» »

Izpit za kategorijo B in prvi avto

Izpit za kategorijo B in prvi avto

1
2
3

Janac ::

če maš 40k zakaj ne najameš privat šoferja?

R1710 ::

msjr je izjavil:

Ah dej ne pretiravaj, za prvi avto za mulca, bo dovolj tale, pa še o fordu je v osnovi razmišljal:


Ma ne, kaj pa ko zapade sneg? Če pravi, da mu ni za prestavljat, kje bo šele gume menjaval?!

The Ford. F350. Super. Duty. Pa pe B kategorije ne rabiš 8-)

Matevz96 ::

Odločitev glede opravljanja izpita z ročnim ali avtomatskim menjalnikom je čisto tvoja, sam pa bi se 100% še enkrat odločil za ročnega (kot so že drugi rekli, prej ali slej se boš znašel v avto s takšnim menjalnikom) druga stvar pa je sploh najti avtošolo z avtomatikom.

PS: Vožnja s spremljevalcem je vredu, pazi le, da se ne navadiš slabih navad (stop znaki, pozicija rok na volanu...)

Unknown_001 ::

msjr je izjavil:

RCX je izjavil:

Jebeš BMW-je podobne kante, takšnega spodaj ti naj kupijo. Avtomatik, sediš visoko, twingota povoziš, v keson spraviš 20 ljudi, ...


Ah dej ne pretiravaj, za prvi avto za mulca, bo dovolj tale, pa še o fordu je v osnovi razmišljal:



Jaoooooo:D

OP, resno, malo prespi zadevo, pa premisli. Jaz ti povem, da drugače Sharan je fini avto, prav tako touran (no jaz sicer vozim nekaj kar je delano na touranovi osnovi) in na splošno je tudi Seat zelo na nivoju narejen. Res je malenkost manj premium narejen kot VW ampak to se pri nižje opremljenem vozilu ne pozna toliko. Varni so pa več ali manj vsi in zanesljivi so vsi en glih ker si veliko delov delijo med sabo. Audi, VW, Škoda, Seat, to je vse več ali manj podobno z istimi osnovami, motorji le narejeno za različne okuse. Ostalo kar zadeva VAG grupo pa raje pustimo ker kakšnik Poršejev, Bugattijev, Lambotov,... ti pa res nimamo za predlagat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

iJJ ::

Ne meni sploh ni do nekega hitrega avtomobila, meni je bolj varnost in udobje.
By iJJ

ProGo ::

Velikost ni sama po sebi zagotovilo varnosti. Kakšni Citroen Xsara Picasso so se v nesrečah mečkali kot konzervice.
Sploh, pa če ti je do varnosti in udobja, potem pa edino večji kombi. Npr.: http://www.autoexpress.co.uk/volkswagen...

Terenci požrejo veliko goriva, lahko tudi 2x ali 3x več kot limuzine, če to bi pa fotr dal kartico za tankanje, potem pa ni panike.

sandmodnigga ::

iJJ je izjavil:

Pa ni tak problem z brisalci dokler lahko jaz gledam naprej in vozim. Klimo pa to pa si ponavadi nastaviš pred vožnjo.

Ko menjavaš, tudi gledaš naprej. Enako kot pri miški kadar klikneš. Takrat tudi gledaš v ekran in ne na miško, kje je levi in kje desni klik.
Glede menjalnika, slej ko prej se boš našel v drugem avtu, ki ne bo avtomatik. Takrat bo tvoj izpit enačen s kupom pepela.
Glede varnosti je ta v najboljšem primeru odvisna od tebe samega. V najslabšem primeru te niti najbolj varen avtomobil ne reši.
Glede luksuza in novega avtomobila. A za kasko, benz pa rezervne dele imaš?

d4vid ::

Joj razvajenci. Pravilno te nauči šaltat v avtošoli. Vsaj mene vem, da je opozarjal če sem pogledal, v kateri prestavi imam. Menjavat v avtomobilu je res hudičevo lahko opravilo za vse, ki imajo 2 roki in 2 nogi. Čisto druga pesem kot kak starejši traktor. Pa tudi tam ni tak bavbav. Vse gre, če se hoče.

Ko te bo očka postavil na realna tla in ti kupil Cliota, ti priporočam, da se avtomatikom izogneš. V renaultih niso nikoli blesteli.
Imam pa cliota, sicer je star že skoraj 13 let in mi je avtomobilček kot tak povsem vredu in tudi všečen mi je. Res sem zadovoljen z njim.

