» »

Epson xp 620 proti 800

Epson xp 620 proti 800

tiltech ::

Ima mogoče kdo, enega iz med teh dveh modelov tiskalnik in kako je zadovoljen z njima in tisakanjem na cd\dvd medije?
Odločam se za nakup tiskalnika za tiskanje na te medije in mi je na voljo od firme Epson. Starejših tiskalnikov pa ni na voljo.
Epson xp 800 ima vse isto, samo ima večjo resolucijo tiskanja.

Kako je pa glede kartuš in samega črnila? Eni pravijo, da ni popolen izkoristek črnila.

Hvala

Robert ::

Imam Epson XP 820 kupljen preko Conrada, ker se pri nas ni dobil. Zelo zadovoljen, kartuše izkoristim do konca, kljub obvestilu, da je zadeva že skoraj prazna. Zamenjam kartušo ko se tiskanje povsem ustavi. Na CD/DVD medije še nisem tiskal tako da tukaj ti ne morem dati nasveta. Scan in Copy delujeta tudi zelo dobro tudi obojestransko.

tiltech ::

Hvala za odgovor!

Odločil sem se za nakup xp 620. Pride iz usa. Videl sem, da je med xp 620 in 800, samo dpi, po specifikaciji. Pač ne rabim veliko tiskanja, ampak bolj skeniranje in kopiranje. Kakšna je pa kaj programska oprema za skenirat in samo uporabo? Kako hitro poskenira in obdeluje, da lahko nato prebereš pri največji resoluciji? Glede kartuš me zanima, če se kaj sušijo pri daljši ne uporabi? Jaz sem imel pred leti SX 125 in sem bil tudi kar zadovoljen. Tudi če nisem dolgo časa nič tiskal. Je šlo naprej z isto kvaliteto izpisa. Je pa res, da ob vsakem zagonu in uporabi, čisti kartuše, ki gre malo po črnilu. Kartuše kupuješ pri nas ali v tujini?

Veliko si mi pripomogoel z tvojim postom in me veseli, da se nisem napačno odločil.

Loser ::

http://www.computeruniverse.net/product...

Jaz sem ga kupil tukaj in mi lepo deluje že približno 6 meseci,sicer je bil malo dražji kot sedaj :( Pred kratkim mi je zmanjkalo ene kartuše in sem naredil celo znanost predno sem jo zamenjal. Seveda za kompatibilno :) In pameten kokr je mi je napisu,da kartuša ni epson verifed in če želim tiskati :) Pri prejšnjem px710w si moral odpreti pokrov in si lahko zamenjal kartuse,ki so se postavile v originalni položaj. Tukaj pa moraš slediti navodilom na zaslonu in šele nato lahko zamenjaš kartušo,dokler ne pride v položaj za menjavo :( Tiskanje na dvd je zopet nekaj drugega kot pri prejšnjem,zopet moraš slediti navodilu po ekranu,ki te vodi skozi postopek. Aha še to,narodno je edino to,če tiskaš na navadne liste moraš meti odprt pladenj,drugače ne printa in te opozori. Jaz ga nimam vedno odprtega,ker se lahko nabira prah in ga zapiram.
Je pa printer kr cool,sam navadit se ga moraš na tiste njegove fore.

Printi na slike in dvdje so fenomenalni. Tako,da je ta kr dober nakup.

Pa po pravici se mi ne zdi tako požrešen za barve,tako,da lahko samo priporočam.
" Ad omnia parati sumus "
https://youtu.be/W-gRKjqP7IU

Robert ::

tiltech je izjavil:

Hvala za odgovor!

Odločil sem se za nakup xp 620. Pride iz usa. Videl sem, da je med xp 620 in 800, samo dpi, po specifikaciji. Pač ne rabim veliko tiskanja, ampak bolj skeniranje in kopiranje. Kakšna je pa kaj programska oprema za skenirat in samo uporabo? Kako hitro poskenira in obdeluje, da lahko nato prebereš pri največji resoluciji? Glede kartuš me zanima, če se kaj sušijo pri daljši ne uporabi? Jaz sem imel pred leti SX 125 in sem bil tudi kar zadovoljen. Tudi če nisem dolgo časa nič tiskal. Je šlo naprej z isto kvaliteto izpisa. Je pa res, da ob vsakem zagonu in uporabi, čisti kartuše, ki gre malo po črnilu. Kartuše kupuješ pri nas ali v tujini?

Veliko si mi pripomogoel z tvojim postom in me veseli, da se nisem napačno odločil.


