» »

Kaj je EU VAT?

Kaj je EU VAT?

Laki_ laik ::

Torej da pojasnim.Iz Madžarske bi rad naročil neko inox železo in če bi imel ta eu vat bi se dalo dobit ceneje.Kaj je ta eu vat?Ker 27% davek se kar pozna pri vsoti.

Tilen ::

A value added tax identification number or VAT identification number (VATIN) is an identifier used in many countries, including the countries of the European Union, for value added tax purposes.


Potrebuješ torej ID za DDV oz. davčno številko.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Invictus ::

Če nisi davčni zavezanec, se mu ne moreš izogniti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Laki_ laik ::

Torej bi rabil nekoga ki ima podjetje da bi preko njega naročil?Ali se motim?Kajti jaz kot fizična oseba čeprav sem davčni zavezanec ne morem dobit brez tega njihovega davka?Ker me je spraševal če imam podjetje ali če poznam koga z podjetjem.No vsaj mislim da me je vprašal nekaj v tej smeri.

Machete ::

Ja davčni (ID) rabiš, oz. davčno številko podjetja. Slovenski so SI XXXXXXXX. Tudi račun mora bit na to firmo X narejen, da lahko to poknjižijo. Naslov za dostavo pa je lahko tvoj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Laki_ laik ::

Hmmm to je pol jeba.Nevem če bo kdo hotel dat davčno.

Tilen ::

Davčne številke so javno dostopne. Ko bi le bila samo številka problem. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Laki_ laik ::

Ok sedaj mi šele ni nič jasno.A lahko gdo vsaj malo opiše kaj vse se potem rabi.Torej rabil bi to davčno in kaj še vse?

Tilen ::

Podjetje, ki je davčni zavezanec.

V trenutku ko vaše podjetje doseže (oziroma predno doseže) v obdobju zadnjih 12 mesecev 50.000 EUR obdavčljivega prometa (povedano preprosteje: ko se bo seštevek vaših izdanih računov močno približal 50.000 EUR), morate na DURS poslati izpolnjen obrazec DDV-P2 in se tako vključiti v sistem DDV.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Furbo ::

Laki_ laik je izjavil:

Torej bi rabil nekoga ki ima podjetje da bi preko njega naročil?Ali se motim?Kajti jaz kot fizična oseba čeprav sem davčni zavezanec ne morem dobit brez tega njihovega davka?Ker me je spraševal če imam podjetje ali če poznam koga z podjetjem.No vsaj mislim da me je vprašal nekaj v tej smeri.


Saj ti bo tudi naša firma morala zaračunati pa naš DDV potem. V bistvu se zafrkavaš za 5% razlike, toliko ti bo pa spet firma vzela za drkanje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SeMiNeSanja ::

Če si davčni zavezanec, potem imaš davčno številko.
Če sam ne veš, kaj je to, pokliči svojo računovodkinjo oz. osebo, ki ti vodi knjige, pa ti bo ona vse razložila.

Drugače pa moraš kot davčni zavezanec svojo davčno številko imeti navedeno na vseh izdanih računih. Vzemi to številko, pojdi na VIES stran in jo še tam preveri in če jo najde, jo samo še posreduješ mađaru.

Tilen ::

OP sploh nima registriranega podjetja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Machete ::

Pa možak nima firme, daj preberi kaj sploh sprašuje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Laki_ laik ::

Kot sta ti že predhodnika povedala jaz sem fizična oseba brez firme.Sprašujem pa o nabavi robe preko firme.Prosim da si še enkrat prebereš moje prvo vprašanje.

SeMiNeSanja ::

Laki_ laik je izjavil:

Kot sta ti že predhodnika povedala jaz sem fizična oseba brez firme.Sprašujem pa o nabavi robe preko firme.Prosim da si še enkrat prebereš moje prvo vprašanje.

Sem prebral samo, da si 'davčni zavezanec'.
Kot 'fizična oseba' bi lahko imel S.P., pa bi to zgolj 'nerodno pojasnil'.