Glede land cruiserja. Ga imajo sosedje že nekaj let. Nevem zakaj. Meni se zdi avto tako neroden, kot da bi hotel kozolc peljat. Ma da imam 80 jurjev in lahko z njimi kupim samo Land Cruiserja, jih skoraj raje zažgem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

iJJ ::

Tako odločil sem se vseeno za avtomatski menjalnik. Glede avtomobila so pa tudi doma proti Cliotom in podobnim malčkom ravno zaradi varnosti, edino mogoče kakšen BMW 1 ali pa kaj podobnega od majhnih avtomobilov. Drugače pa me zdaj zanima ali je bolj S-Max ali Sharan? Kaj pa je razlika med S-Max in Galaxy?
By iJJ

bluefish ::

Raje doma malo povprašaj, koliko bodo sploh dali za avto.

R1710 ::

d4vid je izjavil:

Glede land cruiserja. Ga imajo sosedje že nekaj let. Nevem zakaj. Meni se zdi avto tako neroden, kot da bi hotel kozolc peljat. Ma da imam 80 jurjev in lahko z njimi kupim samo Land Cruiserja, jih skoraj raje zažgem.

Ko pelješ off-road (konkretno off-road) vidiš razliko. 25-30 let bi naj avto vozil brez enega problema (npr. ford ranger je po 7-8 letih cel rjav z zjebanim podvozjem). Potem veš, zakaj stane 80 jurjev - z vso opremo.

iJJ je izjavil:

Tako odločil sem se vseeno za avtomatski menjalnik. Glede avtomobila so pa tudi doma proti Cliotom in podobnim malčkom ravno zaradi varnosti, edino mogoče kakšen BMW 1 ali pa kaj podobnega od majhnih avtomobilov. Drugače pa me zdaj zanima ali je bolj S-Max ali Sharan? Kaj pa je razlika med S-Max in Galaxy?

Izpit naredi z ročnim, kupi avtomatskega enoprostorca. BMW do serije 5 je jajca od avta, "vsi" novi avti so po varnosti tu-tu. Večji avto ni nujno varnejši.
Če boš kupil novega, izberi cenejšega z več opreme, če rabljenega, bolj ohranjenega.
Vzemi v roke telefon in pokliči, greš pogledat 10 avtov, pa veš kako je na svari.

Simpl, konec debate, lock.

MacGyver141 ::

iJJ je izjavil:

Tako odločil sem se vseeno za avtomatski menjalnik. Glede avtomobila so pa tudi doma proti Cliotom in podobnim malčkom ravno zaradi varnosti, edino mogoče kakšen BMW 1 ali pa kaj podobnega od majhnih avtomobilov. Drugače pa me zdaj zanima ali je bolj S-Max ali Sharan? Kaj pa je razlika med S-Max in Galaxy?


Če je že pogoj BMW, z serijo 1 nimaš kej falit, razen če hočeš imeti več prostora.

@R1710
Upam, da si že kdaj vozil kakšnega bmw-ja, ki naj bi bil "slabši" od serije 5.

iJJ ::

Ja meni bolj odgovarja prostoren avto in pa, da višje sedim.
By iJJ

slotechar ::

Zgleda, da OP izhaja iz nadpovprecno premozne druzine in je morda tudi nadpovprecno zahteven, navajen boljsega in nadpovprecnega standarda. Sam tudi pove, da se mu ne da saltat. Tko, da ga ne imet za povprecnega kupca, ki je povprecno zahteven.
Pac, zdej bo naredu izpit za avtomatika, cez par let pa bo po vsej verjetnosti sel delat tudi izpit za saltanje, ko se bo malo bolj navadil voznje, in bo lahko pocel vec stvari naenkrat.

Model, blagor se teb, zgleda da mas lepo karmo iz prejsnih zivljenj...:P

Zgodovina sprememb…

R1710 ::

MacGyver141 je izjavil:

@R1710
Upam, da si že kdaj vozil kakšnega bmw-ja, ki naj bi bil "slabši" od serije 5.


Lastil sem 2xE30, E34, 2xE46, E39, E39 M5, E38 in F10. Vozil sem praktično vse (E90 še posebaj pogosto) razen starih eksotov. Vztrajam pri svoji izjavi.

