» »

Izpit za kategorijo B in prvi avto

Izpit za kategorijo B in prvi avto

1 2
3
»

kiFni ::

iJJ je izjavil:

Stvar je v tem, da itak nimamo v družini karavana in bi ta moj avto prišel prav tudi kdaj za vozit kaj večjega ali, ko gremo na morje, da ni treba najemat kombija. Zato bi imel jaz velik avto.


V top gear so v eni oddaji rekli, če avto ki ga kupiš za takrat ko ga boš mogoče rabil, je isto kot bi celo leto hodil v pancarjih, ker boš mogoče šel v kratkem smučat. ;((

iJJ ::

Da ne boste narobe razumeli, jaz nočem enoprostorca zaradi drugih ampak zato, ker je meni všeč tak koncept. Sploh pa novi S-Max pa Galaxy sta mi lepa od znotraj.
By iJJ

bambam20 ::

iJJ je izjavil:

Da ne boste narobe razumeli, jaz nočem enoprostorca zaradi drugih ampak zato, ker je meni všeč tak koncept. Sploh pa novi S-Max pa Galaxy sta mi lepa od znotraj.


Če vam finace dopuščajo pa kupte :). najboljše je, če veš kaj ti je všeč in kaj bi imel plus denar. :). Srečno.

Samo vseeno bi bilo bolje, da s ev avtošoli "pomučiš" z ročnim menjalnikom, ker ti bo v prihodnosti to prišlo še prav. Mogoče ne boš mogel v prihodnosti kupiti ohranjenega avtomatika ( rabljen avtomatik je pa milo rečeno loterija- obonova pa predraga ).

iJJ ::

Dobro kaj pa pripročate od enoprostorcev
By iJJ

bambam20 ::

iJJ je izjavil:

Dobro kaj pa pripročate od enoprostorcev



Meni osebno je všeč tako od zunaj in od znotraj hondin SUV CR-V :).

donvito ::

Če že, potem rajši Honda HR-V, meni je veliko lepši.
http://www.avtomobilizem.com/predstavit...
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

slotechar ::

iJJ je izjavil:

Ne jaz ne bom nikoli delal izpit za šaltat vedno bom vozil automatika.


Nikoli ne reci nikoli. Mors vedeti, da ne bos vecno star toliko kot si zdaj in tudi razmisljal ne bos tako kot zdaj. Ljudje se spreminjamo, tudi svoje potrebe spreminjamo, tako da ne mores ziher vedeti ce te v prihodnosti zaradi bog ve kakega razloga ne bo zamikalo imeti izpit za saltanje, razen ce imas kako telesno nezmoznost, kar dvomim.

Drugace pa ce si 100 procentov sigurn, da ne bos delal izpit za saltat nikoli v svojem lajfu, me zanima, kdaj si odkril svojo vedezevalsko zilico? :P

bambam20 ::

Osebno, bi veliko raje avtomatika. Samo ne 10 let starega izstrošenega. Ljudje imajo še vedno preveč predsodkov do avtomatikotv ampak zadeva je super.

lovro535v2 ::

kot so ti že svetovali naredi izpit za ročnega in potem kamot voziš avtomatski menjalnik če hočeš plus lahk voziš tudi ročni menjalnik.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Kootra ::

@iJJ Poslušaj kaj so ti drugi svetovali, ker se spomnim kako je meni bilo težko, ko sem šel vozit po zasebni cesti z mamo pa sem menjaval. Pol pa sem šel delat izpit pa te inštruktor lepo navadi, da gledaš naprej pa menjavaš... tu pa tam se ti mogoče zgodi da daš v napačno prestavo, ampak to easy popraviš, da stisneš sklopko spet not pa popraviš. Pa verjemi mi, da če boš šel delati za ročnega(iskreno upam, da ti bo kliknilo v glavi), ti bo v začetku večji problem opazovanje, kako hitro boš spustil sklopko, ter speljevanje z velikega klanca. Skratka vaja dela mojstra.. boš videl ko boš imel kilometrino za sabo boš vklopo tempomat pa vozil z nogami :)) :P Pa še za na konec: Punce bol padajo na tipe z ročnim menjalnikom kot pa dedka z avtomatskim.

solatko ::

Kaj ne vidite, da vas trolček malo hebe v glavo, saj na poste, na katere bi vsak resen odgovarjal, niti ne trzne.
Delo krepa človeka

iJJ ::

Hvala za priporočila in za nasvete. Zdaj me pa znimaše nekaj in sicer kakšna je razlika med Ford Galaxy in Ford S-Max?
By iJJ

fosil ::

A ti naj bi bil star 17?
Občutek imam, kot da bi poslušal penzionista.
Šaltanje preveč komplicirano in bi avtomatika.
Visok avto da se sedi pokonc, itd.

Prvi avto naj bo s prestavami, da se naučiš vozit, ker prej ali slej boš moral vozit tudi avto s prestavami.
Tako je!

bluefish ::

fosil je izjavil:

ker prej ali slej boš moral vozit tudi avto s prestavami.
Upajmo, da bo prej avto vozil njega.

iJJ ::

Jah morda sem po duši res bolj penzionist. Ampak mi odgovarja visoko sedenje.
By iJJ

Unknown_001 ::



OP tole je očitno to kar nucaš. 8 zicov, ma tud dsg, lušen za vozit, visoko se sedi, pa v njem ne boš lih zgledal ko kak deda ker ma bolj tak mal sportski videz.

Ne resno, glede na vse kar si nam tu povedal je to očitno perfect match zate.

