» »

Resetiranje računalnika.

Resetiranje računalnika.

Seagram ::

Pozdravljeni.

V zadnjih tednih imam večplastne probleme s PCjem, ki se odražajo na različne načine. Zavedam se, da bo dolžina teksta odvrnila marsikoga od branja, vendar ne bi rad, da bi izpustil kakšno potencialno pomembno informacijo. Za kakršnekoli odgovore se vnaprej zahvaljujem.

OZADJE: Začelo se je, ko sem spucal notranjost računalnika in pri tem odstranil hladilnik procesorja ter pri tem nevede odstranil tudi termalno pasto (nikdar prej nisem sestavljal računalnika, zato nisem vedel da bo tako).

Kakorkoli, med igranjem strojno bolj zahtevnih iger se je posledično procesor začel pregrevati, zato sem naslednji dan odkorakal v računalniško trgovino, kupil termalno pasto ter nov hladilnik (model Akasa X4). Doma sem ohišje odprl, procesor sčistil stare paste (preko guidov na Youtube), nanesel novo, ter integriral nov hladilnik. Kasneje sem hladilnik zamenjal za starega. Od takrat so problemi, ki se manifestirajo na različne načine.

PROBLEMI:
- občasen boot loop, kjer se računalnik ob zagonu kontinuirano resetira, in kjer je ekran črn.
- občasna samodejna aktivacija Windows Sticky Keys ob zagonu, kar me je zajebavalo pri vpisovanju passworda(čeprav je opcija onemogočena v nastavitvah) in vsakokratni reset Firefox pomnilnika (potreben reset Firefoxa).
- sedaj se je računalnik prvič (kadarkoli, imam ga skoraj 4 leta) sredi delovanja sesul, ekran je počrnel, lučka na monitorju je začela utripati, in potreben je bil reset. Ob zagonu me je sistem vprašal, ali zažene Win Safe mode, torej je bilo sesutje uradno registrirano iz strani sistema.

MOŽNI VZROKI:
- neustrezna integracija hladilnika.
- pri integraciji sem poškodoval matično ploščo.
- power supply problem.
- disk (star je skoraj 4 leta, pri čemer je računalnik večino dneva bil vžgan).

Sistem:
- Operacijski sistem: Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
- Procesor:Intel Core i5 2500K @ 3.30GHz 35 °C Sandy Bridge 32nm Technology
- Matična plošča:Gigabyte Technology Co., Ltd. Z68P-DS3 (Socket 1155)
- Grafična kartica:1024MB ATI AMD Radeon HD 6800 Series (Gigabyte)
- Disk: 1397GB Western Digital WDC WD1502FAEX-007BA0 ATA Device (SATA)
- Ram: 8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)

Sami ::

Kakšna je temperatura CPU-ja med obremenitvijo?

Si pravilno namestil termalno pasto? Moraš jo namestiti le za en las debeline ali piko na sredino (pa jo potem cooler stisne po celotni površini).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Seagram ::

Maksimalna temperatura CPUja med obremenitvijo je okrog 62°C, to je oranžna vrednost (alarm je rdeča vrednost) v diagnostičnem programu Speccy. Večkrat zadnje čase sem zagnal Intel Processor Diagnostic Tool, in je bilo vse ok.

Termalno pasto sem nanesel pravilno - zrno paste na sredino, nič več, nič manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seagram ()

Sami ::

Probaj samo z eno palčko rama.

Imaš zadnji BIOS?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Seagram ::

Bom probal to z Ramom. Sej fora je v tem, da so te težave zelo nekonsistentne, torej dogajajo se občasno. Ampak me pa skrbi da je vse ena tiktakajoča bomba, ki mi bo lepega dne povzročila dosti večje probleme in vpliv na drugi hardware.

Glede BIOsa pa nisem še nikdar nič posodabljal. Se bom poglobil v to.

AC_DC ::

- neustrezna integracija hladilnika.
- pri integraciji sem poškodoval matično ploščo.


Lahko da si preveč privil hladilnik. //integracija ? Od kod jemlješ te čisto napačne besede ?
ali kakšen cpu pin nevede namazal s termalno pasto.


Kateri psu/hdd imaš ? cpu je navit ?
Hdd lahko preveriš z Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov .


