» »

asus laptop problem z ventilatorjem

asus laptop problem z ventilatorjem

proxy18 ::

zivjo

imam asusov laptop n71jv po okvari osnovne plosce sem si narocil drugo (pisalo je preiskusena in delujoca) in vceraj sem jo dobil.
vgradil sem jo v laptop in vse lepo priklopil in prizgal racunalnik.
z plosco je res vse vredu in racunalnik dela ampak sem kmalu odkril nov problem ki je nastal ventilator se je par sekund po vzigu racunalnika zacel vrteti na polno in ima tisti moteci zvok. v windowsih sem preveril temperaturo racunalnika in odkril da mi pokaze cpu 90 stopinj core 1 in 2 pa odvisno od 40-50stopinj in zaradi tiste zgornje temperature se mi ventilator vrti na polno ampak racunalnik pa sploh ni vroc.

prilagam vam tudi sliko temperatur:


ima kdo kaksno idejo kaj bi lahko bilo to narobe oz. ali obstaja kaksen program ali kaj podobnega da bi sam zmanjsal vrtljaje ventilatroja?

prosim za kakrsnokoli pomoc okoli tega.

LP

AC_DC ::

Vrtljaji ventilatorja so imho vezani na senzor temperature.
Je hladilnik med uporabo na otip vroč ?

proxy18 ::

ne hladilnik ni vroc ker ko sem ugasnil racunalnik in ga se enkrat cisto razstavil z hladilnikom in ventilatorjem vred je bil na otip cisto normalen. tudi zrak ki ga piha ven ventilator je hladno topel. prej se mi je ventilator zagnal na tako hitrost in glasnost ob veliki obrementivti racunalnika in je bil tudi na otip vroc sedaj pa se to dogaja par sekund po vklopu racunalnika.

AC_DC ::

Potem hladilnik nima dobrega stika s procesorjem.

proxy18 ::

kaj pa lahko storim da bi to popravil? ker nevem zakaj nebi imel dobrega stika z procesorjem termo pasto sem namazal na procesor in graficni cip potem pa sem ga polozil na plosco in ga pritrdil z 8 vijaki tako da dvomim da je to razlog za to. ce pa je kako bi pa to popravil?

Han ::

Po moje ga biksa Asusov senzor za CPU - ali ne meri temperature na pravem mestu ali pa je defekten.

proxy18 ::

ali je mozna kaksna menjava tega senzorja? oz. se ga da kako izkljuciti ?

tudi sam sumim na ta senzor ker temperatura je konstantno 90 stopinj ne skace niti malo gor ali dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: proxy18 ()

Han ::

proxy18 ::

zaenkrat nisem nasel se nic koristnega. sem ga pa se enkrat razstavil in gledal kaj se dogaja ob vklopu racunalnika.
ko ga prizgem se ventilator sploh ne zavrti in ko pride racunalnik do starting windows se pa zalaufa na polno.
in ta hrup ki ga povzroca me kar rahlo nervira..

AC_DC ::

Pred okvaro osnovne plosce je ventilator deloval drugače ?
V biosu se ne da nastaviti profila obratov ?

Os imaš win 7 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

proxy18 ::

pred okvaro osnovne plosce je deloval cisto normalno ko sem ga pac obremeniv se je ventilator vrtel hitreje in glasneje dokler se ni malo shladil potem je bil spet neslisen. na osnovni plosci ki sem jo kupil mora bit nek problem vrjetno res s telimi senzorji ampak nevem kako to resiti ce se sploh da. v biosu nimam moznosti za profil obratov ali kaj podobnega. imam pa windows 7 64bit

oyoy69 ::

zaženi kak live os in preveri, če je delovanje ventilatorja enako.

proxy18 ::

zagnal delovanje je isto par sekund je tisina potem se pa vklopi sesalec

Han ::

Če primerjaš obe plati, je vse na istem mestu?

proxy18 ::

ja na hitro sem jih primerjal preden sem ju zamenjal in sta se mi zdele cisto iste na oko. sedaj sem formatiral racunalnik ker me je mucil trikotnik pri graficni kartici in sem mislil da bom to tezavo odpravil z nanovo nalozenimi windowsi pa je problem isti

prilagam sliko:


ali mislite da je lahko tudi okvarjen cip kriv za tako hitrost ventilatorja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: proxy18 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov laptop hp250 - ventilator

Oddelek: Pomoč in nasveti
121296 (940) solatko
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019442 (18511) Havq
»

Ali so temperature vredu ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61021 (793) boysta
»

Problemček s hlajenjem i7 920 CPE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171797 (1392) TOP
»

Procesor ima 93 stopinj

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71187 (1019) asus

Več podobnih tem