Me veseli da sem ti pomagal, programske opreme za skenirat ne rabim, ker nastavim vse preko touch screen monitorja na printerju. Skeniranje je hitro, malo bolj počasi gre kopiranje. Glede kartuš je pa tako, printer kar uporabljam tako da se mi ne zasušijo, sicer pa kupujem originalne kartuše v kompletu (XL ali navaden)preko TopSolutions pri nas ali preko Amazona.de.

tiltech ::

@LOSER.
Ko ga dobim, ti pišem za pomoč, če ne bom kaj vedel. Mam težave, zaradi slabega vida in mi gre bolj težko preko touch zaslona. Nazadnje sem imel Canon mg 5250 in je bil podoben temu. Imel je iste kartuše in funkcije. Tudi glede kartuš je bilo podobno in si lahko samo po eno manjal ali pa vse na enkrat. Ko je bila ena prazna, si odpru pokrov in se je glava postavila na pozijcijo in si jo menjal. Ima Canon fajn program za tiskanje na cd. Zelo preprost in brez komplikacij za laike. Za vse vrste, tudi hd in majhne ploščke 13mm. Seveda pa si lahko po svoje nastavil dimenzijo cedeja in kroga po svojih merah.

Sem ga mislil že preje kupit, pa so bili vsi čez 100€. Nato sem pa našel enega iz usa, za 80€ z dostavo. Upam, da bo deloval in mi ne bo treba kaj menjavat. Za Canona sem imel kartuše z avtomatskim reset čipi, tako da mi ni bilo treba kupovat kartuš in sem samo dopolnil barvo.

Potreboval ga bom za tiskanje na photo papir, cd\dvd, običajen tisk in seveda skeniranje.

Mogoče podpira opcijo za skenirat, da pred začetkom skeniranja, ko se izbira način in vrsto skeniranja, da bi bila črna podlaga in belo besedilo? Se pravi convert funkcija.

Pri ogledu predstavitve na youtubu, ni bilo nič prikazanao, če ima podajalnik papirja samo spodaj in gre papir od spodaj navzgor ali se da lahko papir tudi vzadaj, da gre samo naprej potiska? Ali pa iz vrha in nato gre navzdol. Fajn je, če ima to, zaradi debelejših papirjev. Ker karton težje obrne ali pa ga zmučka in zablokira motor.

Loser ::

tiltech je izjavil:

@LOSER.
Ko ga dobim, ti pišem za pomoč, če ne bom kaj vedel. Mam težave, zaradi slabega vida in mi gre bolj težko preko touch zaslona. Nazadnje sem imel Canon mg 5250 in je bil podoben temu. Imel je iste kartuše in funkcije. Tudi glede kartuš je bilo podobno in si lahko samo po eno manjal ali pa vse na enkrat. Ko je bila ena prazna, si odpru pokrov in se je glava postavila na pozijcijo in si jo menjal. Ima Canon fajn program za tiskanje na cd. Zelo preprost in brez komplikacij za laike. Za vse vrste, tudi hd in majhne ploščke 13mm. Seveda pa si lahko po svoje nastavil dimenzijo cedeja in kroga po svojih merah.

Sem ga mislil že preje kupit, pa so bili vsi čez 100€. Nato sem pa našel enega iz usa, za 80€ z dostavo. Upam, da bo deloval in mi ne bo treba kaj menjavat. Za Canona sem imel kartuše z avtomatskim reset čipi, tako da mi ni bilo treba kupovat kartuš in sem samo dopolnil barvo.

Potreboval ga bom za tiskanje na photo papir, cd\dvd, običajen tisk in seveda skeniranje.

Mogoče podpira opcijo za skenirat, da pred začetkom skeniranja, ko se izbira način in vrsto skeniranja, da bi bila črna podlaga in belo besedilo? Se pravi convert funkcija.

Pri ogledu predstavitve na youtubu, ni bilo nič prikazanao, če ima podajalnik papirja samo spodaj in gre papir od spodaj navzgor ali se da lahko papir tudi vzadaj, da gre samo naprej potiska? Ali pa iz vrha in nato gre navzdol. Fajn je, če ima to, zaradi debelejših papirjev. Ker karton težje obrne ali pa ga zmučka in zablokira motor.


Ni panike,če bom le vedel ;)
Kar se tiče tiskanja na dvd. Program je zelo priročen in enostaven. Ima vse kar si opisal od nastavitev notranjega zunanjega roba. Najmanjša prednastavljena vrednost je 8 mm,potem pa imaš še custom. Jaz sem ga večinoma uporabljal za klasične dvd in je bil tisk kvaliteten.
Kar se tiče skeniranja in convert funkcije nisem zasledil,maš pa za skeniranje malo more možnosti od full auto mode do proffesional,kjer lahko spremeniš skorajda vse,ampak "convert" nisem našel :(
Ko sem ga kupoval je vse skupaj prišlo z ptt okoli 150 €. Malo mi je žal,da nisem vzel XP720,ki naj bi mel output tray motoriziran. Narodno je kot sem že napisal,da moraš za vsak tisk odpirat spodnje pokrove in izvleči output tray in prestaviti lcd da sploh printa. XP720,naj bi mel vse avtomatsko :) Ampak je bila takrat razlika v ceni cca. 50 € :(

Kolikor sem jaz zasledil ima samo podajalnik papirja od spodaj navzgor.

