» »

Šola Vožnje (Mnenja)

Šola Vožnje (Mnenja)

Eviii ::

Pozdravljeni.
Danes sem se registrirala da vaš vprašam sledeče...
Torej odločila sem se opraviti vozniški izpit za avto.
Prosila bi za mnenja oz. izkušnje kje opravljati, iščem gorenjski konec (radovljica do kranja nekje)
Avtošol oz šol vožnje je ogromno in sama res ne vem katerega izbrati..
Rada bi da ni ravno veliko gneče in da bi se hitro opravilo vse skupaj
Kolegi/ce in znanci so skoraj vsi že opravljali izpit nekaj let nazaj,
sama ga nisem šla delati takoj pri 18 pač zaradi težav ki niso pomembne, no minilo je 7 let in sem se odločila da končno to naredim

PS::
Koliko časa okvirno traja vse skupaj (Zdrav. pregled sem že naredila. Prvo pomoč pa tudi prijavljena)

Hvala za odgovore in LP

MasterTade ::

B&B je super avtošola...Voziš okrog 2 meseca ali malo dlje
Mors omnia aequat

sandmodnigga ::

Če se ti mudi, pojdi od šole do šole in povprašaj kje so najbolj fleksibilni in kje imajo najmanj gužve. Lahko izpit opraviš tudi v enem mescu.

mojsterleo ::

najprej moras opraviti tecaj in izpit iz cpp, potem sledijo voznje. ponavadi ucitelji tempirajo tako da imas kaksne 3 ure vozenj na teden torej se da stvar opraviti v 2 mesecih , odvisno koliko si talenta in te trema ne daje prevec ter moznost da se doma vsedes v avto in malo potreniras na kakem parkingu...

Ziga Dolhar ::

Če ti lokacija dejansko ni problem, priporočam (iz lastnih izkušenj) avtošolo Stop v Tržiču.

Mene je inštruirala gospa Feri. (Ja, ženska me je učila, in hvalabogu!.)

V primerjavi z mojimi sošolci (srednja ekonomska Radovljica), sem imel nadpovprečno število opravljenih ur pred izpitom (nekje med 34-37, kakor se spominjam; sošolci so praviloma vsi delali izpit že precej po 30 urami). Sam nisem bil lih talent za vožnjo. Začuda pa nisem že po enem letu izpita imel (spet, primerjalno s sošolci) nobene prometne nesreče / kazenskih točk. Upam si reči, da tudi zaradi filozofije izjemno strpne in defenzivne* vožnje, katere me je navadila inštruktorica. Hvala ji.


* Mladina bi verjetno rekla "penzijonerske". Take fore, kot da recimo ne pospešuješ proti semaforju 200 metrov pred sabo, kjer se je na semaforju za pešce ravno prižgala rdeča luč, pa da si morda preračunaš, koliko časa dejansko "prihraniš" ob vožnji s hitrostjo X nad omejitvijo namesto z vožnjo po omejitvi.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Povprečje je okoli 3 mesece z vsem skupaj. Razen če se ti vse popolnoma časovno uskaldi kar je pa težko verjetno.

Glede avtošole.
Načeloma se pozanimaj v vašem koncu kdo je tak dober inštruktor pa ga kontaktiraj. Pomembno je da bo malo pikolovski in da ti ne bo nabijal ur. Potem kar se pa tiče komisije pa tu žal nimaš izbire. Dobiš kar dobiš, in ne bit presenečena če te bodo v prvo vrgli zaradi neke skoraj nepomembne banalnosti. Mene je majster vrgu kljub temu da ni bilo nobene napake zakar je bil tud inštruktor šokiran. Njegov razlog: jah v onem križišču pred Šmihelskim mostom se pri čakanju na zavoj levo niste dovolj globoko v križišče postavili. Pol smo se probal pogojit ampak njegova zadnja je obveljala.
Je pa tak da po mojih izkušnjah so boljši vozniki tisti, ki so v prvo ruknili kot oni ki jim je ratalo iz prve. Z marsikaterim izmed "ta bolj sposobnih" se sploh ne upam peljat več. Enkrat je bilo dovolj.

Tok v vednost, da ne boš preveč razočarana če se bo tudi tebi zgodilo da te vržejo na izpitni za prazen nič. Ne boš ne prva ne zadnja ki bi se ji to lahko zgodilo :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

šernk ::

V primerjavi z mojimi sošolci (srednja ekonomska Radovljica), sem imel nadpovprečno število opravljenih ur pred izpitom (nekje med 34-37, kakor se spominjam; sošolci so praviloma vsi delali izpit že precej po 30 urami). Sam nisem bil lih talent za vožnjo. Začuda pa nisem že po enem letu izpita imel (spet, primerjalno s sošolci) nobene prometne nesreče / kazenskih točk.


