» »

M4A785TD-V EVO ne boota

M4A785TD-V EVO ne boota

FX6300B ::

Pozdravljeni predvčerajšnim je očetu crknil računalnik, ugotovil sem da gre za matično ploščo saj ostali deli delujejo (CPU, grafa rami itd.) matična je sicer neka M4A785TD-V EVO
simptom je pa tak ko pritisnem da se prižge se ventilatorji vrtijo ene 3 sekunde potem pa počepne, bi bilo možno da je šel bios čip? se da to kako preverit itd? skratka da je matična kriva za nedelovanje PC-ja sem 100% in prosim ne takih odgovorov kot poizkusi z drugim Ramom itd. Najlepša hvala za vse odgovore :D upam da kaj rata
May the force be with you!

Sami ::

Reset BIOS-a?

Nadgradnja BIOS-a?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

FX6300B ::

sem probal resetirat isto, kako misliš nadgradnja če je kaj nadgrajeval pa da je prišlo do napake? če imaš v mislih to ni nič nadgrajeval, sem probal tudi z tistim asus CrashFree bios pa tudi nič

sem ravno probal samo ven dat bios čip in zagnati , pride do iste napake po 3 s se ugasne
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Sami ::

Potem pa je očitno plata šla....bo potrebna menjava.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

si ziher da je plata ?
Da ni kje napajalc počepnu
#brezpodpisa

FX6300B ::

sigurno sem probal na mojem računalniku vse dela pa vse deluje razen matične no sej včeraj sem mu vgradil notri za silo neko core 2 duo plato pa toliko da mu POS dela v gostilni

bi se dalo kako preverit če je bios čip šel?
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

hojnikb ::

verjetno je šla regulacija ali kaki kondiči.
bios čipi ne crknejo kr tako
#brezpodpisa

FX6300B ::

možno samo pri teh kondičih je zoprno ko se ne napihne :(

nekje sem bral da bi lahko dal čip v drugo matično pa probal flashati je to varno? sam imam m5a97 r2.0 pa da bi dal notri čip od m4a785TD-V EVO podnožje imata isti lol samo če so pini isto pa da bi probal potem bios flashback če bi lahko flashal
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

hojnikb ::

vprašanje če so bios čipi enaki. lahko da ima ena plošča čip z nižjo napetostjo (ala 1.8V) kar pomeni pa-pa če daš v 3.3V
#brezpodpisa

FX6300B ::

:( škoda ker bi bilo možno aja naj povem še to da je bilo na začetku tako da ko si prižgal so ventilatorji skoz vrteli se niso ustavili po 3s kot sedaj . sem samo odklopil in priklopil napajalnik ??
in pa še to da se je pred kratkim pojavila podobna težava pač venti laufajo v nedogled ni slike. potem sem resetiral bios pa mi je nekako ratalo da je delalo kot mora sedaj pa noče :(
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

xy! ::

Obnovi BIOS iz USB ključa

The ASUS CrashFree BIOS 3 allows users to restore corrupted BIOS data from a USB flash disk containing the BIOS file. This utility saves users the cost and hassle of buying a replacement BIOS chip.

FX6300B ::

vem sem tudi že probal kar sem tudi omenil vendar se nič ne zgodi
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje do BIOS čipa ?

Oddelek: Strojna oprema
412623 (2077) Pyr0Beast
»

Sempron 2,8 Ghz?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141453 (1063) Blinder
»

bad bios checksum

Oddelek: Pomoč in nasveti
81101 (1012) Spajky
»

Flash BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
11991 (919) Macx95
»

Šum

Oddelek: Zvok in slika
121581 (1438) CaqKa

Več podobnih tem