Tomas 33 ::

Kar pa se varnosti tiče. Za OP (pa vse voznike začetnike) je avto z petimi zvezdicami in najšvohnejšo mašino.

Ne moremo govoriti o varnosti, pa vozit tanka in pobit vse okoli sebe; treba gledat celovito.

iJJ ::

Ne jaz ne bom nikoli delal izpit za šaltat vedno bom vozil automatika.
By iJJ

R1710 ::

Ok.

Siddh ::

Vedno bolj imam obcutek, da je to trol tema. Mimogrede raje bi se zaletel v novem cliu kot pa enoprostorcu ali pa celo kombiju, ce ze nekateri vztrajajo da so mali avti nevarni.


iJJ ::

Ni trol tema, samo zanima me kakšen avto pripročate od SUV ali enoprostorcev.
By iJJ

videc ::

Glede na to, da imaš preveš €...
Porsche Cayenne.

Kebo ::

Okej preden sem jaz začel vozit me je bilo tudi strah, kako bom lahko delav več srvari istočasno ampak ti pride ročni menjalnik v kri v 10 urah vožnje in potem šaltaš brez da bi sploh pomislil, ker samo slišiš s koliko obrati dela motor in narediš to podzavestno. Druga stvar ne kupuj avta v prvem letu po izpitu ker ga verjetno ne nucaš. Če rabiš za na žur al pa kaj takega ti ga bojo že tastari posodil. Po 1 letu pa začni sploh razmišljat o avtu. Druga stvar ne kupuj novih avtov, ker boš kot mulo itak naredu na leto samo par 1000 km, po parih letih bo meu 30.000 km vreden bo pa pol cene. Če ti je všeč visok vozni položaj glej kako fiat cromo, rabljene z avtomatskim menjalnikom so tam okoli 5.000 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

Seba22 ::

iJJ je izjavil:

Ne jaz ne bom nikoli delal izpit za šaltat vedno bom vozil automatika.



Ma ja ma nemoj...to glih tako da bi reko da neboš nikol umrl...mislim kakšne finte in razmišljanje ima današno frocovje,podobno ražmišljanje mi je že poznano pr moji 16 let stari sestrični....In ja se strinjam z @Siddh ta tema je postala en trool bolše da se jo zapre da nebo kdo dobil napadov..
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

MasterTade ::

Šaltanje prestav je prvih nekaj ur vožnje in je kvečjemu osnova, noben bavbav..Sem že vozil oboje, avtomatika nekajkrat, drugače pa redno vozim pač avto z ročnim.
Takoj po izpitu jaz nisem razmišljal o SUV-ih in ne vem kakih avtih, če imaš dnar in tako želiš, kar, a glede na to, da se po pridobljenem izpitu začne takorekoč prava šola vožnje bi jaz vzel za začetek kaj bol preprostega...Zaj če praviš udobje in varnost, oboje imaš v glavnem pod streho že z avtom za 1k če nisi cestni divjak in se ravnaš po cpp..Lahk se pa ves čas voziš v ladjah, čeprav mi ne gre v glavo, zakaj bi kupil tak avto že zdaj + če se boš pretežno vozil sam..
Sorry za offtopic ampak malo premisli kaj se ti bolj splača
Mors omnia aequat

razerznak2 ::

mislim ker tip 18- 25 pa hoč avtomatika met hahahah, zih neka trol tema, hahahah,
Vesoljec nacist

Pentium ::

Ma kupi BMW X5 pa imaš mir. Itak jih je večina avtomatikov, kar tebi ustreza, cenovno pa so prvi modeli tudi na rangu nekaj let starih Cliov ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pentium ()

GrimReaper ::

Sam ti iz prve roke povem, da se boš avtomatika ornk naveličal po parih mesecih.
Včeraj sem (Alfa TCT dvosklopčni) nekaj probal šaltat s prestavno ročko, imaš nekaj več za delat med vožnjo, ampak še vedno ni to to, čez sklopko ga ni.
Drugače mi pa ušesa na volanu pridejo še najbolj prav med prehitevanjem, prej z ročnim je iz druge v tretjo večkrat šlo v blokado. Res pa da je sedaj tudi turbo, in imam dovolj že 5000 obratov.
V glavnem, za 135KM je avtomatik precej dolgočasen (mislim, je ravno še na meji kjer je sploh smiseln), mislim pa da če bi imel vsaj 200KM, da bi bila zgodba drugačna.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

d4vid ::

Hahaha ne vem, kaj naj recem. Tem mulcu bi dal traktor pa naj se ga uci šaltat.

