» »

Flash BIOSa

Flash BIOSa

bmatko ::

Pred kaksno urco sem potegnil najnovejsi update za BIOS ( ASUS P5N-E SLI) in ga probal nadgraditi preko windowsov ( program od ASUSa ki je bil priložen ). Takoj zatem je cel računalnik zaštekal. Probal sem ga resetirat ampak neuspešno. Vsakič ko sem ga ponovno prižgal ni bilo nobenega signala samo črn zaslon. Tudi baterijo sem potegnil iz matične pa nič.:(

Ima kdo kakšen nasvet???

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bmatko ::

Ja Ima.

amigo_no1 ::

Na tvojem mestu bi se spravil brati navodila pred flashanjem...

Macx95 ::

Odnesi na servis, pa prosi če ti pomagajo in v najboljšem primeru boš dal 10€.

bmatko ::

Ja v navodilih pise da se da prek windowsov flashat prek programa ki sem ga dobil zravn. To sem tudi naredil.

bosmla ::

Iz win se ni varno igrat raje klasicno z disketo :|

bluefish ::

po toči zvoniti je prepozno. Res bo najbolje, da stvar odneseš na servis. Sicer je možno obnoviti BIOS s pomočjo drugega računalnika, vendar pa ne verjamem, da bi bil tvoj postopek preveč posrečen in bi verjetno "uničil" še drug comp :| .

[SkA] ::

OK sem jaz kaj zgrešil ali zakaj mu nihče ni predlagal najprej preizkusiti z ASUS CrashFree? Kakor koli že, postopek je v navodilih, rabil pa boš še en dodaten računalnik kjer boš pripravil disketo/cdrom.

bmatko ::

Hvala za nasvete!

Bom še mal navodila pogledu, drugač pa a kdo pozna kakšnega dobrega in poceni serviserja iz Ljubljane ali pa okolice.

Macx95 ::

Računalnik se več ne zbudi, zato crash free ali kar koli drugega nič ne pomaga. Tudi BIOS čip je zalotan na plato tako da tudi rezervna varijanta odpade.|O

Macx95 ::

Odnesi na AGT, dal boš 10-15€ pa ti bodo porihtali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

keri proc. in kera matična????

Oddelek: Kaj kupiti
402112 (1148) Turtle
»

primerjava routerjev

Oddelek: Kaj kupiti
101482 (1305) jan01

Več podobnih tem