Saj bi ti rekel, da se pozanimaj na DURS-u, ampak od tam dobit kakšno informacijo je tudi bognedaj. Še najbolj točno pojasnilo boš dobil od kakšnega računovodje, kako je s tem, če si 'navadna fizična oseba' (brez s.p.) a hkrati tudi davčni zavezanec.

Miha 333 ::

Ne vem, kaj bi profitiral s tem. Ker potem ko slovenska firma naprej proda tebi kot fizični osebi, ti mora zaračunati naš DDV. Pa še delo ima s papirji.

Oproščeno DDVja pa je samo v primeru, ko podjetje to kupi za potrebe svoje registrirane dejavnosti.

SeMiNeSanja ::

Miha 333 je izjavil:

Ne vem, kaj bi profitiral s tem. Ker potem ko slovenska firma naprej proda tebi kot fizični osebi, ti mora zaračunati naš DDV. Pa še delo ima s papirji.

Oproščeno DDVja pa je samo v primeru, ko podjetje to kupi za potrebe svoje registrirane dejavnosti.

profitira 5%, če imajo tam čez 27% ddv, pri nas pa 22%. Problem je samo v tem, da ne bo nobeno podjetje šlo špilat posrednika, ne da bi pri tem hotelo tudi samo kaj zaslužiti. Pa si že ob tistih 5%.....(v najboljšem primeru).

St235 ::

Problem je v tem, da tip ne razume, da je to DDV, ki ti ga računa praktično vsaka država na tem svetu, in da na spletu vidi ceno brez DDV in išče način kako se temu izognit. Po možnosti se mu zdi še oh in sploh ceneje (v stilu na madžarskem je samo 100EUR + VAT, med tem ko barabe pri nas prodajajo v trgovini po 115EUR) in sedaj ne razume kako bi on to kupil za 100EUR.

Enostaven odgovor je nikakor. Davke je pač treba plačat. Vprašanje je samo koliko procentov gor ali dol lahko zmutiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Laki_ laik ::

"tip" pač gleda na to kako prišparat kak evro.Se pa tudi v Slo da doboto brez ddv.Res da le pri redkih izjemah pa vseeno.Pač dobiš brez računa pa je.

SaXsIm ::

No, kar ne spremeni, da legalne opcije, da dobiš zadevo brez davka, nimaš. Če je pa dobit brez računa tako enostavno, pa pač reči tistemu Madžaru, da ti pošlje brez računa.
SaXsIm

nejcek74 ::

Laki_ laik je izjavil:

"tip" pač gleda na to kako prišparat kak evro.Se pa tudi v Slo da doboto brez ddv.Res da le pri redkih izjemah pa vseeno.Pač dobiš brez računa pa je.

baje se da dobit marsikaj, orozje, droge, stvari padle s kamiona etc OP-ju pa predlagam da pogleda katerikoli racun, ki ga je prejel v zivljenju, na njem bo postavka DDV: 22% ozirima 9.5% pa si naj se za nakupe v merkatorju zrihta firmo.

K3kec ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Drugače pa moraš kot davčni zavezanec svojo davčno številko imeti navedeno na vseh izdanih računih.

Maš kakšen link za tole?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: St235 ()

St235 ::

Ker ima seminesanja ponavadi težave z viri ti predlagam, da si pogledaš 82. člen zakona od DDV.

Točka 3. določa kot obvezno sestavino računa davčnega zavezanca določa:
3. identifikacijsko številko za DDV, pod katero je davčni zavezanec dobavil blago ali storitev;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420941 (14287) maticb492
»

Normiran s.p.

Oddelek: Loža
234684 (2870) Ales
»

DDV, davčni zavezanci itd. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5516386 (15023) Ales
»

Kupim v tujini, prodam v slo. Kot podjetje. Davek?

Oddelek: Loža
316667 (5458) darkolord
»

Davčna številka v bazi - vprašanje redundatnosi

Oddelek: Pomoč in nasveti
3213347 (12585) gokky

Več podobnih tem