// Fotr mi vsake tolk omeni, da bi moral mlade spet/se kar posiljat v vojsko, tako, kot je bilo v YU. Mogoce celo ne bi bilo slabo. Bi bili razvajeni malo manj razvajeni.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

solatko ::

iJJ - Prvo kar bi morali starši takim razvajenim mulcem dopovedat, je to, da varnega avta ni. Lahko pa se naučiš varno vozit, tako 30 let starega yugota, kot novega Q7.
Poleg tega ti svetujem, da vozniškega izpita sploh ne greš delat, ker je vožnja v prometu sama večopravilnost in eno najtežjih človekovih početij, saj moraš bit 100%-no skoncentriran ves čas vožnje. Delovati morajo vsa čutila.

Sicer praviš, da ne maraš vozit v spremstvu drugega voznika, sam ti pa povem, da je to najboljši način, da dobiš znanje, ki ti bo omogočilo, da se boš varno premikal v prometu dolga leta, ne glede na tip vozila, ki ga boš vozil.

Ročni menjalnik je pa zakon, če imaš vsaj malo mladostniške želje po preizkušanju sposobnosti vozila, katerega upravljaš. Avtomatika je za stare mame in očke, katerim se ne ljubi več toliko delat med samo vožnjo, kot se jim je ljubilo v mladosti.

Sicer pa nekaj let počakaj in se boš lahko vozil z vozili, ki bodo imela vse avtomatizirano, tudi samo upravljanje z volanom, do takrat pa uporabljaj preizkušene voznike javnih prevoznih sredstev, saj po tem kar pišeš v to temo, nikoli ne boš postal voznik.
Delo krepa človeka

Domobrancek ::

Jebemtiš je enim fajn. Takoj k nardijo izpit dobijo nov avto po lastni izbiri. Poznam kar neki takih srečnežev. No ja sj sm tud js dobu avto takoj k sm naredu izpit tko, da se nemorm lih pritoževat..res, da sm dobu 99 polota sam nima veze :). Glede izpita: naredi izpit za avto z ročnim menjalnikom, tudi če misliš, da boš vedno vozil avtomatike. Škodit ti nemore in nikol neveš kaj boš hotu čez 10 let. Glede varnosti manjših in starejših avtov bi pa js tkole reku: Nikjer ne piše, da so manjši avti kaj manj varni od raznih ladij (karavani, kombiji itd.). Ni pa noben avto tok varen, da se nebi mogu smrtno ponesrečt z njim. V primeru, da imaš zelo hudo nesrečo z (recimo) 2000 cliotom ali pa z povsem novim bmwjev bo razlika to, da se boš v cliotu smrtno ponesrečil iz bmwja pa boš "prišel" kot invalid. Nevem za vas ampak js velik raje umrem kot pa da sem celo življenje rastlinca.( pa no offence morebtinim invalidom. Svaka vam čast, da ostanete pozitivni kljub temu, da ste prikljenjeni na voziček. Zaslužte si vso spoštovanje.). Pa še neki glede tega, da nemara met zraven koga, ko vozi: Js bi ti zelo priporoču, da maš prvih nekaj km zraven nekoga, ki ima izpit že dalj časa. Znal ti bo dati velik zelo koristnih nasvetov. Tist kar te naučijo v avtošoli je bolj kur**. Avta neboš resno obladal dokler neboš prevozil nekaj kkm. Tudi sam sem mislil, da vozim dobro in da ne potrebujem spremstva ob moji vožnji, dokler nisem imel prometne nesreče. Takrat sem uvidel, da moja vožnja ni ravno briljatna. Gledano nazaj je bila nesreče nekaj najboljšega (pa ne iz finančne plati -_-). Takrat sem spoznal, da na cesti ni zajebancije in sem občutno popravil mojo vožnjo. Ne naredi napake, ki sem jo naredil sam in nekaj kkm prevozi v spremstvu iskušenega voznika.

matobeli ::

d4vid je izjavil:

Hahaha ne vem, kaj naj recem. Tem mulcu bi dal traktor pa naj se ga uci šaltat.