Pa mislim da ma celo funkcijo samodejnega parkiranja na voljo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

iJJ ::

Raptor F16 hvala za predlog bom pogledal. Kako se ti pa drugače zdi Ford Galaxy?
By iJJ

Siddh ::

Najprej naredi izpit, potem pa poskusi nek avto. Danes praktično slabega avta ni, je samo slabo mnenje ljudi do različnih avtov. Nekdo ti bo npr. priporočal Vw drugi pa ti ga bo na vse pretege odsvetoval.


Unknown_001 ::

Siddh je izjavil:

Najprej naredi izpit, potem pa poskusi nek avto. Danes praktično slabega avta ni, je samo slabo mnenje ljudi do različnih avtov. Nekdo ti bo npr. priporočal Vw drugi pa ti ga bo na vse pretege odsvetoval.


To da slabih avtov neč ni se strinjam. Ampak sitnosti zaradi tovarniških napak so pa še vedno in vedno bodo. Prav tako razlike v zasnovi. In ljudem paše različno. Jaz recimo mam rad da je avto trd pa malo bolj špartanski ampak ne ravno ko da traktor voziš. Drugim bolj paše kak mehak francoz (citroen in kompanija)... tretji bi radi kompromis itd itd

iJJ je izjavil:

Raptor F16 hvala za predlog bom pogledal. Kako se ti pa drugače zdi Ford Galaxy?

Pr fordih so mi armaturke gadne. Tok knofov nasranih gor da je vse skupaj useless razen če imaš sovoznika da tist raketni center upravlja. Mogoče je sedaj malo bolje ampak vkolikor ima touch zaslon je med vožnjo to še toliko slabše za upravljat. Nimaš kaj na ekran gledat kje so knofi. 3/4 komand moraš na pamet vedt najdt na slepo. Če ne skos gledaš v tisto tastaturo hkrati pa pol dogajanja na cesti ne registriraš sploh.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

iJJ ::

Meni so ta nove touch armaturke od Forda všeč sploh to k so enostavne za uporabo, sem probal ker lahko na netu demo probaš touch screene. Kako se ti pa zdi drugače Ford?
By iJJ

matobeli ::

Delal bo, ni pa to noben presežek od avta.

dice7 ::

ford je kar ok. vzemi ga

MasterTade ::

Unknown_001 je izjavil:



OP tole je očitno to kar nucaš. 8 zicov, ma tud dsg, lušen za vozit, visoko se sedi, pa v njem ne boš lih zgledal ko kak deda ker ma bolj tak mal sportski videz.

Ne resno, glede na vse kar si nam tu povedal je to očitno perfect match zate.

Pa mislim da ma celo funkcijo samodejnega parkiranja na voljo.


B kategorija pa to
Mors omnia aequat

Unknown_001 ::

MasterTade je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:



OP tole je očitno to kar nucaš. 8 zicov, ma tud dsg, lušen za vozit, visoko se sedi, pa v njem ne boš lih zgledal ko kak deda ker ma bolj tak mal sportski videz.

Ne resno, glede na vse kar si nam tu povedal je to očitno perfect match zate.

Pa mislim da ma celo funkcijo samodejnega parkiranja na voljo.


B kategorija pa to


Kaj? Z B kategorijo lahko voziš vse kar ima največjo dovoljeno maso do 3,5 tone in prevaža največ 8 oseb z voznikom vred. Ne vem kje vidiš problem?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MasterTade ::

sem na hitro pogledal sliko
Mors omnia aequat

ProGo ::

Toplo ti priporočam S-Max ali pa Galaxya.

PINki ::

:)) kombi za 8 folka, vozil se bo pa 95% casa sam. No ja, lahko bo sosolce taksiral >:D

zee ::

Kolikor mi je znano, ze nakj casa obstaja omejitev moci motorja ali kubature za mlade voznike, kar OP bo, zato je debata o Galaxyijih, C/Smaxih verjetno brezpredmetna in tole brzkone troll tema.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GrimReaper ::

fosil je izjavil:

A ti naj bi bil star 17?
Občutek imam, kot da bi poslušal penzionista.
Šaltanje preveč komplicirano in bi avtomatika.
Visok avto da se sedi pokonc, itd.

Dobro, večina 17-letnikov bi raje vozila avtomatika, iz preprostega razloga, ker ročnega še ne znajo. Ampak enkrat se pač moraš naučit.
Je pa meni obvladovanje sklopke ostalo v krvi še 3 leta po izpitu, čeprav vmes nisem vozil. Tako da ko enkrat znaš, potem znaš.
Tudi sedaj po par mesecih avtomatika, ko sem se vsedel v avto z ročnim, sem se najprej spraševal zakaj ne gre v prvo, potem pa vidim da sploh nisem stisnil sklopke. Potem je šlo normalno naprej.
Enako če greš obratno, na avtomatika, pri prvem zaviranju te zabije naprej, ker hočeš poiskat sklopko, najdeš pa zavoro.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Unknown_001 ::

zee je izjavil:

Kolikor mi je znano, ze nakj casa obstaja omejitev moci motorja ali kubature za mlade voznike, kar OP bo, zato je debata o Galaxyijih, C/Smaxih verjetno brezpredmetna in tole brzkone troll tema.


Pa ne v Sloveniji. Slabo je tebi znano tole.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UI / UX v avtomobilih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16723055 (1423) PARTyZAN
»

Vsiljevanje avtomatskih menjalnikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19754347 (46957) SuperVeloce
»

Nakup Mondeo (2012)

Oddelek: Na cesti
175713 (4805) robertv

Več podobnih tem