kaj ima pa avtošola veze s tem? osebno imam popolnoma drug stil vožnje kot je bil v avtošoli od prve samostojne ure za volanom (3 leta preden sem šel delat izpit), kjer mi je inštruktor 2x tudi zavoro pohodil iz strahu in vseh 23 ur vožnje težil da naj volan pravilno naravnam pri izhodu iz križišča. na glavni vožnji sem se pač to potrudil sedaj pa servo spet opravlja delo namesto mene. 7 let brez prometne nesreče, v zadnjih 2 letih dve manjši prometni nesreči, na kateri pa nisem imel vpliva.

v tistih 20ih urah vožnje v avtošoli te lahko naučijo samo osnove in nič več. če si nesposoben pravilno reagirat boš ob vsaki priložnosti v prometni nesreči, če si nesposoben spremljat in predvidevat situacije okoli sebe boš spet ob vsaki priložnosti v prometni nesreči. če pa misliš da si velesposoben voznik F1 boš pa prej ali slej spoznal zakone fizike (vprašanje je le kakšne bodo posledice).

poleg tega imam osebno obratne izkušnje: poznam le enega sošolca, ki je avto razbil v prvem letu izpita, kar mi je precej zanimiva statistika glede nato da nas je bilo v razredu 30 in samo ena punca :)

moje mnenje: pojdi delat izpit tja kjer ceste najbolje poznaš in ti lokacijsko tudi najbolj ugaja. če veš kje je katera cesta prednostna že od prej je precej lažje kot pa se potem še s temi tablami ukvarjat: ali lahko zavijem tu levo? je to enosmerna ulica? katera je prednostna cesta? itd. osebno me ni sekiralo ne kakšnega inštruktorja dobim, ne kakšno komisijo ker sem zaupal vase.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Unknown_001 ::

šernk je izjavil:


če pa misliš da si velesposoben voznik F1 boš pa prej ali slej spoznal zakone fizike (vprašanje je le kakšne bodo posledice).


Odgovor je preprost :)

mv2/2
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

knesz ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Če ti lokacija dejansko ni problem, priporočam (iz lastnih izkušenj) avtošolo Stop v Tržiču.

Mene je inštruirala gospa Feri. (Ja, ženska me je učila, in hvalabogu!.)

V primerjavi z mojimi sošolci (srednja ekonomska Radovljica), sem imel nadpovprečno število opravljenih ur pred izpitom (nekje med 34-37, kakor se spominjam; sošolci so praviloma vsi delali izpit že precej po 30 urami). Sam nisem bil lih talent za vožnjo. Začuda pa nisem že po enem letu izpita imel (spet, primerjalno s sošolci) nobene prometne nesreče / kazenskih točk. Upam si reči, da tudi zaradi filozofije izjemno strpne in defenzivne* vožnje, katere me je navadila inštruktorica. Hvala ji.


* Mladina bi verjetno rekla "penzijonerske". Take fore, kot da recimo ne pospešuješ proti semaforju 200 metrov pred sabo, kjer se je na semaforju za pešce ravno prižgala rdeča luč, pa da si morda preračunaš, koliko časa dejansko "prihraniš" ob vožnji s hitrostjo X nad omejitvijo namesto z vožnjo po omejitvi.

* Upam, da te ni naučila, da moraš upočasniti 200m pred semaforjem in se peljati 5km/h do semaforja ali kolone pred tabo. :)

Eviii ::

Hvala za odgovore..
Sem klicala danes na eno od šol. Rekel je da CPP začne ko je od 20-30 prijavljenih in se naredi po enem tednu predavanj. Pravi pa tudi da imajo samo ENO vozilo Toyota Yaris. Se mi zdi da ni ravno najbolsa izbira glede na to da bo cca. 20 prijavljenih in pa samo eno vozilo Posledično se bo zaradi tega verjetno zelo zavleklo vse skupaj. Je pa tudi omenil da tisti ki plačajo v "paketu" ure imajo prednost pred ostalimi.

mojsterleo ::

cpp ti bo vzel kaksna dva tedna. najprej nekaj dni predavanj, nato se republiski izpit.

bluefish ::

Eviii je izjavil:

Hvala za odgovore..
Sem klicala danes na eno od šol. Rekel je da CPP začne ko je od 20-30 prijavljenih in se naredi po enem tednu predavanj. Pravi pa tudi da imajo samo ENO vozilo Toyota Yaris. Se mi zdi da ni ravno najbolsa izbira glede na to da bo cca. 20 prijavljenih in pa samo eno vozilo Posledično se bo zaradi tega verjetno zelo zavleklo vse skupaj. Je pa tudi omenil da tisti ki plačajo v "paketu" ure imajo prednost pred ostalimi.
Raje izberi kako drugo, ker tole se res lahko zavleče.