Nekaj mi pravi da od tu izhaja njegova huda želja po visokem sedišču, prostornosti, mogočnosti in avtomatskem menjalniku, ob enem pa ga ne zanima hitrost. :))

dice7 ::

Glede na to da siliš v tem avtomatikom mi ne deluješ preceč prepričan vase in si te niti ne predstavlam kako boš tak velik avto sploh kamorkoli parkiral. Potem je še to, da boš avto v prvem letu sigurno ruknil kam ene parkrat, če ne zarad neizkušenj pa zarad tega ker ne boš imel občutka o velikosti. No sicer bi pa mogli met ti novejši avti senzorje in samodejno parkiranje

69charger ::

Sploh so ti avtomatiki super za mladino, ker se jim po parih mesecih zdi res fajn k se loh voziš pa še SMS tipkaš spotoma... odlična spodbuda, res.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

iJJ ::

No gre zato, da imam boljši občutek zato gledam za velike avtomobile. Kaj priporočate Ford Galaxy, Ford S-Max, Chrysler Grand Voyager in WV Sharan. Drugače mi je pa od manjših všeč Ford Mondeo, Citroen C5, WV Tiguan, Suzuki Vitara, Honda CRV ali Volvo V60.


Predvsem mi je pomebno, da ima avto vzvratno kamero in pa parkirne senzorje. Da je lažje parkirat.
By iJJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iJJ ()

dj_uro ::

A se lahko prosim naucis vsaj prav napisati volkswagen???? V W in ne W V...
Bodi malo.pismen prosim no...
VW VW VW VW VW VW VW
vw-klub.si

iJJ ::

No se opravičujem VW Sharan in WV Tiguan
By iJJ

napsy ::

iJJ: sam sem pred kratkim naredil izpit (menda dost pozn za moja leta) in nic se ne boj sklopke .. najprej te bo instruktor navadu med voznjo in ti bo vse kar samoumevno, ti ne bo predstavljal nobene ovire ker bos vse ze podzavestno delal in se sam posredno reguliras kolk ti bo masina pokurila.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

M-XXXX ::

No se opravičujem VW Sharan in WV Tiguan

Troling at its finest :D

Drugače pa nasvet ki si ga že dobil. OBVEZNO delat izpit iz ročnega menjalnika. Avtomatika boš že vozil tako ali drugače lahko.

Glede nakupa avta, pa v salon al pa na avto net, pogledat si stvari katere ti ustrezajo pa se nabavi. Na forumu pa sprašuj ko boš tik pred nakupom, pa rabiš še zadnji nasvet glede kvarljivosti, težav,...

facepalm ::

Zazeljene karakteristike avta:
- avtomatik
- varen
- udoben
- visoka pozicija voznika

Fuck me.. da so to zelje najstnika? Man wtf..
Take zelje imajo 50+ let stari soferji, ki imajo problem s hrbtom in multitaskingom.

Imam obcutek, da ima take zelje oce od OP-ja in je OPju opral mozgane:)

Nasvet OP-ju:
- naredi izpit na manual, bos pac odvozu 10ur vec, kot bi sicer ampak ce finance niso problem, ti ne bo zal (eno znanje vec)
- prvi avto naj bo poceni in ga vozi eno do dve leti (ce bo zdrzal toliko) po tem casu, bos znal sam povedat, kaksen avto bi rad
ce sedaj ne znas vozit avta, verjemi da ne ves, ce si zelis raje udobnega ali sportnega, visji ali lezeci polozaj med voznjo in najpomembnejse, ce si zelis avtomatika ali manuala.

Kot da bi jaz kupoval helikopter in si zabil neke zahteve v glavo a pilotiral ga se nisem nikoli. :)

R1710 ::

iJJ je izjavil:

No se opravičujem VW Sharan in WV Tiguan

Tiguan je tudi VW. Volkswagen. Volkswagen AG. VAG.

iJJ je izjavil:

No gre zato, da imam boljši občutek zato gledam za velike avtomobile. Kaj priporočate Ford Galaxy, Ford S-Max, Chrysler Grand Voyager in WV Sharan. Drugače mi je pa od manjših všeč Ford Mondeo, Citroen C5, WV Tiguan, Suzuki Vitara, Honda CRV ali Volvo V60.


Predvsem mi je pomebno, da ima avto vzvratno kamero in pa parkirne senzorje. Da je lažje parkirat.