OZADJE: Začelo se je, ko sem spucal notranjost računalnika in pri tem odstranil hladilnik procesorja ter pri tem nevede odstranil tudi termalno pasto (nikdar prej nisem sestavljal računalnika, zato nisem vedel da bo tako).

Kar seveda ni res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Seagram ::

Integracija je po definiciji združevanje oz. povezovanje posameznih enot, pač sem uporabil ta izraz, verjetno bi bil res bolj primeren kakšen drugi, recimo "nameščanje" ali "vstavljanje" ali karkoli. Sicer sem upal, da bo jasno kaj sem mislil.

Hladilnik je obični Stock Intel 1155 CPU Cooling fan, ki ima precej straight forward namestitveni sistem - pač štiri zaklopke, ki jih lahko zategneš izključno do določene stopnje.
HDD je 1397GB Western Digital WDC WD1502FAEX-007BA0 ATA Device (SATA), PSU je Chieftec A135 Series, 500-1000W.

>Kar seveda ni res.
Kaj ni res?

AC_DC ::

Da z demontažo hladilnika magično izgine termalna pasta.

Seagram ::

Ni izginila, pač pa se je velik del paste odkrušil... Rezultat je isti, glede na to, da se je začel CPU po tem pregrevati ob vsaki obremenitvi...

AC_DC ::

Če se ob demontaži pasta odkruši, potem je itak že zrela za zamenjavo, saj je trda.

Seagram ::

AC_DC je izjavil:

Če se ob demontaži pasta odkruši, potem je itak že zrela za zamenjavo, saj je trda.


Doma sem ohišje odprl, procesor sčistil stare paste (preko guidov na Youtube), nanesel novo, ter integriral nov hladilnik. Kasneje sem hladilnik zamenjal za starega.


Pasto sem takrat zamenjal. Pa pozabil sem omenit, da procesor ni navit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seagram ()

Sami ::

Zaženi prime95, če se procesor pregreva bo kmalu jasno. V tem primeru ponovno namesti pasto ter hladilnik.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

SloBiscuit ::

A si ziher da ni med hladilnikom in procom tista plastika, ki je ponavadi na dnu hladilnika? (pač ko kupiš hladilnik ma to plastiko, ki jo je potrebno odstranit)

RAM-e daj v druge slot-e.

Zaslon pa priklopi na integrirano grafično, če se da seveda. (po možnosti vzemi grafično čisto ven iz ohišja)

Preglej vse kable 4x, pa tudi 10x če je treba. Na matični pazi, da so vsi kabli "zahaklani" in sicer sta 2 kabla, ki greta iz napajalnika na matično (eden je 24pin drugi je pa za procesor 4pin), nato poglej če si vklopil ventilator za procesor (3 ali 4 pin kablček).

24-pin:


4-pin za procesor:


Tale zadevca http://cdn.overclock.net/9/94/94c41971_... tole je tudi 4-pin samo, da je za ventilator (potem pa poglej če kakšen takšen kabelj ni vklopljen, morda sprednji ali zadnij ventilator...)

Ko pregledaš to, poglej da si dobro vklopil tale dva kablčka na disk
(manjši je sata in je vklopljen na matično ploščo, večji je pa za elektriko in gre izven napajalnika na disk.

Potlej, če še vedno ne deluje pa odstrani hladilnik in poglej da je pasta razmazana takole:


ČE NI potem dobro obriši stran to pasto z nekim robčkom (v primeru da ne gre dobro dol lahko uporabiš un alkohol za roke ali pa z fenom segreješ pasto in jo potlej odstraniš), ter jo nanesi en toliko: http://s149.photobucket.com/user/123bob...

Pa srečno,

xoxo
neznanec555

Seagram ::

Okej, hvala lepa za pomoč, bom preveril in sprobal vse po vrsti.

Seagram ::



Tole je zadnji reading Speccija. Je torej moj motherboard uničen, ali vsaj delno poškodovan?

Mislim da je samo še vprašanje časa, kdaj bo vse skupaj šlo v k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seagram ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura procesorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
615224 (1988) LuIK
»

računalnik se kar ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
222916 (2018) sixis4
»

Sapphire 7970 3 GB - ne deluje

Oddelek: Strojna oprema
301879 (1135) konspirator
»

Temperatura procesorja med 55 in 68 stop. C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462744 (1909) IvoJan

Več podobnih tem