» »

sesutje Mozille Firefox

sesutje Mozille Firefox

mihec23 ::

Zdravo, mene zanima zakaj se mi že nekaj časa sesuva brskalnik, tudi do 3x na dan... a se da to kako popravit?
Hvala, lp

AC_DC ::

Bios na default, za začetek.
Hw deluje v redu ? Rami http://www.memtest.org/, hdd Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov , chkdsk /f /r http://superuser.com/questions/315878/w... , sfc /scannow https://support.microsoft.com/en-us/kb/... .

Napiši svojo konfiguracijo (cpu, mb, rami, hdd/sdd, grafična, napajalnik, os).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

mihec23 ::

Ammm... a bi lahko bolj po domače, ker tako dobro pa se ne razumem? :D Sori

broken/link ::

bios, ker se mu firefox sesuva?

sam bi prej rekel, da je kak delno kompatibilen addon kriv oz flash. Ajde, disk/ram pogojno. ampak bios pa tle res nima čisto nič zravn.

AC_DC ::

bios, ker se mu firefox sesuva?

Recimo da ima nepravilno oc cpu.

mihec23 ::

Skratka, rad bi to čimprej rešil, pa ne vem kako. Če je preveč tega za pisat (ker bi rad čimbolj enostavno, po domače in step by step), lahko pod sporočila.
Lp

AC_DC ::

Zaženi ff v safe mode https://support.mozilla.org/en-US/kb/tr... .
Se sesutje ponovi ?


Kolegu sem pred leti dal kopijo svoje opere usb, meni je delala bp, pri njemu se je sesuvala (ocjan athlon xp), nekaj v zvezi z ramom (address cannot be read/written).
HW problem.


OP
opcije, ki sem jih napisal, so za eliminiranje HW napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Seljak ::

AC_DC je izjavil:

bios, ker se mu firefox sesuva?

Recimo da ima nepravilno oc cpu.


Ja,to bo. Vse drugo mu bo delovalo pri "nepravilnem" OC CPU samo brskalnik se mu bo sesuval?
@mihec20 jaz bi rekel,da je kakšen addon kriv za sesutje brskalnika. Poglej kaj imaš obkljukano pri strojnem pospeševanju v brskalniku. Lahko bi bili krivi starejši grafični gonilniki za uporabo strojnega pospeševanja. Lahko bi bil kriv tudi kakšen virus. Preveri,če je brskalnik posodobljen. Preveri,če so addon-i(dodatki v brskalniku) posodobljeni. Nekako pojdi po teh korakih in boš rešil težavo. V končni fazi pa zbrišeš in na novo namestiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

nikolahodin ::

Lahko da ti dela flash player probleme v ff.

Highlag ::

Java je tudi nekaj zelo stabilnega. Vsaj v zadnjem času.
Never trust a computer you can't throw out a window

mihec23 ::

Trenutno sem poskusil z alternativo- sedaj uporabljam brskalnik Internet Explorer in zaenkrat še ni nobenih težav... upam, da tudi ne bodo. Hvala vsem za pomoč.
Lp

Seljak je izjavil:

AC_DC je izjavil:

bios, ker se mu firefox sesuva?

Recimo da ima nepravilno oc cpu.


Ja,to bo. Vse drugo mu bo delovalo pri "nepravilnem" OC CPU samo brskalnik se mu bo sesuval?
@mihec20 jaz bi rekel,da je kakšen addon kriv za sesutje brskalnika. Poglej kaj imaš obkljukano pri strojnem pospeševanju v brskalniku. Lahko bi bili krivi starejši grafični gonilniki za uporabo strojnega pospeševanja. Lahko bi bil kriv tudi kakšen virus. Preveri,če je brskalnik posodobljen. Preveri,če so addon-i(dodatki v brskalniku) posodobljeni. Nekako pojdi po teh korakih in boš rešil težavo. V končni fazi pa zbrišeš in na novo namestiš.


Vsi dodatki so posodobljeni in viruse redno pregledujem z Avastom in Malwarebytes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec23 ()

hotig ::

Tudi meni se je v preteklem tednu 2x zgodilo, da je po uporabi firefoxa zamrznil računalnik. Potem so se mi pa odpirala okenca z opozorili o neki težavi z Javo in Firefoxom. Potem sem posodobil Javo in po tej posodobitvi opravil delovanje Firefoxa in je pisalo, da bo vse delalo OK. Ampak zadnjih nekaj dni nekako zaradi občutka varnosti uporabljam samo Explorer in ni bilo težav.
Nisem nek ekspert, ampak se mi zdi, da so bile neke težave z Javo.

Seljak ::

Če je le možno stran z Javo,če pa že pa naj bo redno posodobljena.

broken/link ::

firefox -> menu -> klikneš vprašajček -> Troubleshooting Information -> klikneš "refresh firefox".

še pred tem pa preventivno narediš backup bookmarksov in gesl in certov.

mihec23 ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tu vprašal... zdej uporabljam Explorer, ampak pri določenih straneh, kjer imaš odprt nek račun, se mi uporabniška imena ne shranjujejo, npr. FB mi ne ponuja pošte, uporabniška imena za igre, razne forume... A se da to kako naštimat in če ja, kje?

Hvala, lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla Firefox (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
25634106 (8573) kow
»

Firefoxova nova oblačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7519258 (13965) schurda
»

Sesuvanje Firefoxa

Oddelek: Pomoč in nasveti
221818 (1485) Matevz96
»

Firefox 16 - sesuvanje programa

Oddelek: Programska oprema
91060 (858) kabana
»

Firefox 4 izšel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23570048 (59213) opeter

Več podobnih tem