Eviii ::

Ja tja raje ne bom sla. Sem klicala danes na B&B.. Majo cpp predavanja samo popoldne. V trzicu v sola voznje Stop pa se mi ni javil nihce. Bo treba naprej iskat..

connel ::

Vprašaj na Voznik iz Radovljice, v mojih časih je bila dobra šola oz. inštruktorji, sploh direktor/inštruktor je bil faca.

donvito ::

Eviii ::

Bom na Humar poklicala (hvala donvito)..
Hvala fantje za pomoc in nasvete. Ce kdo lahko se pomaga pa bi bla vesela. Hvala

69charger ::

Avtošola STOP še zmer zakon, Humar je pa itak navaden oderuh nabija ure brezveze.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Eviii ::

Torej Humar ne? Ker zgoraj ga je nekdo pohvalil..
Avtošolo Stop bom kontaktirala jutri da vidim kaj bojo rekli.. (hvala 69charger )

69charger ::

Pri Humarju majo še neke "poskusne" glavne vožnje pa pol hitro nabije še neke bonus ure, nevem če je kdo šel na glavno pod 40 ur (da so ga sploh spustili), pri Stopu smo vsi zdelali že do 30te.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

kuvanasarma ::

Zanimivo, sam sem naredil glavno pri Humarju z 22 urami, kolega je pri 17 urah imel glavno.
Pri stopu sem za A kategorijo potreboval 12 ur.

Imeli pa so tudi gospodično ki je pri humarju vozila že 97 uro. In ko jo vidiš kako speljuje je zgledalo kot če bi gledal Stephena Hawkinga pri ameriškem nogometu....

Tako da, ur ti ne "nabijajo" če ni potrebe...

Drugače pa priporočam STOP in Humarja. Humar ima še neke pakete, kjer so stvari ceneje skupno...Za Stop se pa lahko direktno z lastnikom za kak popust še zmeniš...
Tudi B&B je kar v redu(iz druge roke info..)

Er333 ::

connel je izjavil:

Vprašaj na Voznik iz Radovljice, v mojih časih je bila dobra šola oz. inštruktorji, sploh direktor/inštruktor je bil faca.

Še en glas za Voznik. So majhna družinska avtošola, ki posluje že celo večnost.
Torej niso to neki mujoti, ki so se lansko leto spomnili da bi učili vozit, kot jih je nekaj na Jesenicah.
Pri vozniku sem par let nazaj naredil izbit za B, moj mlajši brat pa pred parimi tedni in lahko potrdim, da so super.

Havq ::

Js sm delov izpit za avto pri Ekspertu na Jesenicah. Bil sem zelo zadovoljen.

Naredil sem pa z 24 urami.

Tudi mene je inštruirala ženska in tudi jaz lahko rečem hvala bogu.
Zdaj je ta inštruktorca šla na svoje in kar se pogovarjava ji je kar zalaufal.
Ta avtošola je pa: ŠOLA VOŽNJE TEA

Pa drugo leto ima namen še odpret za A kategorijo.

lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

napsy ::

Jaz pri LMM Tilia, Ljubljana. Imam dobre izkusnje, tut naredil v prvo.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Eviii ::

Havq je izjavil:

Zdaj je ta inštruktorca šla na svoje in kar se pogovarjava ji je kar zalaufal.Ta avtošola je pa: ŠOLA VOŽNJE
lp


Mogoce ves kje ima pisarno. Sem iskala na pa nisem nasla. Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Eviii ()

Havq ::

Eviii je izjavil:

Havq je izjavil:

Zdaj je ta inštruktorca šla na svoje in kar se pogovarjava ji je kar zalaufal.Ta avtošola je pa: ŠOLA VOŽNJE
lp


Mogoce ves kje ima pisarno. Sem iskala na pa nisem nasla. Hvala


Ammm,zj si me pa našla. mi je povedala,pa sm pozabu...
evo,številko pa še mam.pa še email.

informacije in prijave:
gsm: 040 233 720
email: solavoznjetea@gmail.com

lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Axbcd ::

knesz je izjavil:

* Upam, da te ni naučila, da moraš upočasniti 200m pred semaforjem in se peljati 5km/h do semaforja ali kolone pred tabo. :)

Temu se reče racionalna* vožnja. Zakaj bi pohodil plin na 70 in potem tik pred križiščem bremzal, če lahko lagano brez gasa prilezem do križišča. Če je sreča se medtem prižge zelena, v nasprotnem pa je obraba zavor minimalna.

*Ne 200m pri hitrosti 5km/h ampak vožnja brez pospeševanja do semaforja na katerem gori rdeča luč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero avtošolo izbrati

Oddelek: Loža
295142 (1540) profii
»

Izpit za A kategorijo

Oddelek: Na cesti
308751 (7674) bajsibajsi
»

Najcenejše vožnje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5812405 (10770) šernk
»

Avto-šola Kranj

Oddelek: Loža
154318 (4009) c0dehunter
»

Izkušnje v avtošoli !!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12024691 (13913) matjash

Več podobnih tem