Ko sem kupoval se mi je šlo predvsem,da podpira kompatibilne kartuše :) Dobil sem 40 kompatibilnih kartuš za dobrih 20 €,kar je ok. Tudi prejšnjega sem fural z kompatibilnimi na kraju sem imel tudi takšne kot si navedel z avt.reset čipom in sem jih sam polnil. Bilo so prozorne kar je bilo fajn,ker si lahko videl koliko je tinte notr in si samo dofilal. Moram še malo preveriti če se da dobiti podobne za ta model,ker raje vidim,da je kartuša prozorna in dejansko vidiš koliko je tinte,ne pa da se zanašaš na čipe in da ti po kakšni nesreči kaže polno na koncu pa je že brez :(

A to si vzel novega ali rabljenega ?
" Ad omnia parati sumus "
https://youtu.be/W-gRKjqP7IU

tiltech ::

Jao. Dobil sem sporočilo od prodajalca, da jih je zmankalo in naj se odločim, ali mi vrne denar ali počakam na novo pošilko. Kaj sedaj? Malo sem gledal na nemškem amazonu in so tudi vsi ti modeli, po malo višji ceni, ampak ne razumme, kako gre glede nakupa in katera cena je prava. Bi mi eden od vaju dveh pomagal, pri nakupu in pregledu glede pošiljanja. Račun sem si enkrat ustvaril preko moje kartice, samo sem izgubil podatke od mojega email naslova in sedaj bi moral po moje vse na novo naredit.
Vprašanje, koliko časa bo trajalo da dobim iz amerike. Na amazonu je par € razlike. Ne vem , pa kako je glede dostave. Kje se sploh pogleda. Povejta mi, kateri bi bil pripravljen pomagat in mi podat podatke. Bi dal kopijo strani do tiskalnika, otem pa n evem naprej. A je vseeno kje ustvarim račun, na angleškem, nemškem?

Če bi vzel, bi potem onega xp 720 ali xp800. Da ne bi imel težav pri tiskanju., kot jih omenjaš.

Hvala za pomoč.

Loser ::

OJ. Evo kar se tiče amazona,jaz tam žal ne kupujem in nisem še nikoli,tako,da ne vem.
Lahko pa naročiš direktno na linku,ki sem ga prilimal,so resni in ptt je okoli 15€. Dobiš v roku 3-5 dneh po plačilu. Ti pa res priporočam,da se odločiš za XP720.

Evo ti še link :
http://www.computeruniverse.net/product...

Lahko pa se odločiš za XP620,ki sem ti prilimal link,če te moja opažanja ne motijo :)
" Ad omnia parati sumus "
https://youtu.be/W-gRKjqP7IU

Robert ::

Loser je izjavil:

OJ. Evo kar se tiče amazona,jaz tam žal ne kupujem in nisem še nikoli,tako,da ne vem.
Lahko pa naročiš direktno na linku,ki sem ga prilimal,so resni in ptt je okoli 15€. Dobiš v roku 3-5 dneh po plačilu. Ti pa res priporočam,da se odločiš za XP720.

Evo ti še link :
http://www.computeruniverse.net/product...

Lahko pa se odločiš za XP620,ki sem ti prilimal link,če te moja opažanja ne motijo :)


Se strinjam z nasvetom Loserja, sem preveril na Amazonu.de in je nekaj dražji pri končni ceni in PTT. Mislim, da ti je dobro svetoval in se kar odloči za XP 720.

tiltech ::

Saj to sem že tudi sam napisal, da je na Amazonu malo dražji, kot tu. Na tej strani ne najdem podatka o dostavi ali pa email naslova, da bi jim pisal. Na youtubu nisem našel nobenega pametnega videa, da bi videl kako deluje in glede tiskanja.

Kako je pa pri tvojem , glede podajalanika in tiskanja?
Ne najdem razlike med xp 620 in 720. V čem je razlika in pri ceni. Funkcije ima iste, resolucija je tudi ista, kartuše ima iste, ne vem kje je razlika. Xp800 in višji modeli imajo boljšo resolucijo in hitrost tiskanja in je razumljivo ,da je zato višja cena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697141996 (792) easyrider3
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037155 (20869) gazer
»

Canon pixma mg5250 in tiskanje na dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
251636 (1400) sokel
»

Kateri tiskalnik bi vi izbrali?

Oddelek: Kaj kupiti
71291 (1125) sokel
»

karuše-tiskalniki kaj??

Oddelek: Kaj kupiti
162181 (1835) Typhoon1

Več podobnih tem