino vendorjev certifikati must-have.

Vidiš, spet je "večino". Jaz sem predaval brez certifikatov.

Saj jaz tud. Me zadnje čase nihče po tem ne vpraša. Čeprav nimam najnovejših certifikatov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Saj jaz tud. Me zadnje čase nihče po tem ne vpraša.

No, vidiš: Certifikati so torej namenjeni predvsem marketingu in korupciji pri razpisih, v manjši meri pa morda res celo izkazovanju znanja.

Invictus ::

jype je izjavil:

Invictus> Saj jaz tud. Me zadnje čase nihče po tem ne vpraša.

No, vidiš: Certifikati so torej namenjeni predvsem marketingu in korupciji pri razpisih, v manjši meri pa morda res celo izkazovanju znanja.

Ne čisto ...

Microsoft je letos konkretno razpucal svoje standarde za predavatelje. Zaostril pogoje za pridobivanje certifikatov in kdaj lahko predavaš. Kolega mi je rekel da je odpadlo 85% predavateljev. Je bila pa dnevna tarifa za MS predavanje pravzaprav sramotna. Dobil si 200 GBP/dan dalje. Tam nekje do 300 je pa šlo. Razen za kake res developerske tečaje.

Razpisi so definitivno prirejeni za določene firme. Vem, ker sem sam delal certifikate tudi zaradi tega.

Se je pa to definitivno izrodilo odkar je pridobivanje certifikate obkroževanje. Pač zadaj je cela industrija testov in na pol črnega trga rešenih testov. Denar se ravno ne meče stran.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

damjanster ::

Linus sigurno komaj čaka, da gre na ta izpit ;-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft kupil Github (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5217045 (7415) Machete
»

Sistemski administrator MCSA

Oddelek: Loža
92548 (2107) _QS8_
»

Ali je smiselno uporabljati Microsoft Azure

Oddelek: Izdelava spletišč
162464 (2081) MaCoFaCo
»

Fundacija Linux ponuja brezplačni tečaj osnov Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5325014 (19838) GizmoX
»

Dodatni razvijalci in pregled kode OpenSSL-a

Oddelek: Novice / Varnost
3013441 (11203) MrStein

Več podobnih tem