Boljši občutek česa? Sediš visoko, težišče vozila je višje, težje parkiraš v mestu, itd. Kolegu se je citroen C8 ob rahlem (in res dobesedno rahlem) trku pri speljevanjem v križišču avto obrnil na streho - totalka.

Še enkrat, izberi si 2-3 vozila, pojdi jih pogledat in peljat. V katerem se najbolje počutiš in kateri se ti najbolj dopade?
Zaenkrat ti lahko priporočamo vse naštete, vsi imajo svoje pluse in minuse.
Menda ti ne bo slo-tech izbiral avta?

d4vid ::

Ta dečko bi dejansko rad ogromen avto, po možnosti da se bo z njim vozil po mestu, rad bi da bi parkiral sam oziroma imel vsaj senzorje in kamero. Na regionalko tako ne bo upal it, če ga je že ene palice, ki jo moraš dostikrat prijet, strah.

Ko boš avto naslonil nekam (tukaj ni vprašanje če, ampak KDAJ), bo pa jok in stok.

Z večjim avtom pride dražje vzdrževanje, dražje letne/zimske gume, dražji servisi, večja poraba, dražje zavarovanje in registracija, razen če lahko kje dobiš land cruiserja s 1.0 motorjem. Za tak avto garantiram da je varen :)). Ampak saj zate to ni problem, dokler ti očka ritko briše.

Anyway, kako sploh uspe nekaterim pisat SMS-e med vožnjo? Jaz ga še preberem težko, s tem da zmanjšam hitrost na 25 kmh. Govorim pa kar dosti med vožnjo, od kar imam bluetooth radio.

Aja, še to. Očka ti lahko kupi cliota ali pa bugattija. Nima veze. Prvo vprašanje, ki ga bodo zastavili prijatelji: a si si sam kupil avto?
Jaz imam raje starega cliota, ki sem si ga kupil sam, kot pa novega VW (VW VW VW VW VolksWagen) Golfa ali random overpriced car, ki mi ga je kupil oče. Why? Ker ko ti delaš in dejansko varčuješ za to, da si kupiš avto, ti v glavi preklopi da bi bilo dobro pazit na avto.

Odločitev je tvoja.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

PINki ::

@d4vid: In kaj potem, če komu starši kupijo avto? Saj ga niso ukradli. To ali boš pazil na avto ali ne je pa odvisno od vzgoje in ne od tega ali si ga sam kupil. Če te je pa sram pred prijatelji, ker voziš dražji, boljši, novejši, whatever avto potem pa god help you. Če ti pa zavidajo in bentijo čez tiste, ki jim pač starši lahko kaj privoščijo (četudi precenjeno) pa pač niso pravi prijatelji.

kiFni ::

facepalm je izjavil:

Zazeljene karakteristike avta:
- avtomatik
- varen
- udoben
- visoka pozicija voznika

Fuck me.. da so to zelje najstnika? Man wtf..
Take zelje imajo 50+ let stari soferji, ki imajo problem s hrbtom in multitaskingom.

Imam obcutek, da ima take zelje oce od OP-ja in je OPju opral mozgane:)

Nasvet OP-ju:
- naredi izpit na manual, bos pac odvozu 10ur vec, kot bi sicer ampak ce finance niso problem, ti ne bo zal (eno znanje vec)
- prvi avto naj bo poceni in ga vozi eno do dve leti (ce bo zdrzal toliko) po tem casu, bos znal sam povedat, kaksen avto bi rad
ce sedaj ne znas vozit avta, verjemi da ne ves, ce si zelis raje udobnega ali sportnega, visji ali lezeci polozaj med voznjo in najpomembnejse, ce si zelis avtomatika ali manuala.

Kot da bi jaz kupoval helikopter in si zabil neke zahteve v glavo a pilotiral ga se nisem nikoli. :)


+1 :D

Se strinjam. Najboljš da sploh ne gre delat izpita.

MasterTade ::

Ah, tako hudo spet ni..OP je malo zmeden ali pa trolla in more o teh stvareh bolj razmislit kako in kaj
Mors omnia aequat

iJJ ::

Poglejte lahko rečete kar želite vendar mene ne zanima neko dirkanje ali podobno. Zato nimam tipčnih najstniših želja po navitih majhnih avtomobilih (npr. Fiat Punto). Meni bolj pomeni varnost in dodatna oprema (tempomat). Ker se bom večinoma vozil z tempomatom (130 km/h) po avtocestih.
By iJJ

Siddh ::

Tezko nekomu dopovedat da je nov majhen avto prakticno enako varen kot nov enoprostorec. Pa tempomat ima tudi. Pa po avtocesti se z njim tudi lahko peljes.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

iJJ ::

Stvar je v tem, da itak nimamo v družini karavana in bi ta moj avto prišel prav tudi kdaj za vozit kaj večjega ali, ko gremo na morje, da ni treba najemat kombija. Zato bi imel jaz velik avto.
By iJJ

matobeli ::

iJJ:
nabavi si vsaj eno manjšo limuzino, ne pa enoprostorca/SUVja, a res hočeš izpast 50let star z 0% okusa? Sej veš, "avto naredi človeka".
Mercedes C klasa, BMW 3...

Še najboljš ene 3 leta rabljeno z praktično 0 kilometri, garancijo... dobiš za okoli 15k in maš notri čisto vse. Pa še te tazdanje mece ne zgledajo kot da so narjene samo za upokojene gastarbajtarje, BMWjčki so pa tudi daleč lepši od Audijev in VWjev.

Niti ti ni treba dizla vzet če boš delal manj kot 15kkm letno, so bolj udobni za vozit (dizel=traktor), cenejši za vzdrževati in praviloma dobiš boljše ohranjene.

Avto kupuješ zase in za svojo familijo (katere še nimaš), ni tvoja naloga posojat avta bratu za na morje, teti za drva, ipd.

Ko pa boš dejansko videl kakšen tipa avtomobila ti ustreza pa tega, karkoli boš že vzel, z minimalno izgubo in kupiš nekaj zase glede na tvoje potrebe in želje (ne za brata, ne za fotra, ne za kolege, edin bejba ma lahko kaj za pripomnit)

Egidij88 ::

Miha 333 je izjavil:

Sicer ne vem, če je že bilo povedano, ampak če delaš izpit z ročnim menjalnikom, lahko potem voziš tako avtomobile z ročnim kot tudi tiste z avtomatskim menjalnikom. Če pa delaš izpit z avtomatskim menjalnikom, lahko potem voziš samo avtomobile z avtomatskim menjalnikom (dobiš opombo v dovoljenje).

Tako da na vsak način svetujem, da delaš izpit z ročnim menjalnikom, ker potem lahko voziš oboje.



Točno tako, ostalo so risanke. Kaj pa ko se bo treba usesti v kakšen drug avto? Od strica, od mame, služben?

Heavy ::

Mogoče rabi enoprostorca za kaj počet z dekelti na zadnjih sedežih v vročih poletnih dneh :))

Šalo na odstavni pas:

- dodatna oprema: že v avtomobilih nižjega cenovnega ranga (Opel Corsa) dobiš tempomat, samodejno zatemnjeno vzvratno ogledalo, senzor za dež...
- tempomat: sanjaj da boš z njim vozil 130 po avtocesti, realnost je taka, da so na voznem pasu šleparji, na prehitevalnem pa če voziš pod 140, ti večina sovoznikov blenda.
- menjalnik: pred vozniškim nisem nikoli vozil avta, menjalnik sem osvojil v prve 5 urah vožnje. Kakšen rocket science pa je dat ročico v eno izmed 6 ali 7 mogočih pozicij? Ko preživiš par sto km za volanom pa že po zvoku motorja veš kdaj šaltat. Saj potem kupi kar hočeš, ampak osnove se nauči na ročnem. Živimo v Evropi, kjer je večina avtomobilov ročnih z razliko od Amerike. Človek, zombiji bi prišli, imaš srečo da dobiš avto z ključi, ne bi pa znal speljat. Nom nom nom možgani.
- enoprostorc: ne kupuj avta za druge, še posebej ne takšnega pri katerim izpade kot da si obupal nad življenjem. Vsedi se v kakšno limuzino pa boš videl prostornost. Sedež pa lahko dvigneš pri vsakem avtu če hočeš met občutek da sediš na avtu in ne v njem.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UI / UX v avtomobilih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16723068 (1436) PARTyZAN
»

Vsiljevanje avtomatskih menjalnikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19754384 (46994) SuperVeloce
»

Nakup Mondeo (2012)

Oddelek: Na cesti
175714 (4806) robertv

